Nejlevnější cesta k přehrání Pána prstenů ve 4K

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod .soul 8. 12. 2020 20:05

Ahoj všem, poprosil bych o radu ohledně nejlevnější/optimální cesty k přehrání Pána prstenů ve 4K na televizi LG 65Oled B9. PS4 Pro bohužel 4K Bluraye přehrát neumí a jiný přehrávač nemám, používám jinak streamovací služby. Tím pádem se nabízí koupě levného 4K bluray přehrávače, nebude ovšem nižší cena znamenat i horší obraz? Nechce se mi investovat 10 tisíc kvůli jednomu filmu :-[ Měli byste prosím nějaké doporučení?

Případně mám ještě notebook (tento) a při koupi 4K Bluraye Pána prstenů se prý dostane i kód na stáhnutí, dokázal by to přehrát v plné kvalitě? Lepší ripy Mandaloriana (jinak nepirátím a nepodporuji to, ale Mandalorian se v CZ koupit nedá) se mi při připojení k TV trhaly, předpokládám, že by pořízení lepšího SW přehrávače ale pomohlo? Je potřeba nějakého lepšího HDMI kabelu na přehrání 4K?

Z flešky by to nešlo?

Děkuji moc za jakoukoliv radu, jsem v tomto laik (jak je asi znát již z otázek).
Note 10+ Linx 8 PC PS3 PS4 PS Vita
.soul
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ondrasheq 8. 12. 2020 22:30

No a co si ten film stáhnout? Remux rip obvykle odpovídá obsahu původního média a jelikož vlastníte originální nosič, netřeba z toho mít černé svědomí. Z USB by to mělo jet. Případně připojit přes HDMI notebook.
ondrasheq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mesab 8. 12. 2020 22:47

soul : nemám pro tebe přesnou odpověď, ale jako námět k dalšímu poznávání

https://www.blu-shop.cz/4k-ultra-hd-blu ... nded-kino/

nejlépe napiš dotaz na ten eshop, pan majitel je super ochotný nadšenec
mesab
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 8. 12. 2020 23:32

Na BR to je. Ale třeba na SC (Webshare) je ve 4K HDR pouze třetí díl. Ale pokud máš BR, tak ho v nějakém softu naripuj na NAS, nebo síťový disk, pokud máš a pojede to. Případně do PC a to propojit s TV přes HDMI. Možná i z flashky, ale pozor bude to mít minimálně 80GB. A nebo vyměnit PS za Xbox. Už One S umí přehrávat BR disky ve 4K :)
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jardadts 8. 12. 2020 23:55

Tvoje TV by měla podporovat aplikaci Apple TV a tam se dají koupit 4K verze Pána prstenů i Hobita. Všechny 3 díly Hobita stojí v balíčku 449KČ. Pán prstenů stojí 279kč /díl. Balíček všech 3 dílů za 449kč byl z nabídky stažen,ale třeba ho vrátí. Můžeš na vyzkoušení zkusit film půjčit za 59kč. Vše Dolby Vision a Dolby Atmos.
jardadts
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 9. 12. 2020 00:33

Vidíš, to mě nenapadlo. Netflix, nebo Apple TV.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod .soul 9. 12. 2020 09:25

jardadts: díky moc za radu, popravdě mě vůbec nenapadlo, že by se to dalo oficiálně sehnat mimo Bluray nosič, zkusím tedy tu Apple TV, případně Google Movies. Co jsem se dočetl, tak kvalita obrazu by měla být téměř totožná, jen zvuk je s Blurayem o něco lepší, nicméně na mé basic audio sestavě bych to stejnak nepoznal.

Ještě jednou díky :-)
Note 10+ Linx 8 PC PS3 PS4 PS Vita
.soul
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ChilliMeat 9. 12. 2020 10:42

O "skoro totožnou" kvalitou obrazu u jakékoli streamovací služby vs. fyzický nosič bych si dovolil pochybovat, čímž ale neříkám, že se na to nedá koukat :) Taky používám Netflix ve 4K, ale disk bude vždy lepší. Samozřejmě pokud Vám jde jen a pouze o ty 3 filmy a nic víc, je zbytečné kupovat extra přehrávač. Jinak z vlastní zkušenosti mohu doporučit Sony UBP-X700B, zvládá i Dolby Vision. Aktuálně se dá sehnat za 5.290 Kč.
PC->Burson Audio Conductor 3X Performance->Dan Clark Aeon 2 Noire
SONY KD-65AF8, SONY UBP-X700
ChilliMeat
Junior

Odeslat příspěvekod leroj 9. 12. 2020 11:06

souhlasím, že kvalita a komfort je u BRP lepší.
no já mám jen 4 BR disky a koupil jsem kvůli nim Panasonic DP-UB450EGK - stojí stejně jako ten Sony výše, o kterém jsem taky uvažoval, ale nakonec jsem vybral podle TV...
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod .soul 9. 12. 2020 12:50

Asi mi ta o neco lepsi kvalita nestoji za 2500kc za Bluraye + 5200kc za prehravac/xbox, ktery jinak nevyuziji, oproti 800kc z Apple TV.

Mozna az si jednou poridim PS5, tak k nemu dokoupim i Bluraye, ty filmy me stejnak nikdy neomrzi :-)

Diky moc.
.soul
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků