Yamaha R-N602 a BW DM303 Nautilus

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Habradhost 12. 4. 2021 21:07

Zdravím ve spolek,
mám prosbu o radu, jakožto ne moc znalý, spíše tedy neznalý se chci zeptat zda je v pořádku co se týká výkonu v pořádku kombinace výše uvedeného receiveru a repro...nebo je receiver příliš výkoný k uvedeným repro? Budu rád za jakoukoliv rozumnou radu a věcný postřeh... Předem díky :-)
Habradhost
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Denkez 13. 4. 2021 07:01

U zesilovače není přebytek výkonu oproti připojeným reprobednám nikdy na škodu.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod viking81 13. 4. 2021 07:03

Repro su 25-100W a mali by mat 8 Ohm. Ta Yamaha je 2x 80W pri 8 Ohm v celom frekvencnom rozsahu, takze si nemyslim ze by mal byt prilis silny na dane repro. Tak ci onak to budete pocuvat pri podstatne mensom vykone ako maximalnom ;-)
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Habradhost 13. 4. 2021 10:25

Děkuji za odpovědi pánové. Tak nějak jsem si to myslel, ale nebyl jsem si jistý, tak jsem se raději zeptal :-)
A přesně tak, maximální výkon určitě nevyužiji...
Habradhost
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod starší 13. 4. 2021 15:13

viking81 píše:Repro su 25-100W a mali by mat 8 Ohm. Ta Yamaha je 2x 80W pri 8 Ohm v celom frekvencnom rozsahu ...


Len pre zaujímavosť, v nemenovanom polskom merajú výkon keď testujú a ...

" Údaje spoločnosti hovoria iba o výkone pri 8 ohmoch, čo má byť 80 W, ale aj pri takomto zaťažení je výkon oveľa vyšší - 111 W v jednokanálovom režime a 2 x 110 W v stereu. Pri 4 ohmoch poskytuje Yamaha pôsobivých 182 W (jeden kanál riadený) alebo 2 x 158 W. V tejto skupine možno Yamahu pochváliť za najlepší pomer šumu - S / N je 85 dB. "
starší
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Habradhost 13. 4. 2021 18:35

Teď jsem trošku znejistěl, jestli je to dobře nebo naopak hrozí "přetížení" repráků? Díky za poučení...
Habradhost
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Habradhost 13. 4. 2021 19:40

Denkez píše:U zesilovače není přebytek výkonu oproti připojeným reprobednám nikdy na škodu.


Nebo i přes vyšší naměřené hodnoty stále platí výše uvedené? Díky moc :-)
Habradhost
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod starší 13. 4. 2021 21:11

Áno platí čo bolo povedané nemusíš sa obávať, samozrejme ak s tými malými Bowersami nebudeš robiť diskotéku ...

P.S. podla mojich velmi skromných znalostí, žial viac teoretických ako praktických /praktik je tu napr.Denkez a iní/ platí, že ak sa zosilňovač dostane do limitácie môže poškodiť výškový reproduktor reprosústav, myslím že tepelne, ak naopak preťažíš reprosústavy nadmerným príkonom zo zosilňovača, teda ak zosilňovač dodá reprosústavám nadmerný výkon, na ktorý nie sú dimenzované, poškodí sa basový reproduktor a to buď mechanicky alebo tepelne, alebo možno aj aj. :hm
starší
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod petison 14. 4. 2021 14:52

Já delší dobu používal zesilovač 2 x 175 W na regálovkách 75 W. Nic nehrozí pokud samozřejmě nebudeš točit volume na max. Při běžném hraní na střední i vyšší hlasitost tam teče pár wattů.
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Habradhost 14. 4. 2021 21:34

Už je doma, vše zapojené a funguje skvěle... Na diskotéku to vážně nemám, tak jsem díky vaším erudovaným radám v klidu a oddávám se konečně alespoň trochu kultivovanému poslechu � Ještě jednou díky všem! �
Habradhost
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků