CISTENIE domaceho kina

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod marco22331 21. 8. 2007 08:09

Ahojte ..

vie mi niekto poradit?? mam domace kino LG ma uz par rockov... ale robi mi problemy pri citani DVD .. niektore vobec nenacita a pri niektorych seka.. ide mozno 50%filmu a potom zacne preskakovat... pomoze precistenie a vyfukanie stlacenym vzduchom alebo to cele rozobrat ..

3 moznost.. nixc sa s tym neda urobit???

nema niekto s tym skusenosti??

dakujem
marco22331
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oneill_sx1 21. 8. 2007 08:24

Zkus cistici media.
oneill_sx1
Recenzent fóra

Odeslat příspěvekod marco22331 21. 8. 2007 08:43

a ked nepomoze skusit to dat do servosu vycistit??? pomoze to?? nema s tym niekto skusenost??? ci su to vyhodene peniaze?
marco22331
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Banan34 21. 8. 2007 18:47

Možností je více. Může být špinavá guma (mastná, nebo jsou na ní nečistoty), na které sedí DVD (CD) a otáčí se-vyčistit ji můžeš lihem, nebo ISOPROPYLALKOHOLem. Další věc je možnost špinavé čočky před laserem-spolehlivě ji vyčistí opět ISOPROPYLALKOHOL. Pod čočku se může dostat také prach-je vhodný vzduch ve spreji-zlehka několikrát fouknout z větší dálky. Doporučuju preventivně provést všechny tyhle kroky k vyčištění laseru a provést test funkčnosti DVD.
Pokud bude problém přetrvávat, tak u laseru je trimr (je dobré si poznačit výchozí bod) a zlehka jej pootočit jedním směrem-potom provést test funkčnosti a tak pokračovat až bude DVD číst vše.Pokud se nepodaří docílit funkčnosti DVD,tak je laser u konce své životnosti. Někdy tahle metoda ale nelze použít, protože u NONAME mechanik většinou už trimry nebývají :(.
Banan34
Junior

Odeslat příspěvekod jarizz288 10. 2. 2008 12:52

Kterým trimren nastavit? Jsou tam dva!!
jarizz288
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Slawall 10. 2. 2008 13:04

Já mám stejný problém, ale mám DVD player NEO :D...rozdělávat ho nechci...zkusím asi čistící CD...jo a to že to skáče dělá jen u DVD, u CD ne.
Kdo si koupí hjundaje, nadosmrti kunda je.
Slawall
PortaMan

Odeslat příspěvekod jarizz288 10. 2. 2008 13:13

čistící CD nepomohlo, ani .....alkohol, je to škoda protože tohle moje DVD přehrálo 20 DVD filmů a přestalo načítat. Jedná se o MUSTEK PL406HM. Tahle firma produkuje zřejmě docela slušné šmejdy. Mám od nich ještě HDD DVD Recordér a už jsem s ním měl taky problémy. Naštěstí se mi podařilo je odstranit. Tady jsem ale v koncích. Nechce se mi věřit, že by měl lazer tak krátkou životnost.
jarizz288
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mama1 11. 2. 2008 10:35

jarizz288: V době kdy se výrobci snaží srazit cenu na minimum za každou cenu je tenhle stav celkem normální. Já jsem měl Xoro 8410 a vydržel přehrát taky zhruba 20 DVD. Výskyt poruchových mechanik je vysoký a musíž mít prostě štěstí při koupi. V tvém případě bude asi reklamace snadná, v mnoha případech se nekvalitní mechanika projevuje špatným přehráváním vypálených DVD (sekáním), dlouhým načítaním DVD atd. V servise pak do reklamovaného přístroje strčí DVD (většinou lisované) které funguje normálně, a hned je reklamace neplatná :( .
mama1
Junior

Odeslat příspěvekod jarizz288 11. 2. 2008 21:59

Jenže on absolutně nenačte nic, ani originály.Tady se bohužel nedá mluvit o reklamaci protože přehrávač je po záruce. V ČR není žádný servis, který by se zabýval opravami MUSTKU. Tento výrobce pouze prodává...
jarizz288
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Banan34 6. 3. 2008 18:21

Ještě jedna otázka-načte alespoň audioCD?
Banan34
Junior

Odeslat příspěvekod jarizz288 6. 3. 2008 23:07

..bohužel nenačte vůbec nic. Jenom v něm několikrát zachrastí, DVD i CD sebou cukne a hlásí "no disk"..
jarizz288
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 0mira 7. 3. 2008 12:12

jen mám xoro 8410, přehrál asi cca 50 CD/DVD s filmama, ted jsem zkusil Ramba (jeden z prvních filmů co jsem na něm přehrával, originál!) a přehrávač se neskutečně seká, film před 4 měsícema bežel bez problému ale ted vůbec,

myslíte že mi uznají reklamaci, ten přehrávač je skoro nový a už nic nepřehraje
0mira
Junior