Recenze Sencor SHR 8108 HDD rekordéru

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod aition 16. 1. 2006 15:59

tmm píše:
Terminator píše:jak tento pristroj cte palena dvd

Pristroj mi zatim precetl vse co jsem do nej dal :-)
Co se tyka vypalovani, Vypaluji na DVD+R a po uzavření DVDcka jsem jeste nemel problem se ctenim na zadne dalsim zarizeni.i/quote]

Bohužel to uzavírání na mém Sencoru nefunguje tak jak tobě - to už se tady ale řešilo - je to prostě smůla pár kusů

Co se týká čtení vypálených DVD "jinde" zatím nebyl jediný problém
aition
Junior

Odeslat příspěvekod Terminator (novy) 16. 1. 2006 16:32

Diky moc za odpoved a jeste bych se chtel zeptat jestli nevite kde se da v Praze sehnat nejlevnejc
Terminator (novy)
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod aition 16. 1. 2006 17:03

Terminator píše:Diky moc za odpoved a jeste bych se chtel zeptat jestli nevite kde se da v Praze sehnat nejlevnejc

Kontakt

Vladimír Krpata
Lublinská 569
181 00, Praha 8

tel.:+420 602 809 844

info@aladinobchod.cz
objednavka@aladinobchod.cz

číslo účtu: 2166147001/2400

variabilní symbol: (číslo objednávky)

Firma není plátce DPH

Sencor SHR 8108 1 | 2 | 3 | 4 | 5
Výsledná známka: 2.38
Hlasováno bylo: 36x

Výrobce Sencor
Kat. číslo DRH01
Záruční doba 24 měsíců
Dodací lhůta 7 dnů

Cena celkem 7 649,00 Kč

K ceně se připočítá příspěvek na historické elektrozařízení ve výši 60.00 Kč
aition
Junior

Odeslat příspěvekod Flasi1 17. 1. 2006 10:50

Pročetl jsem celou diskuzi, ale moc chytrý z toho nejsem. Může mi někdo shrnout jak se to s tou velikostí divx na obrazovce?
Kdy se to zobrazí na celou obrazovku a kdy jenom na třetinu? A je to rozlišením originálního divxu, nebo poměrem stran 4:3/16:9? Nebo čím?
A ty malé titulky jsou u divx filmů vždy, nebo jenom když film není přes celou obrazovku?
Díky
Flasi1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod aition 17. 1. 2006 11:54

Flasi1 píše:Pročetl jsem celou diskuzi, ale moc chytrý z toho nejsem. Může mi někdo shrnout jak se to s tou velikostí divx na obrazovce?
Kdy se to zobrazí na celou obrazovku a kdy jenom na třetinu? A je to rozlišením originálního divxu, nebo poměrem stran 4:3/16:9? Nebo čím?
A ty malé titulky jsou u divx filmů vždy, nebo jenom když film není přes celou obrazovku?
Díkyc/quote]

Vlastně sis odpověděl sám - pokud je DivX vytvořenej 4:3 můžeš si ho pěkně roztáhnout na celou obrazovku. Pokud je v 16:9 nebo dokonce jinym poměru mám já s obrazem na TV trošku problémy s deformováním.

Velikost titulků je u DivX-ových filmů pořád stejně malá
aition
Junior

Odeslat příspěvekod Jirbar 19. 1. 2006 13:03

Jsem taky pár dnů novým majitelem SENCORU. Já ho sehnal tady za 8 950,- Kč i s poštovným a to tady
http://www.vltava2000.cz/aa-mobilmarket ... sID=103593
Jedná se však o model 160 GB

Teď je asi o něco dražší. Hned jsem musel nahrát nové firmware a vychytávám mouchy. Zatím my nejvíc vadí že se při nahrávání a pozastavení PAUSE již ničím záznam neobnoví. Jedná se o časové nahrávání. Pouze při římém záznamu se obnoví nikoliv však opětovným stiskem PAUSE jak je posáno v manuĺu, ale stiskem RECORD.
Jirbar
Junior

Odeslat příspěvekod Jatro 19. 1. 2006 13:36

Jirbar píše:Jsem taky pár dnů novým majitelem SENCORU. Já ho sehnal tady za 8 950,- Kč i s poštovným a to tady
http://www.vltava2000.cz/aa-mobilmarket ... sID=103593
Jedná se však o model 160 GB

Teď je asi o něco dražší. Hned jsem musel nahrát nové firmware a vychytávám mouchy. Zatím my nejvíc vadí že se při nahrávání a pozastavení PAUSE již ničím záznam neobnoví. Jedná se o časové nahrávání. Pouze při římém záznamu se obnoví nikoliv však opětovným stiskem PAUSE jak je posáno v manuĺu, ale stiskem RECORD.U/quote]

Obnoví se i při časovém nahrávání, ale musíte se přepnout do režimu HDD
Jatro
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jirbar 19. 1. 2006 15:07

To Jatro

tak z toho jsem tumpachový. Recordér byl přepnut do režimu HDD, byl naprogramován televizní program přes VPS a když se již nahrávalo na HD tak já to stopnul přes PAUSE ale již nerozeběl ani stiskem PAUSE ani RECORD. Mám tomu rozumět že v době nehrávání recordér opustil režim HDD a byl připraven na režim DVD a já to mám přepnout zpět ??
Jirbar
Junior

Odeslat příspěvekod Jatro 19. 1. 2006 15:53

Ano Ano tak to je. DVD se vždy spustí v režimu DVD, přestože nahrává v časovém nastavení na HDD. Taky jsem se s tím trápil a několikrát přišel o záznam.
Jatro
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jirbar 19. 1. 2006 17:08

To Jatro,

tedy díky, ani by mne to nenapadlo. Fakt je že při přímém nahrávání musím zvolit režim HDD takže v něm vlastně jsem. Manuál ovšem lže že k opětovnému spuštění je druhý stisk PAUSE. Již jsme si vyjasnili že pro pokračování nahrávky slouží tlačítko RECORD. Zatím moc skušeností nemám. Zbytečně vnořené menu pro naprogramování záznamu, nutnost rychlého stisku pro vložení dvouciferných čísel, že skoro musím mít na tlačítkách dva prsty abych to stihl. Vím že se 10 minut před nahrávkou recordér aktivuje a těch 10 minut se zastaví čas na displeji. Dvojtečka však mrká. Následně tam je zobrazeno něco jiného.
Jirbar
Junior

Odeslat příspěvekod aition 19. 1. 2006 20:14

To Jirbal a ostatní:
V manuálu je opravdu hodně nepřesností - začínám dělat na jednoduchém novém manuálu s použitím veškerých poznatků z tohoto fóra - byly by tam i všechny možné nedostatky a neduhy, s kterými se člověk může setkat
aition
Junior

Odeslat příspěvekod papinek 19. 1. 2006 20:32

Tak mi dneska ráno přišela 8216 z opravy. Radost netrvala dlouho. Jen do doby než jsem pustil první DVD. Obraz se cukal v závislostí na členitosti děje. Toto cukání bylo i na originálních DVD. Tak jsem jim ho hned odpoledne poslal zpátky s tím ať si to strčej za klobouk. Přístroj za 12 000Kč by mohl alespoň fungovat bez problému
papinek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tmm 20. 1. 2006 18:47

Setkal se někdo z vás s tím, že po vysunutí DVD mechaniky se zase velmi rychle sama zavře? Odhaduji, že je to tím, že vyjede příliš rychle a aktivuje se automatické zavření (jako když se na otevřenou zatlačí). Stává se mi to poměrně často. Už několikrát jsem tam nestačil pořádně posadit DVD a zavřelo mi ho to napůl venku...
tmm
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tmm 20. 1. 2006 18:49

Přišel někdo na možnost, jak třídit nahrávky na HDD? Když už ne do složek, tak alespoň např. podle abecedy nebo jiných atributů. Při větším množství titulů je seznam pěkně nepřehledný.
tmm
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod prochor(smazano) 22. 1. 2006 21:00

Jasně, jde to taky v TMPGEnc. Jde spojit i několik DVD dohromady. Jen je třeba dát "načíst DVD" nikoli "načíst soubory".
TMPGEnc DVD Author je třeba cracknout, aby to chodilo. Taky je třeba najít kodek AC3, aby to správně dělalo Dolby Digital.
Nemůžu si na něj stěžovat. Kapitoly můžu udělat kde chci, jak chci anebo mu můžu říct, aby udělal kapitoly automaticky...
Pro zmenšení souborů na DVD používám Nero Recode. Je ale někdy setsakra pomalý.
prochor(smazano)
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka