Recenze Sencor SHR 8108 HDD rekordéru

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod pavel.stnl 9. 11. 2005 12:20

David82: to se mi zatím nestalo ale zkus brnknout na servis sencoru - je tam chlapík, kterej se zabývá přímo DVD rekordérama a když jsem s ním mluvil, připadalo mi že se celkem vyzná.

aition: Zkoušel si ho nehat s odpojenou 220v šňůrou delší dobu? myslím že by se tím měl zresetovat...aspoň jsem to četl tady někde vejš, ale sám jsem to zatím nezkoušel
pavel.stnl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod aition 9. 11. 2005 13:38

Dík za radu - povedlo se mi to dnes ráno než jsem jel do práce, tak jsem neměl čas to prubnout. Už mi odpověděl i technik os Sencoru a poradil mi jak "poslepu" obnovit tovární nastavení a další možnost je na několik hodin odpojit od proudu - až vše vyzkouším dám vědět, jak jsem dopadl
aition
Junior

Odeslat příspěvekod aition 10. 11. 2005 08:02

Tak jsem zjistil, že jsem zmatkoval zbytečně - tou změnou nastavení nebyl deaktivován SCART výstup, ale jenom jsem vypnul, že se automaticky přepne TV do režimu Video-In po zapnutí DVD(když jsem ručně přepnul TV do režimu Video-In obraz se normálně zobrazil). Nahrál jsem nový Firmware a už můžu u stanic zadat název delší než jen tři písmena. Bohužel jsem stále nepřišel na to, jak donutit přehrávač při přehrávání některých DivX filmů zobrazovat film v lepším poměru stran, než je automaticky nastaveno - postavy jsou "rozpláclé" - není to extrémně moc, ale je to nepříjemné
aition
Junior

Odeslat příspěvekod pavel.stnl 10. 11. 2005 09:40

aition: S přehráváním DivX filmů mám stejný problém a myslím, že na vině bude to, že se filmy zobrazují v rozlišení, ve kterém jsou nahrány - někdo to tady už i zmiňoval. Aspoň já jsem nepřišel na to, kde by se to dalo nastavit jinak. řeším to tak, že DivX a Xvid filmy přehrávám na přehrávači YAMADA 6600, kterej mám z dřívějška a velikost obrazu je přes celou obrazovku. Snad to vyřeší nový firmware...a nebo někdo poradí jak na to. Ještě mi dosti vadí nemožnost editace na HD ale snad to taky bude řešit nový FW.
pavel.stnl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod g.sus 10. 11. 2005 10:03

Neviem ako su na tom domace kina Sencor, ale...
Kupoval som nedavno magnetofon Sencor s mp3. Nebudem rozpisovat vsetky problemy s "fungovanim", napisem len tolko, ze ked som v ten den bol vratit do predajne TRETI! >:-[] nefunkcny kus, domov som sa vratil s inym magnetofonom renomovanejsej znacky. :-B
Sencor never more!
Tolko moj nazor na tuto znacku.
- you bleed just to know you're alive -
g.sus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod aition 10. 11. 2005 11:29

Pro g.sus: předpokládám, že nebudeš sám, kdo má takovou zkušenost s touto značkou. Stejně tak se najde i sousta jedinců nadávající na značky jiné. Dík za tvůj názor. Jelikož mám ale tento přístroj již doma, raději bych řešil jak z něj "dostat" maximum a jak se vypořádat s některými pro mne nepohodlnými aspekty.
aition
Junior

Odeslat příspěvekod aition 10. 11. 2005 11:32

pavel.stnl: Jsou někde nějaké náznaky, kdy by mohl být nový FW (a jsou-li vůbec nějaké náznaky)?? Na stránkách Sencoru (CZ) jsem o něčem podobném nic nenašel
aition
Junior

Odeslat příspěvekod pavel.stnl 10. 11. 2005 12:07

aition: Ptal jsem se technika od sencoru a ten mi potvrdil že by měl být další FW ale kdy, to sám neví - říkal že s tím je dosti práce (překlad atd.)...no uvidíme.
Jinak ke značce SENCOR - nedělám si iluze o tom, že jsem koupil perfektní HDD přehrávač za poloviční cenu jak od renomovaných firem. Nicméně, pokud se neposere deska s procesorem, tak HD by měl jít bez problému nahradit a DVD mechanika snad taky - viz článek o recenzi DVD rekordéru, který má stejnou mechaniku jako je v SENCORU (http://www.cdr.cz/a/15323/3) LOADER BDR-L06.
Prostě kdo chce mít větší jistotu aby se mu nic nepodělalo, ať si koupí SONY nebo něco podobnýho, ale za víc peněz.
pavel.stnl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod aition 10. 11. 2005 13:16

pavel.stnl: Kdo je vůbec výrobce tohoto zařízení? Jaký jsou domovské stránky? Klidně půjdu do anglického FW pokud půjde stáhnout od někud! Proč nemůžu na webu nikde jinde než u nás a na Slovensku najít nějakou zprávu o tomto výrobku?? A mimochodem překlad těch pár hlášek, který se mi v rekordéru zobrazujou můžou zabrat tak dobře dvě hodiny i se slovníkem!!
aition
Junior

Odeslat příspěvekod pavel.stnl 10. 11. 2005 14:03

aition: no myslím, že na tohle ti nedokážu odpovědět :-))
Řekl bych, že to je značka, pod kterou to prodává dovozce FAST u nás. Typoval bych že půjde o nějakou čínskou firmu, která vyrábí pro víc značek a tyhle firmy co to prodávají si navrhnou design a co tam chtěj...ale můžu se mýlit. Je fakt, že ve světě jsem na to nikde nenarazil a web jsem nikde nenašel, ale je možný, že některá jiná značka (nemám tuchu jaká) bude mít vnitřek stejnej a bude používat i stejný firmware)...ale to jsou pouze moje dohady.
pavel.stnl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod aition 12. 11. 2005 09:42

Tak teď jsem pro změnu zjistil, že mi nejde finalizace (uzavření) disku! Zkouším přepalovat z HDD na DVD RW ale video je pak v PC nečitelné. Když dám v rekordéru finalizovat disk, chvilku něco běží (přibejvá proužek), mechanika je slišet a svítí modré světlo, ale disk pak stejně můžu upravovat v rekordéru (přejmenovávat soubory apodobně). Dělám něco špatně, nebo je na vině rekordér??
aition
Junior

Odeslat příspěvekod papinek 14. 11. 2005 01:08

Ahoj, koupil jsem 8216 (160GB)HDD. A mám tento dotaz:
Pokud smažu DVD+RW v počítač, tak už nelze poučít v rekordéru.
Dá se toto obejít?? děkuji za odpověď pavel
papinek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jatro 14. 11. 2005 16:29

Jo, už se mi to stalo, ale asi jediná možnost je nahrát RW doplna a zformátovat až v DVD
Jatro
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod papinek 14. 11. 2005 17:57

Ahoj. Když všechno selže přečti si návod zní Marfyho zákon. Je třeba DVD+RW naformátovat v rekoderu v setapu je inicializace DVD. Pak jde vše OK.

Pro úpravu DVD používám Nero VISION. Mám ale problém:
Mám film nahraný v reřimu SP v měřítku 4 : 3 po načtení do programu se mi změní nastavení na 16 : 9. Nevím co s tím....
papinek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod boss608 14. 11. 2005 22:44

Chcu jen poradit ohledne otho DivX. Jak jste psali, ze se vam nekdy zobrazuje obraz treba jen na tretine obrazovky, nebo ze je zase moc velky.... Mel jsem stejny problem a vyresil jsem ho jednoduse: Staci zmacknout "ZOOM" na ovladaci a obraz se zvetsii ci zmensi.... :-))) Sice jsem mel jeden film, ktery se mi zvetsil jen o trosku a stejne byl asi jen pres pul obrazovky, ale vetsina filmu se zvetsila na skoro celou obrazovku.... Tak to vyzkousejte....
boss608
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka