Propojení Denon DRA-800H

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod JakoJakub 18. 3. 2021 17:24

Ahoj,

konečně mi po dlouhém čekání dorazil domů Denon 800H a já začal zapojovat. Ale tvrdě jsem narazil na svoje už tak nízké limity )

Denon 800H má 5 IN / 1 OUT a to bude asi ten hlavní kámen úrazu, protože potřebuji propojit a ideálně pouze ovladačem, bez zapojování, vypojování HDMI ovládat:

Projektor (2x HDMI)
PS 5 (1x HDMI)
Monitor PC (2x HDMI)
PC (1x HDMI)

Ideálně v takovém set-up, abych mohl hrát hry s možností výběru projektor nebo pc monitor a koukat na filmy, které odbavuji z PC s Bluray mechanikou. Je to asi moc požadavků najednou na jeden výstup...

Plus vůbec nechápu "zońa 1" a "zóna 2" Jde docílit toho, že pojedu zvuk z PS5 skrze Bluetooth do sluchátek v "zóně1" a z mobilu přítelkyně do repráků podcasty v "zońě2"?

No celkem mi z toho jde hlava kolem. Budu rád za vysvětlení, rady, cokoliv. Z manuálu moc moudrý nejsem.

Díky předem!

JJ
Naposledy upravil Nick Cave dne 18. 3. 2021 18:22, celkově upraveno 1
Důvod: upraven název tématu
JakoJakub
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 18. 3. 2021 22:08

Existuje spousta rozbočovačů HDMI https://m.alza.cz/nejprodavanejsi-nejle ... 878670.htm

Je jen na tobě zda chceš signál rozdělit za AVR nebo za zařízeními .
polda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ladik1983 19. 3. 2021 00:13

Asi to chce před nákupem přemejšlet hlavou...
ladik1983
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod polda 19. 3. 2021 00:17

To je věc druhá.......
polda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod viking81 19. 3. 2021 06:39

Ako pise Polda, na vystum z Denonu nejaky rozbocovac na HDMI a PS a PC do Denonu. A je po probleme ;-)
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod JakoJakub 19. 3. 2021 19:43

No díky.

Jasný přemýšlet hlavou je dobrý a povětšinou mi to i jde. Ale jakmile jde o záležitosti týkajicí se techniky a k tomu ještě můj první kontakt s reciverem, tak prostě tápu nevyznám se, neorientuji se... proto se ptám místních hlav.

Rozbočovač jasný, k tomu už jsem se progooglil. Pořád se ale ztrácím ve schématu zapojení. Hodně mi v tom dělá bordel počítač a monitor.

Takže recap (který počítá už s rozbočovačem)

RECIEVER OUT

OUT 1 - HDMI ---> PJ
OUT 2 - HDMI ---> PC MONITOR

RECIEVER IN

IN 1- PC GRAFIKA HDMI ---> RECIEVER
IN 2 - PS5 HDMI ---> RECIEVER

A mělo by to bejt ok? Přenos obrazu i zvuku zajištěn do všech směrů? V rámci pokusů jsem zkoušel stará HDMI, ale nešel obraz. HDMI 2.0. vstupy nejsou kompatibilní? A rozbočovač se dá ovládat skrze ovladač - reciever, nebo má vlastní ovládání? (asi záleží).

Díky za případnou ochotu odpovědět.
JakoJakub
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 19. 3. 2021 23:55

PC má grafickou kartu? To nemá 2 porty hdmi, jeden do AVR a druhý do PJ+monitor? Pak by stačilo hdmi z AVR jen na signál z PS5.
polda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JakoJakub 20. 3. 2021 08:58

Grafárna GeForce GTX 970
1x DVI
1x HDMI
3x DisplayPort

Monitor DELL S2817Q
DisplayPort
2 x MHL / HDMI
Mini DisplayPort

Bohužel mám staršího data... ale co jsem koukal, tak je celkem běžné, že mají i nové grafárny pouze jeden HDMI... stejně jako jsem překvapen, že má Denon za 17k pouze jeden HDMI out...

J
JakoJakub
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 20. 3. 2021 11:17

Nebo taky můžeš zvuk z PS5 poslat optikou do AVR a hdmi do monitorů. Pokud nepůjde ne o vic než hry.

Zjistit si vstupy a výstupy před koupí. Na to je i varianta vrátit a pořídit to co potřebuješ.
polda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JakoJakub 20. 3. 2021 13:04

Bohužel PS5 optiku nemá...

Já potřeboval něco co zvládne 4K / 60Hz HDR,18 Gbps a většina těch recieverů kolem 17k má pouze jen jeden out... Koupím asi tento rozbočovač a tím pořeším monitor / projektor...

https://www.jirno.eu/video-prepinace/digitus-ultra-tenky-hdmi-rozbocovac--1x2--4k-60hz-hdr--hdcp-2-2--18-gbps--micro-usb-napajeno/

J
JakoJakub
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Man5on 8. 5. 2021 18:30

Dovolím se připojit k této diskuzi s mým problémem.
Mám tento receiver Denon DRA800H a k němu připojen PS4Pro, dále pak k 4kTV Sony. Za Boha nemůžu rozchodit hry v rozlišení 2160p HDR, sic by takové rozlišení měl Denon umět zpracovat a poslat do TV. Když v Denonu nastavím 4k formát na "standard", běží hry jen v 1080p, když nastavím "enhanced", což by mělo být správně, mám černou obrazovku! HDMI kabeláž je dle specifikací na 18Gbps. Napadá někoho, kde je problém?
Man5on
Junior


Odeslat příspěvekod Man5on 9. 5. 2021 17:47

Ujco: To se týká jen nových konzolí PS5 a Xbox, resp. 4K(8K)/120. Já mám PS4Pro...
Man5on
Junior

Odeslat příspěvekod Ujco 9. 5. 2021 18:48

Aha, ok, jen ( jelikož mám taky stereo receiver - Marantz NR1200 ) by mě zajímalo, proč nemáš PS4ku zapojenou do TV?
Ujco
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Man5on 9. 5. 2021 20:22

Ujco: Protože by to ten Denon měl umět, obraz poslat do TV a zpracovat si zvuk. Jenže to nejspíš u 4K neumí, ač to ve specifikacích má! Dost mě to štve.
Takže na hry musím přehazovat hdmi do TV (kvůli plnému 4K rozlišení), na Bluraye (hudební, koncerty, filmy neřeším) zase zapojuju hdmi kabel do receiveru.
Porovnával jsem si totiž zvuk při obojím zapojení, a je to neskutečný rozdíl, když je to do receveru napřímo, sám nevím proč, nejspíš když to jde přes TV zpět přes HDMI-ARC do receveru, už to nějak TV zpracuje a zmrší. Když zapojím zvuk do receiveru přes optiku, veškerý kvalitnější zvukový stopy se degradují na 48khz.
Jde mi jen samozřejmě o PCM stereo, aby bylo jasno. Chci to stereo z Bluray dostat v nejlepší možné kvalitě, protože leckdy je i v kvalitě 24/96khz.
Man5on
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků