Stojí ATMOS opravdu"za to"?

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Jonaasisko 26. 9. 2021 21:42

Zdravím, v novém tématu, nevím jestli jsem to neměl napsat do jednoho ze dvou relativně živých témat, ale snad to nebude vadit, řeším nový AVR, a otázka zní stojí Atmos fakt za to? Resp. Jaké máte rozvržení repro a jak moc byly změny citelné? Jakou máte alternativu? Repro přímo ve stropu, nebo v horních rozích nad efektovými? Jak velké procento filmů to umí využít?
Jonaasisko
Junior

Odeslat příspěvekod jardadts 27. 9. 2021 12:35

Hodně lidí se žena za Atmosem a nakonec koukají na filmy s dabingem, který je převážně v DD 5.1. Atmos je dnes u hodně filmů ,ale jen u anglické stopy. V každém případě bych vybíral AVR s Atmosem i kdybys měl jen 5.1 konfiguraci. Osobně mám jen 5.1 konfiguraci a stačí mi to. Zkoušel jsem budky na přední repro a význam to nemělo. Co jsem slyšel u známých tak to bylo znát jen u repro ve stropě a i tak to nebylo natolik významné. Určitě bych to nedělal kdybych kvůli tomu musel rozkopat byt nebo táhnout dráty po stropě. V Atmosu je i dost hudby na Apple Music nebo Tidal.
Takže AVR s Atmosem v každém případě ,co se týče konfigurace ;5.1 mi přijde dostatečná a rozšířit můžeš kdykoliv.
TV Philips 65OLED856 , Sony UBP - X800 , Yamaha RX-A 2070 , Apple TV 4K,Focal Aria 948
jardadts
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků