Packard Bell EHR2080 DVD/HDD rekorder

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod dddmmm 16. 5. 2006 04:55

packard bell ehr2080
lidi, máte s tím někdo praktickou zkušenoust?
čeština; stabilita/sekání; funkce; možnosti; menu; hlučnost; lze to přes usb připojit k pc nebo usbhdd a dostat z toho ven nahrávku; vypne se při použití rychlého nahrávání (otr) - např nahraj ještě 1 hodinu a pak sleep; neotravují v obraze trvale symboly např že ted nahrává; atd...
? ? ? ? ?
dík za zkušenosti
Naposledy upravil dddmmm dne 18. 5. 2006 09:42, celkově upraveno 2
dddmmm
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dddmmm 18. 5. 2006 08:34

Test Packard Bell EHR2080 (1) a trochu srovnání s Sencor SHR8108 (2)

Zkoušel a porovnával jsem hlavně co zajímalo mě, především hdd.
možná to napíšu neuspořádaně, tak jak mi to přijde na jazyk.

OBA:
ani jeden nemá modulátor, nelze je tedy naladit jako program na tv rozvodu. nemají showview.
obraz slušný, kvalita nahrávky dobrá. v této ceně asi jinak běžné funkce.
možnost zakrytí bloků(reklamy) na dvd, údajně ale na standartním přehrávači se přehrávají.
ani jeden přístroj se mi nezasekl, tímto to nechci zakřiknout. ani jeden přístroj se při nečinnosti nevypnul, což moje video umělo a ocenil bych to.

Sencor SHR8108:
Kaufland za 6999,-Kč + 3 roky záruka, 10 dní na vrácení
tišší, docela topí, podpora VPS, vždy zareagoval na ovladač, ale divně pomalu s mezerama se musel mačkat, nedělal repeatkey. byl hezčí. 5 režimů kvality od 23-100hodin/hdd.
menu časového nahrávání hluboku vnořené v menu, řádově 8 stisků než tam dojdu!!!
při jakémkoli nahrávání lze spustit play čehokoli, tedy i toho se se zrovna nahrává. to se mě líbilo. načasuju nahrávat od 8 do 9, přijedu pozdeji v 8:15 a spustím si to co právě nahrávám ale od začátku a tedy se dokoukám v 9:15. bomba!
film avi přehrál myslím zdrcnutý na výšku, titulky musí být údajně pojmenované stejně jako film, což nebyl můj případ.
z dvd šlo na hdd kopírovat (kromě chráněných dvd), a z hdd to pak spouštět nebo vypálit.
vypálení 3,3gb filmu z hdd trvalo 18 minut


Packard Bell EHR2080:
ElektroWord za 5499,-Kč, záruka 2 roky, 0 dní na vrácení, trik by LdCaprio -> zapůjčeno aspon na 1 den
hlučnější, netopí, nemá VPS, dlouhé odezvy na povely, někdy nutno zopakovat, tlačítka fungovali skoro jak bych čekal, dělal repeatkey. 6 režimů kvality od 22-105hodin/hdd.
menu časového nahrávání je i na ovladači!
při ručním ani časovém nahrávání se mi nepodařilo najít právě nahrávaný program a spustit ho. velká škoda. kdyby na to někdo přišel, prosím at mi napíše jak na to!!!
vlastně při ručním nahrávání se to dá obejít funkcí timeshift. když je zapnutá tak se dá pohybovat v čase od jejího zapnutí až do aktuálního času (max 3 hodiny zpět). když jsem zapnul rec bez timeshift, což dělá právě i časové nahrávání tak nelze přehrát co se právě nahrává. při zapnutém timeshift se lze pohybovat v čase, vždy vydíte v kolik se tento záběr vysílal apod. taky zajímavé. ruční nahrávání se při timeshift chová jinak. jakoby lze označit v ose timeshiftu odkud (i pokud) chci uložit a ono se to uloží. tedy běžíli timeshift, čož je default, tak přijdu, kouknu co dávali před hodinou a řeknu odtud -dám rec- potud nebo nadále a rec a je to. taky zajímavá možnost.
na rozdíl od 2 lze na hdd editovat narávku. lze ji rozdělit na dvě, nebo označit bloky a vystřihnout je, ty se pak při vypálení tedy na dvd nenakopírují (na rozdíl od přímého nahrání na dvd a pouhého skrytí), tedy na jiném dbd přehrávači nebudou přehrány.
má USB (1.1) konektor kam se mi podařilo připojit flešku. zobrazil vše co na ní bylo, zkoušel jsem jpg, mp3, avi a vše přehrál. zkoušel jsem připojit i USB HDD, ten mi zobrazil jako zařízení, ale bez dat. teď si uvědomuji že nevím jestli byl formátován na FAT32 což je podle návodu podmínka.
na HDD se mi nepodařilo překopírovat avi+mp3+jpg z dvd ani usb, z usb nabízel pouze zálohu na dvd.
zkoušel jsem titulky k divx, ve formátu srt se zobrazili - nejdřív spustit film a pak spustit titulky. čeština ale nebyla zrovna dobře. a film se mi nezobrazil na šířku celé obrazovky.

závěr:
nechal jsem si 1. vyhrála teplota, cena, střih na hdd, usb, černý ovladač. oželet musím možnost play toho co se právě časovaně nahrává. doufám že se mnou vydrží aspon pár let.

co oceňuji u 2: play toho co se nahrává, uložení z dvd na hdd.

co jsem hledal a nenašel: modulátor, showview, analog+dvbt, LAN nebo USB (do pc).

kdyby někdo z vás nalezl u Packard Bell EHR2080 to co tam já postrádám, budu rád když mi dá vědět.
děkuji jednomu zaměstnanci použitého obchodu že mi dal 1 den na testování. nebýt jeho měl jsem 2.
dddmmm
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Geri1 18. 5. 2006 23:21

Ahoj DDDMMM
Tuším, že jsme se potkali ve Worldu v HK při koupi Packardu.

Tak jsem si Packarda EHR2080 zakoupil za současně nejnižší cenu 5.500,- Kč v Eletroworldu tento týden. Ač mě prodavačka odrazovala od koupě tohoto přístroje s tím, že má hlučnější větráček (PC mi doma taky hučí a to i v noci), tak po cca 1,5 hodině, kdy jsem si tento DVD recorder mohl díky ochotě prodavačky výjmečně v prodejně vyzkoušet, koupil. Takže dle mého testování a seznamování mohu prohlásit, že se jedná o super výrobek v této cenové relaci.
1. Větráček hučí, ale je slyšet pokud je v místnosti hrobové ticho (dá se vyměnit za pomalejší nebo přidat usměrňovač otáček).
2. Perfektní kvalita záznamu. 6 režimů kvality (1-4 vynikajicí a i při nejnižší kvalitě 6 je porovnatelné s VHS s možností nahrát na HD až 110 hodin)
3. Pokud si s tím člověk pohraje, naučí se ovládat veškeré funkce do 2 dnů i s En menu.
4. Editace na HDD v pohodě - označí místa, která nebudou nahrávána a nenahrají se na DVD (reklamy a pod.)
5. Nahrává na DVD +- i na DVD RW +- (-RW musí být 4 rychlostní na 1 rychlostní nelze zapisovat)
6. Time Shift (časový posun) taky super. Zvládá tuším 300 minut i při nahrávání.
7. DIVX přhrává velice kvalitně. Titulky nebere srt, txt (to mě mrzí neboť v srt mám cca 300 filmů) ale umí titulky sub. Česká diakritika je kompletní kromě písmenek č a ž, takže to při sledování není až taková tragedie a titulky jsou ve spodní části obrazovky v černém pruhu a nezasahují do filmu. Doufám že upgradem FW bude čeština v budoucnu OK.
8. Nejedná s o výrobek made in China, ale o výrobek Deuchland, tudíž mám k němu větší důvěru a i podpora SW,čili FW této firmy k zákazníkovi je, a to je hlavní viz. http://support.packardbell.com/no/item/ ... 80&dhepn=C 041920001
9. Po 3 dnech jeho používání, jsem nadmíru spokojen a doufám, že tímto vám dodám více kuráže ke koupi tohoto DVD recorderu.

Ps DDDMMM
stále testuji a přicházím na nové věci, tak dám vědět. Nejvíc mi dalo zabrat, že jsem zaboha nemohl přijít na to jak naformátovat DVD RW. Furt to hlásilo, že to nezná formát i když bylo RW úplně nové. Nakonec jsem na to přišel, jak jednoduché, že (člověk se pořád učí). Ale umí to i DVD -RW (4X) Mám ještě jeden problém. Z VHS kamery jsem si náhrál video na HDD. Video jsem pak z HDD nahrál na DVD. Jenže tohle dvd i když je uzavřené mi počítač nebere (chci udělat kopii) přičemž jej stolní DVD normálně přehraje. Nevíš proč_
Geri1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lukyman 19. 5. 2006 07:26

Mám jeden dotaz. Jestli má Packard 5.1 výstup na bedny. U mě dost podstatná věc. Nikde sem se nedočetl jestli to má.
Lukyman
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod POiNTER 19. 5. 2006 07:30

Lukyman píše:Mám jeden dotaz. Jestli má Packard 5.1 výstup na bedny. U mě dost podstatná věc. Nikde sem se nedočetl jestli to má. /quote]

Obrázek
1. RF Signal input
2. RF Signal output
3. Composite Video input (rear)
4. S-Video input
5. Audio input (rear, left/right)
6. 5.1 Audio output (L, R, SL, SR, C, SW)
7. Composite Video output
8. S-Video output (rear)
9. Digital audio-optical output
10. Digital audio-coaxial output
11. Component Videos Output (Y, Cr/Pr, Cb/Pb)
Philips 60PFL9607S
POiNTER
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Geri1 20. 5. 2006 06:30

Jak shora uvedeno výstup 5.1 má. Stále jsem s Packardem nadmíru spokojen. :lol:
Geri1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dddmmm 20. 5. 2006 20:45

geri: jj, potkali ...
a taky zatím nelituju
snad jen že nekopíruje z dvd na hdd
dddmmm
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod stimpy 27. 6. 2006 13:41

Zdar chlapi, zkoušeliste PB kuchnout a zjistit co je tam za HDD, jestli se dá zapojit do PC a tam na něj nakopírovat nějaký filmy? Chtel bych ho sehnat, ale ted kdyz na nej neni v EW akce tak za nej chcou 7990 coz je celkem rozdíl proti 5500. Docela me tlací cas (dárek k naroz) ale jinak nez pockat to asi nepude. Jeste poprosim o dalsi zkusenosti a postrehy ....
stimpy
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Adelka2 11. 2. 2007 08:38

Ahoj, koupil jsem si tento recorder s HDD 250 GB a mam jediny problem pri vypalovani na DVD z HDD se u nekterych disku vypaleni neprovede a recorder se zakousne u jinych DVD vse probehne O.K.

Jak jste na tom Vy ( zkousel je media PLEOMAX a jednou ANO a jednou NE ) :-(

Diky
Adelka2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dddmmm 7. 4. 2007 18:15

adelka2:
mám podobnouu zkušenost s ehr2080.

a mám další problém. od začátku jsem to pozoroval ale dost zřídka. nyní téměř denně.
při časovém nahrávání se nezačne nahrávat regulérně. neodečítá se čas na displayi a tv je černá. nahraje se prvních 7:31, zůstane hučet, musím zapnout a vymotat se ze záseku jinak dál nefunguje jen hučí.

co vy?
dddmmm
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dddmmm 1. 12. 2007 12:48

máte někdo nové zkušenosti nebo postřehy odstupem doby?
zasekne se vám někdy při časovém nahrávání? a pak nejde nic ...
zapne se nechtěně jiným dálkovým ovládáním?
jiné zkušenosti?
dík
dddmmm
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků