Netflix - problém s plynulostí kamery - škubání chromecast

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod cujou2 20. 1. 2021 14:26

Ahoj, nevím jestli jsem trefil správnou sekci ale snad jo :).
Používám Chromecast 3, a doposud jsem jel HBO GO a v klidu ( tedy někdy slabší obraz...). Nyní jsem ale zkusil na 1 měsíc zdarma Netflix 1080p verzi, a po spuštění pár seriálu/filmů jsem byl nadšený kvalitou obrazu, ale všiml jsem si že to asi nebude 24p přehrávání??, a projevuje se trhání. U HBO GO to jede ale hladce. V nastavení google Home, mám vynutit 50Hz, zkusil jsem to deaktivovat - trhání obrazu je o dost horší. Když je to zapnuté, tak to vypadá jakoby ten 1 snímek prostě chyběl, prostě to jede krásně, trh, jede, trh... Jde to ale vidět jen u pomalejšího pohybu zleva doprava a naopak.
TV je plazma Samsung PS60e6500 - v režimu 50HZ nenabízí cinema smooth jako u 24p co jedu z Dune HD - bez problému. Docela mě to mrzí, a nevím jestli si to teda budu platit dále...
Nějaký TIP?
Naposledy upravil cujou2 dne 20. 1. 2021 15:52, celkově upraveno 1
cujou2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod cujou2 20. 1. 2021 15:46

Takže si asi odpovím sám. Co jsem tak našel, tak ten blbý chromecast umí jen 50Hz a 60Hz.... Takže filmy co jsou 24p to neumí adekvátně přehrát, někdo si toho ani nevšimne ( třeba žena byla naštvaná že zase musím cosik nastavovat a kutit uprostřed filmu) ale mi to teda vadí.
cujou2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 21. 1. 2021 12:34

Tak mně by to silně vadilo taky. Našel jsi nějaké řešení? Myslím, že o Androidu, trhání a nastavování se toho napsalo celkem dost. Už ale nevím, kde se co zlepšilo, anebo zůstalo tak. Hodně lidí si cukání užívá, jako formu přirozeného klokotání filmu, takže neřeší.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cujou2 21. 1. 2021 14:39

Jsou na to dotazy přímo na chromecast helpu od googlu, je jich několik, ale očividně to moc lidem asi nevadí, bohužel... :( vždy nějaký developer napíše : bla bla, for smooth play set 50Hz in settings .... a když mu někdo odpoví, že to je sice pěkné ale neřeší to 24p, tak to raději uzamkne... Takže asi tak. Řešení zatím asi není.... nebo jsem na něj tedy nepřišel...
Ten režim 50Hz co není v základu aktivován, to opravdu dost zlepší, ale prostě není to pořád 24p judder free. Neumí to prý asi automaticky poznat API a nepřepne to, mne by ale ani nevadilo, kdybych to musel manuálně nastavit... hlavně ať je tam ta možnost...
A jo, máš pravdu, do toho je ještě skupina, která chrochtá nad sekaným obrazem... to už je mimo mé chápání... Já se celou dobu, od počátku co jsem koupil první plazmu, zaměřuji právě na 24p judder free - ale s přirozeným pohybem, vracel jsem kvůli tomu několik TV i MMC, a teď skončím u zasekaného netflixu :D. Starou plazmu je mi zatím líto dávat pryč, i když se mi líbí OLED, ale kam dát tu výbornou plazmu, pro děti (mají oba 2 roky) do pokoje je asi brzo :). A další MMC nechci, když mám výborný Dune HD.
cujou2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 21. 1. 2021 15:26

Mimochodem Netflix má dobrá testovací videa - https://www.netflix.com/title/80018499
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků