čím přehráváte vše?

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Jonaasisko 1. 3. 2021 14:21

Zdravím, navázal bych na téma, které jsem založil v TV a projektorech, ale nevím jestli to tam můžu dát, tak zkusím tady. Jako základ teď mám Pioneer VSX 1123 a přehrávač DBP 150, je to prakticky základ, ale zatím mi to sežralo všechno, ale poslední dobou se mi stává, že když přehrávám film z disku, tak mi to nejde přetočit o pár kroků zpět, nebo vpřed, buď mě to hodí na další film, nebo ho to pustí znova, jo, mám nějaké stáhnuté filmy většinou v MKV, a tady mi to taky nějaké filmy odmítá přehrát s tím, že formát není podporován. Pak jedu original BLURAY což je samozřejmě v pořádku. Ty filmy mám na disku v PC, ze kterého budu mít NAS, a teď co mě zajímá...receiver mi ty filmy přehraje, nebo ne? a BDP mi ty filmy přehraje, nebo s tím budou taky problémy, když to budu mít na síťovém úložišti? teď když jsem zkusil v NTB nasdílet nějaké soubory, tak mi to nenajde ani televize ani přehrávač ani receiver. Zatím to pouštím z NTB přes HDMI kabel, což není vůbec komfortní, pořád přetahovat filmy z PC na menší disk, rád bych to měl tak nějak schované a pouštěl to z jednoho místa. Ze začátku jsem všechno pouštěl z externího disku přes TV, ale když jsem stejný film pustil přes přehrávač, přišlo mi to kvalitnější, jak obraz, tak zvuk.
Přílohy
IMG_20210301_132203.jpg
Jonaasisko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Abox 1. 3. 2021 17:06

Mám sice VSX-1021, ale betonově filmy přehrávat neumí.
Dej si nějaký na flešku a uvidíš sám...ostatně, musí to být i v manuálu.
Abox
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jonaasisko 1. 3. 2021 20:32

Jojo, to vím, na flashce nenajde ani mp3, tak přemýšlím, na co tam ten port teda vlastně je...
Jonaasisko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bruco 1. 3. 2021 20:39

Aky suborovy system mas na flaske?
bruco
Junior

Odeslat příspěvekod Abox 1. 3. 2021 20:56

Z flesky normalne MP3 prehraje. Nesmi byt ale Ntfs.
Abox
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jonaasisko 5. 3. 2021 12:44

Pravda, neuvědomil jsem si, že mám všechno v NTFS�‍♂️

-- 5. 3. 2021 11:49 --

Pravda, neuvědomil jsem si, že mám všechno v NTFS�‍♂️
Jonaasisko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pike01 5. 3. 2021 16:03

Filmy z NASu by ti měl umět přehrát ten bluray player přes DLNA, ale je otázkou, jestli zvládne všechny kodeky, které se umí schovat do MKV. V každém případě když do něj píchneš fleshku s náhodně vybranými filmy, tak uvidíš sám. Co nezvládne z flashky nezvládne ani z NASu.

Edit: dívám se, že ten pioneer je už poněkud historická mašinka, takže pro přehrávání filmů z nasu by možná dávala víc smysl nějaká androidí krabička, která tu podporu formátů bude mít výrazně vyšší a případně by se na ní dala rozchodit kodi a bluray by byl jen čistě na disky
pike01
Junior

Odeslat příspěvekod Skajvolkr 5. 3. 2021 18:23

Já koupil Nvidia Shield 2019 s Androidem.
Přehraje veškeré audio, veškeré video. (Kodi, Plex).
Externí disk, pokud je zapojen přímo do Shieldu musí být naformátován na NTFS.
A jako bonus stream mnoha her ze služeb Gforce Now, Xbox Pass, Google Stadia, Boosteroid, Android a Shadow PC.
Skajvolkr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jonaasisko 6. 3. 2021 16:16

Na ten shield jsem se díval a vypadá to zajímavě, asi by to mohlo být to, co chci. A tady bych ještě poprosil o radu ohledně ovladače, samozřejmě mám teď 3 ovladače, a to se mi nelíbí, hrozně jsem si zvykl na "chytrý" ovladač s touchpadem co mám k televizi Samsung, ale tím, že už nepoužívám klasickou televizi, tak tam nějaké tlačítka nepoužívám. Dost jsem četl o univerzálním ovladači tuším od logitechu, máte to někdo, nebo nějakou jinou variantu?
Jonaasisko
Kolemjdoucí