Recenze Sencor SHR 8108 HDD rekordéru

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod ivandr 6. 3. 2006 18:37

Takže definitivní rozhodnutí-NEKUPUJU. :!:
Poohlédnu se po něčem jiném. :oops:
Díky za pomoc při svém rozhodování.
ivandr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod SPimy 6. 3. 2006 19:54

Cyberx píše:
SPimy píše:Již jsem měla řadu výše uvedených problémů, některé odpadly, a zase se mi objevily nové, o kterým jsem tu zatím nenašla zmínku. Když si nahraji pořad (dělá mi to jen u nahrávky z NOVY), nahrají se mi dvě zvukové stopy - originál a dabing a to tak nahlas, že není rozumnět ani jedné. Máte někdo podobný problém? Lze to dodatečně řešit - odstranit stopu? Jinak můžu vše rovnou smazat a téměř přestat nahrávat z novy.
m/quote]

Je to problém Novy. Ona vysílá duálně, tzn. z jednoho kanálu jde původní zvuk a z druhého dabing. Což má tu výhodu, že si můžete pokud chcete pustit původní zvuk, ale nevím jak je to u Novy se skrytými titulky...? V rekordéru to pak tuším jde přepnout - při přehrávání.

u/quote]

Diky, mrknu po tom, ale problem je tu stale se zalohovanim, pouzivam AVIdemux, netusite nahodou, zda umi tu jednu zvukovou stopu poslat do ksa, nebo uz jsou stopy slite? Kdyz to umi DVD prehravac, tak to uz by to melo zvladnout oddelit cokoli, ne? ;)
SPimy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bažant 10. 3. 2006 09:32

Prosím o radu laikovi. Mám Sencor 8108, který jsem připojil k televizi takto: antenní kabel do rekordéru, antenní kabel z rekordéru do TV, dále propojení rekordéru s TV scartem. Kupuji reprosoustavu Sencor SHC SP 100. Jak to vše vzájemně propojit? Jak je to s vypínáním zvuku u TV, když sleduji DVD nebo televizní program?
Děkuji.
Bažant
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bažant 10. 3. 2006 09:49

Mám ještě jednu prosbu o radu. Jsem napojen na kabelovou televizi. Když sleduji televizní program byť antenním kabelem vedeným nejdříve do rekorderu a následně z něj do TV, je vše vpořádku. Jestliže ale sleduji program přes zesilovač rekordéru ( signál jde do TV scartem), tak 2 kanály ( Prima a HBO) mají v obraze šikmé rušení ( pruhy), které chvílemi jsou méně výrazné nebo i mizí a následně se zase objevují. Stejný problém se projeví i při přehrávání nahraných pořadů z těchto stanic. U jiných stanic je obraz dokonalý. Poznámka. To rušení vypadá stejně či podobně jako by byl signál v kabelech ovlivňován např. jakýmsi elektromegnetickým polem z napájecí šňůry. Dal jsem ji stranou a nic se nezměnilo.
Bažant
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod djbAckeR 13. 3. 2006 18:05

Dobrý den.
Když rekordér připojím přes scart k TV tak se okamžitě po zapnutí rekordéru objeví na TV obraz vysílaný z rekordéru. Je to běžný jev ? Byl jsem zvyknutý z VHS rekordéru že musím na TV přepnout na vstup AV. Docela mi to vadí protože když např. na DVD rekordéru spustím nahrávání tak se na TV zobrazuje nahrávaný program i bez toho abych měl na TV přepnuto na AV. To znamená že pokud nahrávám napřiklad z Primy tak se nemohu zároveň dívat na Novu protože na TV se zobrazuje Prima! Jediné co mohu udělat proto abych mohl nahrávat z Primy a Sledovat přitom Nuvu je vypojit z TV scart a to je dosti nepohodlné. Existuje nějaké řešení tohoto problému ? děkuji předem za jakoukoli radu.
djbAckeR
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jirbar 13. 3. 2006 18:14

Kdyby tento přístroj měl jen tuto "vadu" to by byla nádhera. Mně se při nahrávání přes VPS nahrál obraz pruhovaný, okamžitě po zrušení a nahrávání manuál bylo vše v pořádku. Jinak k djbAckeR. Nevím v kterém okamžiku je funkční tlačítko AV na ovladači SENCORU, ale AV tlačítko ovladače televizoru funkční je, tak prostě když SENCOR se přepne do režimu AV tak to prostě ovladačem televizoru zruším a koukám na co chci a ať si to nahrává co chce
Jirbar
Junior

Odeslat příspěvekod MirekMG 13. 3. 2006 21:15

Když rekordér začne nahrávat, tak jde jeho výstup na televizi zrušit pomocí tlačítka na dálkovém ovladači TV/DVD. Nezkoušel jsem tuhle funkci automatického přepnutí televizoru vypnout někde v menu. V nejhorším by měl jít upravit SCART kabet. Pro ovládání televize je tam jeden vodič.
MirekMG
Junior

Odeslat příspěvekod djbAckeR 13. 3. 2006 23:04

praveze kdyz na ovladaci od TV prepinam AV tak to nema efekt . Sencor proste "vnucuje" svuj obraz.

Na to tlacitko TV/DVD jsem prisel a funguje to. Akorat je neprijemne kdyz sleduji film a najednou zacne sencor nahravat a prepne se obraz z filmu na nahravany program a musim jej znova prepinat nazpet. O uprave scrat kabelu jsem uvazoval ale nejprve jsem to chtel vyresit nejakou "SW" cestou.

Myslim ze kdyby SENCOR vydal novy FW ktery by opravoval casto zminovane a hodne diskutovane chyby tak by se tento prehravac stal velice zajímavý v této cenové hranici.

Jeste jsem se chtel zeptat jestli nekdo neprisel na to jak nahrat cele DVD s filmem (vypalene na PC (nevytvoreno v SENCORU)) na HDD ? S divXem nemam problem ale u DVD sem na to zatim neprisel (mam prehravac 2 dny) Mozna se tady na tom foru uz tim nekdo zabyval ,,, newim , , jeste jsem nemel cas to tu cele precist ... dobrou noc
djbAckeR
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jirbar 14. 3. 2006 19:26

Na jaké voloviny si to stěžuješ. Až Ti DVD mechanika začne "hrabat" pořád dokola třeba při změně titulu na DVD a sleví to jenom vytažením ze zdi, náhle se mění zvuková úroveň, či se Ti nahraje černobílý pruhovaný film a to nejen mně ale i nejméně dalším třem jak se tady dočteš, tak pak si teprv užiješ. Kdyby jsi náhodou chtěl rychle "převinout" film na HDD rychlostí 100x tak věz že to je jenom 14x, byť na DVD to je možná rychlejší.
Jirbar
Junior

Odeslat příspěvekod djbAckeR 15. 3. 2006 07:45

ale existujou i lidi kteří jsou spokojeni jak se zas muzes docitst jinde. Ale děkuji za tvůj názor.
djbAckeR
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bažant 15. 3. 2006 10:14

Při zapnutí časového nahrávání mi rekordér zapne televizi, která je v pohotovostním režimu. Dá se s tím něco dělat? Mám propojení -antenní kabel do rekordéru a z něj do televize. Navíc jsou oba přístroje spojeny scartem.
Bažant
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lexa.k 15. 3. 2006 11:10

Dá se s tím něco dělat. Kupte (nebo vyrobte) si SCART - SCART šnůru, která není propojená na pozici 8, to je totiž povelové napětí pro TV, aby se přepla do AV režimu.
lexa.k
Junior

Odeslat příspěvekod Kovis 15. 3. 2006 17:40

Nevím, jestli to tady náhodou nezaznělo a všech 25 stran se mi nechce znovu číst.

Včera jsem pod vlivem příspěvků na cdfreaks.com zkusil přepnout Sencor do NTSC (televize to kupodivu zvládla) a hle - poměr stran DivX byl správný. Takže zřejmě soudruzi z Koreje udělali chybu a při přepočtu používají napevno počet řádků NTSC (kterých je méně) namísto aby vycházeli z aktuálně zvoleného režimu. Bohužel toto nastavení má zase jiná negativa vyplývající z rozdílného počtu snímků PALu a NTSC.
Kovis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bažant 16. 3. 2006 08:27

1) V návodu k Sencoru 8108 je uvedeno, že lze pevný disk ( HDD) formátovat a skenovat. Proces obou dvou úkonů je tam popsán a já dokonce pochopil, jak to provést. Nevím ale k čemu to je dobré, resp. jak poznám, že jedna z těchto operací by se měla provést. Jinak řečeno - čeho docílím skenováním a čeho formátováním HDD?
Poznámka- počítačům téměř nerozumím, jen jako uživatel.
2) V návodu se píše o funkci vrácení na tovární nastavení - zůstanou mi předvolené kanály či nikoliv?
Bažant
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dejdik 16. 3. 2006 09:10

to Bažant: skenování - stejná funkce jako scandisk ve Windows, zkontroluje jestli se na diku nenachází chyby. Formátování - stejně jako Fromat ti vytvoří nový zavaděč, tabulku FAT a kořenový adresář to znamená že ti smaže vše co je na disku nahráno.
Dejdik
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka