Absence DVB-T a 5.1audio u rekordérů kolem 8000Kč. Řešení?

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Petr.22 2. 1. 2008 15:13

Ahoj! Vybírám HDD DVD rekordér a jak jsem zjistil, přístroje kolem 7-8000 Kč nejsou vybaveny DVB-T tunerem pro příjem digitálního vysílání ani konektory 5.1 pro reproduktory.

Mým favoritem je zatím LG RH 277H 160GB HDD.
http://www.digilidi.cz/recenze_lg_rh_277h

Ale potřeboval bych si ujasnit pár věci, kterým nerozumím, budu opravdu vděčný, když mi někdo poradí.

1) Brzy se již přejde na digitální vysílání, a tak bude nutnost pořídit si set-top-box. Jestli to ale správně chápu, tak pokud bud mít rekordér s DVB-T tunerem, nebudu set-top-box potřebovat, jelikož ho DVB-T tuner v rekodéru nahradí - tedy on (DVB-T tuner) bude tím, kdo bude příjmat digitální signál. Je to tak?

2) Jelikož ale rekordéry v ceně těch 7-8000 Kč nejsou DVB-T tunerem vybaveny, budu si muset set-top-box přece jen pořídit. Jak pak vypadá schéma zapojení? To se připojí TV+set-top-box+anténa a k TV potom tedy ten rekordér? A bude všechno fungovat tak jak má - tedy nahrávky na rekordéru budou v digitální kvalitě?

3) A ještě problém s audio. Časem si chci pořídit reproduktory 5.1 pro prostorový zvuk. Jestli tomu správně rozumím, tak je potřeba připojit k rekordéru bez 5.1 výstupů receiver, do které se pak reproduktory 5.1 zapojí. Je to tak? A do kterého výstupu na rekordéru se receiver připojuje?

Vím, že je toho dost, ale tento problém tu myslím řeší víc lidí, tak to bude ku prospěchu nejen mě... :) Předem děkuji za rady!
Petr.22
Junior

Odeslat příspěvekod suvel 2. 1. 2008 15:53

Takové rekordéry existují, za všechny např. http://avforum.zive.cz/viewtopic.php?t= ... a99e2a7ec0

ad 1) Je lepší, když je TV vybavena také jedním STB (ať už interním nebo externím). Pak je možné jeden program nahrávat a na druhý se dívat.

ad 2) STB se připojí mezi anténu a přístroj (ať už TV nebo DVD rekordér).

ad 3) Ano. Výstup do receiveru je buď koaxiální nebo optický.
suvel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Petr.22 2. 1. 2008 17:09

Díky za typ na rekordér. Ale k značkám jako Jett nebo Sencor nemám moc důvěru, co se kvality týče. Avšak za tu cenu vypadá opravdu lákavě! Co bys zvolil ty? Tento rekordér Jett, i když je to noname značka, avšak má DVB-T i 5.1 NEBO ten rekordér LG ke kterému bude však potřeba dokoupit receiver a set-top-box (celkem značná investice)... U toho Jettu chybí ovšem HDMI. No osobně bych upřednostnil LG, ale zase ta investice...

A ještě pár maličkostí k jednotlivým bodům:

ad 1) Takže až se přejde na digitální vysílání, tak pokud budu mít jen jeden set-top-box (tedy buď jako DVB-T tuner v rekordéru nebo jako samostatný set-top-box), tak nebudu moct nahrávat jeden program a sledovat jiný? To jsou potřeba 2 set-top-boxy?

ad 2) Je jedno jestli připojím set-top-box mezi anténu a TV NEBO mezi anténu a rekordér? (Možná to píšu špatně, nemám s tímto zkušenosti.)

ad 3) Zde je odkaz na výstupy rekordéru LG RH 277H:
http://www.digilidi.cz/files/62_vzadek.jpg

Do kterého z nich se zapojuje receiver?

Díky...
Petr.22
Junior

Odeslat příspěvekod Koby 2. 1. 2008 18:13

Petr.22: Ano, budeš muset mít dva stb... z jednoho budeš nahrávat, nepsíš z toho co má rekordér a na druhej se budeš koukat :)
Tohle jsem taky nedomyslel...

Mám plazmu bez stb, ale to je mi jedno, tv mám přes satelit, ale když nahrávám ( nemám stb ani na rekordéru ) tak musím dát ext 2 a nahrávat ze satelitu, pak se ale musim dívat na to co nahrávám, a hlavne, odjedeš na pár dní a chceš si nahrát dva filmy na ruzných programech, tak ti ten satelit nikdo nepřepne... je to blbý, ale je to tak. řešení by snad byl satelit s dvouma tunerama :)

Ale plánuju to jako ty, tzn. mám ted rekordér dočasne jenom na DVD-ram, ale chystám se už koupit nejakej Panasonic se stb, ze kterýho budu nahrávat. Ale dál se nerušene dívat na český satelity.. snad sem to napsal srozumitelně.
Mazda MX5 NC1 2.0i expression - Bilstein podvozek, samosvor LSD, 6kvalt, xenony, Bose sound, Keyless systém, kůže + výhřev atd.. = opravdová RADOST Z JÍZDY
Koby
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod SeriousS 2. 1. 2008 21:35

Petr.22 píše:
Mým favoritem je zatím LG RH 277H 160GB HDD.
http://www.digilidi.cz/recenze_lg_rh_277h

/quote]

Ahoj super masinka, sem s ni spokojenej,...mamji spojenou se satelitem a dvb-t (dvb-t mam primo interni v TV),...nahravani z obou vstupu je naprosto v pohode.

A/V reciever (nebo jakekoli domaci kino) pripojis jakykoliv, ktery je vybaveny optickym nebo koaxialnim digitalnim vstupem. Taky se na to chystam, hlavne kvuli FM tuneru v A/V recievru. Muj favorit je Sony STR-DG510.

Ale lze pripojit pouze i reproduktory s digitalnim vstupem, napriklad Logitech Z5500 digital.

Přeji spokojenost at uz koupis cokoli ;)
SeriousS
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petr.22 2. 1. 2008 22:18

SeriousS:
OK, díky. Pár dotazů jsem napsal k hlavní diskuzi o tomto rekordéru (HDD DVD rekorder od LG_ RH 278H).

No a můžeš pomocí jednoho DVB-T tuneru jeden program nahrávat a jiný sledovat? Viz. příspěvek výše od "Koby"... Tohle mě totiž odrazuje od koupě rekordéru bez DVB-T tuneru...

Jinak je velmi zajimavý (a také dražší) Philips DVDR5520H 160GB, který má DBV-T tuner, avšak zatím neni k dispozici (v blízké době by však být měl):
http://www.home-elektro.cz/elektronika/ ... 0gb-22568/
Petr.22
Junior

Odeslat příspěvekod suvel 2. 1. 2008 22:27

Pomocí jednoho STB nemůžeš sledovat dva programy současně, leda by byl dvoutunerový. Je to stejné jako ve starších TV - tam je místo digitálního tuneru (STB) analogový a taky nemůžeš sledovat dva pořady najednou.

Koukám, že v tom máš pořád hokej: Stejně jako pro příjem analogové televize byly analogové tunery (povětšinou jako součást TV nebo VCR), teď budou digitální tunery (STB). Je to pořád o tom stejném.
suvel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Petr.22 2. 1. 2008 22:53

suvel:
Psal jsem zda-li jde pomocí jednoho DVB-T tuneru jeden program NAHRÁVAT a jiný SLEDOVAT. Tedy například nahrávat ČT1 a přitom sledovat ČT2. Ty píšeš o tom, že bych chtěl 2 programy současně sledovat... I když si asi myslel to samé co jsem napsal já, jen jak si to psal rychle, tak si to napsal takto.

Jde mi o to, co napsal "Koby" o pár připěvků výše. To, že nejde současně jeden program nahrávat a sledovat jiný, jsem nevěděl. Myslel jsem že je to jako u videa (nahrávám ČT1 a sleduji ČT2).

A máš pravdu, mám v tom trochu hokej, ale intenzivně na tom pracuji... :-)
Petr.22
Junior

Odeslat příspěvekod suvel 2. 1. 2008 23:05

Ale u videa (VCR) nenahráváš jeden program a nesleduješ jiný! To jenom VCR nahrává ze SVÉHO tuneru a ty sleduješ třeba jiný program na TV z jejího, tedy JINÉHO tuneru!

Mimochodem - i když to je trochu od věci - nechápu, proč výrobci do přístrojů montují pouze DVB-T, které umějí jen mpeg2, když už dnes se vysílají některé programy s HD rozlišením v mpeg4... A do budoucna bude pravděpodobně všechno v mpeg4, my tunery vyhodíme a kolotoč začne znova... :evil:
suvel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vanDave 2. 1. 2008 23:35

pro Petr.22: Pro "zajímavost":
Test 2-tunerového set-top boxu se zabudovaným harddiskem=tzv. PVR :arrow: AVmania.cz - Mascom MC 1321T PVR: test DVB-T přijímače s HDD, další info v komentářích na videoexpert.cz.
PVR oproti klasickému DVD/HDD rekordéru nemá DVD vypalovačku - nahrávky, co chceš vypálit, přetaháš přes USB kabel do PC a vypálíš tam.

HOMECAST T8000 PVR (cz man. + test) (diskuze)
Topfield TF-5100PVRt HDMI (diskuze o Topfieldech) (diskuze TF-5000PVRt) (cz man na TF-5000PVRt)

Pro další "nabrání informací" doporučuju stáhnout nějaký český manuál na DVD/HDD rekordér / PVR / set-top box - je tam napsáno, co/jak/kam zapojit atd.
Naposledy upravil vanDave dne 3. 1. 2008 12:42, celkově upraveno 2
vanDave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod SeriousS 3. 1. 2008 09:08

Petr.22 píše:SeriousS:
No a můžeš pomocí jednoho DVB-T tuneru jeden program nahrávat a jiný sledovat? Viz. příspěvek výše od "Koby"... Tohle mě totiž odrazuje od koupě rekordéru bez DVB-T tuneru...
V/quote]

Ahoj, samozrejme, ze ne, to proste nejde, jak jiz napsal suvel. Je potreba dvoutunerovy, nebo dva tunery, nejlepe jeden v tv a druhy zvlast.

Jak je napsano vyse, tak jsou ty tunery stejne jen mpeg2, dnes se rozjizdi mpeg4 a je lepsi vymenit pouze dvb-t STB nez mit cely rekorder k nicemu :) ikdyz to je stejne vyhled do budoucnosti
SeriousS
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Sodovka 3. 1. 2008 10:36

No,možná lepší než jakýkoliv DVD rekordér je tohle: http://www.tvix.cz/index.aspx
jde do toho i DVB-T tuner který podporuje MPEG2 i 4 a odpadá veškerá starost s přehráváním a případnou kompresí záznamu,nehledě na přehrávání všeho možného......
ovšem cenově je to bohužel taky celkem drahý a zatím se to u nás myslím neprodává..... ovšem třeba na ebay se to dá bez tuneru koupit kolem 7,5 tisíce.....
Sodovka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod SeriousS 3. 1. 2008 12:45

To je uz lepsi koupit si nejake obyvakove PC s windows media center a opatrit prislusnyma tunerama :)

Asi pred rokem, jelikoz jsem fanda linuxu, skladal neco podobneho s mythtv. Fungovalo to bezvadne, bylo to z takoveho odpadoveho pc zeleza. Melo to jen maly nedostatky- strasne to topilo =) a startovalo to asi 30, zapinani na dalku sem mel vyreseno.Ale kvuli tomu teplu sem se toho vzdal a poridil hdd/dvd rec a satelit.
SeriousS
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Sodovka 3. 1. 2008 15:22

Já jsem měl doteď doma HTPC,v pěkný Silverstonu s diplayem,ale vadila mi ta hlučnost a dost mizerný ovládání,který nekousla manželka... :) V neposlední ředě taky spotřeba,protože jsem tam měl i DVB-T..... Já hlavně přehrávám MP3 na který potřebuju hromadu místa a sem tam pár seriálů v XVID.... ale mizerný transfery dat z rekordérů mě trošku odpuzují,a taky mám rád když se ne display ukazují při přehrávání ID3 tagy..... abych nemusel mít zapnutou bednu a věděl co hraje.....
Sodovka
Kolemjdoucí

Další stránka