XORO 8410 nepřehrává vypálená DVD

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod mama1 13. 8. 2007 14:35

Asi po půl roce používání přestal XORO 8410 přehrávat všechna vypálená DVD (před tím je přehrával bez problémů) vůbec je nenačte jen hodí hlášku bad disc, lisovaná DVD přehrává normálně. Co stím mám dělat??? Je to na reklamaci nebo se to dá nějak odstranit?
mama1
Junior

Odeslat příspěvekod mama1 15. 8. 2007 08:06

Nikdo nemá podobnou zkušenost? Stejnou otázku jsem poslal i výrobci ale neobtěžoval se mi odpovědět. Zřejmě uplatňuje podnikání typu: zaplatit PR reklamu v odborných časopisech, prodat co nejvíc kusů, a než se mu začnou vracet porouchané přístroje tak beze stopy zmizet.
mama1
Junior

Odeslat příspěvekod Marek_trefny 15. 8. 2007 10:06

co bys chtěl od takový značky. jednoznačně reklamace, ale obávám se, že se bude problém opakovat, jestli je to mechanikou
Marek_trefny
Junior

Odeslat příspěvekod mama1 15. 8. 2007 12:16

No jo ale co vybrat? Měl jsem Philips a dopadl stejně jako Xoro (začínám mít doma celkem velkou sbírku CD přehrávačů co kdysi bejvávali DVD přehr. :cry: ). Značky jako Panasonic, Sony, JVC ... stojí hodně peněz ale nemají ani dig. optický audio výstup (jen koaxial). A DVD jako Orava, Fergason, Sencor, Manta jsou sice nabité funkcema ale mechanika odejde nejpozději do roka a do dne (jako u Xora), nevidím v těch značkách ve spolehlivosti rozdíl :? . Už dlouho hledám DVD přehrávač který by mněl kvalitní a stabilní mechaniku (to hlavně), USB vstup, digi optický výstup (MPG4, HDMI atd. nepotřebuju) cena do 3 tisíc. Kdo něco takovýho najde dostane ode mně půl království a nejstarší princeznu k tomu :!: (ale obávám se že v ČR něco takového neexistuje).
mama1
Junior

Odeslat příspěvekod Banan34 15. 8. 2007 16:03

No já mám zase naopak s DVD přehrávači Philips dobré zkušenosti. Vzhledem k tomu, že servis je můj koníček, tak mi pod rukama prošlo spousta DVD přehrávačů - vesměs NO NAME značky a Thomson.Můj první DVD přehrávač od Philipse (DVD 762) mi vydržel hrát bez problémů 7 let a pak odešel laser).Teď mám nějakou chvíli Philips DVP5980 a jsem hodně spokojen. Jen už nemá ten optický výstup (dnešní recivery mají vstupy i na coax) a má navíc HDMI (ten zatím nevyužívám :().
Jinak přeji tedy šťastnou ruku při výběru toho správného stroje.
Banan34
Junior

Odeslat příspěvekod Marek_trefny 15. 8. 2007 16:14

doma mám už několik let samsunga a funguje pořád perfektně, takže třeba zkus i tuhle značku
Marek_trefny
Junior

Odeslat příspěvekod mama1 16. 8. 2007 10:35

Nechápu proč značkoví výrobci v současné době upouštějí od optického dig. výstupu a cpou všude jen méně kvalitní coax? Optický dig. výstup mají dnes už i no name přehrávače za 1000Kč? :shock:
mama1
Junior

Odeslat příspěvekod pluto 17. 8. 2007 21:24

Mám doma vyzkoušený Pioneer 696 a mohu jen doporučit, výstup HDMI sice není kvalitní jako HDTV ze satelitu ale kvalitativně je to lepší než analog. výstup. A hlavně přehraje úplně všechno :D Je tedy o něco dražší, ale platíš kvalitu.
pluto
Junior

Odeslat příspěvekod xroot 2. 9. 2007 10:44

mama1 píše:Nechápu proč značkoví výrobci v současné době upouštějí od optického dig. výstupu a cpou všude jen méně kvalitní coax? Optický dig. výstup mají dnes už i no name přehrávače za 1000Kč? :shock:c/quote]

No prave koaxialni vystup je kvalitnejsi nez optika. Taky sem tomu neveril, dokud sem na vlastni usi neslysel. A druha vyhoda koaxu je ze jako kabel muzes pouzit normalni antenni tv koax, ktery stoji par korun, k tomu pripajis nejake lepsi cinch koncovky a mas kabel nadprumerne kvality, klidne delky 10m. To u optiky musis koupit drahy kabel, aby to za neco stalo.
フルメタル パニック!
xroot
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mama1 3. 9. 2007 08:40

To je zajímavá informace :D . V odborném(?) tisku se tvrdil vždy opak (ale možná to byla jen PR. reklama). Značkoví výrobci mají v poslední době optic. výstup jen u přehrávačů od 4-5 tis. Kč, neznačkoví ho mají většinou i u těch nejlevnějších DVD přehrávačů. :roll:
mama1
Junior

Odeslat příspěvekod Banan34 3. 9. 2007 18:23

No pokud máš nějaký důkaz, že opt výstup je lepší než coax, tak mi hoď nějaký link-rád si to přečtu. Je to už hodně dávno a také jsem někde četl o opaku-že coax je lepší-prý má lepší frekvenční rozsah. Prakticky si myslím, že buď je coax opravdu lepší anebo minimálně stejný jako optika (ale i tak - dle mého názoru je jedno jestli jde jednička a nula optikou, nebo kabelem - ztráta tam nebude)
Banan34
Junior

Odeslat příspěvekod EKKAR 3. 9. 2007 20:53

Spíš bych se přikláněl k názoru, že optika je odolnější proti rušení (EMI) a netrpí známou nectností zvanou zemní smyčka, jinak digi signál by měl být rovnocenný...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod mama1 6. 9. 2007 07:54

Banan34: O tom koaxu/opt. v. jsem četl před lety tuším ve S&V, přesně to ale nevím. Ale netvrdím, že koax je horší, spíš mne zajímal nazor ostatních.
mama1
Junior

Odeslat příspěvekod mama1 17. 9. 2007 10:39

Tak reklamaci mi výrobce vyřídil kladně. Asi za 2,5 týdne mi poslali nový přístroj který zatím funguje normálně, snad bude fungovat déle jak 5 měsíců (tak dlouho fungoval ten první přehrávač :cry: ).
mama1
Junior

Odeslat příspěvekod Ivo007 25. 9. 2007 08:52

Jak připájíš koncovky cinch k tv koaxu? - ten má jen jeden drát, ne?
Dík. Jinak orig. audio koax je draší než optický.
Ivo007
Junior

Další stránka