Nový prehrávač k projektoru

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Teroo 4. 2. 2022 21:56

Ahojte,
aktuálne vlastním k projektoru prehrávač ZIDOO Z9S.
Spokojný som, ale nejako mi nefunguje aplikácia HBO GO a rád by som využíval aj HBO MAX keď dorazí.
Tento prehrávač už nejaký ten rok má za sebou tak sa chcem spýtať, či je niečo čo by stálo za výmenu a kúpu aj s ohľadom nato, aby bolo možné využívať aj HBO MAX. A neuškodilo by aj fungovanie skylink live tv a samozrejme prehrávanie filmov.

Dosť je názorov, že NVIDIA SHIELD TV PRO 2019 je to najlepšie.
Nie je to lacné zariadenie, tak sa chcem spýtať či ozaj je to dobrá voľba k projektoru a pre využívanie HBO MAX a samozrejme aj filmy..
Predpokladám, že obraz by mohol byť kvalitný a hádam aj výstup zvuku.
Audio: Samsung Galaxy Buds 2 Pro
Home Cinema: EPSON EH-TW7400, Denon X2500H, DALI Zensor 7, DALI Zensor vocal, DALI Zensor 1, DALI Alteco C-1, DALI SUB E 12F.
TV: Nepotrebujem.
Teroo
Junior

Odeslat příspěvekod husgvos 4. 2. 2022 22:42

Pěkný večer, doporučuji Google Chromecast 4 s Chromecast TV, mělo by to vyřešit vaše potřeby celkem elegantním a nenáročným způsobem za dostupnou cenu. Skylink Live TV se bude řešit dost složitě, bez záruky nějaké stability i životnosti. Není na tolika zařízeních. Skylink je víceméně lokální fosilie.
Shanling EM5,FiiO Q1II+X3II+K5,FiioM9
Marantz HD-DAC1+PM6006+CD6006+FiiO DK1,Pro-Ject Essential III RM(OM10)
Audio-Technica AT-DAC100+BHA100+ATH-ADX5000,ATH AD-700X,ATH-M50x,BD DT 880 600Ω,Sennheiser HD660s,HD600,HiFiMAN HE400S,iBasso IT04,TSMR-3 PRO
husgvos
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Teroo 5. 2. 2022 06:45

Ďakujem,
Skylink ak by zariadenie nepodporovalo, nevadí. Hlavne chcem hbo max ale bojím sa aby som si neznížil kvalitu obrazu a zvuku výmenou zidoo za niečo iné.
Novšie verzie zidoo sú ako na tom ? Zrejme HBO GO (max) asi stále problém, tam inštalovanie aplikácií je také "tažkopádne", niečo ide, niečo nejde. .
Teroo
Junior

Odeslat příspěvekod Teroo 5. 2. 2022 17:43

Ľudia čo tu používate k projektorom alebo k tv?
Nikto nič. . na filmy, 4k, hbo,, hm ?
Audio: Samsung Galaxy Buds 2 Pro
Home Cinema: EPSON EH-TW7400, Denon X2500H, DALI Zensor 7, DALI Zensor vocal, DALI Zensor 1, DALI Alteco C-1, DALI SUB E 12F.
TV: Nepotrebujem.
Teroo
Junior

Odeslat příspěvekod Teroo 6. 2. 2022 20:34

Tak asi skúsim zakúpiť len niečo čo dokáže dobre nahradiť funkcie, ktoré Zidoo nedokáže.
A teda na hbo max, skylink, zrejme padne voľna na Amazon Fire Stick 4K max alebo Chromecast Google TV.
Audio: Samsung Galaxy Buds 2 Pro
Home Cinema: EPSON EH-TW7400, Denon X2500H, DALI Zensor 7, DALI Zensor vocal, DALI Zensor 1, DALI Alteco C-1, DALI SUB E 12F.
TV: Nepotrebujem.
Teroo
Junior

Odeslat příspěvekod Juro56 7. 2. 2022 09:44

Ja používam Xbox One X aj ako multimediálny prehrávač, Kodi, Netflix, Eurosport player, ale asi je to drahé riešenie len ako MMC. Skylink Live tam asi nenaištalujem. Skúšal som aj Max96+ za cca 50€, ide tam v pohode Kodi alebo Corelec,prehrá všetko, ale nepodporuje to Skylink live, Netflix .
Juro56
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ilja2001 7. 2. 2022 11:36

Já jsem si pořídil k TV nVidia Shield, převážně z důvodu využití pokročilejších formátů zvuku, které TV neuměla přes ARC nebo optiku poslat do AVR. Shield používám převážně pro Netflix, Kodi, YT a Horizon GO, který ale nemá aplikaci pro Android TV, takže je nutno jej tam dostat z USB. Ale jedná se o aplikaci pro klasický Android, takže ovládání stojí za houby.
Jinak v oficiální nabídce aplikací je jak HBO GO, tak Skylink, ale ani jedno jsem nezkoušel, takže nedovedu posoudit kvalitu.
Shield je zatím po roce provozu bezproblémový, rychlé rozhraní oproti některým boxům kolem 2 tKč, které jsem měl možnost vidět. U obrazu podpora nejen HDR ale i Dolby Vision. I když u DV jsem trochu bojoval, jelikož mi při nastavení výstupu na DV při 60 Hz dochází k dropoutům, i když všechna zařízení v řetězci by to měla podporovat. Zkoušel jsem laborovat s kabely, někde to tady na fóru popisuju. "Vyřešeno" nastavením DV při 25 Hz pro použití přes AVR a HDR při 60 Hz, pokud je AVR vypnut. Shield tohle pozná a sám příslušně upraví výstup.
ilja2001
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Teroo 7. 2. 2022 12:04

Ja som nakoniec objednal dnes toto:

https://www.alza.sk/google-chromecast-google-tv-bez-adaptera-d6683607.htm

aj s možnosťou vrátenia do 60 dní, nech to poriadne stihnem otestovať.
Zdá sa mi, že nato načo to potrebujem by to malo spĺňať všetko.
Zatiaľ teda zidoo ostane na filmy, pre lokálne súbory a tento google na Skylink, Youtube a HBO Max, a malo by v pohode zvládnuť 4K a aj dolby atmos.
Audio: Samsung Galaxy Buds 2 Pro
Home Cinema: EPSON EH-TW7400, Denon X2500H, DALI Zensor 7, DALI Zensor vocal, DALI Zensor 1, DALI Alteco C-1, DALI SUB E 12F.
TV: Nepotrebujem.
Teroo
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků