Recenze Sencor SHR 8108 HDD rekordéru

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod klinec 28. 10. 2005 10:38

Mate niekto skusenosti s kopirovanim DVD (video) na HDD ?
Ak ano ako sa da DVD skopirovat na HDD ? V navode som nic take nenasiel.
klinec
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod midla(smazano) 29. 10. 2005 17:34

Zdarec, můj problém je, že nefunguje kopírování nahrátého filmu z HDD delšího než kapacita jednoho DVD ( v SP cca 2:08) já to nahrávám v HQ, takže ještě míň. Při kopírování mi oznámí, že se na to DVD vejde třeba 45%, to vypálí, ale na zbytek už se nedostanu. Nenabízí mi to vložit další DVD.
Takže na řadu přišel šroubovák :((. HDD vrazím do PC a zkopíruju.
Jedinej problém je, že soubory je potřeba na HDD ze Sencoru přejmenovat, mají totiž stejný název (např. clip5.mpg, clip5.mpg a clip5.mpg, tím pádem jsou dva 4gigový a poslední je menší.)
Jenže když vyberu jakýkoliv z těchto soubrů, překopíruje se vždy ten první, takže přejmenuji soubory třeba clip5_1, clip5_2 a clip5_3
ty pak překopíruji. Ale zpět už to nevrátím protože soubor se stejným názvem Wokna neuloží, ale přepíšou. Takže nevratný proces, ale to neva, nemám to na archivaci. Jak jsou soubory venku v Sencoru už je nepotřebuju, no ne? HDD proto mám externí ")) , vytaženej na kšandu ven ze Sencora, brutální, ale mám s tím nejmíň práce. (než bych ta tři DVD přepálil, nebo bych ten HDD furt rouboval ven). Takže během pár minut můžu editovat na PC a hadr
je prázdnej a připravenej.
midla(smazano)
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jirka007 1. 11. 2005 11:39

Když budu mít na hardu tohoto rekorderu záznam o velikosti větší, než se vydá na 1 DVD, umí ho tento přístroj překonvertovat na takovou kvalitu a velikost, aby se mi to vydalo na 1 DVD? Umí tuto věc i se třeba několika pořady, které bych chtěl mít na 1 DVD?
Jirka007
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod midla(smazano) 1. 11. 2005 12:32

Obávám se že ne. Video je uloženo v jakosti záznamu (SLP,LP,SP,HQ) a další úpravy nejsou podle mě možné. Jen by mělo fungovat kopírování z HDD na více DVD( viz. výše David82
), ale mě to bohužel nejde.
midla(smazano)
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pavel.stnl 1. 11. 2005 15:51

čauec, nezkoušel si tam prdnout jinej HD jestli ho to sežere? třeba větší???
pavel.stnl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod midla(smazano) 1. 11. 2005 18:19

Zkoušel 160GB, vezme ho to v pohodě. akorát zobrazuje stejný časy jako s 80Gb HDD, ale nezkoušel jsem ho zaplnit, jestli to típne po 80gigách nebo naplní na celejch 160.
midla(smazano)
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pavel.stnl 2. 11. 2005 08:13

Midla: To je zvláštní - já mám 8216 (160GB) a je pro něj stejněj firmware jako pro 8108. Uvnitř je hard Samsung SV 1604E/OMD. To si tam dával taky samsung nebo jinej? A jak je formátovanej??
Ještě mám menší problém - třeba někdo poradí...Když nahraju na HD film, kterej má víc jak 2 hodiny (SP), pak ho překopčím na DVD RW a chci na něm označit nový kapitoly(vyhodit reklamy), tak to nejde. Pokud je film mennší a vleze se na jedno DVD, tak to jde v pohodě ale jak se rozdělí, tak mi nejde už vložit kapitola???
Všiml jsem si taky, že se ukáže, že je na disku zezačátku 2h1m30s ale nakonec si to na ten disk nakopíruje víc jak 2h3m....že by už nebylo místo na vložení kapitoly??? Kažtopádně mě to štve protože pak to ještě musím editovat v kompu.
pavel.stnl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mysak(smazano) 2. 11. 2005 10:21

Ahoj,
koupil jsem SHR 8108 asi před týdnem a až teď jsem se dostal k nastavování přístroje. Asi nečtu pozorně návod, nebo jsem blvec, ale nikde jsem nenašel, jak finalizovat DVD+RW, abych mohl přehrávat v jiném DVD přehrávači. Možná ještě nenaběhly všechny funkce, jak píšeš Ty, ale do je dost smutné. Taky mi nejde zkopírovat DVD film na HDD, u některých disků se mi nabídka "kopírovat na HDD" objeví, ale je neaktivní. Můžeš poradit?
Předem díky, Myšák.
Mysak
Mysak(smazano)
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod midla(smazano) 2. 11. 2005 11:03

Pavel.stnl : Zkoušel jsem WD co jsem měl volnej, formát na klasickou FAT32, ale fakt jsem ho tam jen vrznul zkusil kousek nahrát a šel zas do jinýho kompu, takže ty časy jen co si vzpomínám. Možná by to po zformátování a restartu naběhlo s časama pro 160Gb, snad, nevím.
S tím firmwarem, já jsem sehnal jen firmw. z 13.9.2005 ( je fakt pro oba typy) a ten byl stejnej co jsem měl původní (aspoň žádný změny, třeba slibovaná editace na HDD) jinej jsem nikde neviděl.
S kopírováním do kompu přes DVD jsem skončil, než to vypálí, než to překopíruješ a upravíš v kompu ( vono to ty uložený MPEGy vypaluje do VOBů a ty se zrovna moc dobře needitujou.
midla(smazano)
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod midla(smazano) 2. 11. 2005 11:32

Mysak : Finalizace DVD se provádí v setupu v poslední záložce, pod názvem uzavření DVD. Já s tím problém nemám, jde to v poho.
Kopírování DVD filmu na HDD, podle mne klasická DVD kopírovat nejdou, jen DVD formátovaná přímo v sencoru.
midla(smazano)
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pavel.stnl 2. 11. 2005 12:18

Midla: Jak bubu mít čas tak tam zkusím prdnout 400GB jestli to bude fachat. Ono 160 GB je dost, ale chtěl jsem si tam dát na HD MP3-ky abych nemusel furt měnit disky a tím se mi kapacita asi o 200GB sníží, takže jestli to půjde s tou 400kou, tak to bude dobrý.
S tím kopírováním máš pravdu, ale nechce se mi kvůli tomu vytahovat kšandu ven a mít HD venku...ideální by bylo kdyby šel přidat ještě jeden HD a ten mohl bejt venku...ale to bych chtěl už asi moc :-))). Jinak mi dělá celkem kravál DVD mechanika ale vyměnit tu za jinou už by asi byl problém....
pavel.stnl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mysak(smazano) 2. 11. 2005 15:02

Mildo, díky , finalizace funguje v pohodě. To kopírování DVD na HDD mě mrzí, myslel jsem, že to půjde.
Mysak
Mysak(smazano)
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jatro 4. 11. 2005 09:22

Jeste k velikosti disku. Chtel bych se zeptat na zkusenosti. Pokud nahraji nejake video na disk nebo i vice, nezmeni se tim dostupna velikost na disku deklarovana zarizenim, to je nejake divne? Priklad: pred nahratim avi souboru na HDD je dostupna velikost 12hod a po nahrati zustava stejna
Jatro
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod aition 9. 11. 2005 08:05

Včera jsem si tento přístroj přivezl domů a protože jsem si hrál s nastavením stalo se, co se asi stát nemělo - nastavením video výstupu jsem si deaktivoval výstup na SCART (něco s RGB a pod). Teď nemůžu spusti setup (respektivě jej spustím ale nic nevidím na TV). Je možno nějak bez obrazu obnovit tovární nastavení?? Prosím o radu. Dík
aition
Junior

Odeslat příspěvekod David82 9. 11. 2005 11:03

Zdarec,objevil se mi nový problém. Pravidelně se mi stává,že se přístroj sám restartuje. Nastavení hodin skočí na 12:00 a datum 1.1.2000. A normálně pak běží čas dál ale od těch 12 hodin. Programy zůstávají nadále naladěny,jenom hodiny se posunou. Při nastavení časového nahrávání je to špatné a nenahraje se co má. Zkoušel jsem nastavení hodin manualně i automaticky a nic nepomohlo.
Nezaznamenali jste někdo tyto potíže?
Může být toto způsobeno přepětím v síti? Vyřešila by to koupě přepěťové ochrany? Díky za reakce a pomoc. Zdarec
David82
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka