čím přehráváte vše?

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Jonaasisko 1. 3. 2021 13:21

Zdravím, navázal bych na téma, které jsem založil v TV a projektorech, ale nevím jestli to tam můžu dát, tak zkusím tady. Jako základ teď mám Pioneer VSX 1123 a přehrávač DBP 150, je to prakticky základ, ale zatím mi to sežralo všechno, ale poslední dobou se mi stává, že když přehrávám film z disku, tak mi to nejde přetočit o pár kroků zpět, nebo vpřed, buď mě to hodí na další film, nebo ho to pustí znova, jo, mám nějaké stáhnuté filmy většinou v MKV, a tady mi to taky nějaké filmy odmítá přehrát s tím, že formát není podporován. Pak jedu original BLURAY což je samozřejmě v pořádku. Ty filmy mám na disku v PC, ze kterého budu mít NAS, a teď co mě zajímá...receiver mi ty filmy přehraje, nebo ne? a BDP mi ty filmy přehraje, nebo s tím budou taky problémy, když to budu mít na síťovém úložišti? teď když jsem zkusil v NTB nasdílet nějaké soubory, tak mi to nenajde ani televize ani přehrávač ani receiver. Zatím to pouštím z NTB přes HDMI kabel, což není vůbec komfortní, pořád přetahovat filmy z PC na menší disk, rád bych to měl tak nějak schované a pouštěl to z jednoho místa. Ze začátku jsem všechno pouštěl z externího disku přes TV, ale když jsem stejný film pustil přes přehrávač, přišlo mi to kvalitnější, jak obraz, tak zvuk.
Přílohy
IMG_20210301_132203.jpg
Jonaasisko
Junior

Odeslat příspěvekod Abox 1. 3. 2021 16:06

Mám sice VSX-1021, ale betonově filmy přehrávat neumí.
Dej si nějaký na flešku a uvidíš sám...ostatně, musí to být i v manuálu.
Abox
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jonaasisko 1. 3. 2021 19:32

Jojo, to vím, na flashce nenajde ani mp3, tak přemýšlím, na co tam ten port teda vlastně je...
Jonaasisko
Junior

Odeslat příspěvekod bruco 1. 3. 2021 19:39

Aky suborovy system mas na flaske?
bruco
Junior

Odeslat příspěvekod Abox 1. 3. 2021 19:56

Z flesky normalne MP3 prehraje. Nesmi byt ale Ntfs.
Abox
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jonaasisko 5. 3. 2021 11:44

Pravda, neuvědomil jsem si, že mám všechno v NTFS�‍♂️

-- 5. 3. 2021 11:49 --

Pravda, neuvědomil jsem si, že mám všechno v NTFS�‍♂️
Jonaasisko
Junior

Odeslat příspěvekod pike01 5. 3. 2021 15:03

Filmy z NASu by ti měl umět přehrát ten bluray player přes DLNA, ale je otázkou, jestli zvládne všechny kodeky, které se umí schovat do MKV. V každém případě když do něj píchneš fleshku s náhodně vybranými filmy, tak uvidíš sám. Co nezvládne z flashky nezvládne ani z NASu.

Edit: dívám se, že ten pioneer je už poněkud historická mašinka, takže pro přehrávání filmů z nasu by možná dávala víc smysl nějaká androidí krabička, která tu podporu formátů bude mít výrazně vyšší a případně by se na ní dala rozchodit kodi a bluray by byl jen čistě na disky
pike01
Junior

Odeslat příspěvekod Skajvolkr 5. 3. 2021 17:23

Já koupil Nvidia Shield 2019 s Androidem.
Přehraje veškeré audio, veškeré video. (Kodi, Plex).
Externí disk, pokud je zapojen přímo do Shieldu musí být naformátován na NTFS.
A jako bonus stream mnoha her ze služeb Gforce Now, Xbox Pass, Google Stadia, Boosteroid, Android a Shadow PC.
Skajvolkr
Junior

Odeslat příspěvekod Jonaasisko 6. 3. 2021 15:16

Na ten shield jsem se díval a vypadá to zajímavě, asi by to mohlo být to, co chci. A tady bych ještě poprosil o radu ohledně ovladače, samozřejmě mám teď 3 ovladače, a to se mi nelíbí, hrozně jsem si zvykl na "chytrý" ovladač s touchpadem co mám k televizi Samsung, ale tím, že už nepoužívám klasickou televizi, tak tam nějaké tlačítka nepoužívám. Dost jsem četl o univerzálním ovladači tuším od logitechu, máte to někdo, nebo nějakou jinou variantu?
Jonaasisko
Junior

Odeslat příspěvekod Jonaasisko 5. 11. 2021 00:10

Asi už v tom mám bordel, a taky je to asi moje malá informovanost. Doteď jsem žil v tom, že mám prostě filmy na disku a nějaké na Blu-Ray, ale jak šel čas v tomto roce, tak šel můj vývoj, jak technologie, tak peněz, které investuji. No, z projektoru a plátna v ceně max do 35 jsem na komplet novém kinu za 180 včetně Atmosu. Ale abych ten Atmos mohl využívat, budu na to muset mít filmy, pochopil jsem, že jsou služby jako Apple TV kodi a podobné, kde si můžu koupit film ve virtuálním prostředí a pustit si ho přes ten SHIELD. Příčí se mi ale myšlenka, že se budu dívat na film ve 4k a bude se mi sekat zvuk, nebo obraz, vlivem výkyvů rychlosti připojení v souvislosti třeba se změnami počasí. Funguje to i tak, že si film zaplatím a stáhnu na vlastní úložiště, nebo je pořád jedinou možností fyzicky film mít Blu-Ray? Tady narážím na omezené vlastnosti mého BDP150 a zjišťuju, že budu potřebovat i přehrávač. Tady ale zjišťuju další věc, že jich moc není, co jsem se dočetl tady, tak ty co zvládají dobře 4k jsou snad jen Sony a Panasonic, taky jsem celkem šokován jaké tady zmiňujete kvalitativní rozdíly mezi dražšími přehrávači a levnými. Vzhledem k tomu že jsem po celé té anabázi skončil se zesilovačem Denon AVC 6700h a projektorem Epson tw7100 (nebo BenQ 2700) bych chtěl i přehrávač od denonu, ale ten snad neexistuje, takže co teď?
Jonaasisko
Junior

Odeslat příspěvekod ppepko 5. 11. 2021 06:42

Kedze investujes v inej cenovej urovni ako ja, asi ta moja rada nezaujme. Ale tak aby si mal aspon nejaky prehlad co je mozne. Tiez som roky riesil problem ako prehravat filmy a ako dostat multikanalovy zvuk do AV receivera Pioneer. Samozrejme cez bluray prehravac funguje vsetko bez problemov. Ale prehravanie filmov z disku je problem, casto narazis na nejake kodeky, ktore neprehras. Momentalne, ale pouzivam pomerne lacne riesenie, ktore funguje na 99%. Filmy mam na NAS, osobne mam QNAP TS-230 s dvomi 12TB diskami, takze takmer nekonecny priestor. Priamo v Qnap funguje Download Station, kde si mozes stiahnut co len chces. Aby to bolo legalne, mal by si si ale filmy niekde kupit. Cez stremovacie sluzby vsak nedostatnes taku kvalitu, bezne si stahujem filmy o velkosti 20GB a ta kvalita je uzasna. Filmy si spristupnis cez DLNA do akehokolvek prehravaca. Ale DLNA ma svoje obmedzenia, pri prehravani je problem vybrat si spravnu zvukovu stopu alebo spravne titulky. Funguje to najlepsie ked ma film len jednu zvukovu stopu a titulky v samostatnom subore na disku. A tak na prehravanie pouzivam malu krabicku X96max, v ktorej je android a mozes si tam dat napriklad KODI. Toto sa lahko pripojis na filesystem v NAS cez nfs alebo sambu a prehras si takmer vsetko, aj s tym komfortom, ze si vyberies ake chces titulky, ako sa maju kde zobrazit, ako farbou, atd. Pripadne sa automaticky stiahnu z opensubtitle.org, atd. Ale byva problem so zvukom, 7.1 kanalove zvukove stopy som nevedel dostat do receivera. Tak finalne riesenie je pouzit Corelec, ktory nahras na microSD kartu a spustam ho z tej krabicky X96max. Vyhodou je, ze to neprepise povodny android co je na flash. Corelec ma v sebe KODI, ale v tomto pripade to uz prehra vsetky kodeky a dokaze to poslat vsetky verzie zvuku do receivera. Snad len pokial viem, to neprehra najnovsi kodek AV1. Ale zase je to krabicka co ma stala 30eur a tak ju bez problemov vymenim za nejaku inu. Osobne by som na prehravanie filmov nekupoval ziadne specializovane zariadenie. Kodeky a formaty sa neustale vyvijaju a na rozdiel od receivera, projektora, televizora je potrebne prehravac neustale aktualizovat alebo vymienat. A este dobra vec na zaver, na ovladanie Kodi v Corelec mi pekne funguje priamo ovladac od TV sammsung ...
ppepko
Junior

Odeslat příspěvekod eviljack 5. 11. 2021 07:28

Přesně tak, potřebuješ přehrávač, který umí všechno, a na to je nejlepší něco, co se průběžně aktualizuje - buď ta Nvidia, nebo podobná krabička s Kodi, VLC, nebo nějakým dalším přehrávačem. Televize (a asi teda i AV receivery) většinou neumí NTFS, ale jen FAT32. To sice nevadí u mp3 a filmů, jejichž velikost nepřesáhne 4GB, ale pořádné ripy s kvalitní audio stopou (a Ty budeš chtít, pokud možno, všude Atmos, nebo aspoň DTS HD) jsou 15GB+.

Já mám jako přehrávač ten Asustor NAS, na něm běží Kodi a jsem spokojen. Pravda, nezvládá 2160p, to už se seká, i když jsem mu dal 8GB RAMky, procesor to prostě nedá. To mě zatím netrápí, protože stejně mám receiver i projektor jen FULL HD, časem holt pořídím asi vyšší model. Než jsem koupil NASku, zkoušel jsem to přehrávat ze sítě pomocí Tesla-500 (to je dvb-t2 set-top box k projektoru), ale tam se třeba po hodině občas začal film sekat, nebo se objevovaly sekundové výpadky zvuku a podobně (taky je to paštika, ale já to mám jenom pro případy, když si párkrát za rok vzpomenu, že chci vidět nějaký sport a podobně, na TV signál to stačí bohatě).

Tak zkus zvážit, jestli by se Ti nevyplatilo pořídit něco takového i s disky, pokud ho budeš mít kam dát vedle receiveru. Já to ovládám bezdrátovou myší.

Příklad (musí to mít HDMI, u toho Asustoru jsem teda musel Kodi doinstalovat v linuxu, protože ho asi z licenčních důvodů odebrali z jejich systému, ale můžeš vzít třeba QNAP):

https://www.czc.cz/asustor-as6602t/295655/produkt

A ještě poznámka k diskům, kdyby ses rozhodl pro nějaké podobné zařízení, je dobré vzít rovnou oba disky, protože si z nich vytvoříš jeden svazek a nezajímá Tě, na kterém disku který soubor zrovna leží.
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro / xDuoo MU-602 + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer + Heco Aurora 200 jako DA
Projektor Benq W1090
Asustor Nimbustor 4 - AS5304T
eviljack
Pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků