Recenze Sencor SHR 8108 HDD rekordéru

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod milan496 9. 1. 2006 22:50

S tim VPS na kabelovce/satelitu souhlasim - na Prime pres tuner mi VPS funguje, pokud si chci nahrat Primu pres satelit (kvalitnejsi signal), VPS nastavit nejde :-(

K seznamu problemu bych pridal:

- nelze editovat kapitoly u plnych DVD pri nahrani z HDD na vice nez jedno DVD. Mel jsem i problem s finalizaci plnych DVD.

Dalsi dotaz - muze nekdo popsat, jak funguje nahravani na DVD-R[W] s firmwarm ze zari? Ja mam firmware z cervence a zjistil jsem, ze po vlozeni DVD-RW mi nabidne formatovat jako DVD-VR nebo DVD-VIDEO. volba DVD-VIDEO se hned ukonci - neudela to nic. Na DVD-VR mi to misto VIDEO_TS vytvorilo DVD_RTAV a v nem soubor s priponou .vro misto .vob - to mi neslo precist nikde jinde, nez v pocitaci - na Sencoru to hned po vypaleni zobrazilo tu klasickou nabidku, ale bez zadneho titulu - slysel jsem zvuk, ale zadny obraz, neslo to nijak vypnout, jen vytahnout ze zdi (nebo v mem pripade pojistky, protoze zasuvku mam za skrinkou s tunou gramodesek). DVD+VR vytvari klasickou strukturu VIDEO_TS. Docetl jsem se, ze VR znamena Video Rerordable a tento format slouzi prave k tomu, aby bylo mozne disk pred finalizaci editovat bez nutnosti puvodni obsah kopirovat na HDD a pak zpatky - furt mi vrtalo hlavou, proc se nahrany disk zobrazuje DVD[RW]+VR

Milan
milan496
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milan496 9. 1. 2006 23:30

[quote="aition"][quote="prochor"]Na editaci filmů v PC (můžu si udělat mnohem hezčí menu, než rekordér umi) je nejlepší používat TMPGEnc DVD Authoring. Jak jsem zjistil, tak jako jeden z mála nepřekódovává video, takže ho nechá tak, jak ho rekordér nahrál. Jde v něm dobře stříhat, dělá pěkné menu. A předělání DVD s dvěma filmy nahranými v LP (to znamená něco přes 3 hodiny záznamu) trvá u mě tak cca 25 minut. Tedy, když vynechám tu vlastní úpravu (vyhození začátku, konce, reklam a tvorbu menu) Se vším všudy bych si typnul, že to DVD mi trvá tak cca 45 minut.

Jinak, pokud jde o finalizaci, tak jsem zjistil, že finalizuje dobře DVD-RW (to jde v pohodě zase otevřít, když v menu vyberu "Neuzavření DVD") , špatně DVD+RW. Co se týká DVD+-R, tak ty finalizuje v pohodě.
Na mém Cyberhomu jsem musel udělat upgrade firmware, pak DVDčka přečte v pohodě, ostatní DVD přehrávače, co jsem měl možnost vyzkoušet (byly to ty nejlevnější, které se dají sehnat) četky DVDčka bez problémů.[/quote]

Zkusim to a dám vědět, zda mi to taky fachčí. Otázka je, jestli to bude brát neuzavřený VOBy[/quote]

Umi to i neuzavreny, skoda, ze zadarmo je jen 30 dnu, byl jsem celkem spokojenej. U DVD Shrinku nejde pridavat kapitoly a vystrihavat uporstred - jen na zacatku a na konci (pokud jsem neco neprehlidl). Takze asi nejlepsi reseni je reklamy pryc pres TMPGEnc a zkratit na velikost 1 DVD pres DVD Shrink. Jeste nevim, jestli jde spojit ty dve DVD ze Sencoru tak, aby to byl jeden titul na vyslednym 1 DVD - ma nekdo nejaky tip?
milan496
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod d1a2n3a4 10. 1. 2006 08:42

Mám Sencora už delší dobu, používám ho místo videa - nahrávání TV programů když nejsem doma, shlédnutí + výmaz. Poslední dobou se mi opakuje stále častěji problém - když přes časové nahrávání nastavím záznam více programů, nenahrají se všechny - většinou ten poslední chybí a svítí červeno-modré světlo. Není to sice pravidlem, ale řekl bych že asi na 50%. Už mě to začíná docela štvát. Ze zásuvky to potom vypínat nemusím, jde to normálně přes DO. Nevíte někdo co s tím ? Špatný HDD nebo chyba firmware firmware ?
d1a2n3a4
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod David2 10. 1. 2006 10:30

Tak jsem zkoušel nastavit opakované nahrávání s VPS a chová se to stejně, jak jste tady popisovali před tím. Takže žádná změna.
David2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rhinos 10. 1. 2006 10:43

David2 píše:Tak jsem zkoušel nastavit opakované nahrávání s VPS a chová se to stejně, jak jste tady popisovali před tím. Takže žádná změna.
rhinos
Junior

Odeslat příspěvekod MirekMG 10. 1. 2006 17:52

Pořad se mi opakuje každý den ve stejnou dobu. Třeba zprávy. VPS je datum a čas začátku co se vysílá v době vysílání pořadu. .Neříkejte mi, že pro počítač je problém pro výsledný kód VPS změnit datum a další den nahrávat.
MirekMG
Junior

Odeslat příspěvekod Dejdik 10. 1. 2006 21:31

to MirekMG, pořád jsi to nepochopil, kod VPS je pro každé vysílání unikátni, takže i kdyby počítač změnil datum, kod přístroj nedostane a tudíž nic nenahraje. Pokud chceš nahrávat neustále se opakující pořad musíš nastavit časovou nahrávku např zprávy po-pá 19:30-20:00 jinak ti to nepůjde.
Dejdik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MirekMG 10. 1. 2006 22:26

VPS! VPS! VPS! - je to závažná chyba!
To je kravina na entou. Ty tam nastavuješ a zapisujes že chceš nějaky zprávy nebo název filmu když chceš něco nahrát s VPS!!!!????? Nastavíš datum a čas začátku, ale žádný název. Název tam sice taky vysílají, ale videa nahrávají jen na zakladě těchto dvou údajů datum a čas počátku. Trošku přemýšlej. Stejně jako jsem četl v nějaké stránce o VPS, že když ho přístroj nenajde tak nahraje pořad jen podle hodin. To je taky krávovina proti logice VPS. Zkus si u NOVY zapnout VPS. Nenahraje se ti nic a rekordér čeká na vysílání kódu pořád. I tenhle SENCOR (stejně jako předchozí videa) je tak blbej že čeká i druhý den v pohotovosti se zapnutým ventilátorem (nezkoušel jsem jak dlouho to vydrží musel jsem tu položku sám vymazat - už jsem se párkrát překlepl).

Jen ještě dovětek. Šel jsem se teď pro jistotu podívat na ovladač mé třináct let staré ale na ovládání a možnosti přepichové TOSHIBY. Umí denně i týdně s VPS. Je to prkotina.
Koukám tu i na sočasné video, takovej kšunt SEG. Předtav si že to taky umí. A to ještě nebyli počítače s FW.
MirekMG
Junior

Odeslat příspěvekod Cyberx 10. 1. 2006 23:25

MirekMG píše:VPS! VPS! VPS! - je to závažná chyba!
To je kravina na entou. Ty tam nastavuješ a zapisujes že chceš nějaky zprávy nebo název filmu když chceš něco nahrát s VPS!!!!????? Nastavíš datum a čas začátku, ale žádný název. Název tam sice taky vysílají, ale videa nahrávají jen na zakladě těchto dvou údajů datum a čas počátku. Trošku přemýšlej. Stejně jako jsem četl v nějaké stránce o VPS, že když ho přístroj nenajde tak nahraje pořad jen podle hodin. To je taky krávovina proti logice VPS. Zkus si u NOVY zapnout VPS. Nenahraje se ti nic a rekordér čeká na vysílání kódu pořád. I tenhle SENCOR (stejně jako předchozí videa) je tak blbej že čeká i druhý den v pohotovosti se zapnutým ventilátorem (nezkoušel jsem jak dlouho to vydrží musel jsem tu položku sám vymazat - už jsem se párkrát překlepl).

Jen ještě dovětek. Šel jsem se teď pro jistotu podívat na ovladač mé třináct let staré ale na ovládání a možnosti přepichové TOSHIBY. Umí denně i týdně s VPS. Je to prkotina.
Koukám tu i na sočasné video, takovej kšunt SEG. Předtav si že to taky umí. A to ještě nebyli počítače s FW.i/quote]

Souhlasím s Mirkem, taky si myslím že toto není až takový problém. Proč by to každý den/týden nemohlo načíst opakovaně kód??
Hlavně, že se kouří z hlavně, aneb situace je vážná, nikoliv kritická.
Cyberx
Junior

Odeslat příspěvekod rhinos 11. 1. 2006 08:42

a je nekde popsanej kod VPS?zatim sem na to moc nekoukal ale nemuze si kazda stanice s tim kodem zachazet jak se ji zrovna zlibi?rekneme ze fiktivni stanice si ten kod bude generovat naprosto nahodne a pak ten pristroj bude v koncich kdyz veme logiku treba CT...a mimochodem i kdyz to dvd treba ma pocitac tak si ten kod proste nema odkud stahnout...vyjimku snad tvori pristroje s txt modulem tam by to zrejme slo.Treba sem cetl nejakou diskuzi o panasonicich ktery si snad umi stahnout z txt nazev poradu a pak pojmenovat podle nej nazev nahravky.To by se mi docela libilo nebo aspon moznost dopredu nadefinovat nazev....ja bych spise za slabinu videl omezeni na osm predprogramovanych nahravek....tak a ted budu za total lamu kecam tu o vps a jeste sem ho nezkousel....ale jak se vlastne nastavuje ten kod?me to umozni jen zapnuto pripadne vypnuto a nic vic...
rhinos
Junior

Odeslat příspěvekod Dejdik 11. 1. 2006 09:16

Pořád jsi to nepochopil :-) Např. Nova žádné .... opakuji žádné VPS nyvysílá. Prima vysílá signál VPS jen k některým pořadům.

Tvoje třináct let stará Toshiba nemá VPS ale ShowView, což často výrobci zaměnujou, neb před třinácti lety se žádné VPS nekonalo.

Citace z jiné diskuze.

"Jinak nejake cekani na pokracovani poradu je naprosta pitomost, zaprve protoze jak jsem jiz napsal, vysila se vzdy jen kod aktualniho poradu ve formatu den/mesic//hodina/minuta (planovaneho zacatku poradu) + priznaky, ale zadruhe predevsim proto, ze zadny porad se nevysila na dily (snad jen s vyjimkou mimoradnych vstupu, ale ty asi nikdo nahravat ani nechce, takze budou mit VPS kod stavajiciho poradu a v lepsim pripade s indikaci pauzy v priznacich). Je treba neplest si VPS/PDC se ShowView, tam je totiz mozne po zadani kodu urcit, zda ma byt proveden zaznam pouze jednorazove, denne, tydne, ci mesicne, ShowView totiz obsahuje jen informaci o dni v mesici, nikoliv jiz o jaky mesic se jedna a navic ShowView nema nic spolecneho s kody vysilanymi v signalu, takze slouzi ciste k vytvoreni "seznamu" v rekorderu, ale to je jiz funkce rekorderu se samotnym VPS/PDC to nema nic spolecneho, tam je informace o konkretnim dni i mesici."

Už víš proč jsem ti psal ať si nastavíš čas ručně, pokud chceš nahrávat opakovaně. VPS je ti v tomto případě nanic. Tvoje starší přístroje umí ShowView, proto nahrávají opakovaně. Taky mám na svém čtyři roký starém videorekordéru Samsung VPS, přitom jde o obyčejné ShowView.

Namáš kabelový rozvod či i anténu nějak nestandartně zapojenou ?
Dejdik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pavel.stnl 11. 1. 2006 13:30

Takže to VPS mne taky zajímalo, tak jsem trošku šňupal a tohle našel na webu ČT - takže to sem dávám. Osobně si myslím, že nemožnost opakovaného nahrávání s VPS je chyba rekorderu, jelikož by měl po skončení pořadu přepsat v paměti automaticky datum následujícího opakování, aby se měl onen VPS čeho chytit..
------------------------------------------------------------------------------------

Při normálním spouštění naprogramované nahrávky porovnává mikroprocesor videa nastavené časové hodnoty pro nahrávku s vnitřními hodinami videa a při shodě spustí záznam. Kód VPS je jen technický prostředek, který "přesvědčí" vnitřní hodiny videa, že nastal čas vysílání požadovaného pořadu. Video vyhodnotí, zda je kód VPS v přijímaném signálu přítomen, a je-li tomu tak, zapomene na své vnitřní hodiny a řídí se časem a datem, které jsou obsaženy v kódu VPS. Vysílaný signál ve skutečnosti po celou dobu pořadu obsahuje "stojící" časový údaj, který odpovídá plánovanému začátku pořadu. Kód VPS obsahuje informaci o čase vysílání pořadu, který byl naplánován. Samostatné publikování "VPS času" má smysl jen tehdy, když se liší od reálného času, což je vlastně jen u dodatečně zařazených pořadů, případně pokud dojde ke zpoždění vysílání. "VPS čas" ale zůstává nezměněn, je to čas původně plánovaný.

Mimořádně zařazeným pořadům vždy Česká televize přiděluje nový kód VPS a informuje o něm na obrazovce. Kdyby došlo k výpadku kódu VPS, přepne se naprogramovaný videorekordér zpět do časového režimu "Timer" a spustí se podle skutečného času. Kód VPS ale obsahuje i další informace, jako zvukový mód, identifikaci vysílatele, případně vhodnost pro mládež, typ pořadu a podobně. Proto je využit i v moderních televizních přijímačích.

------------------------------------------------------------------------------
to mezi těma čárkama není z mojí hlavy ale z webu ČT :-)
pavel.stnl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pavel.stnl 11. 1. 2006 13:36

Dejdik: Ještě k tomu VPS a ShowView - pokud se pamatuju, tak ShowView před 13ti lety ještě neexistovalo ale VPS už ano. VPS myslím původně vzniklo z Německa a v německy mluvících zemích je také myslím nejrozšířenější... ShowView je naproti tomu jenom kombinace čísel která usnadňuje zadávání času a stanic do rekorderu ale nikde se nevysílá a s časovým posunem nemá nic společného...
Možná se ale pletu :-)
pavel.stnl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dejdik 11. 1. 2006 14:21

Ještě jsem našel další info.

VPS či PDC

Jak fungují? Stanice vysílají spolu se začátkem každého pořadu informaci o čase, na který bylo jeho uvedení naplánováno. Jeli videomagnetofon upraven pro příjem těchto informací a má-li příslušný obvod zapnut, pak dá těmto fiktivním značkám přednost před skutečným údajem svých vnitřních hodin. To znamená, že záznam zahájí až po obdržení časové značky bez ohledu na reálný čas. V této souvislosti je třeba připomenout, že značka se vysílá po celou dobu trvání pořadu a že nijak nesouvisí se systémy pro usnadnění programování videomagnetofonů, a tedy ani se způsobem jejich nastavení na samočinnou nahrávku. Záleží jen na obsluhujícím, zda signály VPS či PDC využije, či nevyužije.

VPS: Starší systém VPS (Video Program-ming Service) vznikl v Německu, kromě něj se využívá také ve Švýcarsku, Rakousku, České republice a plánuje se jeho zavedeni na Slovensku. Česká televize ho vysílá již od roku 1993, Prima se k tomuto kroku chystá, Nova, která mívá s dodržováním časového harmonogramu největší potíže, se k němu zatím staví nevšímavě. Zpočátku se signály VPS odbavovaly ručně, což nebylo zcela spolehlivé, po automatizaci této služby je její spolehlivost víceméně stoprocentní.Informace VPS se přenášejí v šestnáctém řádku vertikálního zatemňovacího impulzu. Kromě časových značek k jednotlivým pořadům obsahují také údaje o státu, z něhož se program vysílá, číslu vysílací sítě, přidělené příslušným národním správcem (u nás Rada pro rozhlasové a televizní vysílání), druhu zvukového doprovodu (mono, duo, stereo), o vhodnosti pořadu pro děti atd. Některé z těchto údajů se však v praxi vypouštějí, na-př. označení vhodnosti pro mládež, jiné naopak přidávají, např. různé služební pokyny pro přepínání přenosových tras a zvukových modulátorů televizních vysílačů. Norma přitom dovoluje přenášet signálem VPS pouze tyto služební informace bez časových značek k pořadům. To je mimochodem důvod, proč při příjmu Novy videomagnetofon indikuje přítomnost signálu VPS. Pokud však v signálu VPS chybí časové značky a není ani speciálně označen a uživatel videomagnetofon zapne do režimu VPS, pak ne-nahraje vůbec nic, protože přístroj na časové značky stále čeká a čeká a čeká..., a to celých 28 hodin.

Ti, kdo přijímají programy České televize nebo zahraničních stanic digitálně ze satelitu či ze sítí některých menších kabelových společností, již s poněkud nemilým překvapením zjistili, že jim systém VPS nefunguje. Standardy digitálního vysílání totiž s touto službou původně nepočítaly, což se sdružení DVB snaží napravit až nyní. Návrh standardu pro přenos všech informací, které se mohou vyskytnout ve vertikálním zatemňovacím impulzu, je již připraven, avšak s jeho schválením se počítá až v příštím roce. Ale protože na trhu dosud není žádný přijímač, jenž by dokázal vložit signál VPS, který digitální televize musí přenášet odděleně od obrazu, zpátky na původní místo v 16. řádku zatemňovacího impulzu, zatím se jako lepší řešení jeví přechod na modernější systém PDC, jehož signál již umí zpracovat většina nových videomagnetofonů.

PDC: Novější systém PDC (Program Deli-very Control), přenášený teletextem, konkrétné ve speciálním formátu paketů 8/30, tzv. formát 2, je již zaveden ve většině evropských států. Na rozdíl od dat VPS, která jsou poměrně odolná vůči nejrůznějším zkreslením při přenosu, však pro správnou funkci vyžaduje - shodně s teletextem - dostatečně kvalitní, intenzivní a nezkreslený signál. V porovnání s VPS ovšem poskytuje bohatší možnosti řízeni videomagnetofonů. Zatímco VPS je spíná a vypíná „natvrdo", PDS využívá čtyři logické kanály, takže dokáže jejich obvody upozornit na blížící se začátek pořadu, aby stihly s předstihem roztočit buben se záznamovými hlavami, a po jeho skončení ponechat několik sekund na doznění posledních tónů hudby pod titulky. Jestliže u VPS se umístění mezního povelu musí řešit kompromisem, který ne vždy vyhoví všem, u PDC lze vyslat povely pro blížící se a končící pořad odděleně, takže záznamy jsou ohraničeny přesněji, bez kompromisů.

V České republice se systémem PDC dosud experimentovala pouze Česká televize, ale protože nastaly neočekávané problémy s interakcí služeb VPS a PDC, na něž různé videomagnetofony reagovaly odlišně, zatím tyto pokusy pozastavila. Vzhledem k tomu, že systém PDC se ve světě prosazuje stále důrazněji, při nákupu videomagnetofonů bychom již měli preferovat ty, které s ním počítají.

Jen bych dodal, že se jedná o staší info, Prima už VPS vysílá, ovšem Nova se stále nevšímá :-)
Dejdik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dejdik 11. 1. 2006 14:31

to pavel.stnl, měl jsi pravdu ShowView jw mladši než VPS, tady jsem našel ještě něco.

Teletext začíná stranou 100. Stránky 195, 199 a 899 se většinou používají pro testovací obrazce. Informace o právě vysílaném pořadu se zpravidla umisťují na stránku 333. Aktuální zpravodajství je převážně na straně 111. Titulky pro sluchově postižené se ve většině zemí vysílají na stranách 149, 150, 777 nebo 888. I obsahové dělení je většinou stejné. Na straně 110 začínají zprávy, 200 sport, 300 program a 500 servis. Některé stránky jsou pak dělené ještě do podstránek.

Stránky běžného teletextu jsou označované čísly od 100 do 899. Další stránky je možné číst jen při propojení televize a počítače. Například informace z burzy se vysílají na stránkách označených čísly menšími než sto a většími než 900, případně pseudokódy A-F. S teletextem jsou spojené i další služby jako například VPS (Video Program System). To umožňuje korigovat časové posuny začátku a konce pořadů při jejich nahrávání. Signál je šířen na 16 řádku. ARD ho začalo používat v roce 1985. V anglické jazykové oblasti se systém VPS nazývá PDC (Programme Delivery Control).

Vzhledem k tomu, že ne všechny stanice vysílají tento signál, není možné se jím řídit. Privátní německé stanice navíc občas vysílají přes VPS nesmysly a v případě použití tohoto systému pak video nefunguje podle očekávání uživatele. V kódu VPS je obsažen čas nahrávání, datum, stanice a pak případně povel pro přerušení nahrávání. Ten může stanice vysílat během reklamy nebo například při přerušení běžného programu mimořádnými zprávami nebo sportovního přenosu komerční přestávkou. V případě že se pořad nebude vysílat vůbec, video se vůbec nezapne. Nevýhodou je, že pokud chce někdo nahrávat více pořadů vysílaných na jedné stanice za sebou, musí se každý nastavit zvlášť. V Německu tento systém funguje nejspolehlivěji u veřejnoprávních stanic. Podobnou službu samozřejmě umožňuje i digitální televize.

Naprosto nezávislým systémem, který ale slouží k velice podobným účelům, je ShowView, nazývané též VCRPlus nebo Videoplus. To se používá jak u klasických videí tak i u DVD rekordérů. Pro nastavení nahrávání se zadává jedno až devítimístný kód. V kódu je obsažen čas začátku i konce vysílání, den i stanice. Tento systém zavedla v roce 1991 v USA firma Gemstar pod jménem VCRPlus. V roce 1992 se ve Velké Británii objevil podobný systém pod jménem Videoplus. Název ShowView se objevil o rok později v Německu. Ačkoliv všechny tyto systémy fungují na stejném základu, nejsou úplně identické.

S teletextem v mnohem lepší grafické kvalitě a s rozsáhlejším obsahem se počítá i po digitalizaci. Po ní se diváci můžou těšit na elektronického programového průvodce EPG.
Dejdik
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka