HDD rekordér Sencor SHR 9116T s DVB-T

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod pepek 5. 1. 2007 19:15

Tak jsem dnes odvezl 9116T na reklamaci do Říčan. Důvod: nepřehrává DVD-R, po finalizaci vypáleného DVD-R zatuhne (nutno vypnout ze sítě), rozhozené titulky v DivX, hlučnost a vibrace zařízení,nejde VPS u DVB-T. Trochu vznikl rozpor s reklamačním technikem ohledně neschopnosti zařízení kopírovat mnou vytvořené korektní DVD na HDD. Technik tvrdí, že každý authoringový program označí takto vytvořené DVD jako uzamčené a soft všech recordérů (nejenom Sencoru) je nastaven na omezení tohoto kopírování. S tímto nesouhlasím - vždyť funkce kopírování DVD - HDD je standardně uvedena v návodu bez jakéhokoliv omezení a pokud si vytvořím já jakékoliv DVD (třeba z nahrávek z vlastní kamery), tak snad si mohu udělat kopií kolik chci bez porušení jakéhokoliv zákona. Takže počkám na vyjádření a uvidíme, co dál. Ze zákona mohu čekat 30 dní.
pepek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JardaB 6. 1. 2007 21:26

Tak jsem si pozorne precet celou tuhle diskusi, protoze uz jsem ho chtel objednat, ale koukam, ze jeste tak rok pockam na nejaky levny model, ktery bude fungovat poradne...
JardaB
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lused 6. 1. 2007 22:30

JardaB píše:Tak jsem si pozorne precet celou tuhle diskusi, protoze uz jsem ho chtel objednat, ale koukam, ze jeste tak rok pockam na nejaky levny model, ktery bude fungovat poradne...

kdyz to je tak, ze tady kazdy popisuje spis to co nefunguje takze dohromady to tvori zdani, ze to vubec nefunguje. ale ono to "nejak" funguje :lol: ja bych rek ze je tam jen strasne syrovej firmware. kazda funkce ma jinej styl menu, obcas neco funguje az napodruhy, neco je nabidnuty a nefunguje vubec. muze to byt ale treba jen take jazykovou verzi. zkousel to nekdo provozovat v necem jinem nez v cestine??? ... kazdopadne doporucuju, kdo muze at si pocka. ja cekat nechtel, chtel sem dvd recorder s dvbt za normalni penize a nechtel jsem predpotopne vypadajiciho Thompsona.
Lused
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tomri 7. 1. 2007 12:03

Zdravím všechny.
Chtěl bych si taky pořídit DVD rekordér, ale po přečtení této diskuze jsem na vážkách. Potřebuji totiž rekordér s 5.1 audio výstupem. Nevíte někdo jestli existuje ještě nějaký jiný rekordér s 5.1, než jenom Sencor???
tomri
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bavorovec 7. 1. 2007 12:22

tomri: Existuje Yamada 1000, cesky navod je na tetu ke stazeni. Puvodne jsem o ni uvazoval a nakonec skoncil u Sencora kvuli VPS, kterou stejne nepouzivam...
S blikanim - dovozce si na mrtveho brouka uz nehraje, nicmene stale nenapsal, zda maji reseni. Mam obavy, jestli je to vubec softwarovy problem a pokud ano, jestli se pres CD da flashnout i firmware IRD modulu (DVB-T prijimace).
bavorovec
Junior

Odeslat příspěvekod DjMotyka 7. 1. 2007 22:08

bavorovec: Nic proti ale podle mého prvního dojmu prolistováním návodu je to že je to SENCOR v jiné krabici no, ale je to Yamada 1000
DjMotyka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tomri 8. 1. 2007 11:12

To: bavorovec
Díky za tip. Zdá se mi, že VPS má i ta Yamada. Díval jsem se do toho návodu a podle všeho to tak vypadá. Ještě kdyby tak měl aspoň HDD 250 Giga :-/
tomri
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ZdenekHQ 8. 1. 2007 17:57

Já jsem si všimnul, že ten 5.1 výstup mají většinou jen neznačkový stroje, aby se vůbec prodaly.
ZdenekHQ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Gif 8. 1. 2007 19:41

Pise se ze Fast je dovozce ... ale co a odkud dovazi? Pry japonska firma ... ale slovo 'sencor' najdete vlastne jen na ceskych strankach.
Tusite kdo je puvodni vyrobce? Hledam puvodni (zahranicni) model abych zkusil prehrat firmware (anglictina mi nevadi a mohlo by to fungovat lepe).

Ale ten tip s Yamadou - to menu u Yamady vypada vazne dost podobne ... Nezkouseli jste uz nekdo prehrat do Sencoru firmware z Yamady?
U prehravacu se to delalo relativne bezne, tak by to mohlo jit i tady.
Gif
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mrxx 8. 1. 2007 23:19

Nemate nekdo tu Yamadu DTR-1000HX doma ? Blika 1x/sec jako Sencor ? Ma problem s titulkama ? Nebo je jeji firmware uz vyladenejsi ?
mrxx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod brubla 9. 1. 2007 00:10

S tím flashnutím z Yamady (které asi bude mít jen angličtinu) pozor. Pokud přepnete Sencor do angličtiny, nejde pak diakritika v DivX titulcích. To je i odpověď na otázku, zdali to někdo zkoušel provozovat v angličtině. Zkoušel, ale právě kvůli titulkům jsem to přepnul zpět do češtiny, která má sice podivný překlad, ale "fungujou" (viz problémy s krácením textu) titulky.

Tak mě napadá, že někdy zkusím titulky bez diakritiky s menu přepnutým do angličiny, třeba to přestane ty titulky osekávat. Nebo už jste to někdo zkoušel?
brubla
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod leosp 9. 1. 2007 21:28

Ahoj - tak musim rict, ze jsem s pristrojem uz 2 dny vice nez spokojen.
Jedine co me trochu trapi a na co nemuzu prijit je to, zda a jak lze nastavit to aby stereo zaznamenany zvuk byl emulovan a prehravan na 5.1 sade repro (tusim to ma "vestavěný dekodér Dolby Digital 5.1" a to by to melo delat, ne (?)) - v plne kvalite - basy ve Subwooferu neco malo na zadnich repro .. atd.
V plne kvalite mi hraji jen orig DVDcka, ale uz ne CD, MP3, zvuk z TV atd..

Prisel na toto nekdo? Navod je nepouzitelny ;) Ma na to vliv nastaveni RAW nebo LPCM??? (osobne myslim, ze ne, protoze ani jedno ani druhe nastaveni nevede k cili)
Diky za jakekoli odpovedi ci tipy.

Jinak - hlucnost = neslysitelna, HDD a odezvy = v pohode, DTV - bez problemu.
Co by me potesilo by byl nejaky ekvalizer...
leosp
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod DjMotyka 9. 1. 2007 23:38

leosp : Ahoj ja žil domění že když to ma "vestavěný dekodér Dolby Digital 5.1" tak by to mělo přehrat i DTS vydededukoval jsem to z toho protože když jsem měl Sencor SHR-1501 tak my to hrálo bez problému tak jsem si říkal koupím lepší, ale stejnou značku tak je to zaručuná věc, že to bude fungovat a ono nic tak to je jedna věc co my vadí, ale dá se stím žít protože ještě není tolik českých filmu s DTS a pak je to co jsem sem psal že nejde skočit na určitý čas tj 01:03:54.
DjMotyka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod brubla 9. 1. 2007 23:47

Tak jsem dneska vysledoval několik zkušeností:

Problém se zkracováním DivX titulků.
Objevuje se pouze pokud jsou titulky s diakritikou. Pokud v nějakém programu odstraníte z cz titulků diakritiku, všechno funguje jak má.
Vzhledem k tomu, že přehrávač je propagovaný jako že cz diakritiku zvládá, měli by pánové v Sencoru zapracovat na firmware, protože tohle je konečně důvod, proč ten nedodělek musí přijmout zpátky.

Nefunkčnost HDD nabídky Segment (vypuštění části záznamu).
Ono to funguje, ale ta potvora o tom nedává nijak vědět. Pokud během přehrávání, které se spustí po vybrání Segment stisknete Enter, označíte tím začátek bloku, který chcete vypustit, pokud potom znova stisknete Eneter, označíte konec bloku. Jak takový blok poznáte? Pokud stisknete Display a blok je dost dlouhý, pak ho na ukazateli délky záznamu (ta modrá nudle) uvidíte jinou barvou. Při přehrávání se skutečně blok vypustí, dojde ale asi na 0,5 sekundy ke zmrznutí obrazu.

Rychlost záznamu z HDD na DVD
Při minulém pokusu byla doba nahrávání kratší než délka nahraného pořadu. Šlo to celkem rychle. Prostě nějaké n krát. Teď jsem ale měl 3 hodinový film, který se mi na DVD nevešel (kapacita DVD asi 2 hodiny, v setupu nastaveno rychlý). Takže jsem v setupu nastavil jako rychlost záznamu "přizpůsobit disku". Film se tam vešel, ale nahrávání se spustilo tak, že přehrávač přehrával zaznamenaný program a ten ukládal na DVD, takže rychlost 1x.
brubla
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tinoo 10. 1. 2007 16:37

jakým způsobem přehazujete na SHR9116T nahrávání z televize z DVD na HDD? Když koukám na DBTV a stisknu REC, tak mi to napíše vložte disk. Nedá se to někde přenastavit?
Tinoo
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků