Recenze Sencor SHR 8108 HDD rekordéru

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Malkovich 17. 10. 2005 19:30

Osobně bych Sencoru asi nedůvěřoval.Jak si tak matně vzpomínám v testech většinou s úspěchem obsazuje poslední příčky.Taky proto se asi nejvíc prodává v supermarketech.
1.CPU AMD Athlon 64 3700+ ,Gigabyte GA-K8N Ultra-9,Gigabyte GF9600GT
Case Gigabyte AURORA ,Seagate 80+500GB ,LCD monitor LG L245WP-BN, 24" 1920x1200 full HDMI,Creative SOUND BLASTER AUDIGY 2 ZS,Logitech Z-2300 2.1 200W RMS, THX, DVD±R LG GSA
Malkovich
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod honajz 17. 10. 2005 19:47

Zkus jeste ze stranek Senocr - http://www.sencor.cz - stahnout firmware (v horni liste je odkaz Download a na nasledujici strance dole) do pocitace. Ten soubor ted staci vypalit na CD a to CD soupnout do zapnuteho rekorderu. Sam uz si update nacte. Behem aktualizace firmware nic nedelat, pote rekorder nutno restartovat. Myslim, ze nektere bugy prvnich prodanych kusu jsou timhle FW vyreseny.
honajz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod honajz 17. 10. 2005 19:49

No nevim, ja si na nej nemuzu stezovat, navic je tissi pri chodu nez Panasonic.
honajz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod boss608 17. 10. 2005 19:59

Jasně, tuhle věc jsem udělal hned, když jsem si ho přinesl domu, ale paradoxem je, že se sekl právě až po nahrátí nového firmware..... (neboj, vypnul a zapnul jsem ho)
Tak tim bych rekl ze to asi nebude...
boss608
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod honajz 18. 10. 2005 05:19

Na jinem diskuznim foru k tomuto Sencoru nekdo psal, ze mu to delalo taky, ale postupne se ty funkce zacaly uklidnovat. Volal na servis, a tam mu rekli, ze je to normalni, ze nektere funkce nabihaji postupne!
honajz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod d1a2n3a4 18. 10. 2005 05:48

S zadáváním časů v kombinaci s 1 a 0 jsem měl taky problém - pokud časový údaj obsahoval 0 nedařilo se mi to zadat. Ale postupem času jako by si zvykal. Datum mi zadat jde, ale jak bylo popsáno - rychle za sebou zmáčknout.
Co se týká kvality tuneru - souhlasím s boss608 - není nic moc. Mám TV signál přiveden přímo do SENCORU, potom video a nakonec TV. Ze SENCORU do TV je navíc propojen SCARTEM. Problém je hlavně u PRIMY - pokud ji sleduju přes SENCOR běhají na ni šikmé pruhy a je vybledlá. Pokud ji sleduji přes video nebo přímo z "antény" je to v poho. Naštěstí to dělá jen u PRIMY, ostatní kanály jsou celkem ok. Firmware jsem zatím neupgradoval.
d1a2n3a4
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod boss608 18. 10. 2005 08:07

Jo, taky jsem to četl že se některé funkce postupem času rozchodí... No sám jsem zvědav, doufám že se to potvrdí i u mne...
S tím tunerem: Zřejmě máš kabelovku jako já, protože mě to ruší taky nejvíc Primu(jsou tam 3 nebo 4 svislé šumivé pruhy) ,a to jak jsem řekl, i když jde signál nejprve do rekordéru... Další české programy jsou lepší, ale prostě když dám signál z antény přímo do tv, tak se to nedá srovnat... Jo a teďka jsem si vzpoměl ještě na jednu věc: Když zapojím anténu do sencoru, a pak ze sencoru koaxem do tv, tak mi to ruší i CT1 a další programy! A ruší tak, že se na ně nedá dívat! Ale zase jiné programy jsou ok, jenže hlavní pro mne jsou jaksi ty české, že.... Takže musím mít před vstupem do Sencoru "téčko" aby to bylo ok. Zkoušel pohybovat kabelem okolo sencoru a myslím, že to rušení produkuje zdroj.
Toť mé zkušenosti. Zajímalo by mě jestli máte stejné, nebo ne....
boss608
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod yoda 18. 10. 2005 18:44

Podľa Vášho popisu som začal aj ja uvažovať o kúpe tohto rekordéra, ide mi hlavne o nahradenie videa, bolo by však hriechom nevyužiť i prehrávanie DivXu, keď to podporuje a preto mám otázku: aký čip je použitý na dekódovanie Divx filmov?
Vďaka za odpoveď
yoda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod boss608 18. 10. 2005 18:52

no to by me taky zajimalo.....
boss608
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod yoda 18. 10. 2005 18:58

Nevies ci ma podporu QPEL a BVOP u Divx, pripadne ci prehrava XVID + AC3 + podporu ceskych resp. slovenskych titulkov?
yoda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod d1a2n3a4 19. 10. 2005 04:23

Ještě k tomu tuneru otázka na boss608 : co je to "téčko" ? Mám taky kabelovku, ale problém pouze s PRIMOU. Jak jsem psal, SENCOR mám propojený s TV navíc ještě SCARTEM. Nepomohlo by umístit před anténní vstup nějaký zesilovač signálu ?
Co se týká čipu na DivX - nevím ani kde to zjistit, ale filmy to přehrává normálně, ale jak jsem psal výše - asi 1/3 obrazovky. Možná se rozchodí i toto ?
d1a2n3a4
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod boss608 19. 10. 2005 08:43

No "téčkem" myslím klasický kovový rozbočovač na tv signál, nevím jak bych ti to popsal, určitě to znáš. (z jedné strany přivedeš signál z antény a na výstupu máš 2 konektory pro koax do 2tv. Stojí to asi 50Kč...)
No jasně že mám Sencor propojený ještě SCARTem, kdybych neměl, tak by mi byl rekorder celkem k ničemu (neberu v potaz že jej mužu propojit ještě přes SVIDEO, Komponentní, kompozitní....)
Takže jak jsem napsal: Pokud jde signál z ant. přímo do SEN. a ze SENC. pak do tv a já sleduji programy přes tuner SENC. tak jsou programy ok. Jenže když to nechám takhle zapojené a používám tuner v tv tak mi to ruší CT1 a ještě nějaké další kanály.(podle mě to ruší zdroj SENC.) Takže toto zapojení používat nemůžu a musel jsem dát před vstup ant. do SENC. téčko a tím pádem se mi signál dělí do tv a do SENC. Kvalita obrazu na tuneru SENC. je horší, kvalita obrazu na TV je skvela.
Tak, doufam že jsem to napsal srozumitelně.....:-)
S těmi DivX se chcu zeptat: Zkoušeli jste někdo nahrát na DVD několik DivX filmů a pak to přehrát v Senc.? Mě to teda nejde.... A netuším proč. Navíc když jsem zkusil přehrát DivX na cd (ŽELARY) tak sice obraz jel, ale někdy se objevily takové bílé čtverečky u prostřed místo obrazu(v pc je to ok) které pak zase zmizely. Připadá mi to jako špadný kodek.... Doufám, že tohle by se mohlo ještě s novým firmware odstranit...
Vy jste nic takového s DivX nezaregistrovali? Zkuste to s tím DVD pls jestli to je u všech, ale myslím že asi jo, bohužel...:-(
boss608
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod d1a2n3a4 19. 10. 2005 09:19

Už jsem pochopil co je "téčko". K tvému problému cituji :

Pokud jde signál z ant. přímo do SEN. a ze SENC. pak do tv a já sleduji programy přes tuner SENC. tak jsou programy ok. Jenže když to nechám takhle zapojené a používám tuner v tv tak mi to ruší CT1 a ještě nějaké další kanály

U mě tenhle problém není. Zapojení mám : ant do SENC potom VIDEO a pak TV ( + SCART). Při sledování přes SENC je celkem v poho až na PRIMU (ale zlepšilo se to), při sledování přes TV tuner bez jakýchkoli problémů. (Při sledování přes VIDEO je to ještě lepší, asi má vestavěný zesilovač)
K DivX : na DVD jsem napálil asi 4 filmy v DivX a jelo to v poho, dokonce to bylo DVD/RW- . V módu DVD dáš PLAY zobrazí se seznam složek a klasicky otevíráš. ( Před tím samozřejmě nahoře musíš označit záložku pro MPEG 4 - jsou tam 3 - pro hudbu, fotky a MPEG, myslím). Aby se to rozjelo musíš najet na film (nějaký soubor.avi) a titulky potom až to hraje přes DISPLAY.
Ale s obrazem je stále problém, je to lepší přehrát v nějakém DVD/DivX přehrávači. Možná to vyřeší upgrade firmware, nevím
d1a2n3a4
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod boss608 19. 10. 2005 11:27

Tak s tim DivX si mě dostal. Já mám napálených několik DVD s filmama, ale když to strčím do Sen. tak nezobrazí vůbec nic. Ať přepínám záložky jak chcu tak nic. Nevím jak to.... Ještě to budu teda testovat, protože když to de tobě tak to musí fakat i mě! :-)))
boss608
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod d1a2n3a4 21. 10. 2005 05:45

Nezjistili jste náhodou někdo, kolik hodin záznamu se vejde na HDD - 160 GB ?
A dále : na co je funkce SCAN HDD ? Spustím tuto funkci, objeví se okénko s narůstajícím proužkem které po chvilce zmizí a hotovo. Žádná hláška s výsledkem. ???
d1a2n3a4
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků