CD přehrávač Technics přeskakuje

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod tihlous 13. 9. 2020 13:59

Zdravím, je to trochu divný, ale i přes hledání jsem tu nenašel odpověď na problém, kterej mě teď poslední dobou trochu trápí (možná hledám blbě, to je samozřejmě možný): před nějakým časem jsem si zakoupil bazarovej CD přehrávač Technics, model SL-PG 390, tzn. asi ten nejnižší model, co tehdy byl. To mně ale nevadí, na to občasný použití pro mě naprosto dostačující. Týpek tenkrát v inzerátu psal, že stroj má novou čočku nebo co, ale ve světle momentální situace se mi tomu nechce až tak věřit. Totiž CD přehrávač při hraní občas přeskočí. Tu o sekundu, tu třeba o dvacet, většinou se to stane tak jednou dvakrát za písničku, bez slyšitelné mezery nebo lupnutí, a vždy směrem dopředu, nikdy ne zpět. CD načítá rychle, čte všechno, stav CD (poškrábané nebo nepoškrábané) nehraje prakticky roli, čte i pálenky, vyhledává rychle a bezchybně. Akorát prostě občas skočí. Vyčistil jsem čočku isopropyl alkoholem, bohužel bez efektu :-/ Co ještě by s tím mohlo být? Dá se tam něco někde seřídit? Anebo byla čočka nová jenom na papíře v duchu hesla "slibem neurazíš" a bude to chtít ji vyměnit? Není třeba v Brně a okolí někdo, kdo by se na to uměl podívat? Díky.
tihlous
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 13. 9. 2020 14:25

Měl jsem taky tento stroj, nebo velice podobný a taky mě to začalo dělat. V lepším případě to bude špinavá čočka, což jak píšeš není. Dál už může být laserová dioda vysvícená, bývá tam nějaký trimr, kterým lze trošku přidat výkonu laseru (to se mně stalo u následné Yamahy). Moje závada byla nakonec podivná, začaly se sypat feritový jádra naváděcích cívek. V servisu mě tehdy řekli, že to ještě neviděli a doporučili sehnat někde jiný laserový modul a nebo to vyhodit. Zvolil jsem tehdy druhou možnost.
Zkus se zeptat tady: http://www.hifibrno.cz/servis-gramofonu ... rosoustav/

A nebo se na FB podívej na skupinu audio/hifi/zvukova technika/BAZAR a najdi uživatele Simak Ondrej (v popisu pracuje ve společnosti quadral), je to velký Technics guru, živí se opravou a tuněním hifi komponentů, ale je z Poličky. Ten určitě poradí, nebo opraví.
iMAC -> Audirvana -> Chord Mojo -> Campfire Solaris 2020
iBasso DX160 -> Audiosense T800
LG OLED65B9 -> Pioneer SX-S30DAB -> Polk S55E
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod lo-fi 13. 9. 2020 19:51

tvůj problém je v mechanice posuvu celých saní laseru. Buď mechanicky zadrhává - vyčistit a namazat, musí jít naprosto volně, to se týče i ozubení posuvu + kol, nebo už je vyběhaný samotný motor = má velký mechanický odpor při startu, občas pomůže rozebrat a vyčistit kartáče a komutátor.
Problém je v tom, že motor startuje do velmi nízkých otáček při malém napětí a pokud je někde nějaká protisíla, nepohne se. Elektronika dále navyšuje napětí až magnetický moment překoná tu bariéru ale v ten okamžik se saně posunou skokově o příliš velkou vzdálenost a optika s přesným posuvem na cívkách už nemá rozsah to korigovat.. ;-)
JR Transrotor Leonardo + Ortofon Jubilee + Audio research LP1, SWANS F 2.3B line array, REL G1 x 2, SPaudio D1, active crossover Sykora/Riha/Lo-fi, tri amping monoblok Dudek/Riha/Lo-fi x 2, XDuoo X20 RB/Tennmak Pro mod
lo-fi
Junior

Odeslat příspěvekod muchacho 13. 9. 2020 21:13

Tak tak, sám jsem měl svůj první CD přehrávač Technics SL-PG460A a jeho "skvělý" Digital Servo System zlobil úplně stejně. Stačilo vzít jemňoučkou vazelínu (už si nepamatuji kde jsem ji vzal a co to bylo zač) namáznout převody, pojezdové plošky a vodící "tyčku", pustit to nejdelší CD s rychlým opakovaným přeskakováním z prvního tracku na poslední a zpět, aby to v celé délce promazalo a bylo po problému...
Naposledy upravil muchacho dne 14. 9. 2020 05:10, celkově upraveno 2
muchacho
Junior

Odeslat příspěvekod Abox 14. 9. 2020 04:36

Ha, Technics SL-PG490 mi leží ve skříni, dělal to samé. Schválně to vyzkouším.
Abox
Mírně pokročilý