Recenze Sencor SHR 8108 HDD rekordéru

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod d1a2n3a4 6. 10. 2005 06:46

Včera mi tento přehrávač dovezli, takže ho pouze oťukávám, nemám moc času ( až přes víkend). První dojem je slušný, cena je taky příznivá (cca 12.200 v hifi-shopu za mj.160 GB HDD mi přijde dobrá). Prosím zkušenější o radu :
1 - zda je možné přehrávat DivX z CD nebo jenom z DVD, pokud ano, musí to DVDíčko být + nebo i - , nebo se film musí nakopírovat na HDD
2 - jak mám zastavit přehrávaný film z HDD a dostat se do nabídky harddisku ? Samozřejmě ho zastavím STOP, ale po zmáčknutí PLAY mi vždy začne hrát dříve sledovaný záznam

Děkuji za odpověď.
d1a2n3a4
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod David82 6. 10. 2005 10:09

Tak Divx je možné přehrávat z jakéhokoliv média(CD-R,RW,DVD-+R,DVD+-RW) Kopírovat na HDD se nemusí,jenom kdybys chtěl DVD rekordér využívat jako jukebox (mp3,fotky,divX)
Do nabídky HDD je možné se dostat stisneš-li při přehrávání "title" a pro zmizení opět "play" :lol:
David82
Junior

Odeslat příspěvekod Benjamin 6. 10. 2005 17:22

Mam k tomuto vyrobku take dotaz - umet by to mel, protoze to je pomerne standardni funkce DVD rekorderu, ale stejne: Je moznost u filmu nahranych na DVD+RW oznacit casti, ktere nechci a vypustit je?
Umělá inteligence není soupeř pro přirozenou hloupost.
Benjamin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod David82 7. 10. 2005 06:56

Zdarec,jestli maš na mysli editaci a vystřihávání reklam,tak to jde. Označíš reklamu jako kapitolu a zneviditelníš ji. Takže při přehrávání by neměla být kapitola vidět.Nevím ale jestli ta zneviditelná část pořád zabírá místo na disku nebo ne. Nemám s tímto zkušenosti. Věčinou vypálím záznam kompletně(i s reklamou) a pak to až upravuji v PC. Takže to musíš vyzkoušet. :mrgreen:
David82
Junior

Odeslat příspěvekod d1a2n3a4 8. 10. 2005 06:43

První zjištěné nedostatky :
1 - po naladění TV tuneru a následném přejmenovávání stanic se mi nedaří zadat více než tři znaky do názvu stanice ( ale např. PRIMA se načetla sama při ladění a je zobrazena celým názvem)

2 - pokud jde o DivX : nejdou titulky (upozorňuji že problémy s přehráváním titulků v DivX formátu na DVD přehrávačích jsou mi známy - stejný název, syntaxe atd). Mám doma ještě DVD přehrávač Cyberhome CH-DVD 465 a všechny filmy v DivX jsem nejprve testoval v něm, než jsem je dal do SENCORU.
Přístroj sice titulky vidí, ale aby začal přehrávat, musím vybrat filmový soubor. Když vyberu soubor s titulky, nahlásí chybný formát.( Je mi jasné že po vybrání titulků mi film nepojede, ale zkouším to).
Podle mě by mělo být možno spustit film při vybrání adresáře s filmem a titulkama tak jako u Cyberhomu.

3 - filmy v DivX jedou pouze ve velmi úzkém pruhu uprostřed obrazovky cca méně třetina obrazovky. Zkoušel jsem nastavit různé výstupní formáty, ale pořád nic. Film DVD jede normálně včetně titulků.

Pokud někdo víte jak na výše zmíněné problémy, prosím poraďte, já to budu zkoušet dál
d1a2n3a4
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod X__ 8. 10. 2005 15:13

Já se mohu vyjádřit jen o kvalitě značky Sencor ... radši bych dal ruce pryč, protože dost jejích výrobků nefunguje už při předvádění zákazníkům!
Naposledy upravil X__ dne 20. 5. 2007 08:56, celkově upraveno 1
年度新入社員入社式、社長あいさつの概要を掲載しました。
X__
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod d1a2n3a4 9. 10. 2005 10:08

Nevíte někdo kolik hodin záznamu z TV se vleze na HDD při kvalitě LP ? Děkuji
d1a2n3a4
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod David82 11. 10. 2005 10:36

Cau,
pokud jde o názvy stanic,tak zprvu mi to taky dovolilo napsat jen 3 znaky. Pak jsem nainstaloval novější firmware a už jde psát znaků víc.
Co se týče titulků,tak mě se titulky zobrazují normálně. Musí se jen jmenovat uplně stejně jako film a odskoušený mám formát srt. Ještě jsem titulky protahl programem určeným k editaci aby se korektně zobrazovali na H&B 3220 a fungují. Jsou sice triochu menší ale čitelné jsou,aspoň pro mě jo.
Titulky se musí spustit v menu,kde je čas,zvuk atd.(po zmáčknutí displey)
Co se týče zobrazování divX filmů. Filmy co jsem zkoušel všechny jeli alespoň na 3/4 obrazovky. Nastavení mám na 16:9.
Záleží asi na rozlišení,jaké má divX.

Přišel jsem ale na jedno minus. Jednou za čas se přístroj sekne a musí se nechat asi 2 hodiny vyplej ze zásuvky. Přístroj má asi záložní zdroj energie.Výrobce uvádí na 1 a půl hodiny. Pak přístroj jede bez problémů dál. Stalo se mi to asi za 3 týdny 2krát.
Tak snad to není nic vážného.Máte někdo podobné zkušenosti?
David82
Junior

Odeslat příspěvekod d1a2n3a4 14. 10. 2005 05:11

Zhruba po týdnu testování jsem celkem spokojený. Můj hlavní požadavek byl nahradit video, a kdyby se povedlo i DVD přehrávač. Kopírování a střih filmů z DVD nepožaduju, mám PC. Nahrávání z TV funguje bez problémů, DVD filmy bez problémů, řekl bych že komfortněji něž na obyčejném DVD přehrávači.( srovnávám CYBERHOME CH-465) U DivX filmů mi stále jede jen úzký pruh cca 1/3 obrazovky, titulky už jedou. Snad upgrade firmwaru.
Závěr - já jsem spokojený.
d1a2n3a4
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod honajz 15. 10. 2005 06:39

Stiskni STOP a pak Title
honajz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod boss608 17. 10. 2005 11:48

Taky přidám svojí troškou do mlýna:

1. Tuner na rekordéru je nic-moc, oproti mé tv (Sony, Trinitron, 72cm)je to dost spatny a to i když signal vali přímo do rekorderu.

2. Nestalo se někomu, že se prostě kousnul a nechtěl pracovat? Mně se stalo, že jsem na něm něco programoval, najednou začala letka na tlačítku power blikat a nešlo s tím nic dělat. Zkusil jsem vypnout z el.- nic. Tak jsem ho nechal vyplý cca 3 hodky, pak jsem ho opet strcil do zasuvky a opet jenom blikala letka a nic vic. Tak jsem si rikal ze ho vratim, po jednom dnu jsem ho jeste jednou pro jistotu vyzkousel a ono to zacalo zase fakat! Vubec nechapu.... Tak ho mam jeste doma, ale jestli se to stane jeste jednou tak ho du vratit...

3. Když dám časové nahrávání na určitý den, tak mi nejde zadat datum. Např. 10.10.05 . Sice to nechápu, ale nejde to. Při pokusu o napsání 10 (mačkám 1 a pak 0:-)) to nenapíše ani za boha...Furt tam je 01 a nejde s tím hnout. To samé 20. Prostě když je na konci 0 tak je to v háji. Prosím zkuste si to jestli vám to taky dělá. Zkoušel jsem to obejít tak, že dám 11 a pak šipku dolů, jenže to je (jak jistě víte) volba "týdně" "denně" apod. Tohle mě taky dost sere...
boss608
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod honajz 17. 10. 2005 12:00

Ad 2 - nemel jsi zapnute casove nahravani?
Ad 3 - Je potreba tu 1 a nasledne 0 stisknout velmi rychle po sobe :-)
honajz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod David82 17. 10. 2005 14:52

Taky se mi stal případ,že se mi přístroj kous a nereagoval. Začala blikat kontrolka červenomodře a přístroj nereagoval. Vytáhl jsem ho ze zásuvky a zpět a stále poblíkával. Nechal jsem to přes noc bez proudu,ráno opět zapojím a přístroj běžel jako by se nic nestalo. Nejspíš jsem měl nastaveno časové nahrávání a hrál jsem se v menu.
Jednou se mi stalo,že jsem měl nastaveny 2. časové nahrávání ale nahráno bylo jenom první a druhé ne. Jako by se přístroj restartoval po prvním nahrátí,protože hodiny byly něco po 12 a datum 1.1. a nějaký rok. Stalo se to někomu?
David82
Junior

Odeslat příspěvekod honajz 17. 10. 2005 15:09

Proto jsem se v predchozim prispevku na to ptal. Vysledoval jsem, ze skutecne zalezi na presnych krocich pri casovem nahravani. Napr. zadat VPS u Novy vede k onomu modro-cervenemu svetylku. Postup u casovych nahravek by mel byt presne takovyto - zadat cas, hodinu zacatku, konce (kdyz se udaje prekryvaji s jinymi v tabulce, ukaze se chyba pri pokusu o ulozeni), programu, kvality, VPS ano-ne - a Uložit. V tabulce je potřeba stisknout jednou Enter. Ted je potreba tabulku OPUSTIT stisknutim tlacitka setup. A teprve nyni pristroj vypnout. Jednou jsem ho treba vypnul, kdyz jsem byl jeste v tabulce - a porad se nenahral a doslo na modro-cervene svetylko.
A dulezite upozorneni - pokud je nastaveno VPS na ano, pak se 10 minut pred nahravkou pristroj jakoby zapne a hned vypne, ikonka casoveho nahravani se rozblika a hodiny prestanou jit. Neni to chyba! Pravdepodobne si pristroj od ted overuje cas a VPS signal, ale ve chvili, kdy je VPS signal vyslan, zacne v poradku nahravat.
honajz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod boss608 17. 10. 2005 18:44

Ok, s tim zadanim 10 to zkusim, ale moc se mi nezda to s tim sekanim. Myslim, že jsem určitě neměl nic naprogramovane k nahravani a přesto se sekl. Pak (jak jsem napsal) jsem ho musel taky nechat den bez proudu aby se zbrchal. Když se sekl, vrtal jsem se zrovna někde v menu setupu, ale jak rikam, nahravani podle mě nebylo naprogramovane... no nic, zkusim ješte testovat a uvidime..... Určitě pište na co jste ještě přišli.
Tak zatim.....
boss608
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka