Problém s prepojením TV a denon avr x1000

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod adino23 10. 5. 2021 09:06

Dobrý deň.
Potreboval by som pomoc s prepojením TV samsung a denon avr x1000.
Skúšal som to podľa návodu aj čisto len optickým káblom aj hdmi káblom aj kombináciou hdmi s optickým káblom. A úplne sa mi to nedarí spojiť.
Namá náhodou niekto z Vás manuál alebo skúsenosti s týmto receiverom.
Ďakujem
adino23
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod viking81 10. 5. 2021 09:14

https://assets.denon.com/DocumentMaster ... IM_v00.pdf

Manual tu a v com je problem? Je tam dobry HDMI kabel? Je dobre nastaveny tv? Predpokladam ze potrebujete dostat zvuk z TV do AVR. Spravne?
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod adino23 10. 5. 2021 09:29

Manual som už našiel.
HDMI kábel je nový...včera som ho kupoval.
Neviem to nastaviť...káble som zapojil podľa manuálu ale asi to bude v nastaveniach...aj v telke som zapol zvuk výstupu na hdmi a aj tak mi to nejde....
A ináč som to napojil aj na optický kábel a tiež v nastaveniach som to prepol na optický a aj tak to nejde.
adino23
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod viking81 10. 5. 2021 10:09

A aky rezim je na tom AVR? Ten tiez reba prepnut na "TV" alebo nejaky "digital in". Neviem ako ma Denon znacene tie digi vstupy...
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod adino23 10. 5. 2021 11:07

Vyskúšal som hádam všetky vstupy.
Nastavil som to presne ako to je na strane 121 manuálu.
Už ma napadlo jedine niečo v TV prepnúť.
adino23
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anton12345 10. 5. 2021 19:54

Takze mas v AVR nastaveny TV Audio na ten HDMI (alebo optiku), ktorym mas prepojene AVR s TV ? A ten TV mas aky typ ?
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod adino23 11. 5. 2021 08:04

Ešte napíšem čo som zistil.
Keďže som včera skúšal všelijaké kombinácie s prepojením na TV tak som skúsil aspoň tuner...ten aj funguje ide aj zvuk a skúsil som USB pichnúť s hudbou.
USB aj bliká a na TV vidím že ta hudba hrá...ukazuje mi tam čas skladby-pesničky. viem aj ovládať, posúvať a meniť skladbu ale zvuk z reproduktorov žiadny.
A teraz ma napadá že či niečo nebude s všetkými vstupmi keď tuner ide...to znamená že zosilňovač je funkčný a je teda možné že ani jeden vstup nejde.
Včera som ešte spravil tvrdý reset - hard reset (našiel som to na youtube) a som dnes zvedavý že či to pôjde.
Dnes ešte ako tak rozmýšľam tak napojím mobil na (jack 3,5) a cinch káble zapojím do receiveru...a som zvedavý či aspoň to pôjde.
adino23
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anton12345 11. 5. 2021 12:46

Takze AVR mas spojeny s TV podla strany 26 a mas zapnute HDMI control podla strany 118 ? Setup menu AVR vidis na obrazovke TV ? Ja ked to mam takto nastavene, tak v "Input Assign" nie je mozne vybrat vstup pre TV AUDIO (strana 121). Nemam ale ten isty AVR ako ty, ale Denon z vyssej rady. Ten typ TV Samsung mas aky ?
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod adino23 11. 5. 2021 14:01

Ako som písal...včera som to resetoval a išiel spať. Dnes to kuknem podľa toho čo si písal a dám vedieť. Keď to bude takto zapojené a nastavené ako si to popísal tak by to malo fungovať? Ešte bude treba asi v telke zapnúť výstup signálu na HDMI.
Telku mám samsung ue75tu7072.
adino23
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod adino23 12. 5. 2021 07:10

Včera som to skusil ako si mi to napísal. A žiadny zvuk.
Ale tuner funguje. To znamená že zošilňovač je funkčný. Bude niečo asi so vstupami.
adino23
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anton12345 12. 5. 2021 07:24

Na TV mas vybraty rezim HDMI-eARC a formát digitalneho vystupu zvuku Pass-through ? Co mas nastavene v menu Nastavenia Zvuk Vystup zvuku ? Ten AVR si kupil novy alebo si ho kupil na inzerat ?
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod leroj 12. 5. 2021 09:08

jen pár postřehů:
nezdá se mi, že by byly v háji všechny HDMI - máš k tomu vstupu v Denonu opravdu přiřazený správný typ připojení?
řekl bych, že prostě děláš něco blbě, zvlášť pokud ti nefunguje ani optika, viděl bych to na nastavení zvuku v TV
(ale Samsungy moc neznám, tak neporadím)
sice píšeš, že máš nový kabel, ale vyzkoušej jiný (jednou už se mi stalo, že kabel nefungoval)
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod adino23 12. 5. 2021 09:51

anton12345 píše:Na TV mas vybraty rezim HDMI-eARC a formát digitalneho vystupu zvuku Pass-through ? Co mas nastavene v menu Nastavenia Zvuk Vystup zvuku ? Ten AVR si kupil novy alebo si ho kupil na inzerat ?

Ano mám HDMI kábel pichnutý do zásuvky HDMI ARC...pre istotu som skúsil aj ostatné zvyšné. Výstup zvuku som nastavil na HDMI. Kupil som ho od ruky. Ale všimol som si že ani on ho nevie obsluhovať.

-- 12. 5. 2021 10:53 --

leroj píše:jen pár postřehů:
nezdá se mi, že by byly v háji všechny HDMI - máš k tomu vstupu v Denonu opravdu přiřazený správný typ připojení?
řekl bych, že prostě děláš něco blbě, zvlášť pokud ti nefunguje ani optika, viděl bych to na nastavení zvuku v TV
(ale Samsungy moc neznám, tak neporadím)
sice píšeš, že máš nový kabel, ale vyzkoušej jiný (jednou už se mi stalo, že kabel nefungoval)

Tiež si myslím že robím niečo blbě. Je možné že v tom TV mám asi niečo zle prepnuté.
adino23
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Katikakus 12. 5. 2021 13:51

Vyfot zadni stranu recieveru se zapojenymi kabely i TV cast s konektory.
Katikakus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ladik1983 12. 5. 2021 14:16

Ještě se blbě zeptám.

Máš HDMI kabel zapojen do HDMI OUT na recieveru?
ladik1983
Trvalý BAN

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků