Thomson? Už nikdy víc...

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod notička 31. 7. 2007 16:23

Má taky někdo z vás tak blbou zkušenost se značkou Thomson? Nechce se mi věřit, že je to jen náhoda-cd přehrávač, discman, a dvd přehrávač.Všechny zakoupené v solidních elektrech, bylo s nimi slušně zacházeno a ani jeden pořádně nefunguje!Přesněji discman a cd přehrávač už vůbec nenastartuju :x Naštěstí existuje plno jiných značek... :P
notička
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Banan34 31. 7. 2007 17:59

No Thomson je zvláštní značka. Dost často mi lidé nosí DVD přehrávače, že jim to nečte DVD-50% je to no name a 50% Thomson.
Ještě zajímavější jsou CRT televize - co jsem byl kde na návštěvě a zapl si menu, tak se celé deformovalo i s původním obrazem co běžel za ním. Bohužel to dělala každá CRT Thomson televize.
Nějak mě tahle značka o svých kvalitách nepřesvědčila.

//Jersey II.: Pokud odpovídáš na příspěvek před Tebou, nepoužívej, prosím, citaci. :wink:
Banan34
Junior

Odeslat příspěvekod Jersey II. 31. 7. 2007 18:09

Rodiče si před několika lety koupili jako druhou TV (do ložnice) právě televizi značky Thomson (CRT). Nechtěli nic drahého, prostě jen něco před usnutím, TV byla schovaná ve skříni, takže bylo i jedno, jak bude vypadat. Stála nějakých 7tis. (55cm) a po roce odešel obrazový řadič. Na tuto značku mám tedy také svůj názor. Před tím jsme měli TV Sony, vydržela 13 let! Nyní Panasonic (72 cm) a také zatím bez problémů.
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oneill_sx1 31. 7. 2007 18:13

Jako druhou tv máme CRT Thomson 55 cm a bezproblémová není, jednak tam samo od sebe skáče menu a to dělá strašný bordel, sama se zesiluje a teď nehraje stereo, ale jen jedna strana. Jiné zkušenosti a výrobky Thomson nemám.
oneill_sx1
Recenzent fóra
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Banan34 31. 7. 2007 18:53

U TV THOMSON se čas od času zblbne procesor (stejně jako u no name TV TESLA) - přes servisní menu se dá TV zpět doladit, ale špatně se pro tuhle značku něco shání.
Banan34
Junior

Odeslat příspěvekod ilja2001 31. 7. 2007 21:24

Já zase tak špatnou zkušenost s Thomsonem nemám. Jednu CRT TV 82 cm 16:9 mám osmý rok. Asi po pěti letech byla jednou v servisu, ale to mi zase tak hrozné nepřipadá. A druhou CRT TV 37 cm má dcera v pokojíčku už asi 4. rok a zatím bez problémů. Doufám, že to tímto nezakřiknu.
ilja2001
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod EKKAR 31. 7. 2007 21:49

Za prvé: Nebijte mne, i tak to máte marný!

Za druhé: Značka THOMSON je podobně profláknutá až zhruba posledních 10 let - pamětníci mi dají za pravdu. Proč, vyplyne z dalšího textu.

Za třetí: Záleží na kusu, jak se podaří - i elektronika má pouze konečnou hodnotu spolehlivostního koeficientu. Samozřejmě, zanedbanou kontrolou na všech možných pozicích výrobního procesu se počet kritických míst nezmenšuje, spíše zvětšuje - výsledek je v mizerné spolehlivosti celé série.

Co chci říci - v listopadu 1991 jsem si v kamenné Elektře (žádný supermarket) koupil tehdy velmi drahý televizor - stál 16 800,- tehdejších Kčs. Pro ilustraci uvedu, že minimální mzda tehdy byla 2000,- a já vydělával v turnusovém provoze cca 3200/měsíc. Televizor byl bez teletextu, ale prodejce mi tvrdil, že modul bude zanedlouho k dispozici. Tak zanedlouho to nebylo, trvalo to skoro 1,5 roku a za modul jsem dal 3200,- Kčs, protože se nedal koupit jako ND, ale musel se zaplatit i s instalací, jako servis. Protože jsem tehdy nevlastnil auto, kterým bych telku dovezl do servisu na montáž, montoval jsem modul sám - a to bez návodu, jen čistě intuitivně podle velikosti konektorů na modulu a základní desce TV. Celkem jsem tedy za TV s teletextem zaplatil 20 000,- Kčs. Byl to "monitor look" CRT, 55cm, černá skříň, IR dálkové ovládání, mono, uměl obě normy obrazu i zvuku (PAL i SECAM a BG i DK), teletext už tehdy měl 4 stránky(!!!), tuner zvládal i hyperband. Servisní nároky si odbyl 2ma nucenými odvozy do servisu - poprvé doslova puklo vn trafo (asi průraz a vnitřní zkrat), podruhé jsem asi já při každoroční čisticí akci (vysavač a měkký štětec na vymetení a vysátí usazeného prachu) zkratoval I2C sběrnici - telka ne a ne fungovat. Když jsem ji otevřel a vytáhl desku, šlapala. Jakmile jsem ji zasunul na místo a zakrytoval, zatvrzele zůstávala ve STAND-BY stavu a nic ji nepřesvědčilo o potřebě poslechnout povel DO. Ta televize šlape dodnes, sice už asi se 3. dálkáčem, ale stále stejně. Jen móda velkých skrínů mne donutila ji vloni v srpnu nahradit velkou CRT 82cm. Starší přístroj byl odvezen na chalupu, kde dál vzorně slouží.

A teď mi všichni řekněte svůj názor, když řeknu, že ta 16 roků stará telka je značky THOMSON, typ TM5522. Kdo má zájem o důkaz, kontaktujte mne libovolným způsobem a můžeme se na té chalupě sejít k malé ukázce. Pokud někomu stačí fotka digitálem, dejte mi do SZ mail, pošlu foto s důkazem - teletextovou stránku, je tam i datum a hodina.

P.S. Je to Thomson montovaný v oněch 90. letech minulého století v montážním závodě v Týništi nad Orlicí. Jeho střeva jsem si nikdy podrobně neprohlížel, ale ze zběžného pohledu vím, že hlavní procesor a jeho periférie jsou TOSHIBA a HITACHI, ne nějaká levná šmejdovina. Jeho kvalitu si vysvětluji jistou setrvačností a zvyky dodržovat výrobní a kontrolní postupy v našem průmyslu, ať ho vlastní, kdo chce. Výroba TV v Týništi byla ukončena a přenesena dál na východ zhruba kolem roku 1997-98 - od této doby se i velmi zhoršila kvalita výrobků této značky dostupných na našem trhu...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod M. 31. 7. 2007 23:14

S CRT TV i HDD/DVD rekorderem Thomson mam zkusenosti teda dobre.
"Systém GPS není určen pro přesné určování polohy
a nikdy byste neměli výhradně spoléhat na data
o poloze získaná z přijímače GPS a rádiových sítí pro
zjišťování polohy nebo navigaci."
M.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod notička 31. 7. 2007 23:28

EKKAR píše:Za prvé: Nebijte mne, i tak to máte marný!..../quote]
Promiň jestli jsem tě nějak rozhořčia. My máme doma taky jednu tv thomson a už funguje 19.rokem! A právě proto jsme mysleli, že je to kvalita.Tak jsme kupovali všechno ostatní taky Thomson...Ale jak se zjistilo, byla to chyba... :?
notička
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Banan34 1. 8. 2007 04:47

Jj. Souhlasím s notičkou. Tohle nejde srovnávat. Vem si třeba 20 let staré video třeba Panasonic (tohle byla elitní značka přes videa) a vem si nějaký dnešní kousek od stejné značky - dřív to byla podstivá práce - mechaniky byly kovové, ale co dnes? Jen plast. A podobně je to i s TV - odrbou to kde se dají, jen aby byla cena co nejlevnější. U dnešního Thomsonu mi to ale přijde i tak, že to odrbávají i na technologii. V každém případě tahle značka nemá u mne důvěru.

PS-vem si staré Tesly - jedou stále. Koupil by sis dnes Teslu? Já rozhodně ne.
Banan34
Junior

Odeslat příspěvekod notička 1. 8. 2007 07:56

Banan34: Mám fén od Tesly...Fakčí dobře a už dlouho :wink:
notička
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Banan34 1. 8. 2007 09:53

Občas se s nějakým dobrým kusem zadaří. U špatných značek je dobrý jeden výrobek ze sta a u dobrých značek je špatný výrobek ze sta (samozřejmě s nadsázkou :) ).
Banan34
Junior

Odeslat příspěvekod EKKAR 1. 8. 2007 16:05

Bohužel trh a prachy hýbou světem - takže evropští výrobci, pokud nezkrachovali vinou levné NOName asijské produkce, honem rychle buď svoji výrobu přenesli do asijských zemí taky, nebo úplně prodali své značky Ťamanům a Turkům. Proto taky dnes i přes krach TESLY coby elektronického producenta koupíte bez problémů TV, mikrovlnku nebo jiné zboží se značkou TESLA - ale vše je buď Ťaman, nebo Turek jak vod vokurek...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Swordman 1. 8. 2007 21:52

Moji bratia si kúpili každý MP3 player THOMSON. Jeden pred 3 a pol rokom a ten funguje stále.Bola to Lyra so 64MB pamäte a na SD kartu do 1GB. Druhý brat si kúpil M200E512 . Celý sa mu pokazil. Už po 30 dňoch. Najprv sa samovoľne vypínal a potom prestával reagovať na tlačidlá a neskôr už nešiel zapnúť. Vymenili mu ho a ten druhý mu urobil to isté, ale asi bol vylepšený, lebo vydržal skoro 50 dní. Inak, kým dostal späť prachy z Hej.sk, tak to trvalo asi 50 dní (má to byť do 30dní) a to som musel písať mail riaditeľovi slovenskej pobočky Hej a aj hlavnému riaditeľovi Hej.cz do Prahy. Prachy mal za pár hodín na účte.
:( :( :(
Inak je jedno aká je to značka, páni manažéri akejkoľvek značky sú schopní dodrbať každú značku. Preto by mala byť nejaká internetová stránka v každom štáte, kde by boli druhy výrobkov (napr. elektro, náradie, foto, hračky, atď a mali by tam byť zoradené aj podľa výrobcu), tam by ľudia písali svoje skúsenosti s danými výrobkami a tieto by museli signovať svojim elektronickým podpisom, aby to nepísali výrobcovia, akože oni sú spokojní zákazníci. Potom by sa uvidelo, či majú ešte chuť odrbávať. Mierne by to zvýšilo ceny výrobkov, ale trh by vyselektoval nekvalitu. (lebo len somár by si kúpil výrobok, na ktorí sa sťažuje niekoľko desiatok ľudí, že nefunguje).
Swordman
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 1. 8. 2007 22:12

Takový server by asi velmi rychle podlehl nějaké "záhadné" sérii závad a výpadků napájení, pokud už by na jeho provozní budovu rovnou nespadlo linkové letadlo, unesené (kým taky jiným, že???) Usámou s Fousáma nebo nejakým jeho nohsledem z Al-Káidy.
Čímž nechci říct, že by nebyl užitečný - jen odhaduju, jak by asi dopadl v dnešním světě...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron