Recenze Sencor SHR 8108 HDD rekordéru

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod zdena.r 5. 4. 2006 06:20

Když mám zaplý rekordér ( i při nahrávání ) a přepnu na program v televizi skáče mi obraz. Nedělá to někomu taky? Kabely mám fungl nové a zkoušel jsem i jiné. Když mám program v televizi přes rekordér tak je obraz v poho. Díky za případnou odpověď a radu.
zdena.r
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod carboxen 7. 4. 2006 17:40

Můžete mi prosím někdo poradit jak skrýt při JEMNÉM DOLAĎOVÁNÍ nabídkové menu na obrazovce? Když to chci ručně doladit, tak mám skoro přes celou obrazovku to MENU a nemůžu tedy vidět detaily TV vysílání. Díky
carboxen
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pepol 21. 4. 2006 10:21

To by mě taky zajímalo.Je to dost nepraktické.Ale mám jeden dotaz a vím,protože jsem pročetl toto fórum celé,vím,že to tu nebylo.Jelikož mám 8108 zatím 3 dny a zkoušel jsem jen něco,tak jsem se chtěl zeptat zkušených na jednu věc.Jde o to,že jsem zkoušel nahrávat na HDD nějaký program z ČT 1 včetně VPS.Vše se nahrálo v pohodě,ale připadá mi divné,že když jsem se chtěl na nahraný pořad podívat,tak po zmáčknutí Play (jde to i tlačítkem Title)v režimu HDD,tak se program automaticky spouští.Nevím jestli je to tím,že mám na HDD nahraný jen jeden soubor,ale kdyby to dělalo i s více soubory,tak by mi to připadlo zvláštní.Zkusil jsem v Setup vypnout automatické přehrávání,ale nepomohlo to.Dělám něco špatně nebo to tak má být?Díky za odpověď.
pepol
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pesu 21. 4. 2006 16:49

Má zkušenost s SHR8216 je neskutečně špatná. První kus generoval vodorovné rušení při nahrávání z TVtuneru na HDD. Servis mi ho vyměnil za další kus, tam ovšem chyběl HDD - vůbec nebyl namontován... Po dodání HDD mi horizontální šum generovala zase DVD mechanika... TV tuner byl hodně špatnej, dokonce jsem koupil i antenní předzesilovač - zbytečně. Dál mi chyběla mi možnost editace (zaslepování kapitol není to pravé) a přítomnost velkého HDD tak ztrácela na významu - abych kvůli každé editaci reklam atd. tahal nějak video na kompl a tam něco upravoval, mi přiupadá mimo mísu.. Tak jsem milého Sencora vrátil a koupil jsem Sony GX220 za 6000Kč - sice bez HDD, ale s možností editace na RW, s vynikající jednoduchou obsluhou, podporou DivX... Jsem rád, že je tahle anabáze za mnou, investoval jsem do Sencora moře času a výsledek... Přeji Vám lepší zkušenost, než jsem měl já.
pesu
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Oberon 21. 4. 2006 18:11

Mám 8108 týden, zatím jsem ve stadiu výzkumů - díky za toto fórum, ušetřilo mi hodně času. Zatím víceméně spokojenost - za 7000 bohatě vyhovuje jako náhrada za VHS.
Dva dotazy:
1. Jak přepnout při otevřených dvířkách na NTSC?
2. Nezobrazují se .sub titulky, pouze . srt, dá se to nějak ovlivnit?

Mám FW 0511111
Oberon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pepol 23. 4. 2006 07:36

Takže pánové Sencora 8108 mám od středy a včera se mi stalo to co tady většině.Při běžném přehrávání DVD mi asi po 35 minutách zmizel obraz a začala blikat ta nechvalně známá kombinace barev.Červená a modrá.Nic s tím nešlo udělat.Klasické odpojení od sítě a po 3 hodinách jsem to zapnul a jelo to.Tak jsem si nastavil hodiny a chtěl začít s pořádnými testy,abych se ujistil,že je to opravdu šmejd a půjdu ho vrátit.Ale jelikož jsem potřeboval si na chvilku odskočit,tak jsem Sencora vypnul a šel.Když jsem se asi po 5 minutách vrátil,tak už nesvítily hodiny a nešlo to vůbec zprovoznit.Tak znovu odpojení od sítě a po 3 minutách to zase jelo v pohodě.Dnes zkusím upgradovat a pokud se to projeví opět.Jdu ho vrátit.
pepol
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jirbar 24. 4. 2006 14:26

Co je to za FW 0511111. Těch jedniček je nějak moc a na inernetu je download pořád ze září 2005.
Jirbar
Junior

Odeslat příspěvekod xatal 25. 4. 2006 06:57

Rekordér som kúpil pred mesiacom. Po prehodnotení možností prístroja s editáciou HDD som pristúpil k radikálnemu riešeniu:
1. Kúpil som 2 ks "šuplík na HDD" typ Mobile Rack - spolu 580,- Sk
2. Vybral som HDD a namontoval do šuplíka
3. Jeden rám šuplíka som namontoval do voľnej pozície v PC
4. Druhý rám som pripojil na vyvedené IDE a napájanie z rekordéra
SENCOR
Teraz používam HDD ako prenosný. Podľa potreby po zaplnení ho
šupnem do PC a editujem nahrávky a vypálim na DVD.
Pri kratších nahrávkach využívam možnosti, ktoré umožňuje SENCOR.
Je to návod pre zdatnejších a odvolávam sa na príspevok, ktorý tu už bol na tému vybratia HDD uvedený. 8)
xatal
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Oberon 26. 4. 2006 16:11

Připadá mi trochu nepraktická manipulace s dvěma HDD, i když jsou v šuplíku, především z hlediska vypínání a restartu PC i Sencoru. Používám ke střihu "Womble Video Wizard DVD", který pracuje jak s MPEG, tak bez problémů i s VOBy bez převádění. Navíc si jednoduše mohu zvolit, zda chci "rekompresi" nebo ne, takže načtení, vystříhání reklam a zpětné vypálení filmu na DVD je záležitostí cca 20min. podle rychlosti kompu.

FW s označením 511111 je zřejmě z listopadu loňského roku. Na webu není, ale nic nového neumí, možná pár "kosmetických změn" v designu Menu. :?
Oberon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pepol 27. 4. 2006 19:12

Čau lidičky! Nemá někdo už udělaný ten nový návod?Někdo to tady sliboval,tak se ptám. :cry:
pepol
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod aition 28. 4. 2006 06:07

pepol píše:Čau lidičky! Nemá někdo už udělaný ten nový návod?Někdo to tady sliboval,tak se ptám. :cry: /quote]

Tak si sypu popel na hlavu - měl jsem chuť jej udělat, ale nebyl čas a hlavně jsem spoustu problému již vychytal a tak jsem od toho návodu upustil. Všem se omlouvám
aition
Junior

Odeslat příspěvekod pepol 28. 4. 2006 06:11

Škoda!Něco už jsem se taky naučil,ale ještě spoustu toho nevím.Originál je na nic. :cry:
pepol
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MirekMG 29. 4. 2006 14:08

Jak jsi prosím vychytal problém s opakovaným nahráváním (TÝDNĚ DENNĚ) s VPS? Mě to nejde a v servisu tvrdí že je to chyba jen mého kusu. Bez VPS to funguje, ale s VPS se časový záznam ukoží jen s prvním datem na který to vychází a samozřejmě se žádné opakované nahrávání nekoná.
MirekMG
Junior

Odeslat příspěvekod Saurix 2. 5. 2006 08:20

Jsem čerstvou majitelkou nového SENCORU 8216 a mám dva dotazy:
- lze někde v menu zjistit z kolika % je zaplněn HDD, popř. DVD
- při přehrávání DVD, nebo nahraného pořadu z TV se občas obraz "zdvojí-rozmaže".Po chvíli se opět vrátí zpět, ale opakuje se to několikrát zasebou a trvá to i delší dobu.
Můžete mi prosím poradit!
Děkuji
Saurix
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dddmmm 9. 5. 2006 11:33

zdravím
mám problém (zatím) s časovým nahráním; do menu při record; přepínání tv na scart; naladění na tv; a showview. tak postupně:

zkouším sencor 8108 a prosím o radu. při nastavování časového nahrávání na hdd jsem chtěl nastavit začátek na 19:55 a konec na 21:10 (pouta rodiná). to ale nelze uložit -> hláška chybné zadání. zkoušel jsem spustu různých podob, konec v 21:01 lze, ale pozdější čas konce nahrávání nelze zadat, at ho zadám číslem nebo tlačítkem nahoru z funkčního času.
přitom jiný pořad v pozdějším čase začínající jsem zadal normálně a i se nahrál.
jak se zadává nahrání od 19:55 do 21:10?

při ručně spuštěném nahrávání můžu do menu, ale při časově spuštěném nahrávání do menu nevlezu a nic nenastavím - např kdy chci co nahrát.

dívám se na televizi, sencor se zapne a začne časové nahrávání a přepne mi tv na vstup ze scartu. lze to nějak napravit? děti se koukali na telku a najednou se sencor zapnul a tím přepnul tv na scart a začal nahrávat stanici kterou tedy děti zrovna vidět nemusí.

a ještě, lze ho naladit na tv přes anténu jako klasické video? chtěl jsem tím video nahradit, ale narazil jsem na to, že ho nepustím jinde než kam dostane scart. video my přes anténu hraje v celém bytě, a tady by mi to asi chybělo.

a taky postrádám showview, vám nechybí?
dík za rady
dddmmm
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka