Rozdil mezi upscalingem 1080i a 1080p.

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod yarinn 12. 3. 2008 17:17

Zdravim vsechny,
chtel bych se zeptat jestli se vyplati koupit DVd prehravac s upscalingem 1080p? Nebo staci jen 1080i?. Poznam to na sve nove tv Panasonic TX-37LZD70F Full HD?

Popr. jaky DVD prehravac mi doporucite?
Diky vsem.
yarinn
Junior

Odeslat příspěvekod Henry2 14. 3. 2008 09:13

HD televize (a ted to nechci delit na HD a FHD) maji smysl, pokud do nich poustis HD signal (BluRay, PS3, dig. stelit s HD programem,kamera AVCHD, nebo pocitac (ne divx)).
Kazda TV s vysokym rozlisenim, ma uz upscaling zabudovany v sobe, protoze vsechny signaly musi prepocitat na rozliseni sveho panelu a pak je zobrazit.
Osobne bych rekl, ze upscaling na DVD je jen marketingovej trik, jak zpristupnit masam lidi levny "zdroj" HD signalu a tim je motivovat ke koupi HD televizi, protoze pak je kazdej stastnej, ze ma doma ten HD signal..
Pust si na pocitaci Divx a fej si ho do fulscreenu. To je taky upscaling na rozliseni tveho monitoru. troufam si tvrdit, ze tam moc detailu nepribylo.
Henry2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod THeBaNDiT 14. 3. 2008 09:42

nie je upscaling ako upscaling... ak das divx do fullscreenu, tak sa Ti upscaling prevedie iba jednoduchym sposobom, pixely sa akoby natiahnu, ziadna dalsia uprava... ak si vsak chces dat zalezat na kvalitnom upscalingu, da sa to cestou popisanou v tomto clanku:
Krayzie asi pred hodinou píše:Tu je jeden clanok, od ktoreho by si sa mohol odrazit: http://pctuning.tyden.cz/index.php?option=com_content&task=view&id=6114&Itemid=41&limit=1&limitstart=0
Vsetko zalezi na tvojich preferenciach, pouzitych filtroch a v neposlednom rade aj na vykone PC.

Otazka znie, aky upsclaing robia DVD prehravace/rekordery s touto funkciou v parametroch.
zive: Lenovo Z570 (i5 2430M, RAM 8GB, GF GT540M 2GB)
digiarena: Nikon D5000 + 18-55mm DX VR + 55-300 DX VRII + SB-700
avmania: Panasonic TX-P46ST30E + VU+uno + Nvidia Shield TV 2017 + ONKYO TX-NR414 + Jamo S426 HCS3
mobilmania: Samsung Galaxy S7 Edge
THeBaNDiT
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jaromír Puk 14. 3. 2008 11:05

Už jsem na to odpovídal jinde. Z mé zkušenosti značkové přehrávače s 1080p přepočítávají lépe - na větší Full HD je to viditelné. Navíc odpadává problém s převodem "i" na "p" u televizoru. Vám bych doporučil nejnovější Panasonic - přepočet má fakt výborný.
Jaromír Puk
Redaktor

Odeslat příspěvekod yarinn 18. 3. 2008 16:00

Jaky DVD prehrava byste me teda doporucili? Libil by se me tento SOny DVP-NS78HS, ale nenasel jsem o nem ani zminku, tak nevim jestli je tak spatnej.
Jinak v uzsim vyberu mam jeste tyto:
Samsung 1080P7
Pioneer DV-400V-K u tohoto se mi libi ze bere i WMV,ale je drazsi.
Philips DVP5980
yarinn
Junior

Odeslat příspěvekod cumel30 18. 3. 2008 22:32

Ujo Jaromír má pravdu,môžem potvrdiť,doporučil by som Pioneer,ak sú navyše nejaké eurká.
Je ťažké byť pako,konkurencia je veľká.
Nad alkoholom ešte nikto nevyhral,len ja som remizoval.
cumel30
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod yarinn 19. 3. 2008 08:43

to cumel30.
Ten Pioneer se me taky libi, ale vadi me, ze o nem nemuzu najit zadny informace treba jestli podporuje diakritiku apod. ten stejny problem mam se sony.
takze favorit je zatim philips i kdyz ma svy chyby, ale zase vim do ceho pujdu.
yarinn
Junior

Odeslat příspěvekod JSM1 19. 3. 2008 10:34

yarinn píše:Jaky DVD prehrava byste me teda doporucili? Libil by se me tento SOny DVP-NS78HS, ale nenasel jsem o nem ani zminku, tak nevim jestli je tak spatnej.
Jinak v uzsim vyberu mam jeste tyto:
Samsung 1080P7
Pioneer DV-400V-K u tohoto se mi libi ze bere i WMV,ale je drazsi.
Philips DVP5980

Cca do měsíce by měly být v prodeji nové modely Panasonic (DVD-S54K) a Philips (DVP 5990), proto bych ještě chvíli počkal. Také na ně čekám...
JSM1
Junior

Odeslat příspěvekod BigFoot007 22. 3. 2008 12:05

tak narovinu. mam Fergusona cez HDMi napojeneho a Panasonic DVD rekorder(nejaka 60, presny nazov neviem) a ten je napojeny cez scart(kvalitny pozlateny scart).

Niektore filmy su problemom vo fergusonovi(je tam vidiet riadkovanie a neostry obraz, napriklad u gladiatora), ale zas ine veci vyzeraju ovela krajsie na tom fergusonovi. A aj niektore divixy 350 MB(serialy) vyzeraju nadherne, pokial su dobre naripovane. Kamarat minule neveril vlastnym ociam, ze to nie je HD zdroj. takze asi tak
mobil:Galaxy Note 9
AR: Kia Ceed JD 1.4 Exclusive
AV:Hisense 49CM3000
BigFoot007
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Alexino 25. 3. 2008 15:24

mam doma ten Pioneer DV-400V-K, problem s diakritikou nema, zatim mi prehral vsechny filmy, co mam vypalene (divx, xvid), akorat titulky se musi jmenovat stejne jako film. Co me trosku stve, tak ze k cernymu pristroji dodavaji sedy ovladac, na druhou stranu si ho aspon nepletu s dalkou od telky...
Zvazoval sem jeste Panasonic S53K, ale vyhrál ten pionýr... líbí se mi i designove, konstrukcne vypadá taky v pohodě, šuplík se jeví stabilně...
Alexino
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MONYS 13. 4. 2008 18:59

No není lepší jít místo dvd přehr. jít zrovna do BR prehrávače který si navíc si poradí i s obyčejným dvd, ale pozor mizerně nahrané orig dvd bude na BR př. zese jen mizerné!
MONYS
Junior