PAL vs NTSC a DVD pregravac

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod d2000 16. 5. 2005 07:57

Muze mi prosim nekdo vysvetlit jak je to s prehravanim PAL DVD na NTSC DVD prehravaci nebo obracene , tedy NTSC DVD na PAL DVD prehravaci? Je to vubec mozne? Diky!
P.S. prehravac je region free
d2000
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Takeru 19. 5. 2005 14:10

Jo, a mě to funguje docela dobře (Sencor SDV6101) - vesele si přehrávám NTSC dvdčka na PAL-only TV (18let stará JVC, na přehrávači jsem musel nastavit, že mám PAL-only). Dvd přehrávači je to imho úplně jedno (zvlášť když je region free), přeci jenom je to furt MPEG2. PAL a NTSC dvd se víceméně liší jen velikostí videa (720x480 NTSC a 720x576 PAL) a rychlostí přehrávání (29.97fps, 23.97fps NTSC a 25fps PAL).
Get it, or get hit!
Takeru
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod d2000 20. 5. 2005 02:43

Super, to jsem potreboval slyset. TV ma PAL i NTSC takze by to tedy nemel byt problem. Dik!
d2000
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Takeru 20. 5. 2005 11:24

d2000 píše:Super, to jsem potreboval slyset. TV ma PAL i NTSC takze by to tedy nemel byt problem. Dik!

Teoreticky. Bohužel jsem se dozvěděl, že některý přehrávače (a nemusí to nutně být muzejní kousky) jsou buď PAL only nebo NTSC only a dvd pro druhou normu nepřehrajou :-( Takže to nejspíš budeš muset přímo vyzkoušet a buď ti to půjde přehrát nebo nepůjde :wink:
A pozor, nezáleží na tom který normy zvládá TV, ale přehrávač.
Get it, or get hit!
Takeru
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bigdoc 21. 5. 2005 00:08

nevím o žádném, který neumí obojí, a vyzkoušel jsem jich už hodně... máte někdo zkušenosti s "pal only" nebo "ntsc only"? Nejhůř to bude vždy ve specifikacích, stačí se podívat.
bigdoc
Kolemjdoucí