Recenze Sencor SHR 8108 HDD rekordéru

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Elena Minarovičová 29. 11. 2006 14:58

ahoj.Už som prešla celú recenziu a nenašla som odpoveď.Mam Sencor 8108.Môj problém je v tom,že mám nahratý záznam na HD v režime SP 1 hod a chcem ho napáliť . keď vložím čisté DVD+R vždy mi vyskočí ponuka na formátovanie, tak som spustila formatovanie. Po skončení form.chcem teda nahrať zasa mi vyskočí, že to nejde a mam vložiť čistý disk. Skúšala som to aj bez formátovania a tiež to nejde. Ešte som nenapalovala. Toto je prvýkrát. Ďakujem za rady.
Elena Minarovičová
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 2jery 29. 11. 2006 16:33

Já jsem teda toho zatím taky mnoho nenapálil,ale pokud jsi zformátovala DVD+/-R,tak na něj už nikdy nic nedostaneš:-(Formátovat můžeš jen DVD+/-RW.
Po vložení nového DVD+/-R bys měla zrovna nahrávat a nic neformátovat.
2jery
Junior

Odeslat příspěvekod Elena Minarovičová 29. 11. 2006 18:17

No to je pekne,už som to skúšala, ale mne to ukaže pri každom novom vloženom mediu a jednoducho mi inu funkciu nepovolí.
Elena Minarovičová
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Elena Minarovičová 29. 11. 2006 18:27

Prave teraz som zasa skusila nový disk bez toho formátovania, neisšlo to a nakoniec mi vypísalo, že "neformátovaný disk, vložte další" tak nozaj neviem čo s tým.
Elena Minarovičová
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 2jery 30. 11. 2006 10:17

Nerad bych ti radil abys to zkoušela dál,protož zničit jen tak třeba 10 DVD není zrovna příjemné.Zkus si koupit jedno DVD-/+RW (u nás se nechala koupit v Kauflandu za 10Kč/ks).Zkus vytáhnout na 2 hodiny přístroj ze zásuvky.Pokud bude problém přetrvávat,tak to běž reklamovat.
2jery
Junior

Odeslat příspěvekod jaromirek 1. 12. 2006 08:03

Po vložení nového disku do sencoru vyskočí nabídka na formátování. Po zformátování pčepnu na HDD vyberu film a v menu je kopírovat na dvd po vypálení dám setup a v poslední záložce je ukončit dvd , a je to hotovo.
jaromirek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Elena Minarovičová 1. 12. 2006 17:03

Uz aj takym spôsobom som to skušala. Keď ho zformátujem, tak mi napiše, že je neprepisovateľný disk a keď nezformatujem tak napíše zasa, že je nezformátovaný. No asi bude chyba v rekorderi. Budem skušať ďalej. A chcela som vlaste nahrať priamo z TV na disk a neišlo to tiež.
Elena Minarovičová
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod qwe2 3. 12. 2006 00:08

nevim jak to delate vy,ale ja mam tento recorder rok a kdykoliv do nej vlozim jakekoliv DVD+R tak nejdriv nabídne format - podle me nejakou upravu.Pak na nej normalne nahraju a uzavru.DVDRW se formatuji v nastaveni taky,ale to je podle me klasický výmaz narozdíl od DVD+R.Kdyby to nebyla nejaka uprava je jasne ze format je blbost.A pokud se Vam to nezda tak se mrknete treba ve shrinku kolik GB ma film vypaleny na DVDRW -taky treba 6BG :o) .To je taky blbost :o)))
qwe2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Elena Minarovičová 3. 12. 2006 12:33

No ja teda neviem kde ten shrink najdem, ale skusila som to na DVD+RW, tam mi to išlo a všimla som si, že má speed 1-4x a na DVD+R je to 1-16x, 1-8x mi tiež nejde. Všetky sú 4,7GB. Nemôže byť problém aj v tom. Ja sa v tom nevyznam až tak dobre.
Elena Minarovičová
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Elena Minarovičová 8. 12. 2006 17:31

Chlapci Heureka. Kupila som DVD+R speed 4x a funguje to !!!!!!!!
No stale neviem či teda tie rýchlosti majú na to vplyv, alebo je to len náhoda.
Elena Minarovičová
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bruty 12. 12. 2006 13:14

Je mozne kopirovat divx na dvd? Z dvd na hdd no problem,ale z HDD na DVD nic...
Bruty
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Cyberx 16. 12. 2006 19:58

Jdou na tom recorderu DL (Dual Layer) media? Mam ho temer rok a jsem s nim max. spokojen, je fakt ze na dvd temer nic nepalim, snad jen 4 filmy, ale mam nahrane asi 3 (jinak vse mazu,nestoji to za paleni), ktere jsou delsi nez 2 hodiny a chtel bych je vypalit. Nechci je delit na 2 media a ani se s tim X hodin drbat v PC (pokud ma nekdo rozumny soft jak z 2 medii udelat jedno v rozumnem case, tak by to snad slo), radeji koupim DL media a vypalim to na ne. Akorat nejak si nejsem jist zda je umi ci ne...
Hlavně, že se kouří z hlavně, aneb situace je vážná, nikoliv kritická.
Cyberx
Junior

Odeslat příspěvekod Hruby Mirek 17. 12. 2006 11:54

Několikrát se mi stalo, že jsem načasoval film s VPS/PDC a po poslední reklamě se nahrávání ukončilo a konec filmu nebyl nahrán. Včera jsem nahrával Tróju a opět konec chybí. Mám 8108 už rok a jsem spokojen s nahráváním z TV, ale pokud chci mít jistotu nahrávání musím vypnout VPS. DL media nejdou.
Hruby Mirek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Cyberx 18. 12. 2006 09:09

Hruby Mirek píše:Několikrát se mi stalo, že jsem načasoval film s VPS/PDC a po poslední reklamě se nahrávání ukončilo a konec filmu nebyl nahrán. Včera jsem nahrával Tróju a opět konec chybí. Mám 8108 už rok a jsem spokojen s nahráváním z TV, ale pokud chci mít jistotu nahrávání musím vypnout VPS. DL media nejdou.n/quote]

Takže včera Kleopatra totéž (až na to že tam nejsou reklamy) Film se přestal nahrávat (rekordér se vypnul) asi po 30-ti minutách. . Spíš mám pocit že jde o chybu na straně poskytovatele VPS - tedy televize.
Hlavně, že se kouří z hlavně, aneb situace je vážná, nikoliv kritická.
Cyberx
Junior

Odeslat příspěvekod Hruby Mirek 19. 12. 2006 18:30

Podělím se ještě o další zkušenosti s tímto přístrojem. Pokud vypálím film na DVD+RW nemusí se finalizovat a lze ho přehrávat na PC a jiném DVD přehrávači. Když chci film smazat , smažu ho v PC a DVD znovu nechám upravit v 8108 a nahrávám znovu. Až mě zase něco napadne tak napíšu. Používám DVD+RW Verbatim a Imation 4x.
Hruby Mirek
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka