Recenze Sencor SHR 8108 HDD rekordéru

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod 2ge 15. 11. 2005 10:48

Ahojte,

tiez si chcem kupit Divx/DVD HDD prehravac, prosim napiste mi alternativy, lebo ako vidim, tento vyrobok nie je moc "povedeny".

Hlavne mi ide o toto:
1. funguje bezproblemov, pri prehravani sa nezasekava, 2 hodiny ho nemat pusteneho je fakt o drzku.
2. korektne zobrazovanie DivX, aby pomery stran sedeli

Akoze fakt neexistuje jeden normalny prehravac, v ktorom je nejaky HDD, nahram dovnutra DivX/XviD, aj za cenu, ze _niektore_ mi nepojdu prehrat, ale vo vseobecnosti to pojde bez problemov ?
Ja ani nepotrebujem nejake hracicky, nahravat na DVD-R z rekoredru, ale ide mi o to, aby som si vsetky moje filmy mohol skopirovat dovnutra toho prehravac a bezproblemov prehravat.

Takze...skuste napisat ake su alternativy, nieco som zacul o Panasonicu, zevraj ten zasa huci...Tak asi fakt kupim drahy KISS, ked nic ine nie je.
SubDownloader - stahuj a nahravaj titulky k filmom pomocou opensource programu z OpenSubtitles.org
2ge
Junior

Odeslat příspěvekod pavel.stnl 15. 11. 2005 15:52

2ge: No jestli ti jde o to bez problémů nakopírovat na HD filmy v DivX a pak je sledovat a ani nepotřebuješ nahrávat na DVD, tak celkem ani nepotřebuješ DVD rekordér a stačí ti PC...si myslím :-)
Ale vážně, než bych dával 18 - 20 tisíc do KISSu, tak bych se už asi poohlídl po multimediálním PC centru, který tě vyjde skoro na stejný prachy - s MS Win Home Center si myslím, že lepší než stolní DVD rekordér.
pavel.stnl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod papinek 15. 11. 2005 17:41

Pokud bude v pořítači operační vir Windouw, tak je to o ničem. Nedá se spolehnout, kdy co se má nahrát...... Nikdy nevíš co počítač právě udělá......

Proto jsem si koupil DVD rekordér.
papinek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jatro 16. 11. 2005 09:06

Problém je v tom, že RW DVD smazané, nebo naformátované v compu, už rekordér nerozezná a ani nezformátuje. Nevím proč to tak je, ale je to tak. Umí zformátovat jen úplně nový, nebo úplně nahraný. Pokud je poloprázdný a zformátuješ ho v rekordéru, bude zase použitelný jen zpola. Takhle mi to funguje.

Formát obrazu je nutné nastavit v setupu, že to postrádá logiku je druhá věc. Tady tenhle rekordér je prostě potřeba používat tak jak to jde.
Jatro
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 2ge 16. 11. 2005 10:39

pavel.stnl - dik za odpoved. Bohuzial, asi mas pravdu. Najjednoduchsie a najschodnejsie riesenie je kupit PC. Ide o to, ze s tymto strojom maju robit ludia, co v zivote nevideli PC (ja s tym nemam problem), musi to mat dialkove ovladanie, atd atd.
Jednoducho nevidel som zatial take PC, co by toto vsetko malo - tvarilo sa ako prehravac.
Ale ak mi nejake ukazes - viem ze su rozne barebone atd, ale neviem..jednoducho do zostavy (zosik/video) sa PC moc nehodi...
Ale ak mas nejake linky/recenzie, kludne napis, rad si precitam, lebo ako vidim asi sa k normalnemu (sice drahsiemu, ale 100% spolahlivemu) prehravacu asi nedostanem...tak mi asi nic ine ani nezostane.
SubDownloader - stahuj a nahravaj titulky k filmom pomocou opensource programu z OpenSubtitles.org
2ge
Junior

Odeslat příspěvekod papinek 16. 11. 2005 14:39

1)
Co se týká formaátování DVD+RW Psal jsem to výše.. Pokud mám RW naformátované v PC je možné ho použít v DVD rekordér. Je ho nutné ručne naformátovat. Dělá se to pomocí setapu, kde v položce disk (Je to poslední ikona) je nabídka Inicializace DVD. tím se DVD+RW zformátuje a připraví pro nahrávání.
2)
Vlastním počítač P4 3,2GHz se dvěma HDD zapojené do RAIDU + ALL-IN-Wonder9800Pro. kde mohu stahovat televizní pořady v plné kvalitě (720*576 bodů) bez ztráty jediného snímku (přišel mi na 70 000Kč). Má to jeden háček nedá se použít.. I když mám vypnuty všechny spořiče, vypínání HDD a vše kolem, tak se operační systém chová jako vir např. ukončí svévolně nahrávání, spadne počítač a jiné. Je u toho možnost naprogramovat kdy co a jak stáhnout, ale nikdy se mi to nestáhlo, vždy počítač přešel do spacího režimu, ze kterého ho probudí akorát hejbání myší. Proto jsem si koupil zmíněný rekordér a jsem s ním plně spokojený..
3)
Pokud stahuji filmy ze stanic, které mají VPS tak je to super přístroj cena - výkon. Ze stanic jako je NOVA, je nutné film upravit v počítači.
papinek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod honajz 16. 11. 2005 14:41

Protože o tom zde píše víc lidí, a i mně ruší při sledování přes Sencor přístroj Primu - příčné pruhy - chtěl jsem se zeptat, zda se to někomu podařilo odstranit, protože i nahrávky mám pak "pruhované".
honajz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod papinek 16. 11. 2005 15:02

Zkuz si pohrát ze zapojením, aby ti nevytvářelo smyčku. Já mám všechno zapojené přez Ricevr a žádné pruhy to nedělá... Antenu mám vedenou do DVD a pak do televize
papinek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod honajz 16. 11. 2005 15:13

V tomhle jsem laik - aby nevytvarelo smycku znamena, aby se nikde kabely nekrizily?
honajz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod papinek 16. 11. 2005 15:29

Jde o to, aby země nebyly ve smičce....
papinek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pavel.stnl 16. 11. 2005 16:37

papinek: K tomu PC(multimediální centrum) - myslím že záleží hlavně na vhodném výběru komponentů. Myslím, že jedna z důležitých věcí je výběr skříně, tak aby byla s dálkáčem a displeyem, aby se při koukání TV a přehrávání muziky nemusel startovat celej OS. Dál je důležité vybrat správné komponenty (nemyslím zrovna to nejvýkonější co na trhu je ale třeba vhodnou TV kartu), no a pak jak jsem už psal někde výš, asi bych to provozoval na Windows XP Media Center - normální XP jsou přeci jen na práci s PC a né pro multimediální centrum.
Doporučuju omrknout CHIP 12/2005 - je tam o tom něco napsaný...sice jako domácí media centrum je tam komp za 90 litrů ale to je asi to nejdrahží co poskládali :-)
pavel.stnl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod qwe1 17. 11. 2005 13:42

Mám ho dva dny a zkoušel jsem zatím jen pár věcí.Až ho pořádně prozkoumám pokusím se napsat i nějaký návod na použití,ten dodávanej je o ničem.Pokud někdo podpoříte vlastnímy pokusy bude to super a nemusíme tu psát kraviny. :)
Zatím jsem zjistil
-nahrávání čistě přes rec funguje dobře,neuměl jsem si představit nejhorší kvalitu nahrávky,ale pro seriály které smažete je to použitelné,takže 80GB by mělo stačit.Pokud ho chcete používat jako recorder místo videa.
-připojení k TV a ladění programů je jednoduché a nemělo by činit problémy.Tedy pokud se nebudete snažit naladit recordér na televizním kanále.Pokud jsem zjistil,tak to nejde.Propojení musí být tedy přes scart nebo AV.Na televizi která má jen anténí vstup ho nenaladíte.(u videa to většinou šlo)
-několikrát se mi sekl(modrá obrazovka s nápisy o chybách atd.) bylo to vždy po mém zmateném stisku někter´klávesy na ovladači která neměla funkci,takže předpokládám že při správném zacházení se sekat snad nebude.
-Jeden film v DivX mi z mechaniky přehraje bez problémů,ale po zkopírování na disk se film seká ???
- NA TOTO BYCH PROSIL REAKCI
:shock:
- kopy DVD-HDD je bez problémů,pokud chcete na disk dostat více položek z DVD a ne jen jednu jak píší v návodu,uložte je v PC do adresáře a kopírujte adresář,to jde!Nemusíte pak kopírovat písničky po jedné.
- u některých divX je opravdu vidět jen menší čtverec ve prostřed obrazovky a nevím jak ho roztáhnout(jiný přehrávač mi to nedělá)
jak tu někdo psal pomohl opravdu ZOOM(jiné řešení zatím nevím)

No to je za ty tři hodinky seznamování zatím vše.Prosím doplňujte info a zkušenosti.Debata o tom jestli má nebo nemá smysl ho kupovat je stejně na každým z nás.Já mám taky multimediální PC,ale mladá na něm nic nenahraje a nechávat ho spát dva dny když jedu pryč abych si něco nahrál mě nerajcovalo.Jako náhrada za VHS a věčného hledání místa pro a hlavně na pásce když potřebuji rychle a nečekaně něco nahrát je za 8200Kč k zamyšlení.
Takže pište ať ho kluka vylepšíme!!!!!!!!!!!!! :D
qwe1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod papinek 17. 11. 2005 20:47

Mám problémy
1)
pokud nahraju film na DVD a načtu do PC, abych odstranil reklamy. tak mi PC tento film převádí na formát 4:3 s obrazem 16:9 a nevím proč?
2)
Při rozdělování rekorderem filmu na výce DVD, je konec DVD nečitelný. jsou tam chyby, jako by se na DVD byko nahráno víc než se na něj vejde...
papinek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod papinek 19. 11. 2005 08:31

Co se týká DivX, né každý kodek tj. číslo byl bez chyby. Měl jsem první DVD přehrávač od této firmy a musel jsem některé filmy překodovat.
papinek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod qwe1 19. 11. 2005 17:25

Takže jsem měl další chvilku na zkoušení.Docela mě mrzí že momentálně nemám víc času,protože zatím jsem celkem spokojený.
Co mi vadí-při nahrávání na HD jdou slyšet hlavičky disku,každých asi pět sekund.Nevím jestli je to normální,ale disky v PC mi to nedělají.
Pálení na RW je v pohodě a fachá dobře.Zatím jsem neměl čas nahrávat delší film a tedy vyzkoušet nahrávku na 2 DVD.
CO MĚ VELMI POTĚŠILO-TENTO RECORDER UMÍ STŘÍHAT A TO KDYKOLIV.TAKŽE REKLAMY ATD. NOU PROBLEM :D .Jsem zatim ve fazi testovaní protože jak jsem zmínil nemam moc času,ale kapitolu si vytvořím kde se mi zachce a tak střih by neměl být problém.
Podle původních ohlasů jsem čekal že se o zkušenosti bude chtít podělit více lidí. :x
Zatím jsem nezjistil(zase ten nedostatek času) jak smazat naladěný program.Naladí mi to třeba 2xCT a jednou to chci smazat a zatím nevím jak.No pobádám! :D
qwe1
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka