Přehrává toto DVD i formát xvid??

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod schm20 5. 10. 2006 15:39

Chtěl bych se zeptat jestli tento DVD rekordér od Panasonicu přehrává i formát xvid : http://www.kasa.cz/audio-video-technika ... -eh55ep-s/
Je tam napsáno divx a jde mi o to že mám hodně filmů i ve formátu xvid, tak bych chtěl tuto problematiku s formátky objasnit. Děkuji.
schm20
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hotspot 5. 10. 2006 15:58

Takovych souboru uz jsem na tomhle prehral hromadu a zatim vsechno jelo korektne.
"It is better to keep your mouth closed and let people think you are a fool than to open it and remove all doubt." - Mark Twain
hotspot
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod schm20 5. 10. 2006 16:00

takže ty tento rekordér asi máš, ještě bych se chtěl zeptat jak to je s CZ titulkama, šli v pohodě?? a jakého typu.??
schm20
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hotspot 5. 10. 2006 16:04

SRT, SUB, myslim ze i TXT, musis si dat pozor na to, aby byl jejich nazev shodny s nazvem videa, jinak ti to nepojede... Titulky totiz v zadnym seznamu nevidis...
"It is better to keep your mouth closed and let people think you are a fool than to open it and remove all doubt." - Mark Twain
hotspot
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod schm20 5. 10. 2006 16:06

OK moc dík, ještě otázečka máš k tomuro rekordéru nějaké výhrady co se ti nelíbí, třeba nepřehledné menu, špatné ovládání atd...?
schm20
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hotspot 5. 10. 2006 16:10

Akorat me obcas stve, ze to behem nahravani na HDD nechce pracovat s DVD, jinak s tim zadny problemy nemam...
"It is better to keep your mouth closed and let people think you are a fool than to open it and remove all doubt." - Mark Twain
hotspot
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod schm20 5. 10. 2006 16:13

OK díky, moc jsi mi pomohl, to víš není to malá investice tak jsem se chtěl radši poptat.
schm20
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod M.C.Linux (novy) 5. 10. 2006 16:39

Nejde jen o kodek obrazu (XVID,DIVX,FMP4,H264.), ale i zvuku (MP3, OGG Vorbis, ACC, AC3...) a o vlastní kontejnery (AVI, MKV, MP4, WMV...). Chci říci, že nejběžnější AVI/XVID-DIVX5/MP3 Vám pojedou, ale spousta videí (bez překódování) nikoliv.
M.C.Linux (novy)
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod schm20 5. 10. 2006 16:41

jak to myslíš spousta videí ne? tak ono je jasné že si to video musím převést do formátu který to přehraje (divx,xvid)
schm20
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod M.C.Linux (novy) 5. 10. 2006 16:49

schm20 píše:jak to myslíš spousta videí ne? tak ono je jasné že si to video musím převést do formátu který to přehraje (divx,xvid)(/quote]

Tak jssemto myslel. Prostě si u takových kousků musíte dát práci s překódováním. Ale AVI/XVID-DIVX jsou zatím s přehledem nejběžnější (asi jako MP3 u zvuku).
M.C.Linux (novy)
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KillerZero 9. 10. 2006 19:44

formát xvid to určitě nepřehraje, protože žádnej formát xvid neexistuje. Existuje MPEG4 ASP, to je ten formát do kterýho kóduje divx i xvid. Oba kodeky vytváří videa ve stejném formátu. Xvid navíc umí GMC, ale ten se moc nepoužívá, takže přehrát by tě měla jít většina filmů v xvidu.
(některé přehrávače vyžadují fourcc DX50, jinak odmítnou video přehrát nebo přidají do videa cukání, ale fourcc se dá pomocí fourcc changeru změnit během několika vteřin.
KillerZero
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kubick01 11. 10. 2006 08:15

téměř všechny nové filmy na dvd přehrávačích ve formátu divx přehrajete s potížemi, bude se vám sekat obraz a zvuk. Já každý film, než ho pouštím v dvd přehrávači projedu přes mpeg modifier, který dokáže i poupravit výsledný formát a v 99% případů pak všechno chodí v pořádku. Takže ho vřele doporučuju, je to program k nezaplacení
Kubick01
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KillerZero 11. 10. 2006 08:50

Kubick01: Snad bys moh aspoň uvest, jakou změnu provádíš, nebo to máme hádat??? Ale počítam, že rozbalíš packed bitstream.
Často nic takovýho neni potřeba, některý přehrávače schválně blokujou xvid, takže stačí změnít fourcc na DX50 a jede to bez problémů.
KillerZero
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků