Recenze Sencor SHR 8108 HDD rekordéru

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod tomko 29. 3. 2006 15:55

VPS funguje blbě občas i na ČT... protože když zpozdí pořad, tak neaktualizou VPS kód, už se mi stalo několikrát, jak i videa, tak u DVD. Takže já nahrávám ručně začátek předsunuju o 1minutu, konec o 10-20minut podle stanice a pak to stříhám...
lepší být bohatý zdravý než chudý nemocný
tomko
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jurabem 29. 3. 2006 16:11

je to možné, snad vyjímečně , zatím se mi to nestalo.
Ale co je dneska dokonalé že?
A s tím nastavováním nahrávání mám pravdu?
Jaké s tím máš zkušenosti ty?
Myslím nahrávání po půlnoci.
jurabem
Junior

Odeslat příspěvekod Jirbar 29. 3. 2006 16:14

To jurabem

já trvám na tom že PRIMA VPS má. Jinak by neseplo včera až po vyhulených ve 23.37 byť bylo naprogramováno na 23.10. Moje staré video dokázalo přítomnost VPS identifikovat. DVD to neumí. Jinak je jistá norma jak dlouhé může být zpoždění. Myslím že to je kolem 48. hodin. Do té doby nesmí DVD záznam byť "prošlý" vymazat. Video pokud zjistilo nepřítomnost VPS a záznam byl pro VPS tak toto ignorovalo a upřednostnilo TIME. Když třeba vypadne program a televize ho uvede až druhý den, vždy upozorňují že kód VPS zůstává stejný, jenžo to už SENCOR záznam vymazal.
Jediný problém můžeš mít pokud jsi na kabelu. Ostatně tady to PRIMA uvádí.
http://www.iprima.cz/primatv/?666e=1696
Jirbar
Junior

Odeslat příspěvekod jurabem 29. 3. 2006 17:25

Dobrá
tak proč ti to dělá takový bordel?
A proč na čt s tím problém není?
Já kabel nemám ,nevím jak ty .
jurabem
Junior

Odeslat příspěvekod Jirbar 29. 3. 2006 17:52

To jurabem prostě věcná otázka řeším pouze nahrávání přes VPS a jen v čase po půlnoci televizního dne. Vše ostatní jak takž jde, až na obšas pruhované nahrávky.
Až si ověřím jaký kód má být pro VPS zadán můžeme se bavit dále.
Matně si pamatuji že to byl vždy datum televizního dne i na pořady po půlnoci. Je-li tomu tak, tak SENCOR to nezvládne protože "prošlé" pořady likviduje. Není-li tomu tak mohlo selhat VPS kód či špatný čas v novinách. Na internetu se o minutu lišil. Jinak musím též předělávat DVD aby menu bylo pouze jednostránkové. Nepřišel jsem na to jak přejít na další stránku menu u DVD s deseti tituly (večerníčky).
Jirbar
Junior

Odeslat příspěvekod Jirbar 29. 3. 2006 17:55

Ještě jednou radši potvrzuji že program na PRIMĚ měl začínat ve 23.10 a tak bylo DVD s VPS naprogramováno. Vyhulení se protáhli takže film začal ve 23.37 a v tu dobu DVD seplo.Potud vše OK. Pouze problém s filmy po půlnoci.
Jirbar
Junior

Odeslat příspěvekod jurabem 29. 3. 2006 18:35

o to vlastně původně šlo.Ne o VPS na primě.
Popůlnoční nahrávání jsem už popsal dříve,tak to skus taky tak
ale na čt. at máš jistotu že to nastavuješ správně.
Primu tet neřeš. Na Primu já s..u!
jurabem
Junior

Odeslat příspěvekod Jirbar 29. 3. 2006 19:15

Tak dobře, dnes po půlnoci to jest již ve čtvrtek dává ČT1 v 2.15 Okouzlení. Kdybych programoval já, dal bych den 29 a čas 2.15 a protože již je 20 hodin tak to neuložím. Dle Tebe mám zadat každý týden a vybrat čtvrtek a zadat čas 2.15. Po uložení se tam nechá přečíst datum 30. Ovšem kdybych rovnou zadal datum 30 a čas 2.15 tak to taky uložím, takže nevím jaký je v tom rozdíl. Pochopitelně ke všem těmto zadáním musí být vybrána VPS o tom je řeč. Zdá se mi podivné že by ČT1 měla jinou fylozofii VPS než Prima. Je to dané normou.
Jirbar
Junior

Odeslat příspěvekod jurabem 29. 3. 2006 19:53

jak tam ale chci zadat rovnou to datum 30.4 jak píšeš ty ,tak se mi ukáže hned nabídka týdně a denně. jinak to asi nejde
a pokud si to nastavil tak jak píšeš a oběvilo se ti 30.4
tak se ti to nahraje . NASTOPÉRO!!! :wink:
jurabem
Junior

Odeslat příspěvekod Jirbar 29. 3. 2006 20:23

Teď už mi je jasné proč trváš na té týdenní nabídce. Pravděpodobně používáš pro zadání šipky nahoru, dolu. To skutečně jde všude mimo na dni. To se objeví tato týdenní nabídka. Takže 30 zadám tak že jeden prst na trojce a druhý na nule. Musí to být jak dvojklik. Pak již přecházím šipkou vpravo. Ten dvojklik musí být všude kde je dvojciferný údaj. Jedna cifra není problém.
Jirbar
Junior

Odeslat příspěvekod jurabem 29. 3. 2006 20:44

no dělelám to přesně tak
to jsem nevěděl že to jde i jinak jak popisuješ.

tak to budu taky tak dělat,
na ho... je že člověk musí na tom maturovat ,že všechno v tom manualu nenapíšou
No hlavně že se to vyřešilo ne?
jurabem
Junior

Odeslat příspěvekod Jirbar 30. 3. 2006 07:32

Musím potvrdit že na ČT1 pořad asi ve dvě ráno s datem 30. tak jeho nahrání přes VPS dopadlo. Proč ne tedy PRIMA když VPS má taky.
Jirbar
Junior

Odeslat příspěvekod jurabem 30. 3. 2006 07:57

to teda nevím,
říkám že podle mně na to kašlou.Oni mají prachy z reklam a z
vyhulených tak proč by je zajímalo jestli se někomu spustí
nahrávání nebo ne.
Jinak s tím dvojkliknutím při nastavováním mi to funguje taky
i když mi trvalo než se mi to povidlo ,nevím proč to řešili
tak blbě.Chce to trochu cvik :?
jurabem
Junior

Odeslat příspěvekod Jirbar 30. 3. 2006 08:25

V celém datumu používám "dvojklik" (děsně krátká prodleva) v ostatních polích mohu i šipky nahoru dolů. Šipkou vpravo na další pole. Televizní kanál, tlačítko plus, mínus. Někde se ukládá kvalita, přesto tady se implicitně pořád nabízí HQ a DVD. Taky nevím proč. K čemu pak jsou ty předvolby.
Jirbar
Junior

Odeslat příspěvekod Bažant 31. 3. 2006 07:37

Na HDD Sencor 8108 jsem měl v kvalitě HQ nahráno asi 1,5 hod. záznamu. Pokoušel jsem se ho přehrát na DVD+R.Učinil jsem všechny kroky dle návodu. Po stisknutí tlačítka yes u posledního kroku, po němž mělo začít nahrávání, mi to oznámilo, že je nutno DVD naformátovat ( inicializovat). Jelikož se dle návodu formátují jen DVD+RW, odentroval jsem nápis zrušit. DVD vyjelo s tím, že přístroj napsal, abych vložil naformátovaný nový disk. Na podruhé jsem odentroval naformátování, přístroj po chvíli ukázal, že budu moci nahrát 81% kapacity disku. Nahrával jsem a když ukazatel průběhu nahrávání došel k 81, přístroj se zastavil. Po spuštění přehrávání se na obrazovce objevil údaj, že je na DVD 1 hod. a 15 min. záznamu. Kde se staly chyby?
Poznámka: Zkušebně jsem formátoval DVD+RW a vždy se naformátovalo celé, DVD+R asi jen zčásti.
Předem děkuji za radu.
Bažant
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků