Recenze Sencor SHR 8108 HDD rekordéru

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod milan496 8. 1. 2006 15:28

Jaky FW myslis? Zatim jsem videl z verze z cervence, zari a listopadu? S dualnim zvukem mam stejne problemy. Na novejsi televizi to resim nastavenim v setupu, na starych sprostym trikem - odpojim levy nebo pravy audio kabel (u scartu by asi byla nutna jeste meziredukce :-(
S nahravanim na vice DVD mam jeste jeden problem - krome toho, ze nejde editovat kapitoly, nesla mi ani finalizace - nevim jestli je to tim, ze je malo mista. nebo tim, ze prvni DVD ma na konci chyby (jak uz nekdo taky psal)

Milan
milan496
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Hruby Mirek 8. 1. 2006 17:27

U té verza FW jsem se přepsal, je z 13.9.2005. Teď jsem zkoušel na Nově přepínat zvukové kanály (Profesionálové) a jde to mačkáním tlačítka Audio, u nahrátých na HDD používám audio+šipky. U týdenního nahrávání mi ukazuje také dnešní datum. Uvidím co se ukáže po nahrátí programu. Ještě se ozvu.

Souhlasím s MirkemMG - položka se vymazala.
Naposledy upravil Hruby Mirek dne 8. 1. 2006 19:05, celkově upraveno 1
Hruby Mirek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MirekMG 8. 1. 2006 18:46

Řešíte tu to co jsem tu již dvakrát popisoval.
OPAKOVANÉ NAHRÁVÁNÍ LZE POUŽÍT POUZE BEZ VPS!!!! Zapneteli VPS, automaticky se místo opakování uloží nejbližšíí datum kdy to vychází. Po prvním nahrání se položka vymaže!!! Asi chyba.Alespoň pro mne dost vážná. Denně nastavuji Simpsonovi.
Jinak mám Firm. 268MP64CZS_BC_050913A.
MirekMG
Junior

Odeslat příspěvekod MirekMG 8. 1. 2006 19:21

Dotaz pro Davida2. Jde u tebe nahrávání DENNĚ TÝDNĚ s aktivovaným VPS? Stačí jen když testneš jestli se to po uložení přepíše do přehledu časového nahrávání.
Naposledy upravil MirekMG dne 8. 1. 2006 21:26, celkově upraveno 1
MirekMG
Junior

Odeslat příspěvekod MirekMG 8. 1. 2006 19:28

rhinos píše:
Cyberx píše:Jeste by to chtelo dat dohromady nejaky seznam chyb, at se ma FAST o co oprit ;-) Tady zaklad toho co se mi projevuje a co jsem vycetl :

Zavaznejsi chyby:
1) Nemoznost nahravat " Tydne"
2) Male titulky u DivX
3) Opakované časové nahrávání s VPS.

Navrhy na vylepseni:
a) Moznost editace na HDD
b) Moznost kopirovat DVD na HDD
c) DivX zoom (pro prehravani DivX na cele obrazovce) *
d) Přístup k přehledu časového nahrávání jedním stiskem tlačítka.

* Asi jde o neresitelny HW problem :(d/quote]

nevim jak tobe ale me s fw kterej je zminenej vyse tydenni nahravani funguje...je pravda ze ze sem to jen zkusil nastavit a kouknout se co tam je po ulozeni...
co se tyce DivX zoom tohle resi u me prepinani pomeru stran na TV ale je fakt ze mam docela novou...jediny na co sem zatim neprisel jsou filmy v dualu...myslim v tv ...tam mi hraji obe jazykove verze najednou:(
MirekMG
Junior

Odeslat příspěvekod Cyberx 8. 1. 2006 19:34

MirekMG píše:Řešíte tu to co jsem tu již dvakrát popisoval.
OPAKOVANÉ NAHRÁVÁNÍ LZE POUŽÍT POUZE BEZ VPS!!!! Zapneteli VPS, automaticky se místo opakování uloží nejbližšíí datum kdy to vychází. Po prvním nahrání se položka vymaže!!! Asi chyba.Alespoň pro mne dost vážná. Denně nastavuji Simpsonovi.
Jinak mám Firm. 268MP64CZS_BC_050913A.m/quote]


Mirku mas pravdu, cele forum jsem sice procetl, ale cloveku nezustane vse v hlave a trochu jsem to pomychal... Bez VPS to funguje, ale myslim ze nemoznost opakovaneho nahravani s VPS bude zasadni problem pro spoustu lidi...
Naposledy upravil Cyberx dne 8. 1. 2006 19:41, celkově upraveno 1
Hlavně, že se kouří z hlavně, aneb situace je vážná, nikoliv kritická.
Cyberx
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cyberx 8. 1. 2006 19:38

Opraveno:
Jeste by to chtelo dat dohromady nejaky seznam chyb, at se ma FAST o co oprit Wink Tady zaklad toho co se mi projevuje a co jsem vycetl :

Zavaznejsi chyby:
1) Nemoznost nahravat " Tydne", "Denne" atd, pokud je aktivní VPS
2) Male titulky u DivX


Navrhy na vylepseni:
a) Moznost editace na HDD
b) Moznost kopirovat DVD na HDD
c) DivX zoom (pro prehravani DivX na cele obrazovce) *
d) Přístup k přehledu časového nahrávání jedním stiskem tlačítka.

* Asi jde o neresitelny HW problem (taky to resim zmenou pomeru stran, ale proc to nezkusit.. :-) )
Hlavně, že se kouří z hlavně, aneb situace je vážná, nikoliv kritická.
Cyberx
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MirekMG 8. 1. 2006 21:11

Taky špatně čtu. Přesto přidám třětí a čtvrtý bod a e). Stejně si myslím že se na to vykašlou, hlavně že prodali. Mohli by alespoň vystavit ten novější Firm jak psal David3 na předešlé stránce. Má prý 67CZS z 11_11_05 Třeba to VPS řeší. Když jsem psal do servisu ani neodpověděli.
Naposledy upravil MirekMG dne 8. 1. 2006 21:55, celkově upraveno 1
MirekMG
Junior

Odeslat příspěvekod MirekMG 8. 1. 2006 21:48

Cyberx píše:Opraveno:
Jeste by to chtelo dat dohromady nejaky seznam chyb, at se ma FAST o co oprit Wink Tady zaklad toho co se mi projevuje a co jsem vycetl :

Zavaznejsi chyby:
1) Nemoznost nahravat " Tydne", "Denne" atd, pokud je aktivní VPS
2) Male titulky u DivX
3) Nevypíná se po dokončení OTR (už se nenahraje nic z časovaného záznamu).
4) Jestliže je na hodinách pozdější čas než právě chcete pro VPS nastavit, už nelze VPS použít (to i v případě že daný pořad zatím neběží - navrhuji co mělo mé 13let staré video bod e)).

Navrhy na vylepseni:
a) Moznost editace na HDD
b) Moznost kopirovat DVD na HDD
c) DivX zoom (pro prehravani DivX na cele obrazovce) *
d) Přístup k přehledu časového nahrávání jedním stiskem tlačítka.
e) Stiskem tlačítka ovladače se na displeji zobrazí aktuální kód VPS a následovný stisk tlačítka REC nahraje aktuální pořad s tímto kódem VPS).

* Asi jde o neresitelny HW problem (taky to resim zmenou pomeru stran, ale proc to nezkusit.. :-) )H/quote]
MirekMG
Junior

Odeslat příspěvekod rhinos 9. 1. 2006 07:20

MirekMG píše:
Cyberx píše:Opraveno:
Jeste by to chtelo dat dohromady nejaky seznam chyb, at se ma FAST o co oprit Wink Tady zaklad toho co se mi projevuje a co jsem vycetl :

Zavaznejsi chyby:
1) Nemoznost nahravat " Tydne", "Denne" atd, pokud je aktivní VPS

/quote]

Nevim mozna tu budu za lamu ale neni VPS kod "unikatni"?tzn. ze i kdyz porad bude v PO a UT ve stejnou dobu oba dva porady budou mit rozdilnej VPS kod a DVD proste nema jak "hledat" podle tvehozadani jaky bude mit ten porad priste vps kod a tudiz tuhle volbu nepodporuje...prislo by mi to celkem logicky a v tomhle pripade bych to ani nevidel jako chybu fw
rhinos
Junior

Odeslat příspěvekod Dejdik 9. 1. 2006 07:59

Taky si myslím, že každý pořad používá unikátní VPS kód, bylo by to logické.
Tady je např. vyjádření k VPS na Primě.

Proč komerční televize nepoužívají zařízení (VPS), které nahrávání spustí a ukončí přesně s požadovaným programem? L. Vaštová, Praha

Odpovídá Jana Malíková, tisková mluvčí Prima televize: "Není pravdou, že Prima VPS kód nevysílá, právě naopak. U programů zařazených v tzv. programovém věstníku je tento kód standardně již téměř tři roky naší TV stanicí vysílán. Takže jednoduše řečeno, divák uvidí nahraný program přesně tak, jak byl odvysílán. Je však možné, že v některých kabelových rozvodech a menších vysílačích jednotlivých obcí jsou použity levné komerční přijímače satelitního signálu (primární distribuce signálu Primy), které nepropustí signál VPS směrem k divákovi. Obraťte se na provozovatele společných TV antén, případně na provozovatele kabelové sítě s žádostí o nápravu."

Jinak popis je i na stránkách ČT, i když ne moc detailní
http://www.czech-tv.cz/faq/detail.php?f ... =12#coment

A ještě přidávám odkaz na diskuzi k dva rekordéru Panasonik za téměř dvojnásobnou cenu a problemy s ním jsou poměrně podobné, takže značka nic neřeší :-)
http://www.videoexpert.sk/dvd-rekordery ... :komentare
Dejdik
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Terminator (novy) 9. 1. 2006 20:56

Jen bych se chtel zeptat, jestli by nebylo lepsi si misto sencoru shr8108 koupit lg rh 7500, kterej se da sehnat uz kolem 9 tisic, akorat sem na to lg nikde nenasel zadnou recenzi, takze ani nevim jestli nahodou nema taky plno chyb
Terminator (novy)
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rhinos 9. 1. 2006 21:27

Terminator píše:Jen bych se chtel zeptat, jestli by nebylo lepsi si misto sencoru shr8108 koupit lg rh 7500, kterej se da sehnat uz kolem 9 tisic, akorat sem na to lg nikde nenasel zadnou recenzi, takze ani nevim jestli nahodou nema taky plno chyb


no zminka o nem je tady http://technet.idnes.cz/tec_video.asp?r ... _video_psp
ale jak uz tam pisou nema dekoder na prostorovej zvuk...akurat mi desi ze na strankach LG o tomhle modelu neni ani zminka...zrejme starsi model uz bez podpory od vyrobce:(
rhinos
Junior

Odeslat příspěvekod Cyberx 9. 1. 2006 21:32

Terminator píše:Jen bych se chtel zeptat, jestli by nebylo lepsi si misto sencoru shr8108 koupit lg rh 7500, kterej se da sehnat uz kolem 9 tisic, akorat sem na to lg nikde nenasel zadnou recenzi, takze ani nevim jestli nahodou nema taky plno chyb


S podporou LG je to dost spatny... Necekej ze bys nasel firmware ke stazeni na Cz strankach... To budes muset kvuli update do servisu, neb tohle ceska LG nechce uvolnit...
Hlavně, že se kouří z hlavně, aneb situace je vážná, nikoliv kritická.
Cyberx
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aition 9. 1. 2006 21:46

Cyberx píše:
Terminator píše:Jen bych se chtel zeptat, jestli by nebylo lepsi si misto sencoru shr8108 koupit lg rh 7500, kterej se da sehnat uz kolem 9 tisic, akorat sem na to lg nikde nenasel zadnou recenzi, takze ani nevim jestli nahodou nema taky plno chyb


S podporou LG je to dost spatny... Necekej ze bys nasel firmware ke stazeni na Cz strankach... To budes muset kvuli update do servisu, neb tohle ceska LG nechce uvolnit...


No ale řekněme si upřímě, že od Sencoru to s tou podporou zákazníkům taky neni dvakrát růžový!!
aition
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků