Recenze Sencor SHR 8108 HDD rekordéru

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod SPimy 23. 12. 2005 10:53

1/ Tak tenhle problem mam taky. Napoprve se mi to zazalohovalo takto, podruhe normalne. Vickrat jsem to zatim nezkousela, ale doufam, ze se tato fce "rozbehne" :o)
SPimy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod azor00 23. 12. 2005 10:57

rušení kanálu se provede přesunutím na pozici 0.¨

Přišel jsem na dost nepříjemnou věc a to že třídění MP3 je zcela chaotické. Nakopíroval jsem z DVD adresáře podle interpretů A,B,C,D. Na B jsem měl nějakou chybu tak jsem ho smazal a nakopíroval znovu a ejhle tříděno to bylo A,C,D,B. tak jsem si řekl je to tříděno podle času. Zkoušel jsem to přejmenovat z B na Z a zpet na B a najednou to bylo B,A,C,D. Tak jsem si rekl poslední přejmenování je první ale ono ne když jsem adresáře přejmenoval všechny tak se nic nezměnilo .

Navíc je nepříjemné že nelze něco přihrát do podadresáře. Chtěl jsem si udělat strukturu

první písmeno interpreta/interpret/album/skladba
(a/ACDC/Highway to Hell/Highway To Hell)

A kdybych chtěl přidat další album tak musím nakopírovat vše co mám pod A a to vlastně najednou. Dost blbý. Tak jsem chtěl to nakopči po interpretech ale když to netřídí tak je to na prd :? než tam něco najdu tak by se mohl oběsit
azor00
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lenin (novy) 25. 12. 2005 16:33

Pánové mám další problémek , včera jsem poprvé nahrával na DVD a zdálo se být vše OK do doby než jsem jej vložil do PC a zjistil , že v PC sice naběhne menu DVD ale to je všechno. Po kliknutí na titul se to sekne a hotovo.Když se pokusím přehrát přímo některé voby tak občas některý přehraju ale zbytek je mrtvej.Při finalizaci se tváří , že něco dělá ale pruh se zbarví asi z 1/5 a pak to skončí.Zkoušel jsem to na všechny možný typy medií +R/+RW a výsledek je vcelku stejný.Poraďte kde může být chyba.Nový firmware mám cca 5 dní. :shock:
Lenin (novy)
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod David82 27. 12. 2005 15:47

Zdarec,
po dlouhé době jsem se opět dostal na toto fórum.
Mám pár dalších postřehů.
Zjistil jsem,že u rekordéru je možné zároveň nahrávat pořad z TV a zároveň se koukat na film z HDD rekordéru. Měl jsem problém s resetováním času na 12:00,koupě přepěťové ochrany nepomohla. Zkusil jsem podle návodu na TV Freak instalovat kondenzátor,kvůli přepětí v kabelovém rozvodu. Toto pomohlo jen částečně,protože se čas zase resetuje,ale jenom po ukončení časového nahrávání(asi hodinu po konci nahrávání) Mám takový pocit,že bude možná problém s chlazením HDD nebo tak něco.
Co se týká kvality obrazu. Zdá se mi,že se mi sám od sebe o hodně zlepšil. Ale jestli to bude přístrojem nebo kvalitou v kabelové síti to teda nevím. Všechny programy už jsou OK.
V časopisu Stereo-Video,jsem četl recenzi tohoto rkordéru(160GB varianta) a psali tam velmi kladné hodnocení,předčil i mnohem dražší přístroje,jedinou vadou byl střih na HDD.Psali také,že by neměl být problém s výměnou HDD s vyšší kapacitou (jako u jediného z testu)
Nemáte někdo informace o novém firmwaru?
Jenom doufám,že nějaký nový bude.
:-/ :-/ :-/
David82
Junior

Odeslat příspěvekod jurabem 28. 12. 2005 08:38

mám ho 14 dnů ,zatím žádné problémy ,akorád že se mi taky zasekl při časovém nahrávání ale já trouba nevěděl že Nova nemá VPS,a druhá věc je škoda že nejde stříhat ty reklamy na hadru,ale
snad to nový firmwar nějak spraví
jurabem
Junior

Odeslat příspěvekod zdendaa1 28. 12. 2005 17:34

Jak zjistim firmware na SENCORU 8108. DVD koupené 15.12.2005 má už nové? Děkuji.
zdendaa1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod nigok 28. 12. 2005 20:05

uz se to tu psalo :evil:
nigok
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JoSe69 28. 12. 2005 20:39

cavte mam Sencor SHR 8216 zatial no problem ale neprisiel som na to ako nahrat DVD na HD, nie je mi jasne co je myslene ze tento rekorder vie kopírovat len nechraneny obsah

mimochodom viem nastavit REGION FREE
strucny návod
1 otvor mechaniku
2 stlac source
3 stlac 7 7 0
4 na obrazovke vypise region free

nahravanie na DVD-RW mozem potvrdit funguje OK po nahrati noveho FW

a este informacia v europe sa predava pod znackou H&B podla mna FW by mal fungovat aj na SENCOR
JoSe69
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod azor00 29. 12. 2005 12:53

Měl jsem Sencor SHR 8216 a včera jsem ho byl vrátit a to s tím, že po 6 až 8 hodinách přehrávání DVD se seknul a jediné řešení ho bylo vytáhnot ze zdi. Po dvaceti minutách bylo vše OK a dalo se dívat dalších 8 hodin. Myslím si že to není nějakým tepelým přetížením ale tím že to někde neuvolňuje paměť. Jinak je úžasné že ještě 5 minut po vytažení ze zdi svítí modre oko :D
Říkam, že to byla jenom záminka protože kdy se vám podaří koukat 8 hodin v kuse na DVD a nebýt svátků tak na to nikdy nepříjdu a nebyl to skutečný důvod. Myslím, že to bude problém každého kusu.

Co mi na něm nejvíce vadilo bylo že
- neumožňuje stříháni na HDD
- neumí nahrát na HDD přepálené DVD (i když je to pravděpodobně připraveno protože při sledování DVD a stisknutí Edit vyskočí kopírovat na HDD, ale dál je to nefunkční)
- nahráváni strukruty mp3 vždy jen do kořene (u jpg to bude si myslím to samé)
- třídění audia podle mi neznámého principu (u jpg to bude si myslím to samé) viz příspěvek výše
- a jedna HW věc, že to nemá pro logic II

Myslím si že je to moc sirový a klidně to může (až na tu poslední věc) spravit novej FW. Jenomže on novej může být a nemusí. Tak jsem si řekl, že si počkám.

Jnak musím říct že jsem s ním býl krom výše uvedeného absolutně spokojenej a komu toto nevadí ať neváhá a koupí. Přiznejme si že za ty peníze nic jiného prostě nexistuje a umí to v některých směrech víc než dvakrát dražší mašiny a že to není značka 1. třídý ... tak to mi je u pr....

Jinak s tím pro logic II by se to snad dalo vyřešit bednama Xoro, kde uvádějí že ten dekodér má .... akorát to nepíšou moc přesvědčivě, to si ještě ověřím. Pro logic II mě chytnul v okamžiku kdy jsem to slyšel u kámoše a v podstatě každej film v televizi (ČT1, Prima, Nova no prostě stereo) je skoro jako v kině.

Takže čekám na nový FW a jdu do toho znovu. Když jsem to včera vrátil a díval co místo toho tak jedině 18 000,- nebo nic. Protože žádný jiný DVD HD nemá 5.1 out. Takže to znamená DVD HD + reciver + bedny. nejlevnější co jsem našel je

sony rdrhx710 tak za 13000,-
(umí stříhat na HDD, umí DVD na HD, neumí MP3 na HDD, MP3 přehrává jen z CD a né z DVD, neumí Divx)

Mascom HTS MC4310 za 5000,- i s bednama.
(Digitální koaxiální audio vstup)

Toto je sestava nejlevněší bez ohledu na kvalitu tedy jenom "aby to hrálo"

Jinak ještě taková poznámka, podole toho jak čtu jednotlivá fóra k různým přístrojům tak bych si nikdy nemohl nic koupit protože tam přispívají lídé kteří to nemají a chtějí informace, ti kteří nečtou manuály a něco jim nejde a blijou na to, pak ti co měli fakt smůlu a koupili špatnej kus a blijou na to ale ti co jsou s něčím spokojení tak to jsou skutečně bílé vrány. :lol:
azor00
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vlasta 29. 12. 2005 17:03

Ahoj. Co je to Prologic II. Jak se chová a proč po něm toužíš?
:roll: Prosím, blbovzdorně.
vlasta
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod azor00 29. 12. 2005 17:09

koukni sem líp bych to určitě nenapsal hi hi hi

http://www.hifimarket.cz/shop/slovnik.asp?typ=1&p=d

ono je ve stereu zakódovaný informace pro centrální a zadní bednu (bedny) takže je to prostorový, vzadu do obou repráků jde stejý signál ale když ti jede auto z leva do prava tak to slyšíš ve předu a kdy jede dozadu tak ze předu dozadu .... takový zjednodušený 5.1. všechny starší filmy třeba indiana Jones je orginál v 5.1, Česká verze v pro logic. Když to nemáš tak slyšíš jeno stereo ze předu.
azor00
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vlasta 29. 12. 2005 18:38

Děkuji za odpověď. Prima. Dočetl jsem se také, že dělají už i "Dolby Prologic IIx", t.j. 6+1 zvuk. Doufám, že se objeví i v AV Receiveru. Už dlouhu sháním něco schopného.
vlasta
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod midla(smazano) 29. 12. 2005 21:24

Jose59: máš pravdu obdobné typy jsou H&B DRHD-120(160)
Zkusil jsem FW 268 ze 120, funguje, ale nemá češtinu a editace na HDD není, funkčně absolutně stejné jako náš Sencor...
midla(smazano)
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod midla(smazano) 29. 12. 2005 21:27

Kdo nevěří, ať tam běží....
Kód: Vybrat vše
http://www.hb-direct.com/EN/F_75.html
midla(smazano)
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod aition 30. 12. 2005 00:35

midla píše:Jose59: máš pravdu obdobné typy jsou H&B DRHD-120(160)
Zkusil jsem FW 268 ze 120, funguje, ale nemá češtinu a editace na HDD není, funkčně absolutně stejné jako náš Sencor...
aition
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka