Jaké zařízení na nahrávání TV pořadů?

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod jiri.filip 22. 9. 2020 12:48

Ahoj,

potřebuji nějak vyřešit nahrávání pořadů z TV (SONY BRAVIA KDL-40WE5).

Aktuálně jsou programy přijímány prostřednictvím kabelové televize UPC.
Do budoucna snad dojde k přechodu na STA, takže by nové zařízení (MMC?) mělo být schopné přijímat programy ve formátu DVB-T2 i ze satelitu.

Výhledově plánuji zřízení NAS (asi Synology).

Požadavky na nové zařízení:
Podmínkou:
• Nahrávání na externí HDD (v budoucnu NAS) -> interní HDD nechci z důvodu vázanosti přehrání nahraného pořadu pouze na daném zařízení, ve kterém bylo nahráno
• Nahrávání programů nešifrovaně , aby je bylo možno přehrát z disku na libovolné televizi
• Zařízení pokud možno neběží vůbec, nebo převážně na Androidu (špatné zkušenosti z různých recenzí, které jsem četl)
• LAN port, aby umělo přehrávat z NAS
• Umí DLNA
• Displej se zobrazením času přehrávání videa, aby byla vidět kolikátá minuta videa aktuálně běží)
• kdyz zařízení vypnu, vypne se i usb disk
• bezproblémové přehrávání Kodi, You Tube a v budoucnosti i 4K

Výhodou:
• Možnost se současně dívat na jeden pořad a nahrávat jiný ze stejného zdroje (např. DVB-T2, satelit)
• Možnost pozdější editace zaznamenané nahrávky
• Funkce HbbTV
• Příjem internetových rozhlasových stanic

Předem díky za tipy.
DAP: SONY NW-WM1Z | NW-WM1A | NW-ZX300 | NW-A55
Headphones: Beyerdynamic Avento Wired | T51i | KOSS Porta Pro
IEM: SONY IER-Z1R

Mobile: SONY XPERIA PRO-I | SONY XPERIA 1 V
jiri.filip
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 22. 9. 2020 12:54

Mám obavy, že to co požaduješ splní pouze nová TV, která bude vícetunerová a bude tohle všechno podporovat. Možná existuje nějaký vícetunerový settopbox. A úplně nejlevnější to patrně nebude.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jiri.filip 22. 9. 2020 13:08

martas38: Se stávající TV, která ještě naštěstí není Android, jsem maximálně spokojen. I na základě vyjádření servisního mechanika SONY o "kvalitě" jejich Android TV jsem připraven si ji nechat tak dlouho, jak to bude jen možné.
Navíc co jsem četl v diskusích, tak i když je pořad nahráván na externí HDD připojený přes USB port TV, nelze pořad přehrát na jiné TV, než z jaké byl pořízen. Prý to tak funguje u většiny výrobců TV kvůli ochraně autorských práv.
DAP: SONY NW-WM1Z | NW-WM1A | NW-ZX300 | NW-A55
Headphones: Beyerdynamic Avento Wired | T51i | KOSS Porta Pro
IEM: SONY IER-Z1R

Mobile: SONY XPERIA PRO-I | SONY XPERIA 1 V
jiri.filip
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 22. 9. 2020 13:13

Ne, funguje to tak z důvodu, že abys mohl jeden pořad sledovat a jiný nahrávat, musel bys mít TV co má dva tunery (co podporuje obvykle i funkci PIP). Nejlevnější modely to nemají. Jeden tuner přijímá kanál který sleduješ, druhý tuner přijímá kanál, který nahráváš. Obvykle je několik možností. Buď to TV vůbec nepodporuje, nebo umožňuje přijímat z pozemního a nahrávat z kabelového a nebo umožňuje přijímat a nahrávat ze dvou pozemních apod.
Napadá mě jedině pořídit si settopbox, co umí ukládat na disk a přes LAN, rozbočovač signálu a jeden pořad budeš sledovat na TV a druhý bude nahrávat settopbox.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod JJezevec 22. 9. 2020 13:39

Co takhle přijímače Vu+ se satelitním i pozemním tunerem.
Není problém nahrávat, přijímače mají klidně i 8 a více tunerů.
JJezevec
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tajnik 22. 9. 2020 17:09

jiri.filip píše:Navíc co jsem četl v diskusích, tak i když je pořad nahráván na externí HDD připojený přes USB port TV, nelze pořad přehrát na jiné TV, než z jaké byl pořízen. Prý to tak funguje u většiny výrobců TV kvůli ochraně autorských práv.
Je to tak, mám Panasonic a co nahraju z TV USB na externí disk můžu přehrát jenom zase na této konkrétní TV.
tajnik
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků