Recenze Sencor SHR 8108 HDD rekordéru

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod azor00 30. 12. 2005 10:24

a nebude to spíše toto????
Dolby Digital Surround EX - je rozšíření, které navrhl Lucasfilm ve spoluprácí s firmou Dolby a přidává ještě zadní střední efektový kanál. Prvním filmem byly StarWars: Episoda I. Dnes je v tomto rozšíření namícháno již více jak 14 filmů.

jinak jsem našel jediné aktivní repro s Pro Logic a to Clatronic SLS538 za 2000,-

XORO mají pouze DSP ... teda efekty

no a pak jsem našel docela dobrou věc Decoder DDTS-100 za 3000,-
azor00
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JoSe69 30. 12. 2005 21:10

pozrite si toto:
http://www.elliondigital.com/eng/product01.html
vyzerá to ako Korejský výrobca našeho Sencor-a
je tam aj nejaký FM kto má chuť nech vyskúša
JoSe69
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Daisy21 31. 12. 2005 12:00

Ahoj lidi,
tak jsem si poctivě přečetla vaše zážitky s tímto 8108 přístrojem a přesto jsem si o něj napsala Ježíškovi :-) Ježíšek nezklamal a velké modré a červené světlo mě nemohlo rozházet, jelikož jsem o něm věděla předem :-) díky....
ALE! pár lidí tu psalo, že nejde kopírovat z DVD na HDD, pak zas někdo psal, že jde, ale jen DVD naformátovaný na Sencoru, pak zas někdo, že nejde přepálený DVD... - máte nějakou finální verzi toho, co jde a co nejde? Pokud tedy budu chtít z jednoho DVD dostat obsah na jiné - jakou mám šanci? (Když holt nemám v PC DVD vypalovačku :-( ) díky, Daisy21
Daisy21
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jurabem 31. 12. 2005 17:24

asi si budeš muset koupit tu vypalovačku,já pro ní letím v pondělí.
tay jsem nezjistil jak kopírovat dvd na hdd,jedině z jiného
zdroje ,přehrávač nebo vhs :(
kopírovat jde akorát to co si vypálíš v sencoru,taky mne to dost sklamalo :-/ no ale jinak je to docela dobrý stroj .
za tu cenu?
jurabem
Junior

Odeslat příspěvekod Slamka 1. 1. 2006 12:57

Som šokovaný že napriek tomu že si si o tomto prístroji všetko prečítala si si oň požiadala..

Veď tu nik nepíše naň nič dobrého, len samé nefunkčnosti a sťažnosti........... Ale proti gustu žiadny dišputát.

Ja som radšej zvolil LG DR 7500, síce bez HDD, ale beží mi tam úplne všetko a tak ako má. Zatiaľ som neodhalil žiadnu chybu toho prístroja..

A tu máš o Sencore za 14tis. Sk popísaných 13 strán chýb....
Ako si to môže ešte niekto kúpiť?!???!!
Slamka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Dejdik 1. 1. 2006 17:11

Jak si ho může, někdo koupit ? Jednoduše, v obchodě :-) Mám ho čtrnáct dní, neprojevila se u něj jediná zde uváděná chyba, funguje přesně tak jak má a tuto diskuzi jsem objevil jen proto, že jsem si chtěl zjistit jestli neexistuje nový firmware se kterým by šla editovat nahrávka na disku, ne jen na dvd. Proto zírám na to jaké s ním mají někteří problémy. Ovšem rekordér bez disku bych si rozhdně nekoupil, pokud jsem o víkendu pryč a chci se nahrát více filmů či pořadů, buď zvolím nejhorší kvalitu, nebo musím poprosit souseda aby chodil vyměňovat DVD :-) A upřímně, LG není taký žádná výhra :-)
Dejdik
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hruby Mirek 1. 1. 2006 17:53

Já jsem tento přístroj (8108) zakoupil 7.12.2005 a mám s ním tyto zkušenosti:
- nahrávání z TV na HDD bez problémů s výjimkou Novy, kde nefunguje VPS/PDC a musí se nahrávat časovačem od-do, to ale není chyba přístroje.
- kopírování nahraných pořadů z HDD na DVD - DVD+R se musí finalizovat, jinak je nebere PC, DVD+RW bere PC i bez finalizace(jiný přehrávač DVD nemám, abych ho vyzkoušel, v PC mechanika LG)
- kopírování klasických filmových DVD na HDD mi nejde, používám PC - program DVD Shrink, kde lze odstranit nežádoucí kapitoly a případně provést kompresi a vypálení přes NERO na DVD 4,7 GB.
- filmy DivX přehrává dobře - titulky jsou sice trochu menší, ale čitelné a s diakritikou
- zklamala mě funkce Time shift. Po začátku filmu v TV jsem musel odejít, pausou jsem zapl Time shift, za 3/4 hodiny jsem se vrátil pustil PLAY a díval se dál. Po hodině sledování se Time shift sám vypnul a konec filmu jsem neviděl. Zřejmě je nastaven jen na jednu hodinu. Pokud má někdo jiné zkušenosti ať napíše.
- Nahrával jsem v kvalitě HQ i pět hodin v kuse a nahrálo se všechno - časové nahrávání na NOVĚ. Na PRIMĚ jsem zadal 2 filmy (jeden dopoledne a druhý odpoledne) s VPS/PDC a nahrály se oba.
- v manuálu je chyba na str.25- pokud nahráváte a chcete na chvíli zastavit záznam stisknete PAUSE, pro pokračování nahrávání musíte zmáčknoput REC a na PAUSE, jak je tam napsáno.

To je zatím vše a čekám na další zkušenosti s tímto si myslím celkem dobrým(za tu cenu) přístrojem.
Hruby Mirek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jurabem 1. 1. 2006 21:02

a proč tu vůbec píšeš když máš uplně něco jiného?
najdi si radši jiné forum o přístroji který vlastníš a do
Nás Sencoráků se neser :lol:
TOTO JE VSKAZ PRO TOHO PÁNA CO PÍŠE ŽE MÁ LD R BLABLA
BEZ HARDISKU :mrgreen:
jurabem
Junior

Odeslat příspěvekod rhinos 2. 1. 2006 14:55

tak sem chtel dvd rekorder jen bez hdd ale vzhledem k cenam pristroju s podporou divx nakonec zrejme pujdu do toho vaseho sencora:)ale kdyby me chtel jeste nekdo odradit.....co se tyce tehle diskuze mi prijde ze se jedna o celkem solidni model s klady i zapory zalezi i na samotnem uzivateli jak moc "kriticky" je...uz mi tu jen schazi polemika typu "nejsem tolik bohaty abych kupoval levne veci...."
rhinos
Junior

Odeslat příspěvekod aition 2. 1. 2006 15:38

rhinos píše:tak sem chtel dvd rekorder jen bez hdd ale vzhledem k cenam pristroju s podporou divx nakonec zrejme pujdu do toho vaseho sencora:)ale kdyby me chtel jeste nekdo odradit.....co se tyce tehle diskuze mi prijde ze se jedna o celkem solidni model s klady i zapory zalezi i na samotnem uzivateli jak moc "kriticky" je...uz mi tu jen schazi polemika typu "nejsem tolik bohaty abych kupoval levne veci...."


Já mám tento rekordér přes měsíc a v podstatě jsem spokojenej (tak na 95%)
Jde o to, že jsem se buď s nedostatky přístroje naučil žít, nebo je obcházím.

- Přístroj v dobré kvalitě nahrává programy z interního tuneru
- Interní tuner je na kabelové televizi slušný (mírné nedostatky vyřešeny aktivním zesilovačem)
- Můžu přehrávat z HDD jak Mp3, DivX i prohlížet Jpg
- Pokud není zobrazované DivX ve správném poměru výška/šířka a já chci tento film pouštět z rekordéru přeformátuji si jej v PC
- Vypálená DVD z rekordéru nejdou jinde číst (můj přístroj neprovádí korektně finalizaci - jiným to jede v pořádku) - řeším úpravou v PC (je to asi na 4 hodiny)

to je asi pár věcí z těch 5% co mi zrovna nesedí, ale který nejsou limitující
aition
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod prochor(smazano) 2. 1. 2006 22:52

Na editaci filmů v PC (můžu si udělat mnohem hezčí menu, než rekordér umi) je nejlepší používat TMPGEnc DVD Authoring. Jak jsem zjistil, tak jako jeden z mála nepřekódovává video, takže ho nechá tak, jak ho rekordér nahrál. Jde v něm dobře stříhat, dělá pěkné menu. A předělání DVD s dvěma filmy nahranými v LP (to znamená něco přes 3 hodiny záznamu) trvá u mě tak cca 25 minut. Tedy, když vynechám tu vlastní úpravu (vyhození začátku, konce, reklam a tvorbu menu) Se vším všudy bych si typnul, že to DVD mi trvá tak cca 45 minut.

Jinak, pokud jde o finalizaci, tak jsem zjistil, že finalizuje dobře DVD-RW (to jde v pohodě zase otevřít, když v menu vyberu "Neuzavření DVD") , špatně DVD+RW. Co se týká DVD+-R, tak ty finalizuje v pohodě.
Na mém Cyberhomu jsem musel udělat upgrade firmware, pak DVDčka přečte v pohodě, ostatní DVD přehrávače, co jsem měl možnost vyzkoušet (byly to ty nejlevnější, které se dají sehnat) četky DVDčka bez problémů.
prochor(smazano)
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod aition 3. 1. 2006 07:08

prochor píše:Na editaci filmů v PC (můžu si udělat mnohem hezčí menu, než rekordér umi) je nejlepší používat TMPGEnc DVD Authoring. Jak jsem zjistil, tak jako jeden z mála nepřekódovává video, takže ho nechá tak, jak ho rekordér nahrál. Jde v něm dobře stříhat, dělá pěkné menu. A předělání DVD s dvěma filmy nahranými v LP (to znamená něco přes 3 hodiny záznamu) trvá u mě tak cca 25 minut. Tedy, když vynechám tu vlastní úpravu (vyhození začátku, konce, reklam a tvorbu menu) Se vším všudy bych si typnul, že to DVD mi trvá tak cca 45 minut.

Jinak, pokud jde o finalizaci, tak jsem zjistil, že finalizuje dobře DVD-RW (to jde v pohodě zase otevřít, když v menu vyberu "Neuzavření DVD") , špatně DVD+RW. Co se týká DVD+-R, tak ty finalizuje v pohodě.
Na mém Cyberhomu jsem musel udělat upgrade firmware, pak DVDčka přečte v pohodě, ostatní DVD přehrávače, co jsem měl možnost vyzkoušet (byly to ty nejlevnější, které se dají sehnat) četky DVDčka bez problémů.u/quote]


Zkusim to a dám vědět, zda mi to taky fachčí. Otázka je, jestli to bude brát neuzavřený VOBy
aition
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jenoch 3. 1. 2006 18:51

Zdravím, chtěl bych se zeptat, jestli je na Sencoru možný řadit nahrávky z TV do adresářů nebo jestli musím listovat celým seznamem. A jak zjistím verzi firmwaru, kterou mám? Díky :)
jenoch
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jurabem 3. 1. 2006 22:11

také DVD SCHRINGK JE DOBRÝ ,TET S NÍM TAK TROCHU MANIPULUJU A VÝSLEDKY PĚKNÉ :)
jurabem
Junior

Odeslat příspěvekod jurabem 3. 1. 2006 22:16

ADRESÁŘE TAM PODLE MNE NEJDOU UDĚLAT A STÍM FIRMWAREM BY MNĚ TO TAKY DOCELA ZAJÍMALO
jurabem
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků