DVD rekordér - má smysl HDD?

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod mario21 15. 2. 2006 09:45

Ahoj! Jak si tak pročítám různé diskuze o DVD rekordérech, začínám přemýšlet k čemu je vlastně dobrý rekordér s HDD. Koukněte naříklad na obsáhlou diskuzi o Sencoru. Většina uživatelů stejně edituje nahranej film ještě v PC. K čemu je teda ten HDD? Ano, víc tam toho narvu, ale víc mě nenapadá. Pokud má teda člověk i PC...
mario21
Junior

Odeslat příspěvekod iceman001 15. 2. 2006 10:11

no ma zmysel,ked ides prec a chces nieco nahrat,pripadne viac relaci,nemusis to potom ako na kazete pretacat a hladat kde to je,stlacis play a hned to fici :)
a vymazanie trva par sekund
v tom je to
iceman001
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Benjamin 15. 2. 2006 10:16

Jisteze to ma smysl - pokud si chces neco jenom nahrat s tim, ze se na to podivas a pak to smazes (minimalne 90% vseho co nahravas), tak je to ohromny komfort ve srovnani s hlidanim kapacity medii a jejich neustalemu prohazovani hledani atd...
Umělá inteligence není soupeř pro přirozenou hloupost.
Benjamin
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mario21 15. 2. 2006 10:17

To máš pravdu. Ale já nesrovnávám DVD a VHS :). Já jsem se snažil porovnat DVD bez HDD a DVD s HDD. To je opravdu jediná výhoda u rekordéru s HDD, že se tam toho víc vejde? Protože podle diskuzí jsou i jednoduché editace (např.střih) přímo v rekordéru téměř nadlidský úkol...
mario21
Junior

Odeslat příspěvekod mario21 15. 2. 2006 10:22

Ten přechozí příspěvek patřil Icemanovi.
No to máš pravdu... Ale stejně si myslím, že toho člověk nenahraje tolik. Ale vlastně jo, asi to tak bude...
mario21
Junior

Odeslat příspěvekod aition 15. 2. 2006 12:08

mario21 píše:Ten přechozí příspěvek patřil Icemanovi.
No to máš pravdu... Ale stejně si myslím, že toho člověk nenahraje tolik. Ale vlastně jo, asi to tak bude...t/quote]


Jsem vlastníkem Sencoru s HDD, tak chápu jak myslíš tu editaci na HDD. Bylo by ale strašně krátkozraké házet všechny rekordéry s HDD do jednoho pytle. Jsou i takové přístroje, které umožňují komfortní editaci záznamů (jedná se však o pdstatně jinou cenovou relaci než je Sencor)

Jak psal kolega přede mnou, zatím jsem si vypálil na DVD jedinej film, kterej sem si do rekordéru nahrál - podotýkám, že nahrávám téměř denně. To znamená, že potíže spojené s editací v PC se rozhodně v poměru upravovaných a nahraných titulů jsou zanedbatelné. Něco nahraju, časem to skouknu a pokud to baba chce ještě chvilku nechat, je to dál na disku.

Teď běží olympiáda a nahrávám docela dost záznamů - představa, že musím kvůli kapacitě DVD nastavovat nehorázně špatnou kvalitu a ještě se mi na to všechno nevejde je mizerná - zlatej HDD!!!
aition
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Wolfov 15. 2. 2006 12:23

Uz kvuli pohodli...HDD.Ja bych si jen rekorder nekoupil.Casto nejsem doma a tak potrebuju nahravat relace,ktere sleduji pravidelne,zpravy,ted olympiadu...na medium by to bylo neprijemne komplikovane.
Pravda má jednu velkou výhodu: člověk si nemusí pamatovat, co řekl.

>>>>-- N E50--<<<<
Wolfov
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iggi 15. 2. 2006 12:54

JA by som skor povedal, na čom tam dávajú tú DVD-RW mechaniku? Ved kolko ludí si len nahrá nejaký seriál, potom neskôr pozrie a zmaže.... Mne by určite vyhovoval DVD player + HDD...
Aj tak tie DVD je lepšie zálohovať cez PC ...
iggi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Malkovich 15. 2. 2006 13:25

Mám DVD recorder s HDD od Panasonicu víc jak rok a dnes už si na videorecorder ani nevzpomenu.Výhody:rychlé nahrávání,jednoduché vyhledání filmu,jednoduchý střih videa-vystříhání reklam,nemusím hlídat kapacitu médií-třeba na Nově musíš přidat alespoň 20 minut,aby byla jistota,že se ti film nahrál celý,zbytek potom vymažeš.Kdybych se měl rozhodovat dnes,tak jediná volba je DVD recorder s HDD.
Konkrétně u Panasonicu mě trvalo osahání veškerých úkonů co recorder umí asi půl hodiny.
1.CPU AMD Athlon 64 3700+ ,Gigabyte GA-K8N Ultra-9,Gigabyte GF9600GT
Case Gigabyte AURORA ,Seagate 80+500GB ,LCD monitor LG L245WP-BN, 24" 1920x1200 full HDMI,Creative SOUND BLASTER AUDIGY 2 ZS,Logitech Z-2300 2.1 200W RMS, THX, DVD±R LG GSA
Malkovich
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Netro 17. 2. 2006 23:51

urcite kup DVD rekorder s HDD...
3210 > 3510i > 6070 > N95 8GB
peace & luv...
Netro
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slamka 20. 2. 2006 07:48

Nemôžem s Vami súhlasiť, všetci ste zarytí zastáncovia HDD.. Treba trošku reálneho pohľadu na vec..
Nie všetci sú tak nároční ako vy, nahrávajú denno-denne 8 hodín. Ja osobne som si kúpil rekordér bez HDD a bohate mi to stačí. K tomu som si kúpil 10 DVD+RW a disky mením priebežne, podľa potreby. Nahrávam v štandardnej kvalite, 2 hodiny na jeden disk. Väčšinou nahrávam nočné filmy, ktoré si potom pozriem o ôsmej večer, keď sa nič nedá pozerať...
Veci ako olympiáda, správy a podobne nenahrávam, nevidím zmysel vidieť to, čo som už x-krát počul v priebehu dňa v rádiu. Už ma to proste nebaví..

Takže - človek pozná svoje požiadavky a nároky, preto sa vie rozhodnúť. Nehovorím že s HDD je to zlé, určite odpadá starosť o výmenu diskov, no tých pár sekúnd na to už viem obetovať. A pri prehrávaní filmov hovoriť niečo o hľadaní daného filmu na diskoch - o čom??? Keď mám 10 diskov, prehrabnem to asi tak za 10s. stačí ceruzkou si napísať na obal vždy aktuálny film. Nie vždy vopchať neoznačený disk, čakať kým načíta, zistiť že to nie je ono, tak výmena a znovu to isté...

Viem, možno niekoho rekordér s HDD pokazil natoľko, že pri telke presedí od piatej poobedia do jedenástej večer (alebo sú takí aj bežní ľudia, určite sú). Potom to má zmysel, máš po starostiach s výmenou diskov... No bežnému pracujúcemu človeku, čo príde o šiestej domov, musí ešte porobiť pár vecí pre seba a o ôsmej si zapne jeden film a potom o desiatej ide spať lebo ráno o šiestej zas vstáva do roboty, podľa mňa stačí aj rekordér bez HDD.... Je to vec pohľadu....

Takže - vyber si sám podľa svojich zvykov...
Slamka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod RadoK 20. 2. 2006 08:26

Tiez som si vybral rekorder bez HDD. Uz som mal pomaly zalusk na hdd rekorder, ale potom som sa "cenovo" zamyslel. Na starom vhs som nahraval max. raz do tyzdna a pozriet som si to musel hned, lebo potom som uz na to nemal chut a niekedy cas. Niekedy ludia pod tlakom reklamy kupuju to, co nepotrebuju.
Ale je to asi bezna vlastnost, ze pri kupe studujeme cely web, kazdy detail vyrobku a po par mesiacoch vysantenia sa sa zacnu z predrazeneho vyrobku pouzivat len zakladne veci, ktore zvlada nieco s polovicnou cenou.
Ja osobne nepoznam veci z telky, ktore by som chcel mat v archive, vidiet to viackrat a nebodaj z toho vystrihovat reklamu (!). To uz by tam museli davat mna :-)

Tiez napriklad doteraz nechapem, preco by som si mal kupit LCD telku. Ved to ma horsi obraz ako klasicka telka a je to omnoho drahsie. Jedinou vyhodou su rozmery. LCD sa oplati az ked budu existovat zdroje signalu s vysokym rozlisenim. Aj to pri 72 cm uhlopriecke nebude az taky velky rozdiel medzi CRT a LCD.

Rado.
RadoK
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Slamka 20. 2. 2006 08:36

To si dobre vystihol... Je to ako taká hračka.. Na začiatku si celý vytešený, využívaš všetko čo Ti ten rekordér ponúka. Ale časom hračka omrzí a používaš tak "record" a "play"...
Čo sa aj danej editácie týka, rovnako sa dá editovať aj na DVD+-RW diskoch, tiež môžeš vystrihnúť reklamu. Aspoň sa to vraj dá.. Ešte som to totiž na rekordéri neskúšal, na čo?? Žiadna TV nevysiela nič tak hodnotného aby to stálo za trvalé uloženie..

Jediné čo trvalo zálohujem sú rôzne hudobné koncerty, ktoré aj tak komerčné televízie nevysielajú a idú na verejnoprávnych TV, kde reklamy v programe nie sú. A to si ich aj tak editujem ešte v PC, lepšie povedané kódujem, aby nezaberali jedno DVD, aby sa mi na jedno DVD zmestili 4 koncerty, nie jeden...
Slamka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mepp 20. 2. 2006 08:37

Ja souhlasim s vyse uvedenym prispevkem, ze pro pracujciho cloveka ktery neni fainsmejkr ci nema zbytecne moc penez staci bohate dvd recorder.. daji se sehnat levne.Treba ted meli v ElectroWorldu dvd recorder od LG, kamos ho koupil , tak sem si s tim chvilku hral a za ty prachy fakt dobra hracka.. Vzhledem ke kvalite signalu UPC nema absolutne smysl nastavovat nejvyssi kvalitu a proto staci nahravat v nizssi a to se vejde na to dvd 4hodky, coz bohate staci i na delsi filmy a preci jen bezny clovek nespotrebuje krabice dvd za tyden, leda ze by si nahraval do archivu serialy, ale na to me prijde lepsi tv karta v pc kvuli dalsi postprodukci..
mepp
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radon 20. 2. 2006 08:51

- DVD rekordér je vyhovující pro uživatele, kteřým vyhovuje způsob práce s klasickým videorekordérem (tohle médium=jeden film) a nahrávají málo (často starší generace nebo netechnicky založ. uživatel)
- HDD rekordér znamená více nahrávek, vyšší kvalitu záznamu delších pořadů ... ale hlavně, do budoucna taky svobodu volby na co se koukám. Argumenty že když denně nahraji 5 hodin, tak se na to nestihnu podívat platí jen za předpokladu, že kromě těch nahraných pořadů chcete sledovat i živé vysílání. Ale ona ta technologie spěje spíše k tomu, že si jednou týdně pěkně přes EPG naprogramujete zajímavé pořady a pak v týdnu už nebudete sledovat TV program a hodinky, co zrovna vysílají (aby vám něco neuteklo), ale až budete mít čas, kouknete na disk na nabídku a pustíte si kdy chcete co chcete.
Současné "analogové" HDD rekordéry se už k tomu ideálu docela blíží ...
Osobně bych bral dvoutunerový kombinovaný analog/digitál HDD rekordér s LAN připojením a vypalovačku bych v tom už vůbec nepotřeboval, spíš čtečku karet do foťáku :-)
radon
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků