Recenze Sencor SHR 8108 HDD rekordéru

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod David82 8. 8. 2005 10:26

Prosím majitele tohoto DVD rekordéru s 80GB HDD-Sencor SHR 8108 HDD,jestli by nemohli přispět menším zhodnocením tohoto přístroje(recenzí).
Co všechno přístroj umí a dokáže. A také jeho nedostatky.
Uvažuji o jeho koupi,takže díky za nové informace. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: [/b]
David82
Junior

Odeslat příspěvekod milansputnik 21. 8. 2005 09:21

Mile rád vám odpovím,Koupil jsem ho před čtyřmi dny a zítra ho jdu vrátit.Co koli v tomto recordéru vypálíte tak to také přehrajete jen v tomto recordéru.Vypálené DVD nepřehrajete v jiném přehrávači a můžete tam dávat finalizaci jak chcete,stejně to neveme a nejhorší je,že to nepřečte ani přehrávač od stejné značky.Nehleďe na to,že ani nejde kopírování z DVD na HDD jak oni píšou.Překopírujete jen MPEG 4,fotky a hudbu.Film na DVD tam ale nedostanete.

HODNOCENÍ:::Slibná reklama,ale to je asi vše. :-/
milansputnik
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr L. 21. 8. 2005 11:24

A jak funguje televizni nahravani na HDD, je kvalita prijatelna?Setkal jste se s nejakymi problemy pri prehravani Divx filmu? Dekuji
Petr L.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milansputnik 21. 8. 2005 12:00

Kvalita nahrávání z TV na HDD je dobrá a přehrávání Divx je v pohodě,ale když pak zkopírujete nahraný program z HDD na DVD
tak vám půjde přehrát pouze v tomto přístroji což si myslím,že je na nic(např.)nahrál jsem dětem pohádku a pak jim nejde pustit vedle v pokojíku na jiném přehrávači. :cry:
milansputnik
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milansputnik 23. 8. 2005 08:30

Tak po pěti dnech mi začala jít finalizace na tomto recorderu,to je teda bomba.Na druhou stranu jsem šťastný,že už jde přehrávat vypálené filmy v jiném přehrávači.Po dotazu v servisu mi zdělili,že se to občas stavá a že všechny funkce naběhnou(ovšem neřekl mi kdy).
milansputnik
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod David82 9. 9. 2005 13:14

Zdarec,
doporučil by jsi mi tento DVD rekordér? (SHR 8108)
Chtěl bych pomocí něj nahrávat z TV,vypálit na DVD+RW a pak je v počítači upravit (vystříhat reklamu atd.) a vypálit na PC.
Jak je to s hlučností?
David82
Junior

Odeslat příspěvekod milansputnik 9. 9. 2005 14:59

Když pochopíš všechny funkce tak je na tyto požadavky co jsi chtěl dobrý a reklamu si můžeš vystříhat rovnou v rekorderu a kopie můžeš dělat také a nepotřebuješ PC.
milansputnik
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alzheimer 9. 9. 2005 15:16

kamarat si ho kupil a spolu sme to testovali a pripadal mi celkom dobry az na jednu vec. titulky su hrozne malinke a ked kukate na priemernej telke z vacsej dialky tak neni sanca to precitat. daju sa nejak zvacsit? A dalsia vec. Ked nahraval nato z telky a urobil dlhsi zaznam kvoli nejakej rezeerve na konci tak ten koniec zbytocny nevedel potom useknut a vymazat. da sa to v tom prehravaci?
alzheimer
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod David82 12. 9. 2005 13:39

Ještě prosím Tě,jak je to s tou hlučností. Někde někdo psal,že se mu zdá hlučnější než by bylo zdrávo a jinde zase,že je to v pohodě. Za Tvůj názor moc dík.
David82
Junior

Odeslat příspěvekod honajz 19. 9. 2005 19:17

Osobně si nemůžu stěžovat, za tu cenu, teď už pod devět tisíc, je to slušný rekordér. Na HDD nahrává v několika kvalitách, ale použitelné jsou HQ, SP a u černobílých nebo málo akčních filmů LP, ostatní je spíš informativní. Kopírování na DVD bez problémů (na jedno DVD se vleze asi 3:15 v LP, a neco mirne pres dve hodiny v SP), akorát jsem to nezkoušel s těmi kapitolami na HDD, abych vyhodil reklamy. Hlučnost přístroje je mizivá, co jsem míval DVD přehrávač Panasonic, byl podle mne hlučnější. Jen mi vadí, že při zapnutí rekordéru svítí velké modré světlo a při nahrávání velké červené, to je někdy na nervy.
honajz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod David82 24. 9. 2005 08:36

Tak jsem se konečně odhodlal ke koupi tohoto DVD přehrávače. První dojem ovlivnil vzhled přístroje. Musím říct,že ve skutečnosti přístroj vypadá o mnoho líp než jsem viděl na fotkách. Informační displej plní plně svoji funkci. Jediné co mě zprvu vadilo bylo silné modré a při nahrávání červené světlo. Zprvu mi to hodně táhlo oči,po nějaké době si na to člověk zvykne. Po delším oťukávání přístroje,co všechno dokáže,jsem byl mile překvapen. Na HDD přístroje je možné nakopírovat jakýkoliv DivX nebo Xvid film a ten pak spouštět přímo z HDD,bez potřeby CD. Mile jsem byl překvapen proto,protože jsem předtím volal technikovi dodavatele tohoto přístroje a ten mi sdělil,že to možné není. Bude to asi tím,že nikde v popisu tohoto přístroje tato funkce není popsána a ani ve fórech se to zatím,pokud vím,neobjevilo.
Zatím jsem ještě nevyzkoušel všechny funkce,takže až přístroj důkladně otestuju,napíšu sem další moje zkušenosti,klady a určitě i nejaké zápory. Jediný neduh,který jsem zatím objevil je reakce dálkového ovladače. Musí se nasměrovat přímo na přístroj aby DVD reagovalo. Je ale možné,že příčinou jsou dodávané baterie. Nemám zatím nové,takže je možné,že po výměně baterií se reakce mohou zlepšit. Prosím další majitele aby do tohoto fóra taky přispěli,aby jsme společně přišli na další jeho funkce a pomohli také ostatním nerozhodným,jako jsem byl i já,aby měli více informací při rozhodování. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
David82
Junior

Odeslat příspěvekod ramonko 26. 9. 2005 20:37

Chcel by som sa este opytat ohladom tohto recorderu niekolko otazok. Napriklad ake znacky medii dokaze citat / napalovat a s ktorymi ma problemy. A hlavne ci ma niekto informacie ze ci sa da na nom previest firware update. Viete niekto aj oficialnu stranku firmy SENCOR? Dakujem.
ramonko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jaem 30. 9. 2005 21:57

upgrade najdes na adrese http://www.sencor.cz
Carpe diem
HP Compaq nx5000, HP Compaq nx9420, iPaq rx3715
Jaem
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod teodorj 2. 10. 2005 14:38

Hezky den, nikde jsem nenalezel jednoznacnou odpoved na nasledujici otazky:

Lze nejak porad nahrany v dostatecne kvalite, a zabirajici tedy treba 10GB, po castech dostat na DVD+-RW? V PC si uz to nejak slepim a prekoduji.

Predem dekuji za jasnou odpoved.
teodorj
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod David82 3. 10. 2005 09:13

Zdarec, film o velikosti větší než běžné DVD+RW (4,7GB) se při vypalování rozdělí buď na 2 nebo 3 části(podle jeho celkové velikosti)
V praxi to vypadá asi takto:
Při vložení média DVD+RW a započetí kopírování se na TV objeví kolik procent kopírovaného filmu se na DVD+RW vleze. Po zaplnění tohoto DVD+RW se vysune a očekává vložení dalšího prázdného DVD+RW. Doporučuji před vlastním kopírováním všechny DVD+RW,na které chceš zapisovat, vložit do rekordéru a nechat je všechny naformátovat(smazat). Pak by vše mělo proběhnout bez problémů.
Já to tak praktikuji. Vypálím,překopíruji do PC,tam převedu do DivX(DVDx2.2),spojím a vysříhám reklamu pomocí VirtualDubu.
S pozdravem David
David82
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků