Rozdiel medzi Blue-ray a HD DVD

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Andrej_B 8. 11. 2006 12:20

Videl to niekto nazivo, ze vie povedat rozdiel v kvalite obrazu? Nedavno som videl Blue-ray prehravac v obchode, ale nemal som cas si nic na tom pozriet, navyse nemali tam tusim HD DVD prehravac, takze nebolo to ako porovnat.
Andrej_B
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mira 8. 11. 2006 12:25

Myslím si, že rozdíl v kvalitě obrazu poznáš, ale to opravdu na nějaké špičkové obrazovce s vysokým rozlišením a cenou, kterou tu raději říkat nebudu. :)
Mira
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andrej_B 8. 11. 2006 12:28

Mira píše:Myslím si, že rozdíl v kvalitě obrazu poznáš, ale to opravdu na nějaké špičkové obrazovce s vysokým rozlišením a cenou, kterou tu raději říkat nebudu. :)e/quote]


Nemyslel som rozdiel medzi klasickym DVD a tymito novymi typmi, ale priamo rozdiel medzi HD DVD a Blue-Ray. :)
Andrej_B
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mira 8. 11. 2006 12:30

No však já jsem taky myslel HD-DVD a Blu-Ray. :D
BluRay zvládne daleko vyšší rozlišení, otázkou ale zůstává, zda to bude umět i televizor LCD.
Mira
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andrej_B 8. 11. 2006 12:33

Mira píše:No však já jsem taky myslel HD-DVD a BluRay. :D
BluRay zvládne daleko vyšší rozlišení, otázkou ale zůstává, zda to bude umět i televizor LCD.e/quote]


Vyssie rozlisenie? Nezvladnu obidva 1080p?
Andrej_B
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mira 8. 11. 2006 13:00

Andrej_B: Dobře momentálně jo, ale při vyšší kapacitě teoreticky zvládne i vyšší rozlišení ne?
Mám pocit, že jsem o tom někde četl. :idea:
Mira
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Krayzie 8. 11. 2006 13:03

Myslim si, ze rozdiel v kvalite tam nema byt preco. Jedna sa totiz o opticke medium a ked das rovnaky obsah na HD-DVD aj na Blue Ray, tak kvalita bude rovnaka.
Pokial viem oba formaty budu zo zaciatku pouzivat MPEG-2 a kedze HD-DVD ma kapacitu 15 GB na vrstvu a Blue Ray 25 GB na vrstvu, moze vzniknut problem s nedostatkom kapacity pri HD-DVD, co moze vyustit do vacsej kompresie obsahu na HD-DVD a tym k zhorseniu kvality. Ale myslim si, ze som to dost pritiahol za usi (ak by to aj tak bolo, tak pouziju viac vrstiev alebo lepsi kodek, napr. MPEG-4, proste urcite to maju vyriesene).
If murder makes me richer then I'll be a killer.
Krayzie
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod X__ 8. 11. 2006 13:05

Blu-Ray a HD-DVD bych zanedbal a soustředil se na HVD, je rychlejší a kapacity 200 GB až 1,6 TB nejsou k zahození, bohužel ještě tak 2 roky minimálně bude cenově v astronomických výšinách ...
Naposledy upravil X__ dne 20. 5. 2007 09:11, celkově upraveno 1
年度新入社員入社式、社長あいさつの概要を掲載しました。
X__
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ageran 8. 11. 2006 13:08

Mira píše:No však já jsem taky myslel HD-DVD a Blu-Ray. :D
BluRay zvládne daleko vyšší rozlišení, otázkou ale zůstává, zda to bude umět i televizor LCD.e/quote]


No je to sice tak, že vyšší kapacita by mohla znamenat vyšší rozlišení, ale...
Zaprvé, Full HD je 1920x1080p a nic víc a nic méně, takže prostě rozlišení bude stejné...
Zadruhé by musely všechny ostatní věci být stejné, což nejsou... Oba formáty používají jiné kódování, což znamená, že i s menším datovým tokem MŮŽE být kvalita stejná (nebo vyšší)... Netvrdím, že to tak je, ale ta možnost tu je...
Zatřetí jsou tu vrstvy, i BR i HD-DVD může mít více vrstev, což opět mění kapacitní rozdíly...

Jinak ano, pravda je taková, že aby bylo možné porovnávat, je potřeba televize v ceně skoro nového auta...

Ve finále, abych odpověděl na původní dotaz, pro obyčejného smrtelníka zaznamenatelný kvalitativní rozdíl neexistuje...
Ageran
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mira 8. 11. 2006 13:11

Ageran: OK Alespoň jsem zase o něco chytřejší. :D
Mira
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KillerZero 8. 11. 2006 23:10

Pokud vim tak HDDVD jede rovnou v MPEG4, takže kvalta bude lepší.
Miro co máš proti mě?
KillerZero
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mira 8. 11. 2006 23:16

KillerZero: Už nic byl to starý záznam. :)
Ale pěkně si mě tehdy nas... 8)
Mira
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cache 8. 11. 2006 23:30

Aj HDDVD aj Blu-Ray (nie Blue-Ray) budu hned pouzivat MPEG4-AVC, ziaden MPEG2.
Co sa tyka rozdielu kvality, imho zo zaciatku nebude pri beznych filmoch ziaden rozdiel. Casom ale HDDVD narazi na limit, ktory Blu-Ray prekona vdaka vyssej kapacite.
Můj bože, to je budoucnost! Mí rodiče, přátelé, má dívka.. Už je nikdy neuvidím.. JUPÍÍÍÍÍÍ! (Fry s1e1)
cache
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KillerZero 8. 11. 2006 23:38

cache: prosimtě nekecej blbosti, bluray používá MPEG2. Rozhodnutí Sony.
KillerZero
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod aquila 8. 11. 2006 23:59

killerzero: keby si nekecal blbosti pre zmenu ty ;)

BD aj HD DVD podporuju jak MPEG-2 tak MPEG4-AVC, ako aj VC-1 (t.j. WMV 9)

HD DVD ma datovy tok maximalne "len" 36,5 Mbps
BD ma 36,5 Mbps, 54 Mbps, 72MBps

pricom filmy na HD DVD budu na 36,5 Mbps
film na BD budu na 54 MBps

cize z toho vyplyva ze filmy budu mat blu ray asi o 47% vyssi datovy tok, cize budu s najvacsou pravdepodonostou aj kvalitnejsie.

ale malo kto to spozna, kedze moc ludi nebude mat 50" full HD telku, ze ano ;)
aquila
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků