Audio Streamer do 300 Eur

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod tesarpa 19. 1. 2022 11:30

Hodně štěstí, nicméně si dovolím poznamenat, že na stránkách výrobce jsem se nedočetl ani slovo o přehrávání z NAS nebo podpoře UPnP apod. Vypadá to, že podporuje především streamovací služby, internetová rádia atd. Nevidím tam ani variantu připojení USB média, takže původní uváděné požadavky to nesplňuje. Ale hrát to bude :-)
tesarpa
Junior

Odeslat příspěvekod pavlicko 19. 1. 2022 11:53

Je to uvedené v review na youtube resp.v komentári recenzenta
https://www.youtube.com/watch?v=_h98vlo ... iReference
aj v popiske na aliexpress :-) https://www.aliexpress.com/item/1005003740556453.html
USB nevyužívam.
pavlicko
Junior

Odeslat příspěvekod tesarpa 19. 1. 2022 13:43

Zmiňoval tam, že to umí fungovat jako DLNA receiver, tedy mohu z jiné aplikace (např. Audirvana) poslat stream do této krabička (resp. puku :)) Když budu ale chtít přehrát soubor uložený na NAS, tak si opravdu nejsem jistý, zda to zafunguje. Ale nechci být špatným prorokem, držím palce.
tesarpa
Junior

Odeslat příspěvekod pavlicko 19. 1. 2022 13:57

Mám to potvrdené aj od technickej podpory audiophonics.fr, kde to tiež ponúkajú, že to DLNA podporuje.
Najlepšie to overím, keď to bude doma ;-)
Aj tak ďakujem za postrehy a pomoc nie len tebe, ale aj ostatným.
pavlicko
Junior

Odeslat příspěvekod tesarpa 19. 1. 2022 14:14

Nezapomeň pak napsat zkušenosti, zda to funguje dle očekávání, ať se můžou ostatní poučit.
tesarpa
Junior

Odeslat příspěvekod pavlicko 19. 1. 2022 14:31

Jasné, ak to bude fungovať spoľahlivo, najmä to prehrávanie bez medzier, tak to môže byť fajn prkotinka
pavlicko
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 19. 1. 2022 14:32

Akorát tady se pánové pohybujeme v totálním low-endu s pochybným zvukem. Proč dáváme na Maliny karty Allo za pět tisíc a za dalších pět tisíc k tomu kupujeme lineární zdroje? Aby to hrálo líp než většina převodníků do dvaceti tisíc, případně aby jsme obešli velice kvalitním zůsobem zarušené USB (dle typu karty).
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pavlicko 19. 1. 2022 14:42

Jasné že zvuk napriamo nebude ok, ale pri prepojení cez adekvátny DAC, mi to postačovať bude. Predpokladám a dúfam.
pavlicko
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 19. 1. 2022 15:26

On zvuk z Maliny z USB není žádná hitparáda. Bývá to zarušené atd. v tomto směru špatná architektura. Aspoň u Raspberry 3B tomu tak bylo. Ale samozřejmě záleží na očekávání a zbytku řetězce. Já to mám v plánu stavět, na druhou stranu si říkám, zda to má smysl, když mám lampový zesilovač, který má už z principu funkce zkreslení a šum někde úplně jinde, než polovodičové zesilovače. Slyšet to není, ale je to tam...
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jolefoto 19. 1. 2022 15:30

Ja by som sa chcel skúsenejších opýtať v tomto vlákne čo hovoria na Pro-Ject Stream Box S2. Myslím hlavne zvuk s optického výstupu do externého DACu. Je to do 300€. Je to úplne prúser? V inom vlákne som sa pýtal na iFi ZEN Stream čo je okolo 400 €, lenže ma dosť odrádzajú niektoré recenzie ohľadne výpadkov v ovládaní a niektorí recenzenti písali že mali problémy aj s aktualizáciou. Myslím si že ifi bude asi lepšie zvukovo ako Pro - Ject Stream box 2. Od PJ je už o dosť drahší model Pro Ject Stream box 2 ultra cca. 700 €. Bol by tam zvukový posun oproti PJ Stream box 2 alebo sa to ani až tak neoplatí. Tiež by som to chcel primárne využívať na prehrávanie súborov z ext. disku/flešky/nasu. Ovšem kupovať niečo čo by prehrávalo súbory len z domáceho úložiska a potom v budúcnosti zase kúpiť ďaľšiu krabičku na Tidal/Spotify/Qobuz sa mi nezdá ekonomické. Krabičky ako Allo, Rapsberry a podobne ma zase odrádzajú že tam treba už čosi inštalovať a tak podobne. Ďakujem za odpovede.
Primare I32, CD32
Pro Ject 2 Experience SB, Hana EH, MoFi Studio Phono
Sonus Faber Venere1.5
Chord, Cardass
Ibasso DX 150, Ibasso IT 01s, RME ADI-2 DAC FS, Sennheiser HD 660 S, Strong Leap S1
jolefoto
Junior

Odeslat příspěvekod tesarpa 19. 1. 2022 15:54

Já už jsem svůj názor popsal výše. Opravdu se není třeba bát řešení na bázi RPi. Když si to koupíš jako hotový kit, např. od Allo, tak je to na používání naprosto stejně složité jako třeba ProJect Stream Box S2 Ultra, který má mimochodem nainstalované také Volumio, jen jinak pojmenované. Čili dohodli se s autorem distribuce Volumio, že jim dovolil udělat si svou - jen přejmenovanou verzi. Ten PJ StreamBox S2 Ultra jsem měl, zvukově OK, ale pozor, tady se ve vlákně směšují transporty a streamery, kde bych doporučoval se držet terminologie, že transport je čistě digitální, zatímco streamer má analogový výstup, tudíž obsahuje DAC.

Pokud nejde o sestavu za vyšší statisíce (Kč), tak si myslím, že popravdě i obyčejný USB výstup z RaspberryPi do DAC postačí. Ty zkazky o tom, jak je USB sběrnice zarušená atd. jsou myslím trochu přehnané. Důležitější je, nakolik výrobce investuje do podpory software a jestli ho udržuje použitelný. A tam si myslím, že je právě velká výhoda těch linuxových audio distribucí, jako je Volumio, protože ty žijí a vyvíjejí se, narozdíl od software, do kterého už výrobce pochopitelně nechce investovat nic. A to je třeba případ starších StreamBoxů od ProJect, ale nejen jich.
tesarpa
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 19. 1. 2022 16:04

tesarpa: ono je při tom využití na přímo z USB velice důležité, čím to napájíš. Nabíječka z mobilu je opravdu prúser. iFi iPower už je super. Ještě lepší je lineární zdroj. No a jak jsem psal, taky na co to použiješ. Nemusí se vůbec jednat o sestavu v řádu statisíců, projeví se to už u sestavy v řádu desetitisíců. Stačí, když použiješ nějaký levný převodník, který nemá moc dobře filtrovaný USB vstup a neštěstí je na světě. Proto se USB obchází tímto a myslím se tomu neříká ani transport, ani streamer, ale bridge.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Yiakubou 19. 1. 2022 17:54

Je otazka, jak moc hraje roli kvalitni napajeni, kdyz je pouze Rpi a vystup z toho pres USB. Sam jsem to nijak neporovnaval, ani na to nemam DAC s kvalitnim USB vstupem, takze nevim. Ale Rpi proste neni neco konstruovane pro audio, je to genericky mini pocitac. Pokud nekdo pouziva pouze Rpi s USB, bez nejakeho HATu, tak to mozne je, ale pro kvalitni poslech ten DAC musi mit velmi dobre vyreseny USB vstup, ktery to galvanicky oddeli a prepocita - pak to muze fungovat. Pro ostatni pripady (a kvalitni poslech) je dle meho HAT, ktery to prepocitava a galvanicky oddeluje nutny, jeste nez se to posle do DACu (ktery by si s tim bordelem jinak neporadil). V takovem pripade asi bude mit lepsi napajeni vetsi vliv, zejmena kvuli stabilite hodin primo na Rpi HATu.
Velky hifi: 2xNUC (Euphony Stylus/Endpoint) > Singxer SU6 > RIHA LINE-4-DAC > 2x B200 bi-amp > Mega V2 Plus Custom
Maly hifi / produkce: RME Fireface UCX II > Neumann KH120 II + 750 DSP + NDH30
Yiakubou
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tesarpa 19. 1. 2022 18:05

Hele, já s tím samozřejmě koncepčně souhlasím, sám mám doma tři ROON endpointy postavené na RaspberryPi a mám u nich buď lineární zdroj nebo HAT desku (PI2AES, DigiOne). Jen jsem se snažil zakladateli vlákna vnuknout, že v prvé řadě jde o funkčnost, tzn. aby vybrané řešení po softwarové stránce splnilo jeho požadavky, a pak teprve může vylepšovat zvuk třeba tím, že na holé RPi dá HAT desku, koupí lepší zdroj, stíněný napájecí kabel atd. atd. Ne opačně, že si koupí nějakou poměrně hloupou krabičku, která možná bude umět to, co chtěl. A když ne, tak jí může leda dát jako zarážku dveří, protože na ní jiný software nenainstaluje ani jí nijak z pohledu hardware nevylepší. Ale už si vybral, takže přeji hodně štěstí.
tesarpa
Junior

Odeslat příspěvekod pavlicko 19. 1. 2022 18:35

Áno, vybral som si, a či budem spokojný, ukáže čas. V tomto zasa nie som až tak náročný, stačí ako to hrá a
vyhovuje mojim požiadavkám. Nemám ani špičkový DAC, zosík, ani repro, ani prepojovacie káble. Skôr sa snažím nájsť riešenie praktické, jednodnuché, lacnejšie a zvukovo uchádzajúce. Nehanbím sa zvuk prikrášliť equalizerom, lebo mi to vyhovuje viac ako rovný zvuk. Preto som určil taký finančný mantinel a podľa požiadaviek mi vychádzalo Rpi riešenie, s ktorým by som asi zápasil, alebo hlúpa krabička- Týcj krabičiek je viac aj v cenovkách do 700 Eur. Rozdiel len mozno v lepsom zvuku, ale s podobnou funkcionalitou.Alebo kupit drahšie bazarovzé kusy od Denonu DNP 800N resp. Pioneer N70
Ako som písal, v spálni vlastním IEast M30pro, je to velmi podobná krabička ako ten Wiim Mini, ale bez gapless funkcie. Po prepojení s lacným , ale podla mna dobrým DAC SMSL SU 8s to hralo rovnako ako drahšie Onkyo NS 6130, ktoré ma po softwareovej stránke trápilo ( appka,wifina).
Takže preto krabička.
pavlicko
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků