Android box k TV - Vontar X3

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Kinga 24. 11. 2020 10:59

Zdravím,

Budu nahrazovat již dosluhující HTPC a vobla padla na nějaký TV Box s (klasickým) Amndroidem.

Potřeboval bych, aby to umělo následující:

- SPDIF výstup
- Podpora oficiální aplikace Poda TV (proto ten standardní Android)
- TV mám sice FHD, ale určitě bych uvítal podporu 4K, ale to už je předpokládám standard.
- KODI (v tom také asi nevidím problém)
- Odladěný FW

Z toho všeho mi vypadla asi jako optimální volba Vontar X3 4GB RAM ? https://www.aliexpress.com/item/4000390172250.html?

Žádný náročný provoz neočekávám - filmy ze síťového disku přes KODI a občasné sledování IPTV přes Poda.

Zároveň, v případě HTPC mi velice vyhovovalo komplet ovládání KODI prostřednictvím mobilního telefonu s Androidem (Kore/Yatse). Lze podobným způosobem nějak pohodlně a jednoduše ovládat další Android zařízení ? Kompletně, vč. jednotlivých aplikací ?

Díky
Kinga
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod orlov 24. 11. 2020 18:50

Je to dobrá a cenovo veľmi výhodná voľba, ale len ak vyhodíš Android a nainštaluješ tam CoreELEC. S Androidom sú tieto lacné čínske krabice problémové.
orlov
Junior

Odeslat příspěvekod leroj 24. 11. 2020 19:16

orlov: - říká kdo?

na stole mi už asi půl roku leží karta s CoreElecem a zatím nebyl důvod ho vyzkoušet...
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kinga 24. 11. 2020 22:10

Ještě se zeptám, možná hloupě, ale díval jsem se na YT na dvě relativně detailní recenze a nejsem si 100% jist, jestli box obsahuje běžný Android ? Jde o to, aby tam nebyla ta TV verze na kterou v Play Store nejsou žádné aplikace (vycházím z pár let staré zkušenosti s jednou TV vybavenou Androidem).
Kinga
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod leroj 24. 11. 2020 22:42

tento box neznám, ale u všech co jsem tady měl, byl klasický Android a s instalací z GP nebyly problémy a neměly by být ani tady
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kinga 24. 11. 2020 23:08

Díky, asi tedy objednám, za ty peníze... Mně jde primárně o tu podporu IPTV přes oficiální android aplikace, protože na HTPC v KODI to sice šlo zprovoznit, ale bylo to takové uživatelsky, ne úplně přívětivé.
Kinga
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod leroj 24. 11. 2020 23:21

no IPTV tam nemám, jen přímo v TV
ale je fakt, že některé androidí apky jsou přizpůsobeny pro mobily a ovládání na TV je potom dost zoufalé, ale předpokládám, že ta Poda by měla být na TV v pohodě
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Česlo Česlič 25. 11. 2020 09:10

...je instalován klasický Android, Poda běží výborně (Box verze má stejný layout, jako STB Pody), rozlišení jen 720p (dáno aplikací Pody), Netflix 480p (v Kodi 540p), GP nefunguje (najede, ale nestahuje a neinstaluje apps), ale je zde náhrada (ApkPure)... jinak je tento box v pohodě - žádný zázrak, ale ani propadák... a ještě (pro mne velká výhoda) - výborně funguje USB audio...

...pokud máte 1080p TV, 4K Android boxy většinou ani nenabídnou coby výstup (ale je možné přehrávání)...

... nevím, zda je to jen u mého kusu, ale občas se sekne Kodi (jinak box jede, takže není problém vyskočit na plochu, Kodi manuálně ukončit a znovu nastartovat) - může to být taky tím, že mám nainstalováno poměrně dost doplňků...
Česlo Česlič
Junior

Odeslat příspěvekod orlov 25. 11. 2020 13:23

leroj píše:orlov: - říká kdo?

na stole mi už asi půl roku leží karta s CoreElecem a zatím nebyl důvod ho vyzkoušet...


... to říkam já - z osobnej skúsenosti. Opakujem, kto chce mať bezproblémové prehrávanie filmov všetkých formátov a z akýchkoľvek zdrojov, tak sa Androidu vyhne.
orlov
Junior

Odeslat příspěvekod leroj 26. 11. 2020 14:16

no když to říkáš ty, tak to potom jo :)

ale vážně:
když jsem se o CE zajímal, tak jsem narazil na určité problémy - čet jsem, že v KODI pod LE neběží Tidal, Eurosport Player, Chrome, Netflix a další...
nevíš náhodou jak to je?
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kinga 27. 11. 2020 14:43

Objednáno, ještě jednou díky za informace.

Vrátím se ještě ke svému druhému dotazu:

Kdo máte Android Box typu Vontar X3 - jak ovládáte ? Klasickým DO, případně DO s klávesnicí nebo prostřednictvím mobilního telefonu ?

Třetí možnost jsem využíval v kombinaci s KODI a asi mi to vyhovovalo nejvíc.. Ale zatím jsem nezkoušel žádný SW pro komplexní ovládání jiného Android zařízení.
Kinga
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Česlo Česlič 28. 11. 2020 10:57

... osobně používám Air (Fly) mouse (na 1. obrázku https://www.aliexpress.com/item/4000390 ... web201603_), když mám zapnutou TV... když poslouchám hudbu přes Kodi, tak Yatse na mobilu/tabletu...
Česlo Česlič
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků