JETT-5610

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Kokotson 6. 12. 2006 00:14

Máte někdo zkušenosti s tímto (dle popisu skvělým) přístrojem?
http://2324.elektrocoleti.cz/dvd-rekord ... b+dp36105/
http://www.elektro-svet.eu/elektro/comp ... jett-5610/
Kokotson
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rousek 6. 12. 2006 16:03

Osobní zkušenost nemám (zatím sám vybírám něco podobného), ale je to podle mě v úplně stejný bedně jako XORO. Vypadá to jako by do rekordéru XORO strčili DVB-T tuner.
Rousek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rajs 20. 2. 2007 21:34

:D Jo mám ho doma druhý den a musím říci že je fakt dobrej ..............Dvb-t super jen Divx čeština nic moc jinak super tichá mašinka........kam se hrabou Sencoři.......... :D :D :D
rajs
Junior

Odeslat příspěvekod Vose 20. 2. 2007 21:41

No určitě bych uvítal kdyby to mělo HDMI.
Panasonic TX-65GZ950E

Mazda 6 2.0 MZR-CD 100 kW - už ne

Mazda 6 2,0 MZR-CD 103 kW GTA
Audi A6 Avant 3,0TDi 160kW
Vose
Junior

Odeslat příspěvekod rajs 3. 3. 2007 12:20

Co by jsi chtěl za ten peníz jinak je to výrobek firmy Xoro elektronics,zatím spokojenost i přesto že ho hodně kritizují dvb-T jede super a ukládá rovnou do Mpeg2,práce s vystřihnutím reklam je dost naročná ale výsledek slušný,a mody nahrávání super 1.2,2,5,3,4,6........ :lol: :lol: :lol:
rajs
Junior

Odeslat příspěvekod ttomas 22. 3. 2007 21:40

Rad bych se stastneho majitele zeptal na podporu cestiny (ISO 6937) v EPG. Dekuji za info.
ttomas
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rajs 24. 3. 2007 22:53

V EPG pise v cestine bez hacku a carek
rajs
Junior

Odeslat příspěvekod Lossi 25. 3. 2007 11:42

to rajs: můžeš nám po měsíčním používání tohoto recorderu napsat svoje zkušenosti s ním, tvé hodnocení a názor na něj? Díky předem.
Lossi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ttomas 25. 3. 2007 21:07

rajs píše:V EPG pise v cestine bez hacku a carek

Teda zadne paznaky/dvojznaky misto pismen s diakritikou; proste napise prislusne pismeno a hacek/carku vypusti (jako treba ted pisu ja) - je tak? (Sencor teda diakritiku zvlada dobre.)
Umi EPG pres vice programu soucasne? Jako ze pod sebou na spolecne casove ose jsou videt porady jednotlivych stanic, jak na sebe vzajemne navazuji, prip. se prekryvaji. (Sencor full EPG neumi.)
A jeste - jak je to s teletextem? Ma vlastni? A/nebo propousti ho na vystup? (Tohle Sencor neumi vubec.)
ttomas
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rajs 26. 3. 2007 15:45

Teletext má vlastní a zobrazuje jej v plné diakritice,nou problém,EPG dokáže pouze na dvě stránky a bez hačků a čárek což myslím nevadí byla slíbena nová verze firmware která snad to vyřeší jinak obraz na DVB-T je super žádné pruhy a rušení jak u sencoru :lol:
rajs
Junior

Odeslat příspěvekod rajs 26. 3. 2007 15:57

Takže po měsíci užívání jen pár věcí,hlučný větráček,i když mě nevadí...výstup scart přepíná televizi nepříjemné a na DVB-T tím blokuje možnost přepnutí dualního vysílaní doporučuji použít výstup S-VHS tím je vše vyřešeno,další z HDD vypalená dvd mají ochranu sektorů takže tím je znemožněno otevírat je v kompu......použitá ochrana je značky philips,samozřejmě s trochou pohratí jde zlomit ale je to nepříjemné,HDD je značky Hitachi....editace z Hdd a vystřih reklam je dost naročný ale vysledek ujde,čeština u Divx s diakritikou ale spojuje někdy slova nebo je vůbec nezobrazí,jinak k dobru přikládám možnost poslouchání mp3 a zaroven prohlížení fotek s usb,zvuk nahrávky z telky 256kb/s slušná hlasitost a citlivost tunerů perfektní a obraz super.......pokud se budete chtít na něco zeptat pište odpovím pokud budu vědět za ten peníz jsem spokojen :D :D :D
rajs
Junior

Odeslat příspěvekod ttomas 26. 3. 2007 21:11

rajs píše:Teletext má vlastní a zobrazuje jej v plné diakritice,nou problém, EPG dokáže pouze na dvě stránky a bez hačků a čárek... :lol:-/quote]

Diky.
Jak si mohu predstavit "zobrazeni na 2 stranky"? Z kolika programu je videt informace soucasne? Je zobrazena v casove ose v meritku?
Jeste k tomu teletextu - propousti ho take do TV? Je mozne listovat teletextem az na televizi?
Pak bych se zeptal , jak je na tom kopirovani DVD na pevny disk. Sencor umi kopirovat jen ta DVD, ktera sam vypalil :-( Teda mam na mysli DVD format, ne DivX/JPEG/MP3 - tam problem neni. Jak si stoji Jett?
A jeste treba jestli umi zpracovat VPS/PDC signaly a presne zacit/skoncit s nahravanim, prip. automaticky vypustit reklamy.
ttomas
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rajs 27. 3. 2007 21:25

Informace se zobrazují v časové ose maximálně u jednoho programu na dvě stranky,teletext je zobrazen na telce posun jim tlačítkem kříže nahoru,ano Jett umí kopírovat pouze svá vypalená DVD jiné ani nahodou,vps/pdc má ale nefunkční chyba firmwaru již jsem dotazoval prodejce při zapnutí pdc,vps totiž zůstavá i ve stand by spuštěn hardisk a čeká na povel třeba dva dny takže nepoužitelné.............
rajs
Junior

Odeslat příspěvekod Stravenka 17. 4. 2007 09:53

Po dvou měsících jsem po výroku opravny "neopravitelný" vrátil Sencora 9116T, v bezvadném fyzickém stavu, jen software byl hrozný.
Obratem jsem koupil JETT 5610 a je to jiné kafé. Softwarově daleko lépe vyvinuté, manuál slušně vysvětluje co je potřeba, oba tunery dokonalé. Obraz DVB-T nebliká ! Zatím jsem nenašel vadu ani po týdnu laborování. Červenou ledku i celý displej jsem překryl kousky modré folie, co se lepili zevnitř na horní část předního skla auta. Tím jsem omezil opravdu výrazný svit LEDky a displeje.
Jinak JETT = DGTEC, australská firma. Viz např. DG-SD160DVR na http://www.dg-tec.com.au/product.php?id=28.
Je zde i manuál in English, kde zjišťuji, že český manuál k JETTu je správně technicky přeložen.
Stravenka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xbedax 22. 4. 2007 09:16

Zdravím, právě jsem to pořídil a v zásadě bez problémů, jen jediná věc mi nejde rozchodit. Chci připojit rovnou reproduktory (2, přehrávání mp3 přes televizi mi přijde uhozený), ale ani hlásek. Nějaké nápady????
Dík
xbedax
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rajs 22. 4. 2007 19:56

No pokud jsou reprobedny aktivní to znamená se zesilovačem musíš je propojit kabelem pak to fachá jinak bude ticho :roll: :roll: :roll:
rajs
Junior

Odeslat příspěvekod Stravenka 23. 4. 2007 14:03

Patrně ne reproduktory, ale nějaký zesilovač. Já to používám přes AV tuner bez problémů. Jen stereo, tedy výstup audio cinch L + P. V setup MENU AUDIO výstup mám samozřejmě zvoleno 2CH, tedy jen dva kanály a ne 5.1 CH.
Stravenka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Stravenka 3. 5. 2007 09:06

Na stránce Elektrocoletí se objevila nová verze software
JETT-5610 ke stažení. Již jste to někdo testoval?
Jak proběhne upgrade a co se vlastně touto změnou vylepší?
Děkuji a přikládám odkaz:
http://2324.elektrocoleti.cz/dvd-rekord ... b+dp36105/
Je to na stránce úplně dole.
Stravenka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rajs 6. 5. 2007 12:28

Tento firmware nelze po rozbalení otevřít a na dotaz nikdo neodpovídá zahadné že :roll: :roll: :roll:
rajs
Junior

Odeslat příspěvekod rajs 7. 5. 2007 16:37

Firmware uvolněn už je možné stáhnutí zatím jsem neměl možnost moc testovat ale u divx zmizelo černé okno u titulků takže jsou bez něj ale diakritika opět špatná ztrácejí se slova další poznatek vylepšen obraz na analogovém tuneru lepší barevnost u nastavení vps tedy režimu nahrávání neopraveno vypnutí ventilatorku v modu stand by.......dále nevím budu testovat.......... :roll: :roll: :roll:
rajs
Junior

Odeslat příspěvekod ajapaja 15. 5. 2007 12:51

Ahoj, prosím, chci si koupit DVD jett 5610. Ráda bych věděla, jestli můžu věci, které jsem nahrála na HD přehrát v tomto přístroji na dvd a naopak, věci nahrané v počítaci na dvd, přehrát na HD .
Děkuju
ajapaja
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pepanek 1. 6. 2007 07:59

Já vlastním tento přístroj dva dny a stále s ním, resp. s DVB-T tunerem bojuju. Na všech kanálech se trhá (zastavuje) obraz. Přes klasický set-top box i přes digitální tuner v PC digitální kanály jedou v pohodě. Setkal se někdo s tímto?
pepanek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rajs 6. 6. 2007 12:09

No nevím co se ti seká na dvb-t ale mě jede super občas se sekne ale to dělá i setupbox.........takže doporočuji reset přístroje do továrního nastavení vytáhnutí z proudu a znovu zapnutí a dále update firmwaru ........................pokud tohle nepomůže tak reklamace :roll: :roll:
rajs
Junior

Odeslat příspěvekod pepanek 7. 6. 2007 10:52

Je pravda, že u toho STB jsem to tak asi nevnímal, ale tady je to zcela evidentní. A nevím, jestli ten tuner není nějaký málo citlivý, protože Signal Power mám na 60 % a Signal Quality na 70 %. A to si myslím že by mělo stačit na kvalitní příjem. Uvidíme, v každém případě dík za reakci.
pepanek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pepanek 8. 6. 2007 12:52

2 rajs
Mohl bys prosím tě nastínit jak "vystřihuješ" reklamu? Vytvoříš z ní segment, který se skryje nebo jak? Manuál se o tomto nijak moc nezmiňuje.
Příp. i přes ICQ: 170570422
Předem díky
pepanek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod včelka 21. 6. 2007 21:08

Dostala jsem JETT 5610 předevčírem od syna , sice mi ho připojil k TV, ale zatím jsem zvládla částečně jen timeshifting a nahrávání, další s manuálem v ruce studuji. Ale jednu věc jsem v manuálu nenašla a buď to nejde, nebo to dělám blbě: lze sledovat jiný kanál, než ten, co se právě nahrává? Myslím tím třeba nahrávat (ať už s časovačem, nebo OTR) čt1 a koukat na čt2. Taky v manuálu píšou o spořiči obrazovky, že jsou tam různé obrázky. Kde jsou a jak je nastavit? V menu jsem našla jen spořič zap/vyp. Děkuji za odpovědi.
včelka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod roborobo 2. 7. 2007 21:25

Prosím o radu .Mám JETT 5610 dva dny a stále mi nejdou vystříhávat reklamy.V manuálu z toho nejsem moudrý. Předem děkuji.
roborobo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod roborobo 2. 7. 2007 21:33

Pro PEPANKA . Mám stejný problém jako ty.V manuálu píší ,segmenty nezapomente potvrdit ,ale čím.Jestli jsi na to už přišel , napiš prosím. Zatim čau.
roborobo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ládínek 18. 7. 2007 21:31

U Jett5610 se mi zhorší kvalita analogového signálu na připojené TV jestliže zapnu Jett. Nemáte někdo podobné trable? Jinak funguje vše OK.
ládínek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rajs 31. 7. 2007 08:59

Takže je to jednoduché.........pokud nahraješ na hardisk.........jdeš na to co jsi nahrál máš tam šipky a rozvine se menu..........dáš oddíly a spustí se ti přehrávání pokud chceš vystřihnout hned první zmáčkneš střední tlačítko na ovladači select.........a ukončíš opět zmáčknutím select........a tak pokračuješ ve všech reklamách skryjí se při ukončení editace pokud je uděláš špatně opět stejným postupem je dáš zpět je to trochu naročnější ale výsledek je super a pokud to zkopíruješ na dvd upravíš v pc máš super filmeček doporučuji vypnout označování kapitol při nahrávání.........je to lepší pro pozdější editaci.... :D :D :D
rajs
Junior

Odeslat příspěvekod Nik277 1. 8. 2007 13:42

Mám dotaz na někoho s majitelů. Lze připojit přes USB klasický HDD a jak se to chová? Je možné na přídavný disk ukládat nahrávky z pevého disku přístroje a naopak nebo je možne z toho disku pouze přahrávat ? Jak se chová flashdisk? Mohu na něj uložit třeba film v DivX (Xvid) a pustih ho normálně přes rekorder do TV ?
Díky za odpověď.

Nik
Nik277
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod suvel 2. 8. 2007 14:38

Nik277:
Mám dotaz na někoho z majitelů. Lze připojit přes USB klasický HDD a jak se to chová? Podle všeho nejde.
Je možné na přídavný disk ukládat nahrávky z pevého disku přístroje a naopak nebo je možne z toho disku pouze přahrávat? Vypadá to, že z flashdisku je možné pouze přehrávat, ne na něj nahrávat.
Jak se chová flashdisk? Mohu na něj uložit třeba film v DivX (Xvid) a pustih ho normálně přes rekorder do TV? Ano.
Díky za odpověď. Prosím :wink:
suvel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Nik277 2. 8. 2007 18:47

Výrobce ale v návodu uvádí možnost připojení externiho HDD přes USB. To že to nejde je vaše osobní zkušenost? V PC jsou ovladače na "flashku" a USB HDD stejné takže logicky když to rozpozná jedno zařízení, mělo by i druhe !!???
Nik277
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod suvel 2. 8. 2007 19:27

Tak jsem znovu v Acrobatu prošel návod a snažil se vyhledat něco o externím HDD - bohužel nic - můj návod uvádí jen vstup USB. Kde to je?
Jinak z principu prosté propojení dvou PC nemůže fungovat (a rekordér s harddiskem je vlastně svým způsobem PC). USB samo o sobě není schopné zajistit spojení dvou PC. Je to dáno tím, že root hub v počítači není schopen pracovat jako klient. Při přímém spojení dvou PC by se oba kořenové rozbočovače snažily pracovat jako master a k propojení by zákonitě nemohlo dojít. Navíc USB disponuje také ss napájením externích zařízení, se kterým by také mohl být problém. A jak jinak připojit HDD (nemám na mysli flashdisk)?
Protože mě tenhle problém taky pálí, otevřel jsem nové vlákno http://avmania.zive.cz/viewtopic.php?t=66724. Třeba někdo na něco přijde (nebo přišel?).
suvel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod happy 2. 8. 2007 22:22

Ale samozrejme ze tam muzete pripojit pres USB i HDD (s externim napajenim) min. pro cteni, z tohoto pohledu neni mezi flashdiskem a HDD pripojenym pres usb rozdil :idea: Jinou veci je pak podpora souborych formatu, kompatibilita obecne.

Co by me ale zajimalo vic :

- co vsechno za vlastnosti divx/xvid podporuje (qpel,gmc atd., podpora obecne) ?
- musi se titulky jmenovat stejne jako divx/xvid soubor?
- jde na HDD z DVD/USB zkopirovat vse, nebo jen v manualu vyjmenovane soubory (.jpeg, .mp3 a .avi), napr. lze zkopirovat a prehrat .mpg ?
- ventilator se toci i ve stand-by rezimu ?
- pousti DTS na dig. vystup ?
- jak citlive je dalk. ovladani ? Musi se "presne mirit" ?

Diky moc za info
happy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod suvel 3. 8. 2007 09:12

To happy:
- co vsechno za vlastnosti divx/xvid podporuje (qpel,gmc atd., podpora obecne) ? Nevím, DivX/Xvid nepoužívám, jde mi o kvalitu - mimochodem jako jeden z mála (alespoň v této cenové hladině) nahrává z DVB-T přímo v mpeg2, výsledná nahrávka je vynikající.
- musi se titulky jmenovat stejne jako divx/xvid soubor?
- jde na HDD z DVD/USB zkopirovat vse, nebo jen v manualu vyjmenovane soubory (.jpeg, .mp3 a .avi), napr. lze zkopirovat a prehrat .mpg ? Jde vše jako v PC - cokoli kopírovat, přesouvat, vytvářet adresáře atd... Přehrát však umí jen formáty, které jsou vyjmenované v návodu - např. .mpg umí zkopírovat, ale ne přehrát.
- ventilator se toci i ve stand-by rezimu ? Netočí
- pousti DTS na dig. vystup ? Nevím, nevyzkoušel jsem. Jinak - DTS dekodér nemá, jen Dolby 5.1
- jak citlive je dalk. ovladani ? Musi se "presne mirit" ? Bohužel, musí se mířit poměrně přesně.
suvel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod happy 3. 8. 2007 19:57

suvel: ok, diky moc za info, moc jsi me nepovzbudil

pro ostatni : muzete sem prosim napsat vase zkusenosti s prehravanim DIVX/XVID s titulky ? Diky
happy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rajs 3. 8. 2007 21:04

Tyto soubory mu nedělají problém titulky mohou být i mimo a diakritika zoufalá takže chce to firmware ........upravit a několik dalších věcí co se týká usb umí pouze z něj číst viz návod panové a disk pouze fat 32........takže ntfs nepozná ..................a jinak co by jste chtěli za ty peníze ............kupte něco jiného .........každý má své mouchy......i značkové stroje mnohdy umí ještě méně :roll: :roll: :roll:
rajs
Junior

Odeslat příspěvekod Nik277 3. 8. 2007 22:37

Opravdu jsi zkousel pripojit pres USB externi HDD s napajenim a lze z nej cist? (FAT 32)
Nik277
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod happy 5. 8. 2007 20:20

to rajs: nikde jsem se nedocetl, zda se musi titulky shodovat s nazvem divx/xvid souboru, vis o tom neco ? Dik
happy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod suvel 8. 8. 2007 19:49

Jen info, které by mohlo být pro případné zájemce zajímavé: Před 14 dny jsem zaslal distributorovi / dovozci, společnosti Compex spol. s r.o., e-mailem dotaz ohledně EPG, respektive rozporu mezi návodem k obsluze a skutečností. Po 10 dnech jsem urgoval odpověď. Dodnes žádná reakce.... Nic.
suvel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod rajs 16. 8. 2007 09:46

nemusí se shpdovat jménem ani nemusí být ve stejném adresáři :D
rajs
Junior

Odeslat příspěvekod happy 16. 8. 2007 22:27

Za jak dlouho se dokaze JETT 5610 dostat ze stavu stand-by do provozu ? V recenzi na digilidi.cz jsem cetl, ze napr. panasonicu dmr-ex77 to napr trva 40 sec !
happy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod andeva 19. 8. 2007 12:46

Prosím o radu, když se dívám na zahraniční film přes DVB-T,slyším přes český dabing v pozadí i originální zvuk. Ze začátku nám to nedělalo, nevím, jestli jsme něco omylem nastavili, ale nepřišli jsme na to, jak to vypnout. Poradí někdo?
andeva
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod BOSSHUGO 19. 8. 2007 13:18

andeva píše:Prosím o radu, když se dívám na zahraniční film přes DVB-T,slyším přes český dabing v pozadí i originální zvuk. Ze začátku nám to nedělalo, nevím, jestli jsme něco omylem nastavili, ale nepřišli jsme na to, jak to vypnout. Poradí někdo? /quote]

No to dela u vsech filmu co jsou vysilany z obema zvukovyma stopama v DBV-T na jakemkoli pristroji. Nekde v nastaveni zvuku nebo treba na ovladaci se to da prepnout. Ja mam na to treba na ovladaci tlacitko (I/II) Najdi si to, jsou u toho pismenka na obrazovce L a R. Kdyz mas zapnute obe tak se prave ten zvuk micha a kdyz das jen obe L tak to pujde jen cesky :wink: Me jen stve ze kdyz si to na plazme navolim a prepnu to pak na jiny program a pak zase zpatky, tak tam hrajou zase oba zvuky a musim to znovu nastavit
BOSSHUGO
Junior

Odeslat příspěvekod jerzin 21. 8. 2007 06:41

Chtěl bych ho koupit ale nevíte jestli se nechystá novější model.....třeba s HDMI . Že bych koupil raději něco lepšího .....
jerzin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod suvel 3. 9. 2007 20:15

20. července jsem mailem poslal autorizované firmě Compex Brno dotaz ohledně rozporu mezi manuálem a skutečností:

Dobrý den,
zakoupil jsem u Vás uvedený přístroj a po bezúspěšné snaze prosím o radu: V návodu k JETT 5610 se na straně 47 praví: "EPG obsahuje týdenní, denní a rozšířený režim a umožňuje časové nahrávání."
1) Jakým způsobem lze zobrazit tyto režimy?
2) Jakým způsobem lze z EPG časově nahrávat?
Samozřejmě používám příjem přes DVB-T.
Děkuji, i když jsem se opravdu velmi snažil (včetně marného hledání ve fórech), nepřišel jsem na to.
Těším se na odpověď. Hezký den

Namísto odpovědi přišlo automatické hlášení, že adresa neexistuje. Postupně jsem zjistil, že půlka mailů, uvedených na jejich www nefunguje. Až jsem se konečně promailoval na technik@compexbrno.cz - ovšem odpověď žádná. 6.8. jsem urgoval odpověď - opět nic. 25.8. jsem tedy napsal řediteli:

Vážený pane řediteli,
dovoluji si Vám přeposlat mé dosavadní marné snažení o navázání kontaktu s kýmkoli z Vaší firmy, které trvá už déle než měsíc. Většina e-mailů, uvedených na Vašich webových stránkách, nefunguje, a když už někam e-mail konečně dojde, pravidelně zůstane bez odpovědi.
Vážený pane řediteli, pevně doufám, že váš zájem o zákazníka nekončí zaplacením zboží.
Očekávám Vaši reakci. S pozdravem a přáním hezkého dne

O dva dny později mě pan ředitel odepsal, že vše vyřeší. No a těším se do dneška - výsledek je takový, že další týden se nic neděje a po sedmi týdnech (!) pořád nevím nic.

Teď už se jen modlím, aby se mi Jett neporouchal, protože jediná firma, která je opravuje, je podle mých informací opět Compex Brno.
suvel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dddmmm 1. 12. 2007 13:10

mám problém a hledám radu.

v pravém dolním rohu obrazovky mám čtverečkovou ikonku jakoby s kolečkem a ručičkou. neumím se jí zbavit, je tam pořád a ruší sledovaný obraz jak při sledování tv, tak při nahrávání, přehrávání,... prostě pořád. občas při stisku tlačítka zmizí tak na 1 vteřinu a zas je zpět. je neodbytná, ale já ji tam nechci.
neznám její význam, snad indikuje že je zadáno časové nahrávání, netuším.

umíte mi někdo poradit jak se té ikonky zbavit?

jak se zjistí aktuální firmware?
dá se někde stáhnout novější oficiální fw?

dík za radu.
dddmmm
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Epe 1. 12. 2007 19:13

na preskrtnuta ruka znaci, ze mackas nejake tlacitko na ovladani, ktere momentalne nema zadnou funkci. Ale proc se ti tam zobrazuje furt to nevim. Kazdopadne bych zkusil nahrat novejsi firmware.

Jak se da zjistit verze FW by me taky zajimalo, jelikoz prefleshuje aktualni verzi jakoukoliv verzi. Tudiz nevim jestli tam mam nejnovejsi ;)

A kdyby nekdo mel i link na neoficialni FW (jestli existuje) tak ho sem muze taky dat...
Epe
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dddmmm 3. 12. 2007 10:38

nemyslím přeškrtnutou ruku. ta jak píšeš se na chvíli zobrazí při nevhodném tlačítku. mám tam neustále ještě jednu ikonku pod zmiňovanou rukou. vypadá jak jsem ji popsal o 2 příspěvky výše.
a tu tam mám pořád a ne a ne zmizet.

tak ještě jednou dotaz:
Víte někdo jak skrýt ikonku kruhu vpravo dole na obrazovce?

děkuji
dddmmm
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod reza 28. 12. 2007 21:37

dddmmm píše:nemyslím přeškrtnutou ruku. ta jak píšeš se na chvíli zobrazí při nevhodném tlačítku. mám tam neustále ještě jednu ikonku pod zmiňovanou rukou. vypadá jak jsem ji popsal o 2 příspěvky výše.
a tu tam mám pořád a ne a ne zmizet.

tak ještě jednou dotaz:
Víte někdo jak skrýt ikonku kruhu vpravo dole na obrazovce?

děkujir/quote]

tak jak ji popisuješ, by to měla být ikonka časového nahrávání " timer". Asi jsi při brouzdání přístrojem omylem naprogramoval někdy v budoucnu nahrávání. Zkus se přes "timer" dostat do nabídky programování. Pokud je to ono, tak bys měl mít vyplněn alespoň jeden řádek v tabulce programování a ten potom dle instrukcí na obrazovce nebo v návodu zruš.
reza
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod nynny 29. 12. 2007 17:13

Ach, lide, prosím o radu.Jett je úžasná mašinka, má bezva manuál, ale jak je obvyklé, to, co člověk potřebuje, v něm nenajde. problém 1. :Když se díváme na DVBT přes jett, některé filmy jsou sice v češtině, ale v pozadí je slyšet angličtina.Nepřišla jsem na to, jak se toho zbavit, v nastavení audio nic k tomu není jen jazyk český.
Problém 2.: Nevím, jak nastavit časované nahrávání z DVBT. Nahrá¨vání jako položka menu je pro analog (to zvldádám bez problémů). V manuálu se píše, že časované nahrávání z dvbt se dělá přes EPG, ale už se nepíše jak. Poradí někdo, prosím ? Díky
nynny
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod nynny 31. 12. 2007 16:55

a ještě jeden problémek, když nahrávám, ať již časovačem, nebo jedním dotykem, při nahrávání mi na obrazovce trčí a ne a ne zmizet takový ten informační pás o nahrávání. Přitom u nahrávání otr mi to neděklalo, po chvilce to zmizelo, ale teď mi to tam trčí a já netuchám, co jsem kde zmáčkla, že to najednou nejde pryč a tudíž, co kde přenastavit, hmm.patálie. Sem s rozumem. Díky
nynny
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dddmmm 1. 1. 2008 09:56

Zvuk zkus přepnout čudlem AUDIO (pod REC) a info pás čudlem DISPLAY.

reza:
jo, je to inkonka od timeru. když je načasované nahrávání tak tam otravuje. ale já přece chci načasovat nahrávání. třeba dětem každej den večerníček, apod. neumím si představit že bych časové nahrávání nepoužíval, ale ta ikona je tam pak pořád svítí anebo ji neumím skrýt. koukal jsem i na jiné rekordéry s hodně podobným menu a ovládáním (vlastně kromě dvbt a cz úplně stejným) a tam tahle ikonka zmizí bud sama a nebo čudlem DISPLAY.

VY ostatní snad nepoužíváte TIMER pro časové nahrávání?
dddmmm
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod suvel 1. 1. 2008 19:58

nynny píše:1. :Když se díváme na DVBT přes jett, některé filmy jsou sice v češtině, ale v pozadí je slyšet angličtina.Nepřišla jsem na to, jak se toho zbavit, v nastavení audio nic k tomu není jen jazyk český.
2.: Nevím, jak nastavit časované nahrávání z DVBT. Nahrá¨vání jako položka menu je pro analog (to zvldádám bez problémů). V manuálu se píše, že časované nahrávání z dvbt se dělá přes EPG, ale už se nepíše jak. Poradí někdo, prosím ? Díkyu/quote]

Ad 1) Duální vysílání, které s oblibou používá např. Nova. Většina STB má možnost zvolit kanál (levý-pravý-stereo), ale u JETT5610 myslím, že to nejde. Lze se toho tedy zbavit až při přehrávání.
Ad 2) Časované nahrávání přes tlačítko TIMER. Nahrávání z EPG tento stroj neumí, nehledě na to, že de facto žádné EPG nemá (o PDC ani nemluvím).
suvel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod nynny 4. 1. 2008 09:23

To nahrávání DVBT jsem už zjistila, pro ostatní, kdo není takový tupan jako já, nastavit v timeshiftu jako zdroj DVB (buď off nebo on, podle toho, zda člověk timeshift chce použít či ne), pak se po spuštění jettu automaticky objeví i digizální TV (nemusí se 2x mačkat source).
Te´d ještě zjistit, jak se zbavit té cedule informační při nahrávání a budu spokojená. Ten duální zvuk mne ale tedy nepotěšil uff.
nynny
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod suvel 4. 1. 2008 22:19

Je mi líto, že tě asi moc nepotěším, ale nahrávat přes Timeshift je jako drbat se levou rukou za pravým uchem :) Toto nahrávání je míněno spíš tak, že když se díváš na nějaký program v Timeshiftu a natolik tě zaujme, že bez něj nemůžeš žít, můžeš si ho hned nahrát.
Jinak vlastní nahrávání (ať už z jakéhokoli zdroje signálu) nemá s Timeshiftem pranic společného. BUĎ můžeš rovnou začít nahrávat to, na co se právě díváš tlačítkem REC, NEBO si nahrání z libovolného zdroje, tedy i DVB-T, naprogramuješ přes tlačítko TIMER (zkus to: TIMER - šipka vpravo nebo Enter - a první volba je výběr zdroje (všechny vstupy, analog. vysílání i digitální vysílání, a to rovnou s názvy TV - ČT1, Prima atp!) - prosté a geniální, že? Jen nezapomeň, že nahrání proběhne v takové kvalitě, jakou máš předem nastavenou - z praxe pro digi TV a VHS doporučuji SP+.
Hezký večer!

P.S. Měl jsem možnost vyzkoušet vícero rekordérů, ale dle mého názoru je tento uživatelsky nejpřívětivější. Pouze některé detaily programátoři již nestačili dotáhnout, jak asi s přístrojemn spěchali na trh... :D
suvel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod nynny 7. 1. 2008 13:01

se skoro bojím to zkusit, protože přes ten timeshift (i když je off) to funguje hihi. Když jsem to chtěla anstavovat přes časované nahrávání, tak zrkátka, tam žádný zdroj to nenabízelo,jako zdroj rovnou seznam všech stanic, ale když jsem nastavila stanici digitální, když se přístroj sám v určitý den a čas zapnul, tak se autonaticky ale ladil na analog a tedy nenašel signál a tudíž nenahrál nic. A v tom seznamu stanic ještě navíc nejde odlišit, co je ČT digi a co je ČT analog, si to anstavuju vždycky ve skupině, která jde za sebou tak, jak jsou vyladěné i programy. Možná se odvážím zkusit ten Váš návod přes ten timer, ale se obávám, že po zmáčknutí tlačítka se objeví stejná tabulka časovaného nahrávání jak přes setup a tak ten zdroj ve smyslu DVBT nenastavim a nenastavim hihi, ale díky za typy.Jsem s mašinkou taky spokojená a i manuál až na pár nejasností pro nás stařenky, je bezva. Hele a jak tedy dovílit toho, aby mi zas mizela při nahrávání ta informační cetle na obrazovce ? A pak už dám pokoj..teda doufám 8) :shock: :lol:
nynny
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod suvel 7. 1. 2008 22:24

Po zmáčknutí TIMER se skuteční objeví ta samá tabulka - já ale nepoužívám analog, tak tam mám jen DVB-T programy (a s Timeshiftem to fakt nemá nic společného :wink: ). Ale ty analogové si můžeš přejmenovat, aby se ti nepletly s digitálními (SETUP - první záložka: Změna kanálu - UPRAVIT) Upravit i přejmenovat jde právě jen ten zrovna naladěný.
Informační cetli na obrazovce nemám, tak předpokládám, že to odstranil nový FW (upgradoval jsem to hned po koupi). Jakou verzi máš, poznáš po stisku následujících kláves: SETUP-3-2-1-ADD/CLEAR. Já mám V6ZSEP09. Upgrade jde jednoduše: ze stránek dovozce Elektrocoletí si stáhneš soubor, rozbalíš, vypálíš v PC na CD a vložíš do mechaniky rekordéru. Upgrade proběhne automaticky, pak už stačí jen vypnout a zapnout a mělo by to být OK.
Mašinku používám už nějaký ten pátek a zvykl jsem si. Nedostatky jsem se naučil přehlížet a počítat s nimi, takže jsem vcelku spokojen. Když budeš potřebovat ještě poradit něco, co třeba nezajímá všechny tady, klidně napiš SZ s e-mailem, udělám, co budu moci.
suvel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod suvel 10. 1. 2008 09:20

A ještě pár informací pro potencionální zájemce:
Oproti specifikaci je nepoužitelné:
- EPG
- nahrávání z EPG
- PDC (VPS nevím, nezkoušel jsem)
- opakované nahrávání přes timer: Po naprogramování sice poprvé správně nahraje, ale poté se nepochopitelně sám přepne na nějaký nesmyslný zdroj signálu (v mém případě jakýsi Ch008), který ani není v seznamu. Každá další opakovaná nahrávka se tak ani nespustí, protože marně čeká na signál.
- taky neumí přepočítat nahrávku, jestliže se nevejde na DVD, pouze zvolí o jedno nižší přednastavené rozlišení, takže funkce "fit to disc" je prakticky nepoužitelná. Dá se obejít nahráním po částech na DVD+RW a editací v PC (třeba Shrink).
Ostatní je naopak bez problémů včetně spojování a rozdělování nahrávek, vystřižení reklam atd.
suvel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Yaroush78 20. 1. 2008 21:54

Zdravím všechny majitele Jettu.
Já si ho koupil loni k Vánocům (super sleva v Okay - 6 299 Kč). Věděl jsem z různých internetových diskusí jako je tato do čeho jdu, takže žádná velká překvapení mě nečekala. Hlučnost je dle mého názoru v normě. Jediný problém na který jsem narazil je pravděpodobně nefunkční DV vstup, protože při připojení kamery mi hlásí No signal. Takže ho asi budu muset kvůli tomu reklamovat.
Jako příspěvek do diskuse bych tu měl způsob, jak je možné nahrát jakéhokoliv DVD na disk. Je to trochu oklikou, určitě s trochou ztráty kvality obrazu (konverze digitál-analog a znovu analog-digitál) a zvuku (jen stereo), ale z nouze dobrý.
Tak tedy: jednoduše pomocí cinch kabelů propojit video vstup s video výstupem a taktéž audio vstup s audio výstupem. Tlačítkem Source zvolit R-COMP a spustit nahrávámí (obraz se trochu rozmázne). Potom stiskem tlačítka DVD přejdu na přehrávání disku a spustím přehrávání filmu. Po skončení filmu zpět na R-COMP a zastavit záznam. Tak se v reálném čase nahraje sledované DVD na disk. Samozřejmě je potom třeba vystřihnout několik vteřin na začátku a na konci.
Pravověrní vyznavači digitální kvality se jistě nad touto metodou pousmějí, ale třeba se to někomu bude hodit.
Yaroush78
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JOPL 2. 2. 2008 19:52

Poradím vám, jak používat periodické nahrávání. Problém s přepisováním zdroje v tabulce TIMER vznikne, když navolíte výchozí zdroj DVB. Navolte v SETUP MENU-TIMESHIFT výchozí zdroj TUNER. Potom funguje nahrávání z jakéhokoli zdroje bez problémů.
JOPL
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod suvel 5. 2. 2008 12:16

Díky, funguje to! Má to jen tu nevýhodu, že po zapnutí naskočí analogový tuner (který nepoužívám). Ale dá se to skousnout.

Pro změnu popíšu taky jednu závadu a jak ji odstranit - tedy alespoň u mně se projevuje: Když JETT právě nahrává, nedají se odstranit modré informační pruhy - tlačítko DISPLAY nefunguje. A v případě naprogramovaného nahrávání přes TIMER nejde nahrávání přerušit (ukončit). Obojí se napraví, stisknu-li 2x po sobě tlačítko TIMER. Od té chvíle už reaguje tak, jak má.

Ale jinak si pořád myslím, že je to dobrý stroj :D
suvel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod petrzajko 24. 2. 2008 19:48

Mam naprosto čerstvou zkušenost. Minulý týden ve čtvrtek jsem přístroj v OKey koupil a hned druhý den šel vrátit. Nefungovalo EPG, při sledování analogového tuneru nejde zvuk, při přehrávání starých nahraných dvd obraz škube a rozpadá se... A přístroj je dost hlučný, třeba proti LG. Ale pokud by fungoval jak má, tak za ty prachy nic lepšího nepořídíš.. má kvalitnější obraz při stejném dat.toku jak LG, lepší funkce, víc možností, lépe než u LG funguje kopírování z DVD a CD na disk a HLAVNĚ NA ROZDÍL OD LG NAHRANÉ TITULY NA PEVNÉM DISKU SUPER RYCHLE KOPÍRUJE NA DVD, NA ROZDÍL OD LG KTERÝ TO DĚLÁ V REÁLNÉM ČASE.. Snad jsem měl jen smůlu a kápl na špatný kus... :lol:
petrzajko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod petrzajko 24. 2. 2008 20:10

Tak mi jdou modré info proužky odstranit opětovným stisknutím display.. A mám ještě jeden problém, mám TV LCD a s anténou jdu nejprve do JETTu do digitálního tuneru /má dva vstupy na anténu zvlášť na DVB a analog - což mi hlava taky nebere proč to tak komplikujou/ no a když je přístroj JETT ve stend by, není signál průchozí a nemůžu koukat jen na tv... Taky Vám to tak dělá? jinak DV in mi funguje v poho i když taky píše no signál... :roll:
petrzajko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod suvel 24. 2. 2008 21:08

Problém je dle mého v tom, že DVB-T tuner je zjevně "dobastlený" do nějakého stávajícího modelu, je tam jaksi "navíc". Z toho pramení různé problémy, např. přepisováním zdroje při opakovaném nahrávání. A taky průchozí TV signál: Přes analog. tuner normálně prochází i ve stand-by, jak je ostatně zvykem, ale nikoli přes DVB-T tuner...
Lze to vyřešit anténním rozbočovačem za pár korun, při extrémně slabém TV signálu aktivním rozbočovačem za nějakou tu stovku (bohužel).
suvel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod frutisek 22. 4. 2008 11:10

zdravim, snad si tohle nekdo precte... mam stejnou masinku a chystam mu rozsirit archiv z 160GB disku na 320GB. Nezkousel to nekdo predemnou? :) sem zvedavy jak ten disk rozchodi, ale rikam si ze v nejhorsim udelam kopii cele partition a nemuze nic poznat ne? :) akorat to ze tam bude trochu vic mista :) predpokladam ze tam bude klasicky FAT32 ne NTFS
frutisek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rajs 30. 4. 2008 14:14

To si piš že je tam Fat32...........mechanika philips poznáš až otevřeš
rajs
Junior

Odeslat příspěvekod evelin1000 17. 6. 2008 09:52

Zdravím,
nevíte někdo jak se při nahrávání z HDD na disk zbavím toho duálního zvuku? Už jsem zkoušela kde co, ale pořád bez úspěchu...

Díky :-)
evelin1000
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod suvel 17. 6. 2008 14:02

evelin1000 píše:...nevíte někdo jak se při nahrávání z HDD na disk zbavím toho duálního zvuku? Už jsem zkoušela kde co, ale pořád bez úspěchu...

Popravdě řečeno jsem na to taky nepřišel. U jiných rekordérů to lze přepnout ještě PŘED nahráváním, u JETT nevím, jak. Po nahrání už se s tím nedá nic dělat (a nikdo ještě nevysvětlil, jaký má význam zablokování výběru L/P/STEREO při přehrávání a/nebo při sledování z externího zdroje u většiny přístrojů :hm ).
Já osobně jsem se nechal inspirovat v nějakém (tomto?) fóru a při sledování nahrávek s duálním zvukem volím další (zatím volný) vstup receivru: do tohoto vstupu vedu jen levý kanál a oba vstupní cinche L a P jsou spojeny.
suvel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod evelin1000 17. 6. 2008 18:05

to: suvel

Dík za radu, vyzkouším to!
evelin1000
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod suvel 6. 12. 2008 20:28

V poslední době se mi stává, že se při nahrávání na HDD objeví vpravo dole na obrazovce nápis "Locked" a ten pak i zůstane v nahrávce. Čímž nahrávku znehodnotí. Majitelé tohoto přístroje, poradíte? Já jsem na to zatím nepřišel :-|
suvel
Mírně pokročilý