HDD DVD rekorder od LG_ RH 278H

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod stanlys 25. 2. 2007 23:38

Má niekto informácie alebo skúsenosti prípadne odkazy na testy alebo recenzie na DVD rekorder od LG : RH 278H – HDMI 250 GB.

Tech.špecifikacia, ktorú som našiel je nasledovná:
HDD DVD rekordér, nahrávání DVD-RAM, DVD+R/-R, DVD+RW/-RW (Video a VR Mod), DVD+R Double Layer, nahrávání v MPEG4 na HDD, kapacita disku 250GB (až726 hod), přehrává: DVD, DVD+R/-R, DVD+RW/-RW (Video a VR mod), VCD, SVCD, AUDIO-CD, CD-R/RW, DivX, Xvid, MP3, WMA, JPEG, JPEG s MP3, DVFX technologie, funkce: Time-shift, současné nahrávání a přehrávání, VPS, 1080i Upscalling, přední panel: USB, DV In, Audio kompozitní/analogový, zadní panel: Analogový audio vstup / výstup, optický výstupu, kompozitní výstup, S-Video výstup, komponentní výstup (Y/Pb/Pr), Progressive Scan, 2 x SCART (1 x RGB na SCART), RF, koaxiální, HDMI CEC
stanlys
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod GEORGE43 9. 3. 2007 11:45

Také mě zajímá tenhle přístroj.. Opravdu jej ještě nikdo nemá?
LG 42PC1RR

FORD focus II 1,6 100k
GEORGE43
Junior

Odeslat příspěvekod stanlys 10. 3. 2007 13:25

Takže už ho mám doma a prvé skúsenosti by som zhrnul asi takto:
1, zatiaľ načítal všetko čo som doňho vložil bez problémov (DVD+R/-R, DVD+RW/-RW ), žiadne sekanie obrazu ani u starších DVD či CD
2, mechanika je tichá a display v pohotovostnom stave v noci nie je rušivý
3, DivX a XviD prehráva bez problémov, diakritika úplne v poriadku s veľkým množstvom výberu.
4, Titulky su len jednej veľkosti a farby, bez pozadia umiestnene úplne na spodu obrazovky a výborne čitateľné, ale musia byť totožné s filmom
5, diaľkove reaguje výborne a nemusí byť priamo nasmerované na DVD
6, tuner zatiaľ čo som mal možnosť odskúšať aj na iných DVD, či VHS alebo TV je podľa mojej skúsenosti výborny t.j. naladí aj stanice z velmi slabím signálom a sú v lepšej kvalite ako mi ich ladí TV a dajú sa velmi dobre editovať
7,Editácia filmov po nahratí na HDD je jednoducha, či sa jedná o vystrihnutie reklamy, či zlúčenie titulov, pomenovanie atď. Pri tvorbe menu možnosť výberu scény, ktorá bude zobrazovaná v titule menu a taktiež jednoduchá tvorba kapitol pre jednotlivé tituli
8,Prenos nechránených DVD, mp3, foto, DivX na HDD bez problémov
9, USB vstup taktiež bez problémov
10, Ak nie je v pohotovostnom režime po stlačení REC okamžite začne nahrávať na HDD, pri Time Shift asi 1-2 sek. oneskorene

aby som len nechválil tak má aj menšie negatíva:

1, Nedokáže z USB spustiť film, tento sa musí najprv skopírovať na HDD čo trvá pomerne dosť dlho - 350 MB asi 10 - 13min. Ak kopirujete z DVD je to asi o polovicu kratšie ako s USB.
2, titulky musia byť totožné s filmom
3, Ak si urobím kapitoli na HDD, tak po kopírovaní na disk ich zmení podľa predvolby aká je nastavená v setupe a takže som ich musel opätovne vytvoriť na DVD pred jeho finalizáciov
4, Ak editujete film na HDD nahratý z TV, USB ,VHS tak z neviem akých dôvodov pri kopírovaní filmu na disk vám v ponuke umožní rýchle kopírovanie a inokedy len 1:1, pričom som robil tie isté editačné postupy.
5, inicializácia disku je rýchla - do jednej minuty, ale finalizácia trvá od 30 až 90min asi podľa toho koľko urobíte editačných zmien
6, zatiaľ som všetky editačné postupy odskúšal len na tom istom DVD+RW asi 10x a každý raz bola dlžka finalizácie iná aj keĎ dlžka filmu bola rovnáka okolo 2hod. Potešilo ma to že PC bez problémov dané DVD číta ale vzhľadom na dlžku napalovania a finalizácie som Ďalšie kópie robil už v počítači.
7, Po zapnutí sa dostane do stavu pre prehrávanie a nahrávanie asi za 10-12sek.

Zatiaľ je to asi všetko a ak by som to zhrnul tak ma tento HDD DVD prístroj celkom potešil nakoľko som doteraz odskušal asi 5 typov DVD a s každým som mal problemy čo sa týka čítania rôznych médii, diakritiky či hluku mechaniky. Takže zatiaľ vrelo doporučujem a dúfam, že po toľkej chvále ma nesklame.
stanlys
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Edward88 11. 3. 2007 23:59

Ahoj Stanlys,
obzeráme sa po nejakom rekordéri, ale trh je tak neskutočne zaplavený, že orientovať sa je veľmi ťažké. Oceňujem tvoju minirecenziu, dosť ma to posunulo smerom dopredu. Horúci favorit bola dvestovka, ale po tom, čo som čítal tvoje postrehy na 278-čku, názor sa zmenil. Internet je strohý na tento model, majú ho iba v NAY a na oficiálnej stránke LG po ňom nie je ani stopy. Kde si ho kúpil?
Mimochodom nenažranosť SK obchodníkov nemá obdoby. :cry: Keď chodím po CZ stránkach, nestačím sa čudovať, na koľko vychádzajú veci u nich. A to bol v piatok predaj CZ koruny 1,21!!! Vopred Ti ďakujem za odpoveď.
Edward88
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod stanlys 12. 3. 2007 17:42

Kúpil som ho cez fy. MarexTrade-sídli v Nitre, Fándlyho ulica relatívne blízko AGROKOMPLEXU. MOC je 14990Sk ale dá sa dohodnúť aj nejaká ta zlava. Pôvodne som chcel kúpiť Panasa 65 alebo LG 200, ale nakoniec som to skúsil s touto novinkou a zatiaľ neľutujem. Včera som odskúšal nahrávať aj na DVD-RW verbatim 6x, ale tu je problém ak urobíš inicializáciu na video formát, máž obmedzené možnosti editácie na takto nahratom DVD, t.j. musíš nahrávať najskôr na HD a tu vykonať aj všetky editácie a následne to napáliť na DVD, takže po vystrihaní reklám na HD som ho nakopíroval na disk (1H45min. film) trvalo to asi 9min. a následna finalizácia asi 4 min. Disk mi v pohode čítal PC aj prehrávač Orava561. Nahrávanie na klasické DVD som ho ešte netestoval len na RWčka.
stanlys
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Edward88 12. 3. 2007 18:04

Ďakujem za info, skúsim poriešiť niečo u nás. Aj v NAY to stojí 14999.-, ale to je skôr cena, ktorej sa mám zľaknúť s vedomím, že nikto už drahšie mať nejakú vec nebude mať, iba lacnejšiu. Prakticky je ozaj lepšie dať to dohromady na HDD a potom z toho robiť zápis na prenosné médium. No uvidím, ako sa to vyvŕbi. Každopádne ti gratulujem k zakúpeniu veci, ktorá ti slúži, si s ňou spokojný a dokonca aj funguje podľa tvojich predstáv. To je dnes ozaj unikát, dúfam, že ťa budem nasledovať.
Edward88, Bratislava
Edward88
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod BigB_2007 13. 3. 2007 14:37

stanlys
Jeden dotaz, ty titulky vypadaji nejak takhle?
http://www.warken.nl/image/lg%20rh-7500/lg-rh7500-11.jpg
http://www.warken.nl/image/lg%20rh-7500/lg-rh7500-12.jpg

//Jersey II.: Nepoužívejte zbytečně tlačítko citovat, (zvlášť u takto dlouhých textů) lze to udělat i elegantněji - stačí napsat uživatelovo jméno. :wink:
BigB_2007
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vicky 13. 3. 2007 15:04

Este keby to malo ethernet tak je to dokonale.
vicky
vicky
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod GEORGE43 14. 3. 2007 22:28

A proč sis vybral právě tuhle mašinu? Já se pořád nemůžu rozhodnout, jestli LG 277 nebo Panasonic DMR-EH 55EP... Jo a v jakém jazyce LG komunikuje? Díky..
GEORGE43
Junior

Odeslat příspěvekod BigB_2007 15. 3. 2007 15:54

Pokud by se nekdo chtel dozvedet neco vice, tak zde je manual ke stazeni. Z neho take vyplyva, ze 277 a 278 jsou stejne modely jen s jinym hdd. A podle obrazku v manualu , kde je vyber jazyku je videt i cestina. Ta 277 zacina vypadat zajimave, oproti te 278 ma zajimavou cenu.
http://pl.lge.com/products/mobile/mobil/sidemenu.do?action=list&group_code=0305&list_code=PRD_MANU&target=manu&categoryId=0305&modelCategoryId=0305&parentId=03&gcscId=DDP&paramModelCode=RH278H
BigB_2007
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JJS 15. 3. 2007 23:24

Ja som kupil vcera LG DBRH197 vo Viedni za 299 EUR. Parametre ma (skoro) rovnake ako RH278, akurat ma len 160 GB HDD, nema USB (len DV IN), navyse vsak ma DVB-T tuner. Cena sa mi zdala celkom rozumna, bol v akcii, inak stoji 349 EUR.
Zatial som mal malo casu na pohranie sa, ale doteraz max. spokojnost, krasny obraz cez tuner, mechanika ticha, hodi sa aj PIP - pozeram DVD-cko a v malej obrazovke si pozriem co prave nahravam z telky na HDD.
Dotaz na Stanlys-a: HDD je standardne v VR mode a pri nahravani napr. z TV nefunguje automaticke delenie do kapitol po 5-10-15 min. Toto funguje len vo Video mode, napr. ak nahravam z TV priamo na DVD+RW. Mas to aj ty tak? Nevies, neda sa niekde nastavit aby uz nahraty program na HDD automaticky rozdelil do kapitol napr. po 10 min.? Diky vopred za info
JJS
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rado101k 15. 3. 2007 23:32

Tiez mam rezervovany ten LG DBRH197.DVB-T funguje korektne?menu ma aj v slovencine?titulky pri divixe su aj s diakritikou?ja ho budem mat az za 2 tyzdne a uz sa neviem dockat.:-)
rado101k
Junior

Odeslat příspěvekod JJS 15. 3. 2007 23:40

to rado 101k: Presunme sa do tvojho fora, tam mas odpoved.
JJS
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JJS 17. 3. 2007 21:11

to Stanlys: prosim o radu - ak si na HDD vytvorim kapitoly tak pri nahravani na DVD-R ich zmeni podla nastavenia v setupe (ako si pisal), ale vytvorenie novych na DVD nepovoli (aj ked este neprebehla finalizacia), takze mam nahraty cely film ako jednu kapitolu. Nevies co s tym? Tak isto som to skusal na DVD+R a to iste - kapitoly pri nahravani neprenesie. Co s tym?
JJS
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod stanlys 18. 3. 2007 02:37

pre JJS: Toto je jeden z nedostatkov LG a jediný spôsob ako to riešiť je , že film si upravíš na HDD(len vystrihnutie reklám), nakopiruj ho len na DVD+RW(ale predtým v nastaveniach nastav žiadna kapitola) až po skopírovaní urob editácie už na DVD(tituli,kapitoly) a až potom to finalizuj, takto upravené DVD ti v pohode čítajú aj iné prehravače alebo PC .
Keď chceš mať svoje vlastné kapitoly aj na DVD+R alebo DVD-R a nemať žiadne problémy pri prehrávaní na iných DVD musíš využiť zatiaľ jedinú možnosť, ktorú som použil aj ja t.j. všetko sprav na DVD+RW ten cez FAB Decrypter stiahni do PC a následne napál na akekoľvek DVD, alebo Ti ostáva len použiť vytvorenie auto kapitol cez nastavenia (po 5min. 10min alebo 15min).

pre BigB_2007: umiestnenie titulkov je približne tké ako si uviedol, nakoľko ja mám TV 16:9 s možnosťou "full" t.j. bez pásov tak obraz mám na celú obrazovku a titulky su zobrazované úplne na spodnej hrane obrazovky.

pre GEORGE4: komunikuje aj v češtine a oproti panasoniku má USB, podľa mňa je aj tichší, nahraš na HDD aj nechránené DVD, mp3, foto, DivX a zatiaľ načítal všetko čo som doňho vložil bez problémov.
stanlys
Kolemjdoucí

Další stránka