Sony,nebo Panasonic?

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod nachy 13. 11. 2007 12:45

Ahoj,rozhoduji se mezi rekordéry Sony RDR-HXD870 a Panasonic
DMR-EX77EP,poradí mi někdo jaký vybrat,nebo je to jedno a oba jsou srovnatelné :?: :lol:
nachy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 13. 11. 2007 19:08

Můžu se vyjádřit pouze k pověsti obou značek, ty rekordéry neznám - SONY má pověst značky, která si nechává mastně zaplatit své jméno, mnohdy umístěné i na ne zrovna povedeném výrobku, nebo přesněji řečeno nasazuje cenu vyšší kategorie na výrobek z kategorie nižší - v porovnání s výrobky a cenami konkurence. O PANASONICu se mezi bastlíři povětšinou povídá opak.
Od té doby, co se ale většina spotřební elektroniky jakékoliv značky vyrábí v "Zemi Středu" (rozuměj v Číně), nelze předpovídat úroveň kvality a spolehlivosti u (téměř) žádného typu a značky....
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod neon80 14. 11. 2007 13:36

Musim ta upozornit, ze Panasonic vyraba DVD-recordery na Slovensku a Sony ich vyraba v Madarsku, to len na okraj.
neon80
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod BigFoot007 14. 11. 2007 15:22

To vazne? takze moja 60 je made in Slovakia s najvacsou pravdepodobnostou???
Potom rozumiem preco 55 bola dosahana a po tyzdni isla naspat do obchodu

Inak sa priklanam za kvalitu obrazu pri nahravani k Panasonicu...
Je taujimave kam upadol Sony, ktory kedysi v tomto odvetvi viedol - ci uz sa bavime o kamerach, alebo televizoroch

//al.ish: Smazána citace a sloučeny příspěvky. Používej volbu Editovat.
mobil:Xiaomi Mi5S
AR: Kia Ceed 1.4 Exclusive+Nissan Tiida 1.5 DCi(superKARA)+Fiesta 1.4TDCi
AV:Hisense 49CM3000
BigFoot007
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod neon80 15. 11. 2007 07:27

Co ti robila ta "55" ? Ja mam doma uz rok EX87EP a zatial pohoda, papa vsetko co jej dam, skoda ze kavu nevie spravit :P

//al.ish: Odstraněna citace.
neon80
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod BigFoot007 15. 11. 2007 13:17

E55 praveze nepapala uplkne vsetky media a dost mi blbla...
mobil:Xiaomi Mi5S
AR: Kia Ceed 1.4 Exclusive+Nissan Tiida 1.5 DCi(superKARA)+Fiesta 1.4TDCi
AV:Hisense 49CM3000
BigFoot007
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bobr (novy) 21. 11. 2007 22:19

[quote="neon80"]Co ti robila ta "55" ? Ja mam doma uz rok EX87EP a zatial pohoda, papa vsetko co jej dam, skoda ze kavu nevie spravit :P

rok ? EX87EP-tak to máte tedy prototyp... :D :roll:
Bobr (novy)
Junior

Odeslat příspěvekod Chemanek 22. 11. 2007 15:57

Tak kazdy z nich ma neco do sebe... Ja jsem taky nedavno vybiral DVD a premyslel, ktery si koupim. Nakonec jsem koupil Panasonic DMR EX77-EP a jsem s nim naprosto spokojeny, skvely analog i digital tuner, skvely obraz pri nahravani i na EP (8 h na DVD 4,5 GB). Jedina vec co me mrzi, je neexistujici moznost zkopirovat nejaky mp3 ci DivX na disk. Prehravani DivX je samotny problem, prehraje to jedine z DVD-R nebo DVD-R DL, pokud se zkusi +, tak nemas sanci, ani z zadneho DVD-(+)RW ci DVD-RAM, jedina moznost je CD-RW.
Sony tuto moznost myslim ma. Ze prehrava z cehokoli. Pri koupi jsem jeste uvazoval o Philips 5570 H, jenze jsem to nevydrzel, to cekani a navic pri nakupu Panaku mi prodejce rikal, ze jsem udelal dobre, nevim jake ma zkusenosti, ale ten Philips toho bude umet hodne, ale jaka bude kvalita... pry na ceskem trhu bude 28.11.
Kdyby mel nekdo nejake dotazy ohledne toho Panasonicu, tak rad zodpovim :-))
Chemanek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod alesss79 4. 12. 2007 23:28

alesss79
Junior

Odeslat příspěvekod -mirnov- 6. 12. 2007 22:45

Chemanek píše:Prehravani DivX je samotny problem, prehraje to jedine z DVD-R nebo DVD-R DL, pokud se zkusi +, tak nemas sanci, ani z zadneho DVD-(+)RW ci DVD-RAM, jedina moznost je CD-RW.

To se mně nezdá... Mám DMR-EX77 a DivX (i XviD) mně to přehrává i z CD-R.
Trochu mě zase překvapilo, že nechce přehrát MPEG-1 ani MPEG-2.
-mirnov-
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Chemanek 7. 12. 2007 07:39

Jojo, jasne, ze to prehrava CD-R, jsem to spatne napsal... me spis nejvic zarazilo to prehravani z DVD-RW, na to jsem sazel... jakozto DivX serialoveho maniaka je to pro me trochu zdrzujici palit to na CD-RW po dvou dilech... jsem myslel, ze si nahraju vzdy 10 dilu na DVD a budu spokojenej... serialy ovsem uchovavat na DVD-R nechci... to je jenom kouknout a smazat.... skoda....
Jen me napadlo predelat DivX v kompu do MPEG2 a pak to prehrat jako DVD-Video.... zkousel jsi to?
Chemanek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod -mirnov- 7. 12. 2007 18:19

Nezkoušel, nemám na to čas, ale principielně by to neměl být problém. Když už to bude DVD-Video, tak je jedno, co to bylo původně :-)
-mirnov-
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod volis 8. 12. 2007 16:03

Mám Panasonic EH-55 . Jsem s ním velice spokojen , na pc udělam divX a na rekorderu v poho přehrávám. Jen je pravda že divX na + medíích ne vždy jde přehrát. No tak to dělám na - média a je klid . Ovladač a menu přístroje mi max vyhovuje
Nokia 6300, Koss Porta Pro
moc tomu nerozumím :-)
volis
Junior