Existuje stolní přehrávač *.MKV /HDTV/

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod otava5 10. 9. 2007 15:57

Dobrý den,chtěl jsem se zeptat zda existuje nějaký stolní přehravač s podporou 720p a 1080p *.mkv???děkuji za vaše odpovedi.... Michal :?
otava5
Junior

Odeslat příspěvekod fales 10. 9. 2007 18:47

Neco takovyho by se me taky hodilo, nevite nekdo o necem takovym?

Jinak abych to upresnil, hleda si prehravac s podporou "x264" .mkv je pouze "kontejner"...
fales
Junior

Odeslat příspěvekod otava5 10. 9. 2007 20:49

Ale myslim ze nic takovyho neexistuje kdyz nebudu pocitat media centra...moc by se mi takovej pristroj hodil...
otava5
Junior

Odeslat příspěvekod jech 11. 9. 2007 13:19

A proč nepoužíváte počítač? To je nejlepší přehrávač videa na světě. Už se dělají i PC s pěknými skříněmi a s tichými větráky, které nebudou rušit ani v obýváku.
jech
Junior

Odeslat příspěvekod Lukáš V. 11. 9. 2007 14:25

Protoze i kdyz jsou tiche, tak maji daleko vyssi spotrebu nez specializovane prehravace.
Lukáš V.
Junior

Odeslat příspěvekod fales 11. 9. 2007 14:55

To taky, ale narozdil od multimedialniho PC, ktery zatim jeste (myslim) nekoupite pod 20 000kc, by mohl stat takovy normalni prehravac do 5000kc...
fales
Junior

Odeslat příspěvekod jech 11. 9. 2007 17:05

Do 5000,- Kč těžko. Podívejte se, kolik stojí BR a HDDVD přehrávače. Já to spíš beru tak, že dobrý počíttač mám tak jako tak a když k němu připojím TV, tak je z toho ideální přehrávač. PC mám v jiné místnosti než TV a mám k němu dálkáč, který funguje i skrz zeď. Ideální by byla klávesnice nebo myš s dosahem přes 10m a skrz zeď.
jech
Junior

Odeslat příspěvekod fales 11. 9. 2007 18:04

Myslim, ze neni moc dobry to srovnavat s BR a HD-DVD prehravaci. U tech je cena vysoka kvuli ty mechanice, tady se jedna v podstate pouze o softwarovou vec a HDMI vystup, ktery uz ale maji dokonce i bezne DVD+HDD rekordery...
fales
Junior

Odeslat příspěvekod jech 11. 9. 2007 18:27

Problém není v mechanice. Problém je v chipu, který dekóduje video. Ten musí být extra výkonný a tím pádem je také drahý. U počítače dekóduje video procesor a 3 GHz CPU s tím má značný problémy. Někdy se vezme na pomoc grafická karta (opět s brutálním výkonem) a ve dvou už to zvládnou.

Uvědom si, že například asi nejprodávanější HD přehrávač, čímž je SONY PS3, má naprosto brutální výpočetní výkon, kterému můžou konkurovat pouze nejvýkonnější PC s dvěma grafikami.
jech
Junior

Odeslat příspěvekod fales 11. 9. 2007 18:32

Jee, tak to se moc omlouvam, nejak me to nedoslo... :oops: :oops:

Jinak o PS3 neni pochyb, CELL procesor je dalo-by se ricit "div techniky":D
fales
Junior

Odeslat příspěvekod happy 11. 9. 2007 22:25

Mrknete na TVix 4100/5100 (pixmania), nebo ted nove iamm NTD37HD (umax), prave na NTD37HD cekam. Nejnovejsi fw umi .mkv
happy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dusan 12. 9. 2007 11:37

Neni to tak hrozne. Muj vcelku trapny Athlon X2 3800+ s extremne trapnou grafickou kartou zvlada prehravani HDTV videa vcelku bez vetsich problemu i kdyz se kapanek zpoti.
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jech 12. 9. 2007 11:55

Dusan
Můj o fous pomalejší Athlon64 3500+ fullHD nepřehraje. A to nemluvím o realtime deinterlace 1080i, to je čirá utopie.

happy
Dík za info, zajímavý přístroje...
jech
Junior

Odeslat příspěvekod zajDee 4. 1. 2008 00:37

jech: Můj Athlon 3000+ AM2 Full HD (1080p) se zapotí, ale přehrává bez problémů (1080i jsem nezkoušel). Kde je chyba?:-)
-= Nic není tím, čím se zdá být =-

Jsem mobilní maniak :-)
zajDee
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jech 4. 1. 2008 00:43

zajDee
V jakém formátu je to video? Je to H.264? A i kdyby, záleží na spoustě dalších okolností. Profil toho videa (baseline, main, high), bitrate, dekodér atd. Například vypnutí deblockingu u dekodéru hodně pomůže v rychlosti, ale je to proti ISO normě.

Jinak stolní přehrávače s podporou Matrošky a H.264 ve fullHD už jsou na trhu. Například Popcornhour nebo TViX.
jech
Junior

Další stránka