Yamaha HTR-4062 technický problém

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod godzilak 3. 7. 2021 12:04

Zdravím,

mám takový menší technický problém s receiverem yamaha HTR-4062. Večer jsem usnul u TV a ráno když jsem zapnul TV, tak nanaběhnul receiver. Původně jsem myslel že je nějaký problém s funkcí HDMI control, ale nejde zapnout ani manuálně. Pouze bliká červená kontrolka, ale samotné zařízení se nezapne. Je normálně viditelné v síti i přes BT se k němu jde připojit, ale nejde aktivovat.

V návodu jsem našel v sekci odstranění potíží jen malý odstavec bez vysvětlění, viz :
Nezapne se napájení : "ochranný obvod se aktivoval třikrát po sobě" - Pokud při pokusu o zapnutí přístroje bliká kontrolka napájení, byla možnost zapnutí přístroje potlačena z bezpečnostních důvodů. Obratte se na nejbližšího prodejce yamaha nebo servisní středisko s žádostí o opravu.

V noci nebyl žádný výpadek proudu nebo podobná událost, tak mi moc nejde do hlavy proč by se aktivovala ochrana nebo něco podobného. Případně není možné že jsem to nějak aktivoval sám, že bych třeba usnul na DO a něco se tam zmáčklo ?

Je to řešitelné nějak jinak, nebo je opravdu třeba to řešit přes servis, nebo spíš přes prodejce jako reklamaci ? Docela nerad bych byl bez zvuku měsíc (protože poslouchat zvuk z TV to je o uši), stačí že si servis odvezl před třemi týdny myčku a ještě jí nebyl schopný opravit :D Nějak se nám tady všechno poslední dobou rozpadá ... :-l
godzilak
Junior

Odeslat příspěvekod godzilak 4. 7. 2021 18:37

Někde na AJ foru jsem našel podobnou chybu u jiného receiveru yamaha. Prý se jedná o aktivaci vnitřní pojistky AVR. Servisní zásah asi na 10 minut, ale už se tam nikde nepíše co konkrétně udělat :D
Za víc jak den to přečetlo poměrně dost lidí a nejspíš tu není nikdo kdo se v tom "hrabe" a věděl by co po rozmontování udělat, abych to zase zprovoznil :-|
godzilak
Junior

Odeslat příspěvekod jardadts 4. 7. 2021 22:03

Zkus reset :
This protection mode disables the capability to turn on the device. To disable this hold Info + Tone Control + Straight for at least five seconds, while still holding, press the Power button.

Jestli to nepomůže tak servis. Mě to kdysi opravili do 1000kč. Byly vyschlé nějaké kondenzátory ,takže součástky za pár korun zbytek práce.
jardadts
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod godzilak 5. 7. 2021 13:28

To jsem taky někde četl, to ale vypne tu funkci ochranného obvodu ne ? Kdyby tomu fakt něco bylo asi by to mohlo situaci ještě zhoršit :D

Já to mám ještě v záruce, ale upřímně se mi moc nechce to posílat přes celou republiku k prodejci a být měsíc bez zvuku, už ty dva dny jsou peklo, nemůžu si pustit žádnou hudbu a zvuk z TV je příšernej :D
godzilak
Junior

Odeslat příspěvekod godzilak 5. 7. 2021 22:06

Tak jsem to zkusil, ale bez výsledku. Takže to vypadá že je receiver fakt mrtvej... Novej vydržel fungovat rok, to je solidní práce :D Na to že starej jsem měl doma skoro 20let a bez závady. A to už jsem ho kupoval "jetej" :D
godzilak
Junior

Odeslat příspěvekod godzilak 4. 8. 2021 22:34

To se musím poděli co se nakonec událo :D

Protože servis yamaha je jen v praze musí se tam všechno posílat poštou.
Poslal jsem tedy AVR na reklamci, skutečně tam byla nějaká závada a měnili tam asi dva díly + nějaká oprava svorkovnice. Přišlo to od nich asi za 20 dní, tak to vybalím zapojím, zapnu a nic :D Takže jsem to zase zabalil a poslal zpět na servis. Údajně vinou dopravy se prý vevnitř uvolnily nějaké kabely, tak to opravili a poslali zase zpět. No nic, včera to přišlo podruhé z reklamace, tak po předchozí zkušenosti jsem to po rozbalení nejdříve vyzkoušel, abych to případně nepřipojoval zbytečně, ale AVR naběhnul, panel se rozsvítil, všechno se zdálo v pohodě. No takže to zase připojím, pohraju si s tím aby všechno všude krásně sedělo a tak , zapnu a naběhnul, tak si říkám sláva, pustím písničku a vychutnávám po měsíci utrpení beze zvuku relativně kvalitní produkci. Ale říkám si hraje to nějak divně. Tak to zkoumám a nehraje SW , tak se hrabu v nastavení , všechno vypadá v pořádku ale SW pořád nejde.... Najednou rána, jiskry, čmoud, smrad a z AVR se zakouřilo a konec :D Takže jsem to dneska zabalil a zase poslal do prahy na servis.... Fakt zábava, zatím jsem teda měsíc bez AVR, stálo mě to 639kč jen na poštovném a i když to opraví, tak dostanu receiver ke kterému už nemám důvěru, že ještě bude normálně fungovat. Nejradši bych asi byl kdyby to bylo neopravitelný a dostal jsem novej, nebo ještě lépe, peníze zpět a vybral bych jiný model a asi bych to příště koupil s prodlouženou zárukou :D
godzilak
Junior

Odeslat příspěvekod godzilak 13. 8. 2021 10:00

No tak se opět musím podělit, protože co já jsem za pitomce to se jen tak nevidí :)

AVR je na opravě, momentálně objednané součástky. Shořela myslím výstupní jednotka. Nicméně podle servisu tam není nikde chyba přístroje. Tudíž se mi nějak muselo stát, že jsem to blbě zapojil .... Sice si to nedokážu vysvětlit, ale prý je vystřelený kondenzátor na pravém zadním reproduktoru. Takže jsem to bud přepoloval nebo zapojil tak že docházelo ke styku s kovovou stranou přístroje. No podle diagnostiky 7x zkrat během 10-ti minut než došlo k fatálnímu poškození. Oprava mne bude stát cca 5500kč a to se opravdu vyplatí :D

Nicméně nejvíc mě štve, že nevím kde byla chyba. Jsem si dost jistý že jsem to měl zapojeno správně a nikde žádný kabel nekoukal, ale nemám to nafoceno, abych to mohl říct s absolutní jistotou. Ale po připojení jsem to ještě kontroloval. Zase na druhou stranu, samo od sebe by to asi nešlo do zkratu a neodešlo by to ....

Je nějaká možnost jak prozkoušet kabely a repro, bez zesilovače ? Jestli nemůže být někde problém na téhle straně ? Kabeláž pro zadní repro je v celé délce ve stěně a ve stropě, byl by dost problém to vyndat ven a pak zase protáhnout zpět. Navíc bych i rád nějak chtěl vyzkoušet repro, jestli je v pořádku bez rizika, že zase něco shoří :D
godzilak
Junior

Odeslat příspěvekod Houbičkar 13. 8. 2021 10:54

vůbec bych se nedivil, kdyby se ti ty signálový káble ve stěně někde "potkaly" s živejma drátama rozvodu eletriky..
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod godzilak 14. 8. 2021 09:18

To si myslím není možný. Všechno je tahaný v chráničkách ve zdi a zásuvky jsou asi 30-40cm daleko. Pro ty repro kabely je tam samostatná "díra" , ta lajna napravo https://prnt.sc/1ogjx5c
Nahoře to projde tepelnou izolací a je to volně položený přes šířku obýváku a vyleze to stropem k repráku... Jediná varianta je, že by kabel měl nějakou výrobní závadu a zkratoval se sám, ale to mi přijde dost nepravděpodobné. Ještě zkusím potom odsunout gauč a sundat reproduktory a prozkoušet kabely jestli vodí a jestli tam případně není někde špatný kontakt, ale to se mi taky nezdá, protože to celý rok normálně fungovalo a samo od sebe to nemá možnost nikde žádného pohybu....
godzilak
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků