AVR denon 2600 vs PC a TV

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod kraljan66 12. 1. 2021 16:48

Ahoj nevim si rady.
Měl jsem nastavené z PC 2x HDMI, první do TV, druhé do AVR a z AVR do TV. To proto abych si mohl volit zda chci zvuk z TV nebo z AVR. Ale nikdy to dobře nešlo, resp musel jsem neustále měnit zvukový výstup v PC resp v KODI = nedobrá varianta.

O víkendu jsem to propojil z PC do AVR a z AVR do TV Zde vyřešeno přepínání zvuku na jedničku nastavil jsem průchod HDMI z AVR při režimu standby ale.... a opět jiný problém.
Někdy TV detekuje obraz a jde vše OK, ale někdy se TV chová tak, jako by byl příjem HDMI "mrtvý" nicméně ve výběru portu HDMI v tv je toto HDMI označeno jako "aktivní", pouze obraz nejde(snad píšu smysluplně).

Pokud např vypnu/zapnu TV poté se obraz zase chytí, někdy stačí přepnout na jiný vstup a vrátit se zpět a zase se chytne. Prostě chová se to jako když měníte ve WIN rozlišení a dáte vyšší než li monitor zmákne.

Relativně banální záležitost, která mi pije krev již delší dobu.
Někdo nápad nebo co dělám zle?
kraljan66
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Houbičkar 13. 1. 2021 08:58

Až by se mi chtělo napsat...vadný kabel. Jestli máš aspoň jeden přebytečný, vyzkoušej. Podobné se tu již řešilo stran kabelů optických, tedy nikoliv nemožná ba naopak častá situace.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 13. 1. 2021 09:21

Od doby, co jsem řešil opakovaně problémy s HDMI kabely, už nějaký čas uběhl. Tehdy jsem vše vyřešil zakoupením asi třech typů v různé délce, kvalitě a ceně. Ne, nic předraženého.

A zatím... ťuk, ťuk, ťuk... mám klid.
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod kraljan66 13. 1. 2021 10:03

Chlapy, jasné zkusil jsem 4 co mám...:-/.
Chová se to opravdu divně. Ve finále si řikám, zda není problém v SW PC, protože to (alespoň zatím) žádná pravidla jakým způsobem a kdy se to chová nemá. Hledám dál, ale zkusím jiný zdroj signálu až bude chvilka.
kraljan66
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 13. 1. 2021 12:15

Jen pro zajímavost... zkus uvést, které stroje se pokoušíš spojit a jaký typ a délku kabelů jsi využil.

Zkoušel ses podívat ještě na nastavení HDMI-CEC, zda to tam nějak nechybuje?

Vím, že jsem u několika televizorů (bohužel si nepamatuji značku a typ) před delší dobou řešil problém s HDMI. Obsluha přepnula na příslušný HDMI, kam šel z externího stroje signál. Telka ho na první pokus neviděla, psala, že signál není. Obsluha musela v nastavení vstupů přejít na jiný a následně se znovu vrátit. Pak už signál naběhl. Nepomohla ani výměna kabelů. Bohužel netuším, jak vše dopadlo. Částečně se zdálo, že je tam i nějaký softwarový bug.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod kraljan66 13. 1. 2021 12:33

AVR je jasne, TEL SAMSUNG(mrknu doma na model) PC dell, integrovana INTEL grafika. Ano SW TV mě taky vzhledem k chování vypnutí/zapnutí TV nebo přepnutí jinam a zpět napadlo.
Budu řešit novou TV tzn by to mohlo být řešení, ale toto mi nedá spát.
Doplním data z domu.
kraljan66
Kolemjdoucí