Multimediální centrum 4K

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod glorei 27. 11. 2020 09:56

Zdravím zdejší uživatele. Prosím, potřeboval bych poradit s koupí MMC. Potřebuji, aby zvládal 4K60fps, HDR, KODI. Dále potřebuji aby toto MMC mělo optický výstup pro zvuk, gigabit lan. Většinou budu přehrávat z NASu, takže proto volím LAN (kabel je kabel). Nepotřebuji podporu youtube, netflix ani ostatní aplikace, na to mám Apple TV 4K. Ještě je možnost ''narvat'' do Apple TV KODI, ale co jsem četl, tak to ovládání je celkem prasárna a k tomu přikoupit HDMI sound extractor abych vytáhnul z HDMI zvuk do optiky. Teď jsem koupil projektor a na nový AV receiver mi bude chvilku trvat než našetřím, proto musím řešit zvuk přes optiku.

Kód: Vybrat vše
https://www.amazon.de/dp/B07TMQ9QF7?m=A3JWKAKR8XB7XF&tag=idealoversand-21&ascsubtag=f0L6Kjrvp9x0M4QAp5Uzpg&th=1&psc=1


zde je ten extractor.

Moc děkuji za rady
glorei
Junior

Odeslat příspěvekod Tapir1 27. 11. 2020 10:47

Co třeba UMAX U-Box A9. Výhodou je celkem funkční podpora. 8-)
Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE Casea Upgrade, Denon DVD 3910, Quadral Signum 90; Portable - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron, Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + Hiby FC3 MQA, Blon-BL03, TWS - Panasonic RZ-S500W, TV - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glorei 27. 11. 2020 11:15

Děkuji, jenže zde je 100Mbit LAN. Což je problém. Pokud je na NASu film o velikosti 90GB, tak 100mbit síťová karta přenese max 12,5 MB za vteřinu. Při délce 2 hodin se ''teoreticky'' může přenést maximálně 90GB, zda li pojede síťová karta na 100%, což nepojede.

Ještě je možno použít Wi-Fi, což by mohlo projít.
glorei
Junior

Odeslat příspěvekod honza.c 27. 11. 2020 12:06

Ahoj, zkus se podivat na zidoo z9s/z9x. Melo by splnovat tve pozadavky.
Stream DK: Apple TV 4k,Zidoo z9s
Audio DK: Denon avr-x2500h-5.1.2 QA 3010+3090c,SW Proson rumble r-10
Audio PC: Aune x1s, iLoud Micro Monitor, HD58x
Video DK: Epson TW9400+110'' 5D MP/HDR HiViGrey acoustic
honza.c
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lake292 27. 11. 2020 15:46

Vero 4k+?
Lake292
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 27. 11. 2020 18:37

Přesně tak. Vero 4k+ Umí všechno a výkonu má na rozdávání.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod glorei 27. 11. 2020 20:16

Já jsem četl u toho Vera, že má nějaké problémy s některými filmy (soubory)
glorei
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 27. 11. 2020 20:24

Nepozoruju žádný problémy. Přehraje úplně všechno bez zaškobrtnutí.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod trebuk 28. 11. 2020 16:47

Ja mam doma UGOOS AM6 Plus som max. spokoji.HDMI(2.1 and 2.0 ) podporu maximálneho výstupu 4K@60fps output(HDCP2.2). 1 * RJ45 1000M.Podporuje HDR

https://ugoos.com/ugoos-am6-plus-s922xj-tvbox-android9
trebuk
Junior

Odeslat příspěvekod ripper6 2. 12. 2020 20:26

Ja ted resim podobne dilema... :(
Potreboval bych nejakou krabici neco jako driv byl player typu Popcorn Hour
napr
https://www.mall.cz/multimedialni-centr ... hour-a-210

a chci aby k tomu sel pripojit HDD disk nebo PC (treba pres USB na prenos souboru - filmu)
aby to umelo klidne jen po kabelu HDMI 2.1 prenest film UHD 4K 90GB film ale s HDR a Dolby Vision :)
Je neco takoveho?
Duvod: pokud koupim konecne 4K TV a ta umi Dolby Vision (treba Sony XH9096), mam problem ze z PC ten Dolby Vision neprenesu. PS5 ho tez nepodporuje.
Muj hlavni zdroj je PC napojeny pres HDMI do AV Receiveru.
Nechci ale mit doma NASku, nebo jinou krabici jen tak co mi huci nebo prehravac typu kde se toci nejaka placka celou dobu co se divam na film.
Takze film ulozim mam ho 1:1 jako BDMV slozku a ma napr 90GB. Tu bych chtel prenest treba i jen docasne na uloziste a nebo primo z HDD prehravat pres nejaky player typu Popcorn Hour co umi prave Dolby Vision, pripadne i HDR10+.
:)
ripper6
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod glorei 3. 12. 2020 01:08

Já to nakonec pořešil tak, že na Apple TV 4K hodím KODI, dále jsem vychytal akci na black týden NAS WD My Cloud EX 2 Ultra za 80€ a k tomu jsem koupil opět na black týden 2x HDD 8TB ta 200€. Takže výsledná cena je 280€ za 16TB. Popravdě, že by to nějak extra hučelo se říct nedá. Apple TV 4K umí jak HDR tak dolby vision. Otázkou je, jestli to bude podporovat v KODI, co jsem četl, tak je to už fixnuté a funguje to. Kdyby ne, tak kašlu na nějaké krabičky s androidem nebo android TV. Celý týden jsem jen studoval a nejlépe mi vyšlo koupit ODROID N2 plus 4GB. Toto má taktéž podporu HDR plus a je to snad nejvýkonnější deska, jestli nebudu počítat latte pandu. Do Odroidu hodím open elec a je po problémech, ale věřím, že Apple TV 4K bude dostatečný i s VLC a nebo nějakým jiným přehrávačem. Uvidíme, co se bude dít po té novele zákona, kdy majitel serveru budu odpovědný za soubory, tzn "teoreticky" by mělo skončit streamování z websharu atd, věřím ale, že se najde nějaký způsob, jak to obejdou. Jestli se ta novela neposunula, nebo dokonce nezrušila.
glorei
Junior

Odeslat příspěvekod ripper6 3. 12. 2020 11:21

glorei: dekuji za odpoved, co s tim ma spolecne majitel serveru? Pokud mam vlastni film ripnutej na disku UHD 4K velikost cca 90GB a ten jen chci posilat napr pres tu Apple TV bude to fungovat? :)
Respektive k te Apple TV bych pripojil disk jako zdroj filmu. Problem co koukam na to HDMI, to zase nebude mit externi disk (tj muselo by to jit pres USB 3.1 nebo rychle rozhrani).
NAS se mi nechce porizovat, to je dalsi krabice co doma huci a zabira misto... chjo :(
A ten mini pocitac to je uz zase dalsi zarizeni na propoj ufff :(

To asi radeji pockam jestli casem nebudou mit Dolby Vision PS5 :)


A TV to mas jakou? Na nejakou TV to asi pak posilas pres ten mini pc ODROID pres Apple TV? :)

TV jako prijmac jsem lepsi nenasel teda (Samsung Q80T a Sony XH9096 PC monitor i hry)
ripper6
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ondrasheq 3. 12. 2020 14:36

Jo, přesně na toto jsem rezignoval. Mám dva externí USB disky, jednou za dva tři týdny tam nasypu filmy z PC, odpojím, zapojím do TV a nazdar. Není to komfortní, ale představa výběru, kupování, konfigurace a hledání vhodného místa pro NAS mi zní ještě hůř :D
Někdy před rokem jsem laboroval s řešením á la Chromecast, ale to zase neumělo přenášet titulky, jedině (pochopitelně) hard-coded.
ondrasheq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 3. 12. 2020 14:57

NAS je super. A Synology, nebo QNAP prakticky nemusíš konfigurovat. Provede tě konfigurací sám.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod sarga 3. 12. 2020 15:15

ripper6 píše:glorei: dekuji za odpoved, co s tim ma spolecne majitel serveru?
Pokud mam vlastni film ripnutej na disku UHD 4K velikost cca 90GB a ten jen chci posilat napr pres tu Apple TV bude to fungovat? :)
Respektive k te Apple TV bych pripojil disk jako zdroj filmu.


K ATV 4k nepřipojíš disk. Vše jede po síti.Pokud máš mac a na něm filmy, připojíš se. Nebo NAS server. Na ATV zase musíš mít aplikaci na přehrávání , Infuse, Plex..no zase jich tolik není.Pokud chceš pohodlí, tak ATV 4K s Infuse je pecka. Pokud chceš ale obrazovou kvalitu, tak i ta poslední generace už zaostává obrazově. Já ji prodal, protože můj Oled Panasonic GZ2000 už poskytuje jasně lepší obraz při přehrávání Netflixu.Na ten zbytek mě ještě jede Popcorn 4k, ale i ten by zasloužil vyměnit. Pokud už ATV tak asi počkat. Šušká se, že nová ATV bude ve ve dvouch verzích.Ta ,,pro" verze by snad už měla mít osazen A14/M1 čip, tak uvidíme.
QP1R,MojoPoly,Tidal,Roon
sudekl@seznam.cz
sarga
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků