Multimediální centrum 4K

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod glorei 3. 12. 2020 22:16

ripper6 píše:glorei: dekuji za odpoved, co s tim ma spolecne majitel serveru?

Co s tím má společné majitel serveru? No třeba to, že do té "skvělé" novely zákona, teď majitel serveru (ulož.to, webshare, fastshare,...) nezodpovídá za soubory na serveru, zodpovídá za ně uploader. Po té novele zákona se situace změní, a majitel serveru budu odpovědný za obsah na serveru. Takže otázka zůstává, kolik serveru skončí? Jak jsem již psal, nevím , jestli se ta novela nakonec neodložila, nebo dokonce nezrušila. Takže teď je potřeba stahovat co nejvíce a proto jsem pořídil ten NAS. 16TB bych mohl zaplnit do konce tohoto roku, poté nevím (ruské trackery torrentu, thepiratebay). Kdyby existovala stejná služba, jako SPOTIFY ale pro filmy, a stála by i 2000 měsíčně, tak nemám opravdu problém to zaplatit. Jenže k čemu je NETFLIX, když třeba máte chuť se podívat na film Vykoupení z věznice Shawshank? Chápu to, že licence a vydavatelé s streamem moc nesouhlasí, tak proto nám zůstává jediná možnost to stahovat, dokud je z kama.
Nemám problém i s kupováním BLU RAY, ale zde mi vadí jedna věc. Vyšel např Titanic na DVD, koupil jsem collector edition za 2K, potom vyšel na Blu Ray, poté v 3D verzi na Blu Ray a teď vyjde v 4K UHD, za několik let v 8,... To mám utratit za film pomalu 6K, abych se podíval na film, který jsem již viděl akorát v lepší kvalitě? Proto bych uvítal streamovací službu, cenu 2K bych akceptoval.

Na čem koukám, no jelikož jsem v Německu zavřený na hotelu, tak projektor EPSON EH-WT7000 je zavřený v krabici na hotelu, předpokládám ale, že 22.12. se konečně dostanu domů a zatím budu posílat signál z APPLE TV 4K. OLED je OLED a proto mi to zatím stačí z Applu streamovat z NASky. Pro mě je NASka určitě moc dobrá věc, proto jsem ji také zakoupil.

Ohledně NASky, já ji nastavil za 10 minut, v síti ji PC našel okamžitě, teď stahuju přímo do NAS a nemusím řešit přenášení souborů z jednoho místa na druhé. Pro mě vede zásadně NAS, ale někomu to nemusí vyhovovat.
glorei
Junior

Odeslat příspěvekod glorei 4. 12. 2020 03:50

sarga píše:
ripper6 píše:glorei: dekuji za odpoved, co s tim ma spolecne majitel serveru?
Pokud mam vlastni film ripnutej na disku UHD 4K velikost cca 90GB a ten jen chci posilat napr pres tu Apple TV bude to fungovat? :)
Respektive k te Apple TV bych pripojil disk jako zdroj filmu.

K ATV 4k nepřipojíš disk. Vše jede po síti.Pokud máš mac a na něm filmy, připojíš se. Nebo NAS server. Na ATV zase musíš mít aplikaci na přehrávání , Infuse, Plex..no zase jich tolik není.Pokud chceš pohodlí, tak ATV 4K s Infuse je pecka. Pokud chceš ale obrazovou kvalitu, tak i ta poslední generace už zaostává obrazově. Já ji prodal, protože můj Oled Panasonic GZ2000 už poskytuje jasně lepší obraz při přehrávání Netflixu.Na ten zbytek mě ještě jede Popcorn 4k, ale i ten by zasloužil vyměnit. Pokud už ATV tak asi počkat. Šušká se, že nová ATV bude ve ve dvouch verzích.Ta ,,pro" verze by snad už měla mít osazen A14/M1 čip, tak uvidíme.

A co tak zkusit Fire TV Cube od amazonu? Na to jsou nativní aplikace jako jsou Spotify, Netflix, HBO GO, dále podporuje: Video: Dolby Vision, HDR10, HDR10 +, HLG, H.265, H.264, VP9 Zvuk: AAC-LC, AC3, eAC3 (Dolby Digital Plus), FLAC, MP3, PCM / Wave, Vorbis, Dolby Atmos (EC3_JOC). Kodi tam jde nainstalovat, což je stále pro mě nejlepší program na přehrávání filmů a doplňků.
glorei
Junior

Odeslat příspěvekod ripper6 5. 12. 2020 14:43

sarga: dekuji za info zde, ale Apple fakt resit nechci, nemam nic s applem.
Po siti bych mohl pokud lze udelat v TV napr Sony XH9096 sdilene uloziste, to bude sdilet treba z PC a umet nacist BDMV slozku?
Takze pak by sel film presne z toho pres domaci router pripojene kabelem rj45 primo do TV.
Ta by nacetla a hral by tak vcetne Dolby Vision?
Je to mozne i takto?
Jde o to ze ten film ma treba bezne 70 - 90GB tak proto to se ptam :)
Ideal by mi nevadilo ani z disku, tedy pres USB 3.0 (nebo co to ta tv ma to nepisou), pripojit externi ssd 500gb, tam bude slozka bdmv a je to.

Co to mas ty za ten Popcorn 4K? Umi 1:1 prenos filmu UHD 4k?
Kdysi jsem ho videl u znameho, to je let a bylo to paradni, mel tam blu-ray FullHD, vybral jsem film, cvak, BDMV slozka a Play a uz to hralo :)
To by me nevadilo a vyresilo pripadne zalezitost kdyz uz teda :)

pozn. tu tv jeste nemam, proto nemohu nic zkouset a neznam chovani
ripper6
Junior

Odeslat příspěvekod friend155 25. 12. 2020 20:46

Zdravím všetkých (nie len) užívateľov MMC a TV-boxov.
Po prečítaní nespočetných fór, recenzií a testov som vybral tri modely, ktoré by mali spĺňať moje požiadavky.
Poprosil by som pomoc pri výbere a ak by to bolo možné, tak aj dôvod prečo mi ten-ktorý model doporučujete.

Kodi, Youtube, NetFlix a pod. veci ma nezaujímajú - nie sú pre mňa podstatné.
Podstatná je u mňa vyladenosť systému, bezproblémové prehrávanie čo najväčšieho počtu video formátov (H265, H264) aj starších, bezstratových HiRes-audio formátov a načítania titulkov (v) a mimo obrazu (rôznych formátov).
Veľké plus sú u mňa aj samostatné Audio výstupy (HDMI, RCA-analóg-digitál)

O modeloch ako Vero4K+, Ugoos AM6+ a pod., som neuvažoval.
Majú neskutočný výkon, ale chýba mi tam u mňa podstatná vec a to je displej (pri prehrávaní Audio súborov) a nikde som sa nedočítal o odladenosti systémov.

Uvažujem o týchto modeloch:
1. ZAPPITI One SE 4K HDR
2. DUNE HD Pro 4K II
3. ZIDDO Z9X
Je ešte jeden ale ten je už mimo môjho rozpočtu a to:
4. ZIDOO Z1000Pro

MMC chcem používať na dvoch typoch TV:
1. 4K-Panasonic TX-50GX810E
2. Plazma LG PJ-550

Vďaka všetkým, ktorí mi pomôžu pri výbere MMC aj s komentárom prečo práve TEN...
friend155
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mutt 26. 12. 2020 20:41

Pokud ti jde o vyladěnost systému, tak bych pro tuto chvíli vynechal aktuální modely zidoo. Zatím na ně není plnohodnotný firmware, vše jen ve fázi beta... za pochodu se řeší spoustu problémů. Ostatní MMC jsem neměl / nemohu hodnotit.
Mutt
Junior

Odeslat příspěvekod friend155 26. 12. 2020 23:45

Díky potvrdil si mi to čo som vedel o Zidoo, preto som ich dal na posledné dve miesta.
Najviac ma zaujíma názor na francúzsky model: Zappiti One SE 4K HDR
https://www.zappiti.com/appiti-one-se-4k-hdr
friend155
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 27. 12. 2020 00:39

No, já bych ti poradil to Vero 4k+, ale to skrz absenci displeje nechceš. Já to ale (stejně jako stereo receiver) ovládám výhradně z mobilu, takže mi to nechybí. Každopádně výkonově super a naprosto bez problémů, velice svižné rozhraní.
iMAC -> Audirvana -> Lotoo Paw S1 -> Campfire Solaris 2020
iBasso DX160 -> Audiosense T800
LG OLED65B9/Vero 4K+ -> Pioneer SX-S30DAB -> Polk S55E
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod friend155 28. 12. 2020 12:11

Už keby som sa dal (zatiaľ nechcem) cestou malých krabičiek, tak neviem či by nebolo lepšie ísť cestou ´´Raspberry pi 4´´
https://rpishop.cz/multimedialni-centra ... ition.html
Snažím sa vyhnúť krabiciam na platforme ANDROID, len väčšina je na tom postavená.
Nemusia to byť práve tie modely ktoré som spomínal vyššie, viete o niečom?
friend155
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 28. 12. 2020 13:23

Z Raspberry PI 3B jsem přešel právě na Vero a je to obrovský pokrok co se rychlosti týče, o podpoře HEVC a HDR nemluvě. Rpi 4 je výkonnější, ale tuším jsou právě z HW podporou HEVC nějaké problémy a mám pocit, že se to i přehřívá. Jinak já jsem na Rpi používal úplně stejné OSMC jako je na Vero, takže i ve vlastním systému na kterém to běží jsem jak doma.
iMAC -> Audirvana -> Lotoo Paw S1 -> Campfire Solaris 2020
iBasso DX160 -> Audiosense T800
LG OLED65B9/Vero 4K+ -> Pioneer SX-S30DAB -> Polk S55E
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Katikakus 28. 12. 2020 14:26

Odroid N2+ s Coreelec nebo necim podobnym a mas vystarano...
Displej k tomu pripojit muzes, ale chce to vedet, co delas.
Katikakus
Junior

Odeslat příspěvekod friend155 7. 1. 2021 21:21

Asi sa vyberiem cestou SHIELD TV Pro i keď...
...i keď u mňa absentuje AVR iba stereo amplifer, tak musím investovať ďalej do kvalitného HDMI extraktora s hdmi a opt. vstupom alebo niečo iné....
friend155
Kolemjdoucí

Předchozí stránka