Nizka hlasitost z TV cez opticky kabel

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod RoboDS 26. 5. 2020 21:23

Prepojil som UHD TV LG cez optiku s prehravacom Panasonic SC-PMX92. Hlasitost externych repro pri sledovani youtube je v poriadku - porovnatelna s pocuvanim CD, ale hlasitost pri sledovani TV stanic je asi o polovicu nizsia. Pri prepojeni cez bluetooth je hlasitost vyssia, ale stale nedosahuje uroven, ako pri sledovani youtube. TV stanice sledujem cez skylink kartu a TV tuner. Vie niekto poradit, preco je ten rozdiel v hlasitosti?
RoboDS
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 26. 5. 2020 22:44

Tohle je prakticky u všech TV s digitálním výstupem. Mě to dělaly např. všechny Samsungy, které jsem kdy koupil. Po zapojení do optického vstupu u DAT rekordéru mi na něm ukazoval displej poloviční úroveň oproti CD přehrávači. Dělají to ale např. i DVD přehrávače. Souvisí to s použitou bitovou kompresí audiosignálu v TV vysílání a na těch DVD.
Na druhou stranu se používá vzork. kmitočet 48 kHz a ne 44,1 kHz jako u CD. A tu nízkou úroveň lze vyřešit větším otočením knoflíku Volume na zesilovači. Šum v digitálním signálu není, tak to ničemu nevadí. :idea:
anonymni

Odeslat příspěvekod Daly90 26. 5. 2020 23:15

Řešil jsem něco podobného u soundbaru od Sony.. přes Bluetooth z telefonu plnohodnotná hlasitost, odpovídající kategorii zařízení. Přes televizor Samsung hlasitost nicméně výrazně nižší. Zapojeno přes optiku, HDMI a zkoušeno i bluetooth spojení z televizoru. Trochu zklamání pro mě :D
Daly90
Junior

Odeslat příspěvekod RoboDS 27. 5. 2020 06:55

Dakujem za zapojenie do debaty. Takze je to problem digitalneho TV vysielania? Zial tento Panasonic ma len 120W a na maxime to pri sledovani TV hraje mozno menej ako 20W, kedze je to tichsie ako 20W repro TV. Asi to budem musiet vratit a kupit AVR s vykonom min. 100W na kanal. Mam na skusku doma aj soundbar 3.1 od LG s vykonom 420W a ten uz ma dostatovnu hlasitost, ale na pocuvanie hudby je to tak trochu utrpenie, tak preto to AVR s lepsimi repro. Alebo mi odporucite ine riesenie?
RoboDS
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 27. 5. 2020 07:25

No já myslím, že budeš mít někde nějaký jiný problém, když se ti zdá 20W tichých, nebo to provozuješ v tělocvičně? Já pustit svoji aparaturu na 20W tak se se mnou sousedi rok nebaví a skleničky mně odpochodují z kredence...Kdo ví, co tam hoši od Panasonicu uvádí, když píší výkon 120W, při tom ve specifikaci je 2x60W a kdo ví kolik to má reálně. A kdo ví jakou mají ty repro citlivost.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod RoboDS 27. 5. 2020 07:58

martas38
ako som pisal v uvode, hlasitost pri sledovani youtube na TV, alebo prehravani CD v Panasonicu je nasobne vyssia, ako pri sledovani TV stanic. Prepojene je to cez optiku, analog na TV nemam, tak neviem vyskusat tuto moznost.
RoboDS
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod viking81 27. 5. 2020 08:58

ja by som sa pozrel este po nastaveniach v tv predtym ako by som kupil AVR, ci tam nie je nieco zle nastavene... ;-)
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Houmi25 27. 5. 2020 09:12

Ahoj, mam TV Panasonic Viera TX-P55VT60 a mam ten stejny problem. Televize je pripojena optickym kabelem do DAC ten nasledne do zesilovace. Zvuk z tuneru (DVBT, DVBC, DVBS) je radove tissi nez zvuk z Youtube nebo vstupu HDMI (DVD, PC, atd). Hledal jsem vsude a nenasel zadnou radu nebo pomoc. Naucil jsem se stim zit. HH
Houmi25
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bylinnycaj 27. 5. 2020 09:52

Rovnaka skusenost na vsetkych TV co som mal/mam/a skusal ( SONY, LG)
TV vysielanie SKYLINK (prepoj TV optika REPRO) = npr: bezna uroven hlasitosti ext.repro "30".
TV youtube (prepoj TV optika REPRO) = potrebne znizit hlasitost ext. repro, na cca "20".
bylinnycaj
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Houbičkar 27. 5. 2020 11:03

Je to tak, musim s ostatnimi drzet názorovou basu. U hdmi propojení mi fungují oba módy zesílení zvuku, tedy na tv i ext.zařízení v kombinaci, nemám (nevyuzivam) cec. U optického výstupu funguje pouze neměnné defaultní nastavení úrovne signálu a moznost zesilovat jej jen na externím zarizeni, nemusí někomu u signálů z tunerů stačit. Ideální řešení to nemá, pouze výměna ext. zař. za jiné.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 27. 5. 2020 15:00

Měl jsem plazmu Panasonic připojenou přes optiku a převodník k zesilovači. Ale byla to hloupá Tv takže youtube apod. jsem si na ní nepustil. Jako mmc k ní jsem používal Raspberry Pi s Kodi a z něj jsem mohl pustit zvuk buď přes analog (má svoji vlastní zvukovou kartu) přímo do zesilovače a nebo přes HMDI do Tv a z Tv optikou a převodníkem do zesilovače. Hlasitosti tam byly trochu rozdílné, ale nic dramatického (lišilo se to opravdu mírně), spíš byl ten zvuk přes kartu v raspi kvalitnější, než když se to přehnalo přes Tv. Pravda přes optiku nelze regulovat hlasitost na Tv, pouze na zesilovači, ale to je asi normální a záměr.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod marts 27. 5. 2020 16:08

A na tom Youtube to dělá u všeho?
Jaká videa na tom pouštíte?
Byl by nějaký příklad jaké typy pořadů proti sobě porovnáváte? (zpravodajství, hudební videa, filmy?)
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RoboDS 27. 5. 2020 16:13

marts píše:A na tom Youtube to dělá u všeho?
Jaká videa na tom pouštíte?
Byl by nějaký příklad jaké typy pořadů proti sobě porovnáváte? (zpravodajství, hudební videa, filmy?)

Na Youtube to funguje dobre, no TV programy idu vyrazne menej hlasito aj na max volume.
RoboDS
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marts 27. 5. 2020 16:14

A když jde zvuk přímo přes repro v TV tak tam ten rozdíl není?
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RoboDS 27. 5. 2020 16:29

marts píše:A když jde zvuk přímo přes repro v TV tak tam ten rozdíl není?

Presne tak, len ak to ide z externych repro cez optiku
RoboDS
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků