Recenze Sencor SHR 8108 HDD rekordéru

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod rhinos 27. 2. 2006 08:30

ja nevim kdyz si prectes celou diskuzi tak tu narazis na problemy ze se treba dvd sekne a pomuze jen vytazeni na urcitou dobu z napajeni plus par dalsich trablu...ale me se zadnej z techle zavaznych problemu neprojevil.spis vidim par slabin.nekdo tu zminoval opakovane nahravani pomoci kodu,ale popravde tohle ja nikdy nevyuzil a vzhledem k tomu ze to slusne vysila snad jen CT ...me spis vadi ze kdyz se koukam treba na dvd nebo na porad na hdd a mam nastaveny nahravani tak ho musim na chvilku vypnout protoze casove nahravani se spusti jen pri vypnutem pristroji...pak uz se zase muzu koukat dal pac to zvlada nahravat a zaroven prehravat porad z dvd nebo hdd,ale beru to proste jako vlastnost.Titulky bezi ale je fakt ze sou dost maly a neda se s tim asi nic delat...no a deformace obrazu tu skutecne je ale jak rikam ja to opet resim zoomem na tv takze vlastne u me opet bez problemu
rhinos
Junior

Odeslat příspěvekod Jirbar 27. 2. 2006 09:51

Tak se přidám k "papinkovi", taktéž DVD provozuji asi měsíc. O "vystřelování" zvuku jsem již psal. Největší rychlost "převíjení" na DVD je asi skutečně 100x na HD pouze 14x. V noci jsem přes VPS nahrával film z Primy a obraz je nahrán jednobarevně s fialovým nádechem a hlavně svislými pruhy. Vysílání bylo v pořádku, přepnul jsem na televizi. Takto se choval televizní tuner DVD na všech kanálech. Ráno to bylo v normálu. Neříkám že v pořádku. Nevím zda pomohlo vypnutí či vychladnutí přístroje.
Jirbar
Junior

Odeslat příspěvekod ivandr 27. 2. 2006 15:36

rhinos píše:ja nevim kdyz si prectes celou diskuzi tak tu narazis na problemy ze se treba dvd sekne a pomuze jen vytazeni na urcitou dobu z napajeni plus par dalsich trablu...ale me se zadnej z techle zavaznych problemu neprojevil.spis vidim par slabin.nekdo tu zminoval opakovane nahravani pomoci kodu,ale popravde tohle ja nikdy nevyuzil a vzhledem k tomu ze to slusne vysila snad jen CT ...me spis vadi ze kdyz se koukam treba na dvd nebo na porad na hdd a mam nastaveny nahravani tak ho musim na chvilku vypnout protoze casove nahravani se spusti jen pri vypnutem pristroji...pak uz se zase muzu koukat dal pac to zvlada nahravat a zaroven prehravat porad z dvd nebo hdd,ale beru to proste jako vlastnost.Titulky bezi ale je fakt ze sou dost maly a neda se s tim asi nic delat...no a deformace obrazu tu skutecne je ale jak rikam ja to opet resim zoomem na tv takze vlastne u me opet bez problemu

Forum jsem poctivě přelouskal a právě mě překvapuje že přístroj s takovou řadou problémů pustí vůbec do prodeje.A to vlastně stál 14999,- a mnohde ještě stojí.Za tuto cenu bych čekal poněkud jiný přístup výrobce i distributora nebo servisu.Proto jsem se ptal zda i obecně jsou dvd recordéry tak poruchové.A pokud ano tak si zatím nechám staré dobré video na nahr. pořadů z televize a dvd filmy a hudbu budu dále přepalovat na pc. :x
ivandr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod aition 27. 2. 2006 15:53

ivandr píše:
rhinos píše:ja nevim kdyz si prectes celou diskuzi tak tu narazis na problemy ze se treba dvd sekne a pomuze jen vytazeni na urcitou dobu z napajeni plus par dalsich trablu...ale me se zadnej z techle zavaznych problemu neprojevil.spis vidim par slabin.nekdo tu zminoval opakovane nahravani pomoci kodu,ale popravde tohle ja nikdy nevyuzil a vzhledem k tomu ze to slusne vysila snad jen CT ...me spis vadi ze kdyz se koukam treba na dvd nebo na porad na hdd a mam nastaveny nahravani tak ho musim na chvilku vypnout protoze casove nahravani se spusti jen pri vypnutem pristroji...pak uz se zase muzu koukat dal pac to zvlada nahravat a zaroven prehravat porad z dvd nebo hdd,ale beru to proste jako vlastnost.Titulky bezi ale je fakt ze sou dost maly a neda se s tim asi nic delat...no a deformace obrazu tu skutecne je ale jak rikam ja to opet resim zoomem na tv takze vlastne u me opet bez problemu

Forum jsem poctivě přelouskal a právě mě překvapuje že přístroj s takovou řadou problémů pustí vůbec do prodeje.A to vlastně stál 14999,- a mnohde ještě stojí.Za tuto cenu bych čekal poněkud jiný přístup výrobce i distributora nebo servisu.Proto jsem se ptal zda i obecně jsou dvd recordéry tak poruchové.A pokud ano tak si zatím nechám staré dobré video na nahr. pořadů z televize a dvd filmy a hudbu budu dále přepalovat na pc. :x /quote]

Tak pokud si chtěl DVD rekordér na přepalování DVD a hudby, tak by ti byl stejně k ničemu - nevím o žádném rekordéru, který by ti umožnil překopírovat chráněné DVD
aition
Junior

Odeslat příspěvekod rhinos 27. 2. 2006 15:57

ivandr píše:

Forum jsem poctivě přelouskal a právě mě překvapuje že přístroj s takovou řadou problémů pustí vůbec do prodeje.A to vlastně stál 14999,- a mnohde ještě stojí.Za tuto cenu bych čekal poněkud jiný přístup výrobce i distributora nebo servisu.Proto jsem se ptal zda i obecně jsou dvd recordéry tak poruchové.A pokud ano tak si zatím nechám staré dobré video na nahr. pořadů z televize a dvd filmy a hudbu budu dále přepalovat na pc. :x /quote]

ja sem si vyse zminenej model kupoval v lednu,poctive si precetl celou diskuzi a nakonec se rozhodl ze do toho jdu a jsem spokojen to co sem ocekaval bylo splneno...ted do nikoho nechci rejpat ale rekneme ze problemy tu ma par jedincu...myslim ty opravdu zavaznetakze bych to videl tak ze proste z toho poctu vyrobenych par modelu nejde a uz nerozebiram cim to je.osobne si treba myslim ze hodne problemu muze byt zpusobeno treba umistenim rekorderu na nevhodne misto,nesetrne zachazeni pri preprave a hromada dalsich okolnosti protoze ta poruchovost neni v radu desitek % ale objevuje se....nemyslim si ze by uzivatele "renomovanych" znacek nemeli zadne problemy
rhinos
Junior

Odeslat příspěvekod ivandr 27. 2. 2006 16:41

No,je asi fakt,že ta spokojená "většina" mlčí a do fóra moc nepřispívá. :D
To:aition : Na přepalování orig.dvd a hudby dvd recorder určitě nechci.Jak už jsem psal výše,hlavně na nahr. pořadů z televize a obč. vypálení dvd (přepáleného). :wink:
ivandr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod drAcOniS 27. 2. 2006 20:10

ivandr píše:Proto jsem se ptal zda i obecně jsou dvd recordéry tak poruchové.
drAcOniS
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jostr 27. 2. 2006 22:04

Patřím zatím k těm "štastným " . Vlastním 8108 od prosince a zatím pracuje k mé spokojenosti. Používám média Imation +R a + RW a finalizace mě funguje.Vystřelování zvuku a jiné výše popisované problémy se mi zatím vyhnuly. Umí přehrávat i Div X a za cenu 8100 Kč si myslím , že se nechají některé jeho mouchy přehlédnout. 8)

Je pravda , že bych uvítal nový FW ,který by umožnil střih , ale toho se asi nedočkáme ........
Jostr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kovis 28. 2. 2006 19:44

Jostr píše:Je pravda , že bych uvítal nový FW ,který by umožnil střih , ale toho se asi nedočkáme ........./quote]

Kdyby se tak daly sehnat aspoň zdrojáky firmware, to už by se dalo něco dělat. Když ne novou funkčnost, tak alespoň vychytat ty chybičky.
Kovis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ivandr 2. 3. 2006 21:53

Díky za vaše názory. :D
ivandr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Cyberx 3. 3. 2006 21:55

drAcOniS píše:
ivandr píše:Proto jsem se ptal zda i obecně jsou dvd recordéry tak poruchové.
Hlavně, že se kouří z hlavně, aneb situace je vážná, nikoliv kritická.
Cyberx
Junior

Odeslat příspěvekod drAcOniS 4. 3. 2006 13:31

Kdo je ten spickovej vyrobce, teda pokud se bavime o bezne spotrebce? Treba plazmy dela jen nekolik vyrobcu,ale davaji se do ruznych ramu. Takze treba Sony sjizdi z linky LG apod... Sencor vlastne zadny vyrobce neni,je to ceska znacka, delana na zakazku v Asii. Spoustu veci jim dela LG a to vim jiste, ale urcite i mnoho dalsich znacek. Proto potom neni problem koupit uplne stejny rekorder od jineho vyrobce, jak tady jiz bylo uvadeno. Treba ja jsem zkousel firmware z H&B do Sencoru,bohuzel stejne problemy, a navic neni cestina :(

Nevím proč je označen jako moje citace, když jsem nic takového nenapsal, ale to je jedno, předpokládám, že patří Vám.

Takže:
Sony možná sjíždí z linky LG, ale taky se Sony ani LG nedá moc považovat za špičkového výrobce plasmy. :roll:

Pokud je pravdou Vaše tvrzení, že ledacos Sencoru vyrábí LG, už se nedivím, že jsou na tom se spolehlivostí tak, jak na tom jsou :twisted:
drAcOniS
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod SPimy 5. 3. 2006 13:07

Již jsem měla řadu výše uvedených problémů, některé odpadly, a zase se mi objevily nové, o kterým jsem tu zatím nenašla zmínku. Když si nahraji pořad (dělá mi to jen u nahrávky z NOVY), nahrají se mi dvě zvukové stopy - originál a dabing a to tak nahlas, že není rozumnět ani jedné. Máte někdo podobný problém? Lze to dodatečně řešit - odstranit stopu? Jinak můžu vše rovnou smazat a téměř přestat nahrávat z novy.
A druhý velký problém, který se mi nedaří "obejít" jako ostatní neduhy - budu zcela konkrétní, neboť se mi to zatím stalo jen u tohoto pořadu a to za to úplně u každého dílu: nahrávám na Primě MASH. Když si zazálohuji 4 díly na DVD, přehraji do PC, načtu v programu pro grabování, zjistím, že zvuk se zpožďuje a to čím dál časově, tím více je opožděn. Pokud přehraji přehrávačem přímo voby, či přehraji záznam v DVD, je vše v pořádku. Zpožděný je i když zazálohuji jen jeden díl. Zkoušela jsem to už asi 10x a vždy se stejným výsledkem. Zkoušela jsem různé díly, odmazat něco z disku, což mi pomáhalo, když se mi filmy zálohovaly bez konce, ale nic nepomohlo. Opravdu nechci mít 256 dílů mashe po 4 ks na DVD. Začínám být z tohoto přístroje nešťastná. Obešla jsem zálohování bez konce, přežila to, že se někdy zapne přístroj chybně a má signál modrý s pruhy--- ale teď už mi dochází trpělivost. Pokud máte někdo podobnou zkušenost či radu, budu vám za ni vděčná. Pěkný den.
SPimy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Cyberx 5. 3. 2006 23:13

SPimy píše:Již jsem měla řadu výše uvedených problémů, některé odpadly, a zase se mi objevily nové, o kterým jsem tu zatím nenašla zmínku. Když si nahraji pořad (dělá mi to jen u nahrávky z NOVY), nahrají se mi dvě zvukové stopy - originál a dabing a to tak nahlas, že není rozumnět ani jedné. Máte někdo podobný problém? Lze to dodatečně řešit - odstranit stopu? Jinak můžu vše rovnou smazat a téměř přestat nahrávat z novy.
m/quote]

Je to problém Novy. Ona vysílá duálně, tzn. z jednoho kanálu jde původní zvuk a z druhého dabing. Což má tu výhodu, že si můžete pokud chcete pustit původní zvuk, ale nevím jak je to u Novy se skrytými titulky...? V rekordéru to pak tuším jde přepnout - při přehrávání.

To drAcOniS: ten text patří mně, dostal se tam nějak omylem... Ohledně těch špičkových výrobců je to tak jak jsem psal... Pokud se budeme držet běžné spotřebky, tak nějací extra špičkový výrobci nejsou. Já vycházím z poměru cena/výkon, takže koupit Sencor 8260 za 6.000 byla pro mně jasná volba :) To samé plazmu mám na zdi 60" LG a neříkám že je to nějaká špička, ale pokoukání na to je super, kam se hrabou běžné 42" plazmy, nebo LCD (zatím tak velké ani nejsou). Ale zase to bylo o ceně. A ještě bych rád uvedl že jsem testoval už několik dvd playerů, a třeba pro připojení k té plazmě jsem si nechal Cyberhome (neznačkovej krám), každopádně obrazový výstup je super. Třeba tenhle rekorder Sencor je s tím nesrovnatelný. Nicméně taky má svoje mouchy - divx...
Hlavně, že se kouří z hlavně, aneb situace je vážná, nikoliv kritická.
Cyberx
Junior

Odeslat příspěvekod Jirbar 6. 3. 2006 19:31

Jak si tak pročítám fórum tak se mi zdá že na přístroji mi snad nezazlobila již jen ta bedynka. Tuner náhodně ale zato podstatně změna zvukové úrovně. Již 2x se mi časově nahrál program v černobílém provedení s fialovým nádechem zato ale pěkně pruhovaný. Přístroj nedokázal změnit název titulu na DVD, pořád hrabala DVD jednotka, pomohlo jen vytažení ze zdi. Na druhý pokus se povedlo. Snad i ten HD zatím nezlobí. Fast mi maže med kolem huby, servis je tak arogantní že ani neodpoví. Bylo by zajímavé dát podnět ČOI. Přístroj totiž musí splňovat parametry dané technickými podmínkami a snad i manuálem.
Jirbar
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka