JETT-5610

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Yaroush78 20. 1. 2008 21:54

Zdravím všechny majitele Jettu.
Já si ho koupil loni k Vánocům (super sleva v Okay - 6 299 Kč). Věděl jsem z různých internetových diskusí jako je tato do čeho jdu, takže žádná velká překvapení mě nečekala. Hlučnost je dle mého názoru v normě. Jediný problém na který jsem narazil je pravděpodobně nefunkční DV vstup, protože při připojení kamery mi hlásí No signal. Takže ho asi budu muset kvůli tomu reklamovat.
Jako příspěvek do diskuse bych tu měl způsob, jak je možné nahrát jakéhokoliv DVD na disk. Je to trochu oklikou, určitě s trochou ztráty kvality obrazu (konverze digitál-analog a znovu analog-digitál) a zvuku (jen stereo), ale z nouze dobrý.
Tak tedy: jednoduše pomocí cinch kabelů propojit video vstup s video výstupem a taktéž audio vstup s audio výstupem. Tlačítkem Source zvolit R-COMP a spustit nahrávámí (obraz se trochu rozmázne). Potom stiskem tlačítka DVD přejdu na přehrávání disku a spustím přehrávání filmu. Po skončení filmu zpět na R-COMP a zastavit záznam. Tak se v reálném čase nahraje sledované DVD na disk. Samozřejmě je potom třeba vystřihnout několik vteřin na začátku a na konci.
Pravověrní vyznavači digitální kvality se jistě nad touto metodou pousmějí, ale třeba se to někomu bude hodit.
Yaroush78
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JOPL 2. 2. 2008 19:52

Poradím vám, jak používat periodické nahrávání. Problém s přepisováním zdroje v tabulce TIMER vznikne, když navolíte výchozí zdroj DVB. Navolte v SETUP MENU-TIMESHIFT výchozí zdroj TUNER. Potom funguje nahrávání z jakéhokoli zdroje bez problémů.
JOPL
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod suvel 5. 2. 2008 12:16

Díky, funguje to! Má to jen tu nevýhodu, že po zapnutí naskočí analogový tuner (který nepoužívám). Ale dá se to skousnout.

Pro změnu popíšu taky jednu závadu a jak ji odstranit - tedy alespoň u mně se projevuje: Když JETT právě nahrává, nedají se odstranit modré informační pruhy - tlačítko DISPLAY nefunguje. A v případě naprogramovaného nahrávání přes TIMER nejde nahrávání přerušit (ukončit). Obojí se napraví, stisknu-li 2x po sobě tlačítko TIMER. Od té chvíle už reaguje tak, jak má.

Ale jinak si pořád myslím, že je to dobrý stroj :D
suvel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod petrzajko 24. 2. 2008 19:48

Mam naprosto čerstvou zkušenost. Minulý týden ve čtvrtek jsem přístroj v OKey koupil a hned druhý den šel vrátit. Nefungovalo EPG, při sledování analogového tuneru nejde zvuk, při přehrávání starých nahraných dvd obraz škube a rozpadá se... A přístroj je dost hlučný, třeba proti LG. Ale pokud by fungoval jak má, tak za ty prachy nic lepšího nepořídíš.. má kvalitnější obraz při stejném dat.toku jak LG, lepší funkce, víc možností, lépe než u LG funguje kopírování z DVD a CD na disk a HLAVNĚ NA ROZDÍL OD LG NAHRANÉ TITULY NA PEVNÉM DISKU SUPER RYCHLE KOPÍRUJE NA DVD, NA ROZDÍL OD LG KTERÝ TO DĚLÁ V REÁLNÉM ČASE.. Snad jsem měl jen smůlu a kápl na špatný kus... :lol:
petrzajko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod petrzajko 24. 2. 2008 20:10

Tak mi jdou modré info proužky odstranit opětovným stisknutím display.. A mám ještě jeden problém, mám TV LCD a s anténou jdu nejprve do JETTu do digitálního tuneru /má dva vstupy na anténu zvlášť na DVB a analog - což mi hlava taky nebere proč to tak komplikujou/ no a když je přístroj JETT ve stend by, není signál průchozí a nemůžu koukat jen na tv... Taky Vám to tak dělá? jinak DV in mi funguje v poho i když taky píše no signál... :roll:
petrzajko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod suvel 24. 2. 2008 21:08

Problém je dle mého v tom, že DVB-T tuner je zjevně "dobastlený" do nějakého stávajícího modelu, je tam jaksi "navíc". Z toho pramení různé problémy, např. přepisováním zdroje při opakovaném nahrávání. A taky průchozí TV signál: Přes analog. tuner normálně prochází i ve stand-by, jak je ostatně zvykem, ale nikoli přes DVB-T tuner...
Lze to vyřešit anténním rozbočovačem za pár korun, při extrémně slabém TV signálu aktivním rozbočovačem za nějakou tu stovku (bohužel).
suvel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod frutisek 22. 4. 2008 11:10

zdravim, snad si tohle nekdo precte... mam stejnou masinku a chystam mu rozsirit archiv z 160GB disku na 320GB. Nezkousel to nekdo predemnou? :) sem zvedavy jak ten disk rozchodi, ale rikam si ze v nejhorsim udelam kopii cele partition a nemuze nic poznat ne? :) akorat to ze tam bude trochu vic mista :) predpokladam ze tam bude klasicky FAT32 ne NTFS
frutisek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rajs 30. 4. 2008 14:14

To si piš že je tam Fat32...........mechanika philips poznáš až otevřeš
rajs
Junior

Odeslat příspěvekod evelin1000 17. 6. 2008 09:52

Zdravím,
nevíte někdo jak se při nahrávání z HDD na disk zbavím toho duálního zvuku? Už jsem zkoušela kde co, ale pořád bez úspěchu...

Díky :-)
evelin1000
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod suvel 17. 6. 2008 14:02

evelin1000 píše:...nevíte někdo jak se při nahrávání z HDD na disk zbavím toho duálního zvuku? Už jsem zkoušela kde co, ale pořád bez úspěchu...

Popravdě řečeno jsem na to taky nepřišel. U jiných rekordérů to lze přepnout ještě PŘED nahráváním, u JETT nevím, jak. Po nahrání už se s tím nedá nic dělat (a nikdo ještě nevysvětlil, jaký má význam zablokování výběru L/P/STEREO při přehrávání a/nebo při sledování z externího zdroje u většiny přístrojů :hm ).
Já osobně jsem se nechal inspirovat v nějakém (tomto?) fóru a při sledování nahrávek s duálním zvukem volím další (zatím volný) vstup receivru: do tohoto vstupu vedu jen levý kanál a oba vstupní cinche L a P jsou spojeny.
suvel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod evelin1000 17. 6. 2008 18:05

to: suvel

Dík za radu, vyzkouším to!
evelin1000
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod suvel 6. 12. 2008 20:28

V poslední době se mi stává, že se při nahrávání na HDD objeví vpravo dole na obrazovce nápis "Locked" a ten pak i zůstane v nahrávce. Čímž nahrávku znehodnotí. Majitelé tohoto přístroje, poradíte? Já jsem na to zatím nepřišel :-|
suvel
Mírně pokročilý

Předchozí stránka