USB dovnitř i ven ?

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Rboost 13. 9. 2007 16:09

Dobrý den, poradíte mi někdo HDD rekordér, který by měl USB 2.0 a uměl by na USB (nejspíše paměť. klíč) nahrát film z pevného disku. Jde mi o přenos do PC, aniž bych musel vypalovat...
Rboost
Junior

Odeslat příspěvekod Nanosaurus 13. 9. 2007 16:48

no, pokud mne paměť neklame, měla by to umět Orava DVR-706. POravda, nevím, jaké USB přesně má, ale to, co požadujete odpovídá. Nějaký textík o ní je když tak tu - http://www.pcworld.cz/pcw.nsf/redakcni- ... 6_hdd_80gb
Nanosaurus
Junior

Odeslat příspěvekod suvel 20. 9. 2007 23:18

I Orava má USB jen jako vstup. Popravdě zatím neznám žádný DVD rekordér, který by "pustil" přes USB data ven. Taky jsem tenhle problém řešil a dostal jsem radu: Vypal na DVD RW a stáhni do PC. Další možnost je použít TV kartu do PC...
suvel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Rboost 21. 9. 2007 10:18

Nakonec jsem koupil Philips DVDR3570 a budu vypalovat jako všichni... :? umí sice kopírovat na USB, ale ne nahrávky z TV - nechápu proč to omezují, když přes DVD disk to stejně z toho přístroje ven dostanu :cry:
Rboost
Junior

Odeslat příspěvekod suvel 28. 8. 2008 23:58

Po skoro roce si dovolím oživit tuhle diskuzi:
Není už na trhu nějaký rekordér, který buď umí kopírovat svůj HDD na USB tak, abych ho v PC viděl (jako to umí například kdejaký telefon), nebo vybavený síťovým rozhraním (LAN)? Nemyslím třeba TVIX a jiné složité a taky samozřejmě i drahé stroje, ale nějaký normální, obyčejný rekordér :-|. Technicky to přece není žádný problém...

PS: Zkoušel jsem hledat na netu, ale technické údaje jsou většinou tak mizerné, že většinou člověk neví, jestli to umí nebo ne - spíš by to chtělo reakci někoho, kdo už má zkušenosti. Počítám, že by to možná zajímalo víc lidí.
suvel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod EKKAR 29. 8. 2008 09:01

suvel píše:Po skoro roce si dovolím oživit tuhle diskuzi:
Není už na trhu nějaký rekordér, který buď umí kopírovat svůj HDD na USB tak, abych ho v PC viděl (jako to umí například kdejaký telefon), nebo vybavený síťovým rozhraním (LAN)? Nemyslím třeba TVIX a jiné složité a taky samozřejmě i drahé stroje, ale nějaký normální, obyčejný rekordér :-|. Technicky to přece není žádný problém...

PS: Zkoušel jsem hledat na netu, ale technické údaje jsou většinou tak mizerné, že většinou člověk neví, jestli to umí nebo ne - spíš by to chtělo reakci někoho, kdo už má zkušenosti. Počítám, že by to možná zajímalo víc lidí.

Právě - technicky to problém není, ale velký problém z toho dělají takzvaní ochránci autorských práv - kteří aniž by sami cokoliv vytvořili, žádají uzákonění poplatků ze všeho - i z kopírování MÉHO VLASTNÍHO VÝTVORU PRO MOU DALŠÍ OSOBNÍ POTŘEBU... Takže výrobci raději tuto funkci neosazují nebo pokud je osazená, je softwarově zablokovaná - viz velké množství miniDV a HD kamer, které (údajně) nemohou zaznamenávat signál zvenčí - stačí úprava firmware a ejhle, přes FireWire dokážou nahrávat cokoliv... Modernější modely už tuto možnost mají ošéfovanou lépe - prostě ani nemají vstupní převodníky, takže upgrade SW nepomůže...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod suvel 29. 8. 2008 11:52

No nevím, jestli je to o autorských právech. Jednak taková "multimediální centra" existují (jenže dost drahá), jednak když si z TV karty nebo odkukoli něco nahraju na HDD v PC, taky to po síti vidím...
suvel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod EKKAR 29. 8. 2008 12:15

Je to o tom, že autorská práva podle výkladu těch příživníků, jako je OSA a další, porušují jakákoliv zařízení, umožňující jednoduché kopírování a šíření elektronicky ukládaných dat. Takže je nutno za ně vyžadovat zvláštní poplatky - proto se dělaly kamery se zablokovaným Fire vstupem, který se dal jednoduše SW odblokovat - kamera se koupila jako kamera a neplatil se za ni poplatek jako za rekordér, který se z ní pak jednoduše udělal - a bez poplatku. Stejně do ceny zavedený poplatek by neúměrně prodražil jednodušší HDD rekordéry - proto je tam už z výroby jen jednosměrná komunikace s flashkou...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel